O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Tip: Nové Pozoruhodné IT produkty pro rok 2022
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Bezpečnost


Zájem o kyberbezpečnost strmě roste, stejně jako poptávka po odbornících

Změny bezpečnostní situace v Evropě zvýšily již tak značný zájem firem i organizací o ochranu informací a dat. Přední český systémový integrátor Ness... (27. 5.)


Kyberzločinci napodobují při phishingových podvodech známé značky. Pozor na zprávy z LinkedIn

Výzkumný tým společnosti Check Point zveřejnil zprávu „Brand Phishing Report“ zaměřenou na phishingové útoky v 1. čtvrtletí 2022. Z reportu vyplývá, jaké značky kyberzločinci... (23. 5.)


Microsoft rozšířil nabídku služeb kybernetické bezpečnosti, kombinují lidské experty a strojové učení

Sadu řízených služeb kybernetické bezpečnosti s názvem Microsoft Security Experts uvedla na trh společnost Microsoft. Nová kategorie v nabídce má pomocí klientům v boji... (10. 5.)


Na darknetu se hesla a přihlašovací údaje prodávají za pár desítek dolarů

V souvislosti s mezinárodním dnem hesel, který připadá na první květnový čtvrtek, varuje společnost Check Point Software před slabými hesly, zlodějskými malwary,... (6. 5.)


Barracuda Networks mění majitele, investoři Thoma Bravo podnik prodali KKR

Po pěti letech mění společnost Barracuda Networks opět majitele. Investiční fond Thoma Bravo podnik za blíže neupřesněnou sumu prodává fondu KKR. Nový majitel... (14. 4.)


Počet kybernetických útoků stoupl loni v Česku o pětinu, úspěšný je každý desátý

Mezi lety 2020 a 2021 vzrostl počet kybernetických útoků v Česku o 20 %, vyplývá to z dat společnosti ESET. Celosvětově tento nárůst ... (5. 4.)


V roce 2021 byl zpracovatelský průmysl, už tak sužovaný problémy v dodavatelských řetězcích, terčem kybernetických útoků

Bezpečnostní divize společnosti IBM zveřejnila svůj každoroční Index hrozeb X-Force Intelligence. V něm mimo jiné prezentuje, jak ransomware a zneužití zranitelností neaktualizovaného softwaru... (22. 3.)


Malware Emotet útočil na více než 11 % českých organizací

Výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies zveřejnil Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého byl v únoru nejrozšířenějším malwarem Emotet. Naopak ústup zaznamenal Trickbot... (16. 3.)


Google kupuje firmu, která odkryla kauzu SolarWinds

Za 5,4 miliardy dolarů v hotovosti převezme společnost Google bezpečnostní firmu Mandiant. Její aktivity a zhruba 900 konzultantů a analytiků začlení do své divize... (9. 3.)


Využívání a zneužívaní Telegramu výrazně vzrostlo

Většina skupin na Telegramu nabízí novinky a zpravodajství, často ovšem šíří neověřené informace. Některé skupiny koordinující kyberútoky na Rusko mají více než 250... (4. 3.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2022 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)