O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Hardware


Poptávka po osobních počítačích pomalu ochabuje, stále ale roste dvouciferně

Zájem uživatelů o nové počítače podle analytiků společnosti IDC neochabuje. I ve druhém letošním čtvrtletí poptávka meziročně posílila. Stalo se tak navzdory problémům... (13. 7.)


Prodeje zařízení pro chytrou domácnost v Evropě zažívají zlaté časy

V prvním letošním čtvrtletí odebral evropský trh téměř 23 milionů zařízení pro chytrou domácnost. Meziroční odbyt v segmentu podle analytiků společnosti IDC vzrostl o... (9. 7.)


Dell UltraSharp WebCam nabízí rozlišení 4K

Pandemie koronaviru navždy změnila význam videokonferencí. Jen v prvním týdnu celosvětových lockdownů si 62 milionů uživatelů stáhlo videokonferenční aplikace. A to je jenom... (9. 7.)


Dodávky pamětí DDR5 kapacitně překonají DDR4 už v roce 2023

První osobní počítače s podporou operačních pamětí standardu DDR5 se na trhu objeví koncem letošního roku. Stane se tak zejména díky příchodu procesorů Alder Lake z dílny... (18. 6.)


Odebíraná kapacita disků SSD každoročně vzroste o třetinu

Trh disků SSD zažije podle analytiků společnosti IDC velmi dobré časy. V následujících čtyřech letech poroste objem dodávek každoročně v průměru o 7,8 procenta a... (16. 6.)


Trh serverů zaznamenal za 1Q21 dvouciferný růst, regiony ale podávají nevyvážené výkony

Obrat světového trhu serverových systémů vzrostl v prvním letošním čtvrtletí o 12 procent. Podle analytiků společnosti IDC se objem tržeb dodavatelů přiblížil částce 21... (14. 6.)


Intel zvažuje akvizici vyzyvatele ARMu

Nabídku na převzetí firmy SiFive, která vyvíjí výpočetní jádra open source architektury RISC-V, zvažuje společnost Intel. Informaci zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené... (11. 6.)


Trh grafických čipů zažívá zlaté časy

V prvním letošním čtvrtletí odebral světový trh 119 milionů grafických procesorů GPU pro osobní počítače. Meziročně odbyt podle informací analytiků společnosti Jon Peddie Research vzrostl bezmála... (9. 6.)


Fury: Značka pro herní komponenty se vrací do nabídky Kingston

Své paměťové produkty určené počítačovým nadšencům a hráčům bude společnost Kingston Technology nově označovat značkou Fury. Ta v jejím portfoliu částečně zastoupí a nahradí úspěšnou... (7. 6.)


Nepřehlédněte: Pozoruhodné IT produkty pro druhou půli roku 2021

V ČR aktuálně panuje ohledně ekonomického vývoje v druhé polovině roku 2021 převážně optimismus a řada firem se připravuje na neobvykle rychlý růst. Ať už... (7. 6.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)