O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Tip: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2023 jsou tu!
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Bezpečnost


Umělá inteligence láká kyberzločince. Hackeři začínají používat ChatGPT k vývoji malwarů i nelegálních tržišť

Check Point Research upozorňuje, že kyberzločinci už začali používat ChatGPT k vývoji škodlivých kódů a útočných nástrojů. Na hackerských fórech vytváří zlodějské malwary, šifrovací nástroje... (Včera)


GFI Exinda NetworkOrchestrator: Aktuálně detekuje již více než 2 000 aplikací a protokolů

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že do svého řešení GFI Exinda NetworkOrchestrator v nově uvedené verzi 7.5.3 přidala 118 nových... (25. 1.)


Bezpečnostní technologie v roce 2023: Posun k akční inteligenci i hybridní přístup

Zde je 6 technologických trendů, které podle Johana Paulssona ovládnou bezpečnostní byznys v roce 2023. Dodejme, že společnost Axis Communications, pro niž Paulsson pracuje, pravidelně... (23. 1.)


Hrozby pro macOS: Adware je hlavním rizikem pro počítače od Apple v Česku

Nevyžádaná a agresivní reklama bude podle bezpečnostních expertů nadále zdrojem hrozeb pro české uživatele platformy macOS. Konkrétně? Adware Pirrit, který se na předních místech pravidelné... (18. 1.)


Výrazně roste počet ransomwarových útoků na zdravotnictví, nemocnice slouží jako rukojmí

V uplynulém roce čelila jedna zdravotnická organizace v průměru 1462 kybernetickým útokům týdně, což je o 74 % více než v roce 2021 a jedná... (9. 1.)


Hackeři by mohli zneužívat chatboty k vytváření phishingových e-mailů a malwaru

Výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies varuje, že by hackeři mohli použít chatbota OpenAI ChatGPT a také OpenAI Codex k cíleným kybernetickým... (30. 12. 2022)


Listopad přinesl další nárůst DDoS útoků na české firmy

Počet i intenzita DDoS útoků na české firmy v listopadu výrazně vzrostly. Důvodem je především prodloužení doby trvání útoků. Ty obvykle trvají minuty,... (22. 12. 2022)


Rozvoj elektromobilů mohou zbrzdit kybernetické hrozby

Ekologičtější dopravu může zabrzdit podceňování kybernetických rizik a nedostatečná ochrana nabíjecích míst, varují odborníci ze společnosti Check Point Software Technologies.... (19. 12. 2022)


Z nových technologií mají firmy stále obavy, v obnovu ztracených dat po kyberútoku nevěří

Podle průzkumu Dell Technologies s názvem Global Data Protection Index (GDPI) se organizace v roce 2022 setkaly s vyšší mírou přírodních a moderních katastrof než... (13. 12. 2022)


Prosperující IT v roce 2023: Horké trendy budou nabírat na síle

Adaptivní umělá inteligence, oborové cloudové platformy, ale i důraz na udržitelnost budou zřejmě patřit k trendům, o kterých se v roce 2023 bude hodně mluvit.... (5. 12. 2022)


Starší články >>>
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)