Matrox v rámci partnerství s nVIdia využije čipy Quadro


matrox-nvidia-graphic-cards_preview_200

Dohodu o spolupráci v oblasti návrhu vestavěných grafických karet pro videostěny s vysokou hustotou zobrazení uzavřely společnosti Matrox a nVidia. Kanadský výrobce grafických řešení využije pro novou generaci svých profesionálních produktů specificky upravené čipy Quadro. Na návrh vlastních GPU firma už zjevně rezignovala a raději využije konkurenční.
IT služby v ČR - co si o nich myslíte vy?


Tuzemskému IT je někdy vytýkáno, že mu chybějí smělé vize, představy, kudy jít dál. I proto zřejmě nyní vzniká projekt, jehož cílem je vytvořit jednu z prvních vizí IT služeb vztahujících se pouze na český trh. Dosud byly totiž dostupné pouze globální predikce od IDC či Gartneru. Zúčastněte se tvorby této vize i vy. Jak?
ServiceNow posiluje v oblasti AIOps


screenshot_2020-01-23_loom_systems_about_us_01

Akvizici izraelské firmy Loom Systems ohlásila společnost ServiceNow.  Prostřednictvím získaných technologií chce posílit své kompetence v oblasti AIOps. Současně jde o první akvizici pod vedením nového CEO, jímž se v říjnu 2019 stal Bill McDermott, někdejší dlouholetý výkonný ředitel a spoluředitel společnosti SAP.
Státní zakázka na IT systém pro elektronické dálniční známky: Teď má být všechno jinak


Jak známo, Státní fond dopravní infrastruktury podepsal smlouvu s vybraným dodavatelem systému evidence vozidel v rámci projektu elektronické dálniční známky, společností Asseco Central Europe. V médiích byla zakázka popisována jako e-shop s dálničními známkami za 400 milionů Kč, realita je ale složitější. A včera vybraný dodavatel oznámil, že je připraven smlouvu ukončit. Přinášíme detaily.
Canonical v cloudu virtualizuje Android


screenshot_2020-01-22_anbox_cloud_-_scalable_android_in_the_cloud_200

Platformu pro kontejnerizaci úloh, která jako hostující operační systém využívá Android, představila pod názvem Anbox Cloud společnost Canonical. Řešení může sloužit pro testování softwaru, virtualizaci mobilních zařízení, poskytování podnikových mobilních aplikací nebo jako kanál pro distribuci, resp. streamování her.
Na co by se měli zaměřit šéfové bezpečnosti IT


Význam kybernetické bezpečnosti jako tématu a současně výzvě, které podniky čelí, není nutné zdůrazňovat. S cílem zasadit rizika pro firmy do souvislostí zjistili výzkumníci společnosti Accenture, že malware v průměru přijde organizace na 2,6 milionu dolarů ročně. Podobně i údaje od společnosti Symantec ukazují, že 81 % ransomwarových útoků směřuje na velké podniky.
Intel se po dvou letech vrátil na pozici jedničky trhu polovodičů


cip_200

Celosvětové tržby výrobců polovodičů vloni meziročně poklesly o 12 procent na 418 miliard dolarů. Obrat paměťového segmentu zaznamenal podle analytiků společnosti Gartner propad téměř o třetinu. Největším hráčem polovodičového průmyslu se opět stala firma Intel. Tu v letech 2017 a 2018 překonala společnost Samsung, která těžila zejména z vysoké poptávky po paměťových modulech a jejich relativně vyšších cen.
Mobilní vody zčeřil linuxový PinePhone


pinephone-1_200

Dodávky první verze svého telefonu PinePhone zahájila společnost Pine64. Přístroj, v rámci první edice přezdívaný Brave Heart, mohou pohánět různé verze linuxových distribucí. Chytrý telefon je určen primárně pro vývojáře a technicky zdatné příznivce open source. Výrobu spotřebitelsky příznivějších přístrojů chce firma potenciálně zahájit v březnu letošního roku.
Globální výdaje na IT vzrostou v roce 2020 na 3,9 bilionu dolarů


Podniky budou revidovat své IT výdaje zejména s ohledem na zmírnění ekonomické a politické nejistoty. V Česku porostou IT výdaje podniků a organizací mírně vyšším tempem než ve světě a překonají hranici 231 miliard Kč.
Google spustil prémiovou podporu pro firemní klientelu Google Cloud


gcloud

Služby prémiové podpory pro podnikové zákazníky platformy Google Cloud spustila pod názvem Cloud Premium Support společnost Google. Novinka se má zaměřit především na klíčové úlohy, jež organizace v cloudovém prostředí provozují. Program prémiové podpory vychází z existujících služeb TAM – Technical Account Manager a 15minutové SLO – Service-Level Objectives.
Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


na tomto webu

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2020) >> více informací...

©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)