O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nenechte si ujít: Nové pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma
Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Zkušenosti a názory


Generativní AI a foundation modely mění svět i internetové vyhledávače

Příchod chatbotů jako je ChatGPT od OpenAI a řady dalších, které využívají takzvaného generativního AI s velkými jazykovými modely (Large Language Models LLM), je revolucí... (2. 8.)


Překvapení? 58 % zaměstnavatelů věří, že umělá inteligence a VR budou vytvářet nová pracovní místa

Většina zaměstnavatelů po celém světě je optimistická v tom, že nové technologie, včetně umělé inteligence (AI), strojového učení, virtuální/rozšířené reality (VR/AR), blockchainu a dalších, nepovede... (24. 7.)


České firmy si na generativní AI zatím zvykají

Zhruba polovina velkých českých firem generativní AI zatím plošně neřeší. Celkem 21 % firem dovoluje využití ChatGPT bez omezení, 20 % ho naopak reguluje interními... (12. 7.)


IT sektor patří u studentů mezi nejžádanější, absolventi si vydělají přes 65 tisíc měsíčně

Vysoké školy se zaměřením na IT vyprodukují v České republice ročně necelé čtyři tisíce absolventů. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu z roku 2021.... (14. 6.)


Budoucnost umělé inteligence: Lepší doprava, efektivnější práce i nové kyberzločiny

Umělá inteligence má potenciál stát se transformativní technologií, která může výrazně ovlivnit náš každodenní život. A to v dobrém i ve zlém. Upozorňuje na to... (12. 6.)


Pro většinu SMB firem zůstává obrana proti e-mailovým útokům nejdůležitějším prvkem zabezpečení

Podle dotazování GFI Software provedeného mezi partnery v ČR a na Slovensku je pro SMB firmy největší hrozbou phishing. Ze všech nástrojů jsou podle 56 %... (31. 5.)


Česká republika zaostává v IT inovacích, firmy ani pořádně neovládají svá data

Podle průzkumu Innovation Index 2023 společnosti Dell Technologies Česká republika zaostává v IT inovacích. Pouze polovina organizací je inovačně vyspělá a využívání nových technologií jako... (29. 5.)


Bankovnictví je v první linii ve využívání umělé inteligence

Platformy umělé inteligence (AI) se v bankovním sektoru masivněji využívají více než deset let. České banky nejsou výjimkou. Upozornil na to SAS Institute. Ve větších... (24. 5.)


Studie: Jak aktuální technologické trendy ovlivní byznys

Nová zpráva Tech Vision 2023, vydaná společností Accenture, identifikuje čtyři klíčové technologické trendy, které nejvíce ovlivní podnikání v následujících několika letech. Jsou jimi generativní AI,... (17. 5.)


Rozvoj metaverza s sebou nese řadu výzev

Metaverzum je konceptem, na který sází nejeden startup - a také společnost Meta (Facebook), jak známo. Tento koncept začal pronikat do širšího povědomí zejména v posledních... (15. 5.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)