O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2024 podruhé
E-knihy o IT zdarma
Manuál Linux

Zkušenosti a názory


Injektáž škodlivých kódů do generativní AI může zneužít cenná data

Chatboti jako je ChatGPT, Google Bard či jiní jsou dobrými sluhy, ale zároveň mohou pro společnost představovat velké riziko. Jsou totiž zranitelní vůči útokům založeným... (20. 11. 2023)


Digitalizace účetnictví v Česku pokulhává, vládne vysoká konzervativnost

Zatímco ve skandinávských zemích dosahuje podíl digitalizovaných dokumentů až 75 procent, české účetnictví za lídry mezi zeměmi Evropské unie zaostává. Většina byznysmenů i účetních přitom... (15. 11. 2023)


Low-code používá skoro polovina firem. Aplikaci tak vyvinou i za měsíc

Výrazněji digitalizovat začaly přibližně čtyři pětiny firem v Evropě a dalších částech regionu EMA. Třiačtyřicet procent jich přitom vyvíjí aplikace pomocí technologie low-code, která vyžaduje... (6. 11. 2023)


V IT ubývá nabízených pozic, firmy začínají více vyžadovat docházku na pracoviště

V oboru IT a telekomunikací došlo letos k mírnému úbytku nabízených pozic, a to zejména kvůli přehodnocování náplně jednotlivých rolí, centralizaci kompetencí a slučování pracovních... (30. 10. 2023)


Zákon o kybernetické bezpečnosti: Co by měly firmy urgentně řešit

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti přinese firmám celou řadu nových povinností. Pro firmy tak může být těžké určit, kterými částmi se mají zabývat přednostně a... (9. 10. 2023)


Největší množství ransomwarových útoků zaznamenává oblast školství

Studie „Stav ransomwaru ve školství v roce 2023“ společnosti Sophos zjistila, že právě obor školství zaznamenal v roce 2022 nejvyšší míru ransomwarových útoků. Plných 79... (27. 9. 2023)


Více než polovina zaměstnanců věří, že jim AI pomůže v kariéře. Většina ale nemá potřebné dovednosti

Generativní umělá inteligence je podle 54 % zaměstnanců firem na plný úvazek, které v rámci nové vlny průzkumu Generative AI Snapshot Research Series oslovila společnost... (25. 9. 2023)


Strategická automatizace IT pro finanční instituce

Dnešní instituce poskytující finanční služby (FSI) čelí řadě složitých výzev. Nejenže jsou pod tlakem snižování nákladů a zachování odolnosti v nejistém ekonomickém prostředí, ale musí... (20. 9. 2023)


Třetina zákazníků po neúspěšném vyhledávání opustí e-shop

Pravděpodobnost, že zákazníci váš e-shop opustí po neúspěšném vyhledávání, je ve všech segmentech e-commerce velmi podobná – pohybuje se okolo 30 %. Z vyhledávání přitom... (6. 9. 2023)


Pozvánka: KPMG Data Festival 2023 odhalí Tajemství datového podsvětí

KPMG Data Festival 2023 proběhne v pátek 6. října od 9 do 18 hodin v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze. Šestý ročník akce... (4. 9. 2023)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2024 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)