Sk Hynix představil první čip standardu DDR5


skhynix_200_02

Jihokorejská společnost SK Hynix dokončila vývoj svého prvního čipu DDR5. Disponuje kapacitou 16 GB a podle vyjádření jejích zástupců jde o první paměť této generace, která splňuje standardy organizace JEDEC, jež dosud nebyly publikovány ve finální verzi.
Western Digital sjednocuje značení produktů pro podnikový segment


hgst_200_02

Po více než šesti letech od akvizice firmy Hitachi Global Storage Technologies zmizí značka HGST z pevných disků. Nejde o jedinou změnu, kterou společnost Western Digital slaďuje své marketingové aktivity. Značku Western Digital nově ponesou také další produkty pro podnikový segment, které firma získala v akvizicích.
BlackBerry láká umělá inteligence firmy Cylance


cylance_200_01

O akvizici firmy Cylance podle neoficiálních zdrojů vyjednává společnost BlackBerry. Se situací obeznámené zdroje uvádějí, že by se hodnota transakce měla pohybovat kolem 1,5 miliardy dolarů. Společnost Cylance vyvíjí bezpečnostní produkty na bázi umělé inteligence.
SAP převezme Qualtrics. Rozšíří portfolio marketingových nástrojů


qualtrics_200_01

Za osm miliard dolarů v hotovosti převezme společnost SAP firmu Qualtrics International. Akvizicí chce německý dodavatel podnikových informačních systémů posílit své portfolio v oblasti řízení vztahů se zákazníky, konkrétně v jejich analýzách. Právě na sběr a vhyodnocování relevantních informací se firma Qualtrics specializuje.
Sony vyvinulo čtyřvrstvý disk Blu-ray s kapacitou 128 GB


bdxl128_200

Prodej optických médií standardu BD-R XL s kapacitou 128 GB zahájila společnost Sony. Jako první výrobce uvádí na trh disky se čtyřmi záznamovými vrstvami. Japonská firma kvůli zachování kompatibility médií s přehrávači BDXL vyvinula tři nové druhy materiálů.
Nasazení blockchainu je často marketingový tah


Úspěšné a efektivní využití blockchainu napříč odvětvími je ve většině případů marketingová bublina. Podle odborníků z poradenské společnosti BDO firmy pouze využívají pozdvižení kolem této technologie ke svému zviditelnění a zaujetí investorů.
Microsoft usnadní přechod z G Suite do Office 365


office365_200

Nástroje pro individuální i hromadnou migraci dat ze sady Google G Suite do balíku Office 365 připravuje společnost Microsoft. K uživatelům by se novinka měla dostat ve druhém čtvrtletí příštího roku. Nástroje umožní jednoduchou migraci e-mailů, kalendáře a kontaktů.
Infinity Flex: Ohebné displeje brzy zamíří k běžným uživatelům


infinityflex_200

Prototyp telefonu s ohybatelným displejem Infinity Flex představila na konferenci Samsung Developer Conference 2018 společnost Samsung. Mnoho detailů o přístroji, jenž lze v podstatě přeložit na poloviční formát, zástupci jihokorejské firmy neuvedli. Potenciál však skýtá už jenom velmi jednoduchá a zjevně funkční proměna telefonu v tablet.
VMware kupuje společnost Heptio, specialistu na Kubernetes


Na konferenci VMworld 2018 Europe oznámila společnost VMware, že podepsala smlouvu o převzetí firmy Heptio. Ta patří mezi lídry v technologii Kubernetes pro správu aplikačních kontejnerů. Produkty a zkušenosti společnosti Heptio pomáhají podnikům zavádět do praxe systém Kubernetes.
Tabletům konkuruje široká nabídka konvertibilních zařízení


tabletyq318_200_01

Poptávka po multimediálních tabletech klesá již šestnáct čtvrtletí v řadě. Výjimku nepřineslo ani třetí letošní. V něm podle informací společnosti IDC světový trh odebral 36,4 milionu kusů tabletů. Meziročně došlo k poklesu o 8,6 procenta.
Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.Články čtenářů

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Jak zjistit heslo k Wi-Fi ve Windows...


Zapomněli jste heslo k nějaké wi-fi síti, potřebujete zjistit heslo k wifi, ke které je připojený jiný počítač, ke kterému máte přístup - například na návštěvě? Nech...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2018) >> více informací...
- IDC Smart Manufacturing 2018 - Praha, 13.9.2018 >> více informací...
- WebExpo - Praha, 21.–22. 9.2018 >> více informací...

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)