O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nenechte si ujít: Nové pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma
Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Bezpečnost


Experti varují: Google Bard lze snadno zneužít k vytváření phishingu, špionážního malwaru a ransomwaru

Generativní umělá inteligence je podmnožinou AI modelů a dokáže samostatně generovat text, obrázky, hudbu nebo videa. V řadě oborů způsobila revoluci, ale také vyvolala obavy... (11. 9.)


Kyberpodvodníci maskují nebezpečný obsah za zprávy z legitimních služeb

E-mailových hrozeb stále přibývá. Podle společnosti Check Point Software Technologies je drtivá většina kyberhrozeb doručena e-mailem. Oblíbenou phishingovou technikou je napodobování známých značek, aby si... (26. 7.)


Počet kyberútoků vzrostl v ČR meziročně téměř o třetinu

V prvním čtvrtletí roku 2023 vzrostl celosvětově ve srovnání se stejným obdobím roku 2022 průměrný týdenní počet kyberútoků o 7 %, v ČR dokonce o... (17. 7.)


Jak začíná ransomwarový útok

Společnost Kaspersky shromáždila informace ze svojí služby Incident Response a upozornila na nejčastější zdroje ransomwarových útoků. Její zpráva ukazuje, že většina ransomwarových útoků v roce... (10. 7.)


Pozor na falešné mobilní hry ve firmách

Falešné verze her a aplikací zůstávají hlavním rizikem pro uživatele platformy Android v Česku. V dubnu se do čela pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti... (3. 7.)


Sophos: Míra zašifrování dat ransomwarem dosáhla nejvyšší úrovně za poslední čtyři roky

Letošní data ukazují, že v 76 % případů ransomwarových útoků vedených na dotazované organizace se protivníkům podařilo zašifrovat data. Plyne to z výroční studie o... (26. 6.)


Před hackerskými útoky se budou muset povinně obrnit tisíce firem

Riziko kybernetických hrozeb stále narůstá, kupříkladu počet útoků s cílem prolomit uživatelská hesla za minulý rok podle údajů Microsoftu vzrostl o 74 % a zejména požadavky... (7. 6.)


Kyberzločinci obchodují s kradenými prémiovými účty ChatGPT

Roste obchod s kradenými prémiovými účty ChatGPT, které kyberzločinci používají mimo jiné k obcházení zákazů a restrikcí v řadě zemí, včetně Ruska, Číny nebo Íránu.... (5. 6.)


Pro většinu SMB firem zůstává obrana proti e-mailovým útokům nejdůležitějším prvkem zabezpečení

Podle dotazování GFI Software provedeného mezi partnery v ČR a na Slovensku je pro SMB firmy největší hrozbou phishing. Ze všech nástrojů jsou podle 56 %... (31. 5.)


Česká republika zaostává v IT inovacích, firmy ani pořádně neovládají svá data

Podle průzkumu Innovation Index 2023 společnosti Dell Technologies Česká republika zaostává v IT inovacích. Pouze polovina organizací je inovačně vyspělá a využívání nových technologií jako... (29. 5.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)