O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Usnadní vám práci: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2024
E-knihy o IT zdarma
Manuál Linux
Chytré kamery dostaly novou robotickou paži

O inovovanou technologii z oblasti robotiky, tzv. kolaborativního robota neboli Cobota, doplňuje své řešení chytrých kamer Konica Minolta. Kamery využívající umělou inteligenci dokážou podle výrobce zastat... (13. 3.)


Zásadní trendy v technologiích pro rok 2024

Minimalizace dopadu digitálního odvětví na životní prostředí, důležitost robustních zálohovacích řešení anebo vzestup generativní umělé inteligence. To a mnohé další bude hrát důležitou roli v... (13. 3.)


Kvalita DDoS útoků se stále zvyšuje, převládají ty z Ruska

Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita stagnují již od podzimu loňského roku. Zdánlivý klid ale nesnižuje negativní dopady. Dříve obvykle používanou... (11. 3.)


LibreOffice 24.2 Community je už k dispozici pro všechny operační systémy

LibreOffice 24.2 Community, nové hlavní vydání dobrovolníky podporovaného kancelářského balíku, které je poprvé označeno podle nového číslování založeného na roku a měsíci (RR.M), je k... (6. 3.)


České firmy mají velkou rezervu ve využívání AI, je tu šance pro externí konzultanty

46 % zaměstnanců, kterým by využití nástrojů umělé inteligence mohlo pomoci usnadnit a zefektivnit práci, o této možnosti zatím příliš neslyšela, 12 % dokonce vůbec.... (4. 3.)


OPPO a Nokia si vzájemně licencují 5G patenty

Společnost OPPO oznámila, že podepsala globální dohodu o vzájemné licenci na patenty se společností Nokia. Licenční dohoda mezi společnostmi OPPO a Nokia pokrývá standardně nezbytné... (28. 2.)


85 % manažerů v IT očekává, že umělá inteligence zvýší produktivitu firemních vývojářů

Drtivá většina IT manažerů a dalších vedoucích pracovníků v IT oblasti očekává, že umělá inteligence v příštích třech letech zvýší produktivitu vývojářů v jejich organizacích.... (26. 2.)


Globální firmy si loni najímaly víc Čechů, největší zájem byl o softwarové inženýry

Výrazný nárůst počtu Čechů, kteří byli najímáni pro práci na dálku zahraničními společnostmi, zaznamenala za loňský rok mezinárodní HR platforma Deel. Podle jejího Global Hiring... (21. 2.)


Připravte se na AI v rukou kyberzločinců a vzestup hacktivismu

Z pohledu kybernetické bezpečnosti dominovaly roku 2023 ransomware, hacktivismus a umělá inteligence. Jen v první polovině roku 2023 veřejně vydíralo 48 ransomwarových skupin více než... (19. 2.)


Acronis integruje prvky pokročilé bezpečnosti s technologiemi EDR

Nativní integraci řešení pro pokročilé zabezpečení a ochranu koncových bodů (EDR) ve formě balíčku Advanced Security and Endpoint Detection and Response jako součást MSP platformy... (14. 2.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2024 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)