Svůj první komerčně dostupný serverový systém HP Moonshot, který se vyznačuje zásadně sníženou spotřebou energie, představila společnost HP. Servery HP Moonshot jsou postaveny na úsporných... (10. 4. 2013)
Nadhodí-li někdo mezi zaměstnanci IT oddělení termín "správa IT", debata se zpravidla stočí k otázkám každodenní správy základní IT infrastruktury, služeb, aplikací či uživatelů. Méně... (8. 4. 2013)
Správa IT v organizaci bývá často dělena na tři základní oblasti, a to na správu IT infrastruktury, správu aplikací a zajištění funkcí help desku. Lze... (8. 4. 2013)
Odstranit výkonovou bariéru provozu graficky náročných aplikací na virtuálních desktopech chce společnost nVidia se svým novým softwarem Grid VGX. Na jeho vývoji spolupracovala s firmami... (20. 3. 2013)
Nové portfolio páskových úložišť využívajících technologii Linear Tape-Open šesté generace (LTO-6), která na stejné ploše dosahuje podle výrobce dvojnásobné kapacity a o 44 % vyšší... (12. 3. 2013)
V souvislosti s technologickým rozvojem a fenoménem Cloud computingu jsme zvyklí číst o různých výhodách virtualizace výpočetního výkonu a trochu zapomínáme, že servery jsou jen... (5. 3. 2013)
Softwarově definované sítě, tedy SDN (Software Defined Networking), zřejmě promění dnešní podobu datových center. Software se natolik dostane do popředí, že bude daleko důležitější než hardware.... (22. 2. 2013)
Windows Azure je skupina cloudových služeb společnosti Microsoft, které využívá i řada tuzemských firem. Oceňují na nich především jejich spolehlivost, cenovou efektivitu nebo poskytovanou technickou... (20. 2. 2013)
Windows Azure je skupina cloudových služeb společnosti Microsoft zaměřená zejména na infrastrukturu a platformu ve formě služby. Firmy se díky ní mohou soustředit na provoz... (20. 2. 2013)
Jan Cibulka má na starosti analýzu klientských kampaní v agentuře MistyLab. Podílí se i na vytváření aplikací pro nové dlaždicové rozhraní Windows 8 pro zákazníky... (13. 2. 2013)