O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2024 podruhé
E-knihy o IT zdarma
Manuál Linux

Zkušenosti a názory


Firmy stále řeší home office, využívají řady technologických novinek

Firmy a zaměstnanci se po velkém výkyvu směrem k home office stále ještě snaží najít funkční řešení. Za poslední čtyři roky si osahaly home office... (17. 6.)


Umělou inteligenci zatím využívá jen 6 % českých firem

Obrovské tempo vývoje umělé inteligence nadále pokračuje. Jen v loňském roce do něj soukromé subjekty celosvětově investovaly 96 miliard dolarů. České firmy se do toho... (12. 6.)


Budoucnost využití AI v e-commerce: Detekuje podvod nebo oblékne klienta

Umělá inteligence (AI) je dnes již často používaným buzzwordem, za který se dá skrýt téměř jakýkoliv automatizovaný systém pro využití v online odvětví. Spousta firem... (10. 6.)


Benefity pro zaměstnance v IT: neomezená dovolená, meditace i vodní dýmky

Finanční ohodnocení a oblast benefitů jsou při rozhodování o nové pracovní pozici podstatné pro 20 procent „ajťáků“ a 27 procent „ajťaček“ – vyplývá to z... (27. 5.)


Kolik berou „ajťáci“ v Česku? 200 tisíc a více není výjimkou

Hlad po počítačových expertech v Česku neustává. Podle průzkumu společnosti Smitio z letošního března plat IT specialistů vysoce převyšuje český průměr – pohybuje se kolem... (20. 5.)


Deloitte: Na AI transformaci je připravena méně než polovina českých firem

Přes 80 procent firem nemá spolehlivé metriky pro měření sociální složky ESG určovaných novou evropskou směrnicí CSRD. Jasnou představu, jak procesy pro ESG reporting nastavit,... (15. 5.)


Podniky k přechodu k MSP motivují hlavně výpadky IT

Více než 60 % jejích prodejců odpovědělo, že hlavní motivací zákazníků k přechodu na řízené IT služby (MSP) je nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu.... (8. 5.)


Obchod budoucnosti – AI upozorní na prázdný regál, naplánuje zásobování nebo zařídí úklid

V Hradci Králové vznikl unikátní obchod „Vše Za“ od společnosti SamoBot, která bezobslužné technologie vyvíjí a testuje. Provozuje zde nonstop otevřenou samoobslužnou prodejnu, kde s... (6. 5.)


Kompromitace záloh zvyšuje výnosy autorů ransomwaru

Při ransomwarovém útoku existují dva hlavní způsoby obnovy zašifrovaných dat: obnova ze záloh a zaplacení výkupného. Kompromitování záloh umožňuje útočníkům omezit schopnost oběti obnovit zašifrovaná... (1. 5.)


Nepodceňujte zdánlivě banální riziko: Češi jsou na 11. místě v množství ukradených e-mailových adres a hesel

V roce 2023 došlo k nárůstu množství kompromitovaných přihlašovacích údajů k účtům v kombinaci s dalšími údaji. Na celosvětové úrovni koluje na dark webu nebo... (17. 4.)


Starší články >>>
©2011-2024 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)