Značku Nokia nesou první chytré televizory


screenshot_2019-12-08_nokia_55_inch_ultra_hd_4k_smart_android_tv_store_online_-_buy_nokia_55_inch_ultra_hd_4k_smart_android..._200

Jeden z největších hráčů na indickém trhu elektronické komerce, konkrétně společnost Flipkart, získala pro své chytré televizory licenci na značku Nokia. První 55palcový model s rozlišením obrazovky 4K využívá operační systém Android a je osazen dvěma 24wattovými reproduktory. Zvukový systém televizoru vznikl ve spolupráci s firmou JBL, resp. Harman.
Pro startupy i velké korporace – HELIOS je tu pro každého


Výrobce dřevěných módních doplňků BeWooden či největší internetová firma v Česku Seznam.cz, všichni používají dnes a denně systémy HELIOS, na které spoléhají ve svých klíčových agendách. Systémy HELIOS od Asseco Solutions dokážou pokrýt potřeby libovolné firmy. Navíc jsou přizpůsobené přímo pro český a slovenský trh.
Qualcomm posiluje nabídku čipů pro koncept Always Connected PC


qualcomm_snapdragon_8c_compute_platform_-_chip_back_200

Na konferenci Snapdragon Tech Summit představila společnost Qualcomm hned několik novinek ze světa mobilních čipů a rozšířené reality. U většiny ohlášení hrála významnou roli podpora sítí páté generace. Vedle Snapdragonu 865, nové vlajkové lodi pro smartphony, nebo druhé generace platformy pro rozšířenou realitu XR2 dostalo prostor i rozšíření produktového portfolia pro segment osobních počítačů, resp. kategorie Always Connected PC.
DataCore rozšířil své portfolio softwarově definovaných úložišť


Řešení vFilO společnosti DataCore Software integruje stávající souborové servery, NAS zařízení i objektová úložiště – v tradiční on-premise podobě i ty v cloudech – do jednolitého, globálního, škálovatelného a centrálně spravovaného fondu. Novinka doplňuje datové služby zajišťované řešením DataCore SANsymphony pro blokové ukládání dat. Oba produkty lze využívat samostatně i společně ve středně velkých a velkých prostředích.
Předplatné Microsoft 365 pro domácnosti se blíží


screenshot_2019-12-05_microsoft_365_combines_office_365_windows_10_security_200_01

Pravděpodobně už na jaře příštího roku by nabídku společnosti Microsoft mohly obohatit nové položky s obchodním názvem Microsoft 365 Life. Pokud se neoficiální informace zdrojů Mary Jo Foleyové, která se na svět redmondské firmy specializuje, v dohledné budoucnosti potvrdí, půjde o rebrandované stávající sady Office 365 Personal a Home, jež doplní další nástroje.
SophosLabs Intelix asistuje vývojářům v oblasti bezpečnosti


Dostupnost cloudové informační a analytické bezpečnostní platformy SophosLabs Intelix, která umožňuje vývojářům volat rozhraní API a nechat komplexně vyhodnotit riziko v souborech, adresách URL a IP adresách, oznámila společnost Sophos. Řešení za pomoci hlubokého učení průběžně aktualizuje a porovnává petabajty aktuálních a historických informací, včetně telemetrie z koncových bodů, sítě a mobilních bezpečnostních řešení Sophos, dat z honeypotů a spamových pastí.
Dell integroval infrastrukturní prvky do řešení PowerOne


dell_emc_powerone_1_200

Tzv. autonomní infrastrukturu Dell EMC PowerOne, která organizacím zjednodušuje implementaci řízení i využívání IT zdrojů, představila společnost Dell Technologies. Nové řešení integruje servery PowerEdge, úložiště PowerMax, síťová zařízení PowerSwitch a virtualizaci VMware do jediného systému, kombinovaného s vestavěným inteligentním enginem pro automatizaci manuálních úkonů.
Trh osobních výpočetních zařízení čekají čtyři roky mírného poklesu


prus45679119-f-1_200_01

Společnost IDC zaktualizovala svou predikci globálního odbytu osobních výpočetních zařízení pro rok 2019. Zohlednila v něm mimo jiné silný růst poptávky ve třetím letošním čtvrtletí a měnící se dynamiku trhu. Dlouhodobý výhled do roku 2023 ale zůstává negativní.
Microsoft zabezpečuje Windows s pomocí jazyka Rust


screenshot_2019-12-03_policies

V rámci projektu Verona, jenž se věnuje odstraňování reálných i potenciálních zranitelností operačního systému Windows 10, vyvíjí společnost Microsoft programovací jazyk pro tzv. bezpečné programování infrastruktury. Novinka staví na operačním jazyku Rust a je aplikována mimo jiné na nízkoúrovňových komponentách Windows.
Panasonic prodává svůj polovodičový byznys


nuvoton_200_01

V rámci tříletého plánu, jehož cílem je restrukturalizace byznysu a snížení nákladů, odprodá společnost Panasonic svůj polovodičový byznys. Kupcem se stane tchajwanská firma Nuvoton Technology. Ta získá majetkové podíly v podniku Panasonic Semiconductor Solutions a v joint venture TowerJazz Panasonic Semiconductor.
Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2019) >> více informací...

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)