ARM představil svou novou vlajkovou loď, jádra Cortex-A77


arm_cortex_a77_overview_200

Do prémiových smartphonů zamíří ještě před koncem letošního roku nová procesorová jádra Cortex-A77. Společnost ARM představila jejich návrh společně s další generací grafického subsystému Mali, který nese označení G77. Hlavní pozornost byla u nových jader CPU věnována zdokonalení funkcionalit v oblasti strojového učení.
Zápisky z konference: Jak chytře používat firemní informační systémy


Integrace informačních systémů (IS), automatická expedice zboží, využití API, provoz IS z cloudu nebo přínosy umělé inteligence - to je jen několik z řady témat, kterým se věnovala konference Firemní informační systémy 2019, která se konala 23. 5. v pražském kongresovém centru Vavruška. Přečtěte si, co zde také zaznělo.
S výukou angličtiny pomůže aplikace Read My World


rmw_200

Osm stážistů společnosti Microsoft vyvinulo výukovou mobilní aplikaci, která uživatelům pomáhá zlepšovat jejich slovní zásobu. Nástroj umožňuje pořizovat snímky objektů, jejichž označení poté hledá a vypisuje z databáze 1500 výrazů. Novinka nese označení Read My World a je určena pro platformu Android.
Videokonference Vidyo mění majitele


vidyo_200

Kanadská společnost Enghouse Systems převzala firmu Vidyo, která vyvíjí a provozuje stejnojmennou cloudovou platformu pro videokonference a spolupráci. Její řešení lze široce integrovat s aplikacemi třetích stran. Firma Vidyo se zaměřuje především na klientelu ze zdravotnictví a finančních služeb.
Na velké IT projekty v českém zdravotnictví se zaměří nová koalice


Spolupráci v oblasti dodávek informačních technologií pro české zdravotnictví zahájily společnosti ARBES Technologies a STAPRO. Partnerská smlouva mezi oběma společnostmi umožnila na tuzemském trhu zformovat silnou alianci pro realizaci zakázek v tomto segmentu.
Systém řízení bezpečnosti informací – co se z norem postupně vytrácí


Dnes se všichni zabývají bezpečností informací a hledají, co by jim mohlo pomoci. V rámci Mezinárodní organizace pro normalizaci (International Organization for Standardization – ISO) vznikala doporučení založená na nejlepší praxi. Během času se tyto normy měnily a aktualizovaly, reagovaly na změny jak v technologickém světě, tak i na novinky ze světa bezpečnosti. Snahou bylo také sjednotit jejich strukturu. Ne všechny změny však vedly k lepšímu.
Spotřebitele lákají chytrá domácí zařízení, nejvíce ale vydají za telekomunikační služby


prus45062519-f-1_200

Technologické výdaje koncových spotřebitelů letos meziročně vzrostou o 3,5 procenta na 1,32 bilionu dolarů. Převažující část prostředků, konkrétně 96 procent, vynaloží podle informací společnosti IDC na tradiční zařízení a služby, jako jsou osobní výpočetní zařízení, mobilní telefony a telekomunikační služby.
LG nasadí umělou inteligenci do domácích spotřebičů


lg-ai-chip-image_200

Do domácích zařízení, jako jsou například robotické vysavače, pračky nebo chladničky, nasadí společnost LG multifunkční čip vlastní konstrukce, který podporuje algoritmy hlubokého učení. O jejich provoz se stará mechanismus LG Neural Engine.
HP Enterprise vstupuje mezi elitu výrobců superpočítačů


cray_200_01

Akvizici amerického specialisty na superpočítače firmy Cray ohlásila společnost HP Enterprise. Hodnota transakce se má pohybovat kolem 1,3 miliardy dolarů. Jejím prostřednictvím společnost HP Enterprise získá množství technologií pro vybudování platformy HPC as a Service.
V Japonsku docházejí telefonní čísla


phonenumber_200

Japonské ministerstvo komunikací vytvořilo plán, v jehož rámci vznikne deset miliard nových čtrnáctimístných telefonních čísel. Stávající jedenáctimístný formát může země plně vyčerpat do roku 2022. Podobnému problému budou díky rozvoji internetu věcí a sítí 5G pravděpodobně čelit i další státy.
Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2019) >> více informací...

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)