O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2023 jsou tu!
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux
Češi a Češky se nebojí, že by je umělá inteligence nahradila v práci

Češi a Češky se nebojí, že by je umělá inteligence nahradila v práci. Ukazují to nejnovější data agentury NMS Market Research o postoji Čechů k... (3. 5.)


Na Slovensko se blíží vlna propouštění v IT, čeští zaměstnavatelé lákají slovenské experty

Vlna propouštění v technologickém sektoru dorazila i na Slovensko. Českým firmám tato situace dává příležitost oslovit nové uchazeče a nabídnout jim své volné pozice. Těch... (1. 5.)


Jak digitální dvojčata pomohou řešit organizační problémy podniků

Nový výzkumný program, který zahájila společnost Capgemini ve spolupráci s Georgijským technologickým institutem, bude vyvíjet technologii digitálního dvojčete pro vytvoření modelu podniku s digitální simulací... (26. 4.)


Rychlejší programování díky AI

V posledních měsících je kolem společnosti OpenAI rušno. Její inteligentní chatbot ChatGPT podnítil představivost a přiměl lidi ptát se, jakou roli bude umělá inteligence (AI)... (24. 4.)


Hackeři napadají stále více velké společnosti a jejich kritické provozní technologie

Útoky hackerů na velké a nadnárodní firmy jsou stále častější. Většinou za nimi stojí tzv. business hackeři, kteří chtějí na své činnosti něco vydělat, nejčastěji... (19. 4.)


Umělá inteligence pomáhá snižovat nezaměstnanost

Data Českého statistického úřadu z března 2023 ukazují, že trend ve stagnaci a snižování nezaměstnanosti v České republice pokračuje. Míra nezaměstnanosti podle aktuálních dat ČSÚ... (17. 4.)


Jak se daří sítím 5G? Za tři roky prý dosáhly stejných milníků, jako 4G za pět

Rychlejší rozvoj, rozšíření mezi uživatele i návratnost pro operátory – telekomunikační sítě 5G podle společnosti Huawei válcují předchozí generace ve všech klíčových aspektech. Na nedávném... (12. 4.)


Pět zásadních trendů a příležitostí na současném IT trhu

Tato zpráva definuje klíčové trendy a příležitosti v IT ekosystému pro rok 2023 a dál. Jedním z překvapivých poznatků je, že IT prodejci nesdílejí všeobecné... (10. 4.)


Firmy dobře chrání zařízení, ale už ne identitu či své sítě

Jak důkladně chrání firmy jednotlivé součásti své IT infrastruktury před napadením? Zatímco fyzická zařízení jsou zabezpečena relativně dobře, v ochraně identity, sítí a aplikací mají... (5. 4.)


Red Hat a NVIDIA spolupracují na rozvoji AI a 5G v hybridních a multicloudových prostředích

Red Hat oznámil spolupráci se společností NVIDIA, jejímž cílem je podporovat nasazení rádiových přístupových sítí (Radio Access Network, RAN) na standardních serverech napříč hybridními a... (3. 4.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)