O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nenechte si ujít: Nové pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma
Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Mobilní technologie


Energetické úspory se stávají tématem i pro mobilní sítě

Pokud výrazně nezvýšíme energetickou efektivitu mobilních sítí, povede stále rostoucí objem přenášených dat k dramatickému zvyšování energetické náročnosti mobilní komunikace. Přechod na 5G přitom představuje... (16. 8. 2022)


Herní byznys společnosti Netflix na zájem uživatelů teprve čeká

Rozrůstající se portfolio mobilních herních titulů zatím zůstává většinou klientů populární streamovací platformy více méně nepovšimnuto. Podle informací společnosti Apptopia, kterou zveřejnil zpravodajský... (9. 8. 2022)


Globální odbyt smartphonů v květnu klesl pod 100 milionů kusů

Podle informací společnosti Counterpoint Research poklesl letos v květnu globální prodej chytrých mobilních telefonů meziměsíčně o 4 procenta a meziročně o 10 procent... (29. 7. 2022)


Qualcomm představil novou generaci čipů pro chytré hodinky

Zcela novou řadu čipů SoC pro chytré hodinky představila společnost Qualcomm. Modely vyráběné 4nanometrovými postupy ponesou označení Snapdragon W5+ Gen1 a Snapdragon W5... (21. 7. 2022)


Ericsson Mobility Report: Sítě 5G v roce 2022 překonají hranici miliardy účastníků

Celosvětový objem dat přenesených v mobilních sítích se za poslední dva roky zdvojnásobil. Do roku 2027 se očekává, že připojení 5G bude mít ... (30. 6. 2022)


ARM nabídne ve svých GPU hardwarovou podporu ray tracingu

Grafický procesor s názvem Immortalis představila společnost ARM. Novinku považuje za svou novou vlajkovou loď v segmentu mobilních GPU. Poprvé nabídne hardwarovou podporu... (29. 6. 2022)


Trh nositelné elektroniky zaznamenal historicky první kvartální pokles

Světový odbyt zařízení nositelné elektroniky v prvním letošním kvartálu meziročně poklesl o tři procenta. Celkem do distribučních kanálů podle informací společnosti IDC zamířilo... (28. 6. 2022)


Automobilka Geely koupila výrobce smartphonů Meizu

Informace o zájmu společnosti Geely o vstup do telefonního byznysu se v oborových médiích objevily letos v lednu. Automobilka se již v té ... (23. 6. 2022)


Chytrá řešení: Nové Pozoruhodné IT produkty roku 2022

Lze bez přehánění konstatovat, že ačkoli je aktuální situace složitá – z hlediska vývoje ekonomiky, z hlediska geopolitiky a pravděpodobně i s ohledem na podzimní... (6. 6. 2022)


Globální trh smartphonů negativně ovlivňuje oslabení poptávky v Číně

Globální produkce chytrých mobilních telefonů dosáhla v prvním letošním čtvrtletí objemu 310 milionů kusů. Meziročně podle analytiků společnosti TrendForce výroba poklesla o 10,1 procenta, mezikvartálně... (1. 6. 2022)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)