Technologie HAMR a MAMR využijí skleněné plotny pevných disků


hoya_200

Japonská společnost Hoya oznámila, že zahájila výstavbu nových produkčních kapacit na výrobu skleněných substrátů pro pevné disky. Továrna vyroste v Laosu. Japonská firma předpokládá, že zájem o skleněný materiál mezi výrobci pevných disků poroste, neboť jej uplatní v modelech, jež využijí energeticky asistované technologie zápisu HAMR a MAMR.
Technologické trendy roku 2019 (2): Umělá inteligence, kontejnery a blockchain


Aplikace umělé inteligence vyžaduje radikálnější změny podnikových IT strategií. Doposud se úspěšně uplatňuje v dílčích disciplínách, v nichž ale plně nevyužívá svůj potenciál. Mezi technologie s transformačnímpotenciálem řadí odborníci společnosti Red Hat také softwarové kontejnery a blockchain.
Apple koupil firmu PullString, která >>rozmluvila<< panenku Barbie


pullstring_200

Vývojové nástroje firmy PullString umožňují rychlou tvorbu hlasem ovládaných aplikací a rozhraní. Aktuálně podporují platformy společností Amazon (Alexa) a Google (Assistant). Firma Apple se jejich prostřednictvím pokusí zvýšit zájem vývojářů o svou asistenční technologii Siri.
Technologické trendy roku 2019 (1): Automatizační univerzum


Mezi klíčové technologie, které v současnosti mění podnikové informační technologie, řadí odborníci společnosti Red Hat umělou inteligenci a strojové učení, které úzce souvisejí s procesy automatizace. Zájem organizací vzbuzují také softwarové kontejnery, blockchain nebo inovace v oblasti bezpečnosti.
Symantec účinněji zabezpečí přístup ke cloudu


lumnsym_200

Izraelskou firmu Luminate Security, která se specializuje na zabezpečení uživatelských přístupů, převzala společnost Symantec. Získané technologie hodlá zahrnout do své nabídky Integrated Cyber Defense a posílit zejména v oblasti ochrany cloudových aplikací.
Smartphone LG využije panel OLED jako reproduktor


lg_200

Na letošním veletrhu Mobile World Congress představí společnost LG chytrý mobilní telefon s vlastní technologií CSO - Crystal Sound OLED. Ta umožní, aby displej přístroje fungoval i jako reproduktor. Novinka nese typové označení G8 ThinQ.
Elektronické sporty se profilují nejen jako atraktivní zdroj zábavy


game3_200

Celosvětové tržby ve specifickém oboru elektronických sportů letos dosáhnou hodnoty 1,1 miliardy dolarů. Díky přílivu prostředků z reklamy, sponzorství a mediálních práv meziročně vzrostou o 27 procent. Podle analytiků společnosti Newzoo dává zájem velkých značek o marketingové využití oboru smysl. I proto od roku 2015 ztrojnásobily objem podpory.
VMware posiluje ve vzdálené správě zařízení


aetherpal_200

Záměr převzít firmu AetherPal avizovala společnost VMware. Akvírovaný podnik vyvíjí službu Remoute Support pro poskytování vzdálené podpory koncovým zařízením a aplikacím. Společnost VMware hodlá získanou technologii zařadit do své platformy Workspace ONE.
Pilotům bude pomáhat mobilní asistent s umělou inteligencí


Mobilní aplikaci, která má v praxi asistovat pilotům letadel, hodlá do roku 2020 uvést na globální trh společnost CEAC - Central European Aerospace Corporation. Zájem o program, jenž nalezne uplatnění především v oblasti nekomerčního letectví, již projevili investoři z USA a Číny. Projekt s názvem AFI- Artificial Flight Instructor využívá umělou inteligenci, která dokáže sledovat a vyhodnocovat chování pilota.
Carbonite převzetím firmy Webroot rozšiřuje své bezpečnostní portfolio


carbonite_200

Svou dosud největší akvizici v hodnotě 618,5 milionu dolarů ohlásila společnost Carbonite. Jejím cílem se stala firma Webroot, specialista na zabezpečení koncových stanic proti škodlivým kódům a poskytovatel informací o internetových hrozbách. Společnost Carbonite se historicky zaměřuje na oblast zálohování dat.
Starší články >>>

Tip - Konference: CLOUD COMPUTING V PRAXI 2019 - 21.3.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.


www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2019) >> více informací...
- Startup World Cup & Summit - Praha, 10.4.2019 >> více informací...

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)