Open source získá vyšší ochranu proti patentovým trollům


screenshot_2019-11-20_members_-_open_invention_network_200

Komunita Open Invention Network spojila své síly se společnostmi IBM, Microsoft a s konsorciem Linux Foundation. Společně chtějí posílit ochranu softwaru s otevřeným zdrojovým kódem před tzv. patentovými trolly. Skupina bude finančně podporovat program Open Source Zone, jenž nově provozuje organizace Unified Patents.
Být digitální již dnes prostě nestačí


Devět z deseti podniků v Evropě muselo v posledních čtyřech letech čelit „obratu“ – nejistotě a změnám vyvolaným vnějšími silami. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Gartner 2020 CIO Agenda prováděného každoročně mezi IT řediteli. CIO by proto měli pracovat na rozvoji dovedností, které umožní jejich podnikům příští obrat zvládnout lépe – vyhrát v něm.
Svět HPC a AI konverguje, Intel reaguje


screenshot_2019-11-19_ponte-vecchio_200_02

Na konferenci Supercomputing 2019 prezentovala společnost Intel svou vizi a přístup ke konvergenci oblastí vysoce náročných výpočtů (HPC) a umělé inteligence (AI). Obě kategorie vyžadují pro efektivní zpracování dat různé architektury, od univerzálních procesorů a akcelerátorů po specializované obvody. Zastřešovat by je ale mělo jednotné softwarové prostředí.
Micron nabídne průmyslové microSDXC s kapacitou 1 TB


screenshot_2019-11-17_industrial_memory_cards_200_01

Více než tři měsíce videozáznamů pojme jednoterabajtová paměťová karta formátu microSDXC, kterou představila společnost Micron. Novinka patří do modelové řady i300. Podle informací výrobce jde o první paměťovou kartu s kapacitou 1 TB, jež je primárně určena pro průmyslové nasazení.
Bodyshoppingový start-up INBRAIT operuje s ženským elementem


logo_inbrait_cmyk_200_03

Posláním firmy INBRAIT, kterou založila společnost ARBES Technologies, je dodat organizacím chybějící specialisty v oblasti informačních technologií. Start-up se zaměří na poskytování služeb v oblasti outsourcingu IT kapacit, respektive na bodyshopping.
Proofpoint posiluje kompetence v boji s interními hrozbami


screenshot_2019-11-17_observeit_insider_threat_software_identify_investigate_eliminate_threats_01

Za 243 milionů dolarů převezme společnost Proofpoint izraelského specialistu na vnitřní bezpečnost ObserveIT. Ten mimo jiné vyvinul software pro monitorování interních hrozeb v IT systémech organizací. Nástroje firmy ObserveIT pomáhají při odhalování vnitřních útoků, ve zvládání reakcí na ně a v preventivních zásazích.
HP nabídne 3D tisk jako službu


vw-id3-metal-jet-surface-quality_200

V předvečer konání konference formnext 2019, která proběhne 19. až 22. listopadu 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem, představila společnost HP Inc. dvě služby, které zákazníkům umožní využívat trojrozměrný tisk v provozním modelu 3DaaS neboli 3D as a Service. Současně firma informovala o rozšíření partnerského programu HP Digital Manufacturing Network.
Rok 2020 se odehraje ve znamení kybernetické studené války


Výzkumníci společnosti Check Point v rámci své předpovědi dění v oblasti kybernetické bezpečnosti pro rok 2020 upozorňují na očekávané kybernetické incidenty a technický vývoj. Pochopit nové hrozby a rizika umožňuje vládám i organizacím přijmout taková bezpečnostní opatření, která je ochrání před masivními škodami. S růstem mezinárodního napětí bude přibývat státy sponzorovaných kybernetických útoků proti vládám, kritickým infrastrukturám a důležitým organizacím.
Mirantis zastřeší další rozvoj platformy Docker Enterprise


docker_200

Kompletní produktovou řadu Docker Enterprise Technology Platform včetně souvisejícího intelektuálního vlastnictví odkoupila od společnosti Docker firma Mirantis. Tvůrce kontejnerové revoluce, jenž se dostal do finančních potíží, bude i nadále pokračovat v činnosti jako nezávislý podnik. Po ohlášení transakce došlo také na změnu výkonného ředitele a investoři do firmy poměrně překvapivě vložili dalších 35 milionů dolarů.
Čtyři fáze vývoje blockchainu


Celková přidaná hodnota vygenerovaná projekty a řešeními na bázi blockchainu dosáhne do deseti let výše 3,1 bilionu dolarů. Polovina této částky připadne podle analytiků společnosti Gartner do roku 2025 na aplikace navržené pro provozní optimalizace. Podnikům a organizacím nicméně hrozí, že ve snaze předehnat konkurenci a nasadit blockchain co nejdříve udělají přešlapy a minou tak příležitost získat z blockchainu maximum.
Starší články >>>

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout
www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2019) >> více informací...

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)