O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nenechte si ujít: Nové pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma
Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux
Kyberpodvodníci maskují nebezpečný obsah za zprávy z legitimních služeb

E-mailových hrozeb stále přibývá. Podle společnosti Check Point Software Technologies je drtivá většina kyberhrozeb doručena e-mailem. Oblíbenou phishingovou technikou je napodobování známých značek, aby si... (26. 7.)


Překvapení? 58 % zaměstnavatelů věří, že umělá inteligence a VR budou vytvářet nová pracovní místa

Většina zaměstnavatelů po celém světě je optimistická v tom, že nové technologie, včetně umělé inteligence (AI), strojového učení, virtuální/rozšířené reality (VR/AR), blockchainu a dalších, nepovede... (24. 7.)


Společnosti, které využívají data, dosahují výrazně lepších rozhodnutí

Vzhledem k tomu, že se společnosti vyrovnávají s náročnými tržními podmínkami a reagují na rostoucí úrokové sazby a náklady na podnikání, je role, kterou mohou... (19. 7.)


Počet kyberútoků vzrostl v ČR meziročně téměř o třetinu

V prvním čtvrtletí roku 2023 vzrostl celosvětově ve srovnání se stejným obdobím roku 2022 průměrný týdenní počet kyberútoků o 7 %, v ČR dokonce o... (17. 7.)


České firmy si na generativní AI zatím zvykají

Zhruba polovina velkých českých firem generativní AI zatím plošně neřeší. Celkem 21 % firem dovoluje využití ChatGPT bez omezení, 20 % ho naopak reguluje interními... (12. 7.)


Jak začíná ransomwarový útok

Společnost Kaspersky shromáždila informace ze svojí služby Incident Response a upozornila na nejčastější zdroje ransomwarových útoků. Její zpráva ukazuje, že většina ransomwarových útoků v roce... (10. 7.)


Lidé si chtějí stále častěji konfigurovat nový počítač sami

Čeští zákazníci se postupně odklání od nákupu počítačových sestav s předem danou konfigurací a dávají přednost vlastnímu výběru jednotlivých komponent. Tento trend potvrzuje meziroční srovnání... (5. 7.)


Pozor na falešné mobilní hry ve firmách

Falešné verze her a aplikací zůstávají hlavním rizikem pro uživatele platformy Android v Česku. V dubnu se do čela pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti... (3. 7.)


Digitalizace vázne, firmy se topí v papíru

Klasická kancelář, kde se většina procesů řeší v papírové podobě, je oproti kanceláři digitální zoufale neefektivní. Z průzkumu Canonu na reprezentativním vzorku českých firem například... (28. 6.)


Sophos: Míra zašifrování dat ransomwarem dosáhla nejvyšší úrovně za poslední čtyři roky

Letošní data ukazují, že v 76 % případů ransomwarových útoků vedených na dotazované organizace se protivníkům podařilo zašifrovat data. Plyne to z výroční studie o... (26. 6.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)