O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nejlepší IT: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2024 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2024 podruhé
E-knihy o IT zdarma
Manuál Linux

Bezpečnost


10 nejvýznamnějších kybernetických hrozeb letošního roku

S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Ten loňský byl v tomto ohledu doposud rekordním. Analytici očekávají, že mezi lednem a prosincem 2024... (29. 4.)


Nepodceňujte zdánlivě banální riziko: Češi jsou na 11. místě v množství ukradených e-mailových adres a hesel

V roce 2023 došlo k nárůstu množství kompromitovaných přihlašovacích údajů k účtům v kombinaci s dalšími údaji. Na celosvětové úrovni koluje na dark webu nebo... (17. 4.)


Top 5 klíčových doporučených opatření pro případ kybernetického útoku

Úspěch kybernetického útoku dramaticky roste s podceňováním hrozeb ze strany managementu a neopatrností uživatelů v organizaci. Podle více než 80 % IT profesionálů dotazovaných společností... (10. 4.)


Drtivá většina firem není připravena na novou úroveň kyberbezpečnosti dle NIS2

Pouze 2 % českých firem dosahuje úrovně kybernetické bezpečnosti definované aktualizovanou směrnicí o síťové a informační bezpečnosti (NIS2). Vyplývá to z průzkumu společnosti EY ČR,... (25. 3.)


Jen šestina českých firem vidí v AI klíčový prvek rozvoje IT bezpečnosti

Společnost GFI Software uvedla, že podle jejího dotazování provedeného mezi českými a slovenskými partnery a zákazníky, pouze 17,5 % vidí umělou inteligenci AI jako hlavní... (20. 3.)


Do konce příštího roku se velká část českých firem stane obětí deepfake útoku

Stále jednodušší přístup k nástrojům pro snadnou tvorbu deepfake obrázků, videí a zvuku přináší obrovské negativní dopady i na firmy. Podle odhadů české společnosti Analytics... (18. 3.)


Kvalita DDoS útoků se stále zvyšuje, převládají ty z Ruska

Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita stagnují již od podzimu loňského roku. Zdánlivý klid ale nesnižuje negativní dopady. Dříve obvykle používanou... (11. 3.)


Připravte se na AI v rukou kyberzločinců a vzestup hacktivismu

Z pohledu kybernetické bezpečnosti dominovaly roku 2023 ransomware, hacktivismus a umělá inteligence. Jen v první polovině roku 2023 veřejně vydíralo 48 ransomwarových skupin více než... (19. 2.)


Acronis integruje prvky pokročilé bezpečnosti s technologiemi EDR

Nativní integraci řešení pro pokročilé zabezpečení a ochranu koncových bodů (EDR) ve formě balíčku Advanced Security and Endpoint Detection and Response jako součást MSP platformy... (14. 2.)


Největší hrozbou je spyware Agent Tesla, falešné e-mailové přílohy hrozí dále

Závěrem roku 2023 byly nejčastěji detekovanými hrozbami pro operační systém Windows v Česku spyware Agent Tesla, spyware Formbook a password stealer Fareit. Vyplývá to z... (7. 2.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2024 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)