O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nenechte si ujít: Nové pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma
Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Software


Společnosti, které využívají data, dosahují výrazně lepších rozhodnutí

Vzhledem k tomu, že se společnosti vyrovnávají s náročnými tržními podmínkami a reagují na rostoucí úrokové sazby a náklady na podnikání, je role, kterou mohou... (19. 7.)


České firmy si na generativní AI zatím zvykají

Zhruba polovina velkých českých firem generativní AI zatím plošně neřeší. Celkem 21 % firem dovoluje využití ChatGPT bez omezení, 20 % ho naopak reguluje interními... (12. 7.)


Digitalizace vázne, firmy se topí v papíru

Klasická kancelář, kde se většina procesů řeší v papírové podobě, je oproti kanceláři digitální zoufale neefektivní. Z průzkumu Canonu na reprezentativním vzorku českých firem například... (28. 6.)


Gartner: Top 10 technologických trendů pro státní správu pro rok 2023

Nový seznam top 10 technologických trendů pro státní správu pro rok 2023 sestavený analytiky Gartneru může pomoci provést lídry veřejného sektoru zrychlující transformací a přípravou... (21. 6.)


Budoucnost umělé inteligence: Lepší doprava, efektivnější práce i nové kyberzločiny

Umělá inteligence má potenciál stát se transformativní technologií, která může výrazně ovlivnit náš každodenní život. A to v dobrém i ve zlém. Upozorňuje na to... (12. 6.)


Umělá inteligence může pomoci řešit i personální krizí ve zdravotnictví

Sledování přítomnosti pacienta v pokoji, vyhodnocování jeho pohybu uvnitř a okamžité upozornění například v případě záchvatu nebo pádu. Umělá inteligence ve spojení s kamerami dokáže... (23. 5.)


Jak digitální dvojčata pomohou řešit organizační problémy podniků

Nový výzkumný program, který zahájila společnost Capgemini ve spolupráci s Georgijským technologickým institutem, bude vyvíjet technologii digitálního dvojčete pro vytvoření modelu podniku s digitální simulací... (26. 4.)


Rychlejší programování díky AI

V posledních měsících je kolem společnosti OpenAI rušno. Její inteligentní chatbot ChatGPT podnítil představivost a přiměl lidi ptát se, jakou roli bude umělá inteligence (AI)... (24. 4.)


Helios Nephrite s novým partnerem vstupuje do oblasti zdravotnictví

Již od roku 1990 je společnost STAPRO významným dodavatelem softwaru a služeb pro nemocnice a další poskytovatele zdravotní péče v České republice, na Slovensku i... (27. 2.)


Jak využít potenciál umělé inteligence ve veřejném sektoru

Všichni očekáváme, že veřejné služby budou přátelské a podporované inteligentními technologiemi. Veřejný sektor totiž disponuje obrovským množstvím dat, a proto je potenciál využití umělé inteligence... (20. 2.)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)