CLIP OS: Operační systém se zesíleným zabezpečením


clip-os-logo-moyen_200

Francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost známá též pod zkratkou ANSSI otevřela a zpřístupnila zdrojový kód operačního systému CLIP OS. Ten vyvinuli její inženýři pro potřeby veřejné správy. Využívá Linux a obsahuje sadu bezpečnostních mechanismů, které výrazně zvyšují jeho odolnost vůči škodlivým kódům.
Agentura Nielsen posílila v segmentu informací o trhu videoher


superdata_200

Akvizici firmy SuperData Research oznámila společnost Nielsen Holdings. Oba podniky spojuje zájem o výzkum nákupního chování. Firma SuperData Research se v tomto ohledu ale specializuje na hráče počítačových her. V globálním měřítku sleduje a vyhodnocuje nákupní aktivity více než 160 milionů lidí.
Procesory eMAG míří do datových center cloudových a webových služeb


emag_200_01

Dostupnost první generace procesoru eMAG oznámila společnost Ampere Computing. Čip využívá 64bitovou architekturu ARMv8-A a směřuje do datových center, zejména do cloudových a webových služeb. Mezi hardwarovými partnery figuruje například firma Lenovo.
Zpomalující boom veřejných cloudových služeb


Tempo růstu trhu veřejných cloudových služeb v příštím roce ve světě mírně zpomalí z 21 % na 17,3 %. Ve střední a východní Evropě by se ale podle analytiků společnosti Gartner mělo držet na srovnatelné úrovni 23 %, podobně jako letos. Hlavním tahounem cloudového trhu budou integrované infrastrukturně-platformní služby IaaS a PaaS.
Dvouciferné přírůstky na trhu bezpečnostních zařízení


prus44272118-f-1_200

Meziroční nárůst obratu i dodávek zaznamenal ve druhém letošním čtvrtletí světový trh bezpečnostních zařízení. Největším segmentem je podle informací společnosti IDC s více než 50procentním kategorie UTM – Unified Threat Management. Dodavatelský peloton vede firma Cisco.
Benefity a negativní externality umělé inteligence


cranium-2099120_640_200

Praktické nasazení umělé inteligence zvýší produktivitu práce podstatně více než parní stroje 18. a 19. století. Podle predikce konzultantů společnosti McKinsey vygeneruje do roku 2030 globálně 13 bilionů dolarů. Každý rok navýší světový hrubý domácí produkt v průměru o 1,2 procenta.
Seagate rozšířil 14terabajtové portfolio


barracuda_14-tb_200

14terabajtové modely pevných disků zařadila společnost Seagate do svých produktových řad BarraCuda Pro, SkyHawk, IronWolf Pro a IronWolf. Novinky sdílí stejnou hardwarovou platformu, liší se ale doplňkovými funkcionalitami a oblastí nasazení.
Když se řekne inteligentní kamera...


Bezpečnostní kamery jsou všude kolem nás. Jejich doplnění o další systémy může monitoring prostředí pro bezpečnostní účely rozšířit ještě o vytěžování metadat generovaných právě připojenou technologií. Takzvané inteligentní kamery pak nacházejí uplatnění v dopravě, logistice, průmyslu, obchodu a mnoha jiných oborech.
Athlony přešly na architekturu Zen a dostaly integrovanou grafiku Vega


138914-athlon-pib-left-facing-1260x709_2_200

Nabídku procesorů s architekturou Zen rozšiřuje společnost AMD o novou základní či vstupní řadu. Ponese známou značku Athlon a oproti minulosti nabídne i integrovaný grafický čip, konkrétně Radeon Vega. Dvoujádrový procesor s podporou současného zpracování více vláken má konkurovat řadám Pentium a Celeron firmy Intel.
Apple: Tři telefony, jedny hodinky, žádná revoluce


iphone_xr_medium_200

Trojici nových telefonů iPhone a čtvrtou generaci hodinek Watch představila společnost Apple. Nové přístroje nesou dodatková označení XR, XS, XS Max a Watch 4. Telefony shodně využívají 7nanometrový čipset A12 Bionic a díky přítomnosti technologie eSIM (Dual SIM) mohou poprvé v historii mobilní produkce značky Apple podporovat dvě telefonní čísla v jednom zařízení.
Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.Články čtenářů

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Jak zjistit heslo k Wi-Fi ve Windows...


Zapomněli jste heslo k nějaké wi-fi síti, potřebujete zjistit heslo k wifi, ke které je připojený jiný počítač, ke kterému máte přístup - například na návštěvě? Nech...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2018) >> více informací...
- IDC Smart Manufacturing 2018 - Praha, 13.9.2018 >> více informací...
- WebExpo - Praha, 21.–22. 9.2018 >> více informací...

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)