Nasazení blockchainu je často marketingový tah


Úspěšné a efektivní využití blockchainu napříč odvětvími je ve většině případů marketingová bublina. Podle odborníků z poradenské společnosti BDO firmy pouze využívají pozdvižení kolem této technologie ke svému zviditelnění a zaujetí investorů.
Microsoft usnadní přechod z G Suite do Office 365


office365_200

Nástroje pro individuální i hromadnou migraci dat ze sady Google G Suite do balíku Office 365 připravuje společnost Microsoft. K uživatelům by se novinka měla dostat ve druhém čtvrtletí příštího roku. Nástroje umožní jednoduchou migraci e-mailů, kalendáře a kontaktů.
Infinity Flex: Ohebné displeje brzy zamíří k běžným uživatelům


infinityflex_200

Prototyp telefonu s ohybatelným displejem Infinity Flex představila na konferenci Samsung Developer Conference 2018 společnost Samsung. Mnoho detailů o přístroji, jenž lze v podstatě přeložit na poloviční formát, zástupci jihokorejské firmy neuvedli. Potenciál však skýtá už jenom velmi jednoduchá a zjevně funkční proměna telefonu v tablet.
VMware kupuje společnost Heptio, specialistu na Kubernetes


Na konferenci VMworld 2018 Europe oznámila společnost VMware, že podepsala smlouvu o převzetí firmy Heptio. Ta patří mezi lídry v technologii Kubernetes pro správu aplikačních kontejnerů. Produkty a zkušenosti společnosti Heptio pomáhají podnikům zavádět do praxe systém Kubernetes.
Tabletům konkuruje široká nabídka konvertibilních zařízení


tabletyq318_200_01

Poptávka po multimediálních tabletech klesá již šestnáct čtvrtletí v řadě. Výjimku nepřineslo ani třetí letošní. V něm podle informací společnosti IDC světový trh odebral 36,4 milionu kusů tabletů. Meziročně došlo k poklesu o 8,6 procenta.
Workplace Hub: Celé firemní IT v jednom zařízení


Zástupci společnosti Konica Minolta představují v Praze řešení Workplace Hub. Foto: BusinessIT.cz

Zajímavé all-in-one IT řešení, které má malým a středním podnikům pomoci s takzvanou digitální transformací a zjednodušit stávající IT infrastrukturu, uvádí na český trh společnost Konica Minolta. Produkt cenově odpovídá podmínkám českého trhu a jádro softwaru pro produkty Workplace Hub vyvinuli čeští experti v brněnském inovačním centru společnosti.
AMD ohlásilo vývoj čtvrté generace architektury Zen


amd_zen_200

Na konferenci Next Horizon oznámila společnost AMD, že pracuje na čtvrté generaci architektury Zen. Bližší detaily o ambicích pokračovatele úspěšné řady ovšem nepředstavila. Lze předpokládat, že se procesory s architekturou Zen 4 objeví na trhu nejdříve v roce 2021.
Konference: Moderní datová centra jsou pružnější a efektivnější


Stále rostoucí zájem o cloudové služby, hyperkonvergovaná infrastruktura nebo softwarově definovaná úložiště - to je jen několik z řady významných faktorů, které modelují aktuální tvář datových center. Jak vypadá skutečně efektivní datové centrum, jak datacentra budovat, spravovat a využívat co nejlépe? Odpovědi i na tyto otázky bude hledat již pátý ročník úspěšné konference Datová centra pro business, která se koná 22.11.2018 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Symantec posiluje ochranu koncových stanic


appt_jav_200

Dvěma akvizičními počiny rozšířila společnost Symantec své produktové portfolio. První transakce, jejímž cílem se stala firma Appthority, se zaměřila na oblast bezpečnostních analýz mobilních aplikací. Druhou akvizicí společnost Symantec získala start-up Javelin Networks, jehož řešení ošetřuje problém rostoucího počtu útoků na řešení Active Directory.
GlobalFoundries vyčlenilo divizi ASIC Solutions do nového podniku Avera


avera_200

Dceřinou společnost s názvem Avera Semiconductor založila společnost GlobalFoundries. Základ nového podniku tvoří její někdejší divize ASIC Solutions. Nová firma má pomáhat externím vývojářům polovodičů s návrhem jejich produktů. Své know-how uplatní zejména v oblasti efektivního využití různých výrobních procesů mateřské společnosti.
Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.Články čtenářů

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Jak zjistit heslo k Wi-Fi ve Windows...


Zapomněli jste heslo k nějaké wi-fi síti, potřebujete zjistit heslo k wifi, ke které je připojený jiný počítač, ke kterému máte přístup - například na návštěvě? Nech...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2018) >> více informací...
- IDC Smart Manufacturing 2018 - Praha, 13.9.2018 >> více informací...
- WebExpo - Praha, 21.–22. 9.2018 >> více informací...

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)