O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Bezpečnost


Trojan Dridex jedničkou mezi kyberhrozbami, jeho vzestup souvisí i s nárůstem ransomwarových útoků

Výzkumný tým Check Point Research společnosti Check Point Software Technologies zveřejnil zprávu Globální index dopadu hrozeb. Upozorňuje v ní mimo jiné na to, že... (7. 6.)


Ransomware úřaduje i v České republice. Jak se bránit?

Téměř třetina středních a velkých organizací v České republice byla v loňském roce zasažena ransomwarem. Potvrdila to studie The State of ransomware 2021, podle... (24. 5.)


Fidelis vylepší svou schopnost monitoringu cloudových aktiv

Svou nabídku řešení pro detekci hrozeb a reakce na ně rozšíří společnost Fidelis Cybersecurity o technologie firmy CloudPassage. Ta se specializuje na bezpečnostní monitoring cloudových... (18. 5.)


Cisco si pořizuje platformu pro řízení zranitelností

Kalifornskou firmu Kenna Security, která vyvíjí a poskytuje cloudovou platformu pro správu zranitelností a predikci kybernetických rizik, kupuje společnost Cisco. Pořízené technologie začlení... (17. 5.)


České domácnosti se ocitají pod palbou hackerů

Na každou domácnost míří denně v průměru více než 9 300 útoků kyberzločinců*, kteří se snaží získat kontrolu nad routerem a následně sledovat... (17. 5.)


Náklady na obnovu po ransomwarovém útoku se za rok více než zdvojnásobily

Výsledky svého celosvětového průzkumu The State of ransomware 2021, který odhaluje, že se průměrné celkové náklady na obnovu po ransomwarovém útoku za... (12. 5.)


Zranitelnost v čipech Qualcomm MSM ohrožuje uživatele smartphonů Android

Výzkumný tým společnosti Check Point objevil zranitelnosti v čipech MSM - Mobile Station Modem společnosti Qualcomm. Tyto hardwarové moduly jsou téměř ve dvou pětinách... (10. 5.)


Hackeři používají k malwarovým útokům komunikační aplikaci Telegram

Výzkumný tým společnosti Check Point varuje před hackerskými útoky, které využívají populární komunikační aplikaci Telegram. Ta patří mezi 10 nejstahovanějších aplikací na světě... (4. 5.)


Sophos představil firewally XGS s vylepšenou kontrolou zabezpečení transportní vrstvy

Řadu firewallů XGS rozšířila o nové modely společnost Sophos. Zařízení se vyznačují vylepšenou kontrolou zabezpečení TLS (Transport Layer Security), včetně nativní podpory TLS... (27. 4.)


Mastercard posiluje v ochraně digitálních identit

Akvizici firmy Ekata, která se specializuje na ověřování digitálních identit, ohlásila společnost Mastercard. Hodnota transakce činí 850 milionů dolarů. Společnost Mastercard očekává masivní... (20. 4.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)