O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2024
E-knihy o IT zdarma
Manuál Linux

Zkušenosti a názory


Globální firmy si loni najímaly víc Čechů, největší zájem byl o softwarové inženýry

Výrazný nárůst počtu Čechů, kteří byli najímáni pro práci na dálku zahraničními společnostmi, zaznamenala za loňský rok mezinárodní HR platforma Deel. Podle jejího Global Hiring... (21. 2.)


Poptávka po specialistech na umělou inteligenci zásadně vzrostla, dostávají statisícové platy

Dovednosti spojené s AI dominují poptávkám na pracovním trhu. Z interního průzkumu společnosti Deel, který proběhl od září 2021 do září 2023, vyplynul obrovský nárůst... (5. 2.)


Firmy se znovu chystají více nabírat zaměstnance, hlavně do IT

Podle dat kariérního portálu StartupJobs se společnosti inzerující na jeho stránkách chystají opět masivněji nabírat. Ukazuje to trend nákupu kreditů, z něhož vyplývá, že firmy... (24. 1.)


Nástupní mzdy rostly koncem roku především pozicím v IT

Ochota nabídnout zaměstnancům vyšší nástupní mzdu panovala v listopadu především pro pozice v IT. Výrazně si polepšili jak konzultanti IT, tak specialisti či support IT.... (8. 1.)


Capgemini: 5 hlavních technologických trendů, které je třeba sledovat v roce 2024

Společnost Capgemini představila svou studii "TechnoVision Top 5 Tech Trends to Watch in 2024", která se věnuje očekávanému obratu v technologiích. V loňském roce se... (3. 1.)


Přínos podnikových a IT služeb pro ČR se blíží k 20 miliardám euro ročně

Mezinárodní průzkum mezd agentury Grafton Recruitment ukázal, že i navzdory klesající nákladové efektivitě zůstává Česká republika v podnikových a IT službách premiantem. Do konce roku... (18. 12. 2023)


Ekonomický přínos podnikových a IT služeb stoupá i díky zrychlené adopci technologií

Obor podnikových a IT služeb i letos vzrostl o 10 tisíc zaměstnanců. Vzhledem k plánům expanze 59 % center oborová asociace ABSL očekává, že v... (13. 12. 2023)


AI-transformace je přirozenou součástí vývoje nejen v IT

Nástup umělé inteligence je hojně diskutovaný, chválený i obávaný. Inovátoři z oblasti umělé inteligence a designu služeb se nedávno sešli na panelové diskusi pořádané softwarovou... (6. 12. 2023)


Převrat v IT v roce 2024: Umělá inteligence v centru zájmu

Generativní umělá inteligence a její dopady, ale i vývoj AI obecně, jsou bezpochyby hlavními tématy, o kterých se dnes v IT mluví. A nejinak tomu... (4. 12. 2023)


Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024

Každý rok se u nás zajímáte o IT produkty, které mají potenciál pomoci vám ve vaší práci či v podnikání – a my vám vždy... (4. 12. 2023)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2024 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)