Profesní sociální síť Xing chce s novým jménem New Work expandovat v Evropě


xing_200

Provozovatel profesní sociální sítě Xing převzal start-up Honeypot a plánuje změnu jména. Koupený podnik vyvinul platformu, v níž si lidé hledají práci v oblasti technologií. Německá společnost Xing konkuruje portálům a službám LinkedIn nebo Viadeo. Ve druhém pololetí 2019 hodlá, i s přihlédnutím k rostoucímu portfoliu a akvizicím, změnit své jméno na New Work.
Profesionálové v realitách RE/MAX G8 Reality si volí profesionály z Algotech, kteří se starají o jejich složitý informační systém


Rozjezd nového podnikání s sebou přináší řadu výzev, mezi něž patří i zprovoznění odpovídajícího firemního informačního systému. Je nejen třeba nalézt ten nejvhodnější software, ale také zajistit servery pro jeho provoz, odborníky pro správu, zálohování... Řešení tohoto úkolu může být až překvapivě snadné, jak vám ukážeme na konkrétním příkladu RE/MAX G8 Reality a Algo Cloudu.
Byznys programovatelných čipů svádí Intel k akvizicím


omnitek_200

Britskou firmu Omnitek, která se věnuje návrhům obvodů FPGA pro aplikace umělé inteligence a zpracování videa, převezme společnost Intel. Podnik s více než dvacetiletou historií se stane součástí divize Programmable Solutions Group. Ta vznikla po akvizici firmy Altera, kterou Intel koupil před čtyřmi lety za 16,7 miliardy dolarů. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.
Nedostatek odborníků přivádí podniky k outsourcovaným službám kybernetické bezpečnosti


Organizace, které pociťující nedostatek specialistů na kybernetickou bezpečnost, hledají řešení ve využívání outsourcovaných služeb. Podle výsledků průzkumu společnosti Trend Micro se organizace zajímají také o relevantní automatizační technologie založené na umělé inteligenci a neopomíjejí ani téma vzdělávání.
HP obohatí řadu notebooků Elite o inteligentní detekci malwaru


elitebook_200

Bezpečnostní nástroj Sure Sense oficiálně uvolnila společnost HP Inc. Program zamíří do nových notebooků řady Elite, v nichž se zaměří na detekci a blokování škodlivých kódů téměř v reálném čase. Díky aplikaci umělé inteligence má nástroj úspěšně identifikovat i dosud neznámé hrozby. Pro její nasazení ale vyžaduje specifický čip.
Mastercard získá platformu pro sjednávání spotřebitelských půjček


vyze_200

Akvizici firmy Vyze ohlásila společnost Mastercard. S pomocí pořízené platformy, která pro maloobchodní prodejce zajišťuje zpracování spotřebitelských žádostí o půjčku, hodlá více proniknout do specifického segmentu finančních služeb, který spojuje poskytovatele úvěrů a obchodníky. Mimo jiné také firma zdokonalila službu pro ochranu identit uživatelů.
Automattic usnadní týmovou spolupráci sadou Happy Tools


screenshot_2019-04-16_happy_tools__tools_for_teams_with_work_to_do1_200_01

Sadu nástrojů zaměřených na týmovou spolupráci a plánování hodlá postupně nabídnut společnost Automattic. Produktová řada ponese značku Happy Tools a její první zástupce, Happy Schedule, již byl uveden na trh. Firma Automattic stojí za vývojem řešení či platforem WordPress.com, WooCommerce nebo Jetpack.
Sony vyrobilo obrazovku s úhlopříčkou 783 palců


sony_200_04

Obrazovku s úhlopříčkou 783 palců a rozlišením 16K vyvinula společnost Sony. Japonská firma ji představila na veletrhu organizace NAB – National Association of Broadcasters. Panel využívá technologii Crystal LED a první kus je instalován ve výzkumném centru kosmetického koncernu Shiseido.
ZRUP Příbram a.s. se soustředí na obytné kontejnery, Algotech na jeho informační systém


Možná si právě lámete hlavu s tím, jak co nejsnáze provozovat svůj firemní informační systém. Řešíte, jak výkonný má být server, aby vše zvládl teď i v dohledné budoucnosti, hledáte správce, máte trochu obavy o svá data a o jejich zálohování... Řešení může být až překvapivě snadné, jak vám ukážeme na konkrétním příkladu české firmy ZRUP Příbram a.s. a Algo Cloudu.
Acer vytvořil řadu notebooků pro kreativce


small_acer-d9_200

Řadu prémiových notebooků ConceptD představila společnost Acer. Nová značka je primárně určena tvůrcům multimediálního obsahu. Produkty vycházejí z výkonných herních sestav, které byly přizpůsobeny potřebám profesionální editace videa nebo tvorby ilustrací.
Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2019) >> více informací...
- Startup World Cup & Summit - Praha, 10.4.2019 >> více informací...

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)