HP nabídne 3D tisk jako službu


vw-id3-metal-jet-surface-quality_200

V předvečer konání konference formnext 2019, která proběhne 19. až 22. listopadu 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem, představila společnost HP Inc. dvě služby, které zákazníkům umožní využívat trojrozměrný tisk v provozním modelu 3DaaS neboli 3D as a Service. Současně firma informovala o rozšíření partnerského programu HP Digital Manufacturing Network.
Rok 2020 se odehraje ve znamení kybernetické studené války


Výzkumníci společnosti Check Point v rámci své předpovědi dění v oblasti kybernetické bezpečnosti pro rok 2020 upozorňují na očekávané kybernetické incidenty a technický vývoj. Pochopit nové hrozby a rizika umožňuje vládám i organizacím přijmout taková bezpečnostní opatření, která je ochrání před masivními škodami. S růstem mezinárodního napětí bude přibývat státy sponzorovaných kybernetických útoků proti vládám, kritickým infrastrukturám a důležitým organizacím.
Mirantis zastřeší další rozvoj platformy Docker Enterprise


docker_200

Kompletní produktovou řadu Docker Enterprise Technology Platform včetně souvisejícího intelektuálního vlastnictví odkoupila od společnosti Docker firma Mirantis. Tvůrce kontejnerové revoluce, jenž se dostal do finančních potíží, bude i nadále pokračovat v činnosti jako nezávislý podnik. Po ohlášení transakce došlo také na změnu výkonného ředitele a investoři do firmy poměrně překvapivě vložili dalších 35 milionů dolarů.
Čtyři fáze vývoje blockchainu


Celková přidaná hodnota vygenerovaná projekty a řešeními na bázi blockchainu dosáhne do deseti let výše 3,1 bilionu dolarů. Polovina této částky připadne podle analytiků společnosti Gartner do roku 2025 na aplikace navržené pro provozní optimalizace. Podnikům a organizacím nicméně hrozí, že ve snaze předehnat konkurenci a nasadit blockchain co nejdříve udělají přešlapy a minou tak příležitost získat z blockchainu maximum.
OpenText kupuje Carbonite


carbonite_200_01

Za 1,42 miliardy dolarů převezme společnosti OpenText firmu Carbonite. Transakcí kupec získá portfolia tří značek – Carbonite, Webroot a MailStore. Ve stejném pořadí tedy posílí své kompetence v oblastech ochrany dat, kybernetické bezpečnosti a archivace elektronické komunikace.
Kontaktní centra se přemisťují do cloudu kvůli zlepšení péče o zákazníky


PureCloud nabízí flexibilní a nákladově efektivní nástroje, které lze snadno aktualizovat a přidávat nové funkce.

Svět míří do cloudu a sním i péče o zákazníky. Z tradičních „on-premise“ call center přecházejí do komplexních cloudových kontaktních center. Agentura Gartner konstatuje, že globální trh s veřejnými cloudovými službami poroste v roce 2019 o 17,5 procenta a dosáhne tak těžko uvěřitelné hodnoty 214,3 miliardy amerických dolarů. Tón budou udávat zejména infrastrukturní služby na cloudovém základě nebo infrastruktura jako služba (IaaS).
Sharp a NHK představí rolovatelnou obrazovku OLED


30v4k-oled_im2_200_01

Prototyp rolovatelného 30palcového displeje technologie OLED společně vyvinuly společnosti Sharp a NHK. Zařízení představí na japonském veletrhu Inter BEE 2019. Termín zahájení masové produkce zatím nebyl zveřejněn.
VMware inovuje a rozšiřuje své pojetí bezpečnosti


Na konferenci VMworld 2019 Europe představila představila společnost VMware bezpečnostní řešení, která rozvíjejí její vizi komplexní bezpečnosti - automatizované, aktivní a rozšířené do celého distribuovaného prostředí podniku. Komplexní bezpečnost dle vyjádření firmy snižuje rizika pro kriticky důležité aplikace, citlivá data a uživatele. Zmenšuje prostor pro útoky proti prostředím cloudů, datových center, uživatelům a perimetru podnikové sítě.
Fortinet posiluje portfolio pro zabezpečení internetu věcí


ensilo_200

Akvizici firmy enSilo, jež se specializuje primárně na zabezpečení internetu věcí, zrealizovala společnost Fortinet. Transakcí mimo jiné reaguje na aktuální chování podnikových zákazníků, kteří usilují o konsolidaci svých dodavatelů v podmínkách stále komplexnějších IT prostředí. Širší portfolio v tomto ohledu tedy zvyšuje konkurenceschopnost.
DMS eDoCat 2019R3: Rychlejší, přehlednější a propracovanější správa dokumentů


Novou verzi svého systému pro centrální správu dokumentů DMS eDoCat uvádí na trh společnost Onlio. Mezi hlavní novinky třetí velké aktualizace pro rok 2019 patří zcela přepracované uživatelské rozhraní, vylepšené náhledy dokumentů, další optimalizace pokročilého vyhledávání a celkové zvýšení rychlosti. Verze 2019R3 přináší i větší možnosti uživatelského přizpůsobení systému.
Starší články >>>

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout
www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2019) >> více informací...

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)