Sjednocený mobilní Office „Union“ je k dispozici ve finální verzi


screenshot_2020-02-19_microsoft_word_write_edit_share_docs_on_the_go_-_apps_on_google_play

V listopadu minulého roku společnost Microsoft představila mobilní aplikaci Office, která sjednocovala programy Excel, PowerPoint a Word. V těchto dnech novinka s kódovým oznčením Union dorazila ve finální verzi do obchodů Play Store a AppStore. Analogický, nikoli však stejný, program firma již vloni nabídla uživatelům smartphonů Samsung Galaxy.
Dell prodává RSA Security


screenshot_2020-02-18_our_next_episode

Dohodu o prodeji firmy RSA Security uzavřely společnost Dell Technologies a konsorcium investorů, které je složeno z institucí Symphony Technology Group, Ontario Teachers‘ a AlpInvest Partners. Hodnota celohotovostní transakce činí 2,075 miliardy dolarů. K jejímu dokončení dojde v horizontu šesti až devíti měsíců.
Veeam Availability Suite v10 pokládají tvůrci za "nejzásadnější verzi" v historii firmy


Všeobecnou dostupnost řešení pro multiplatformní správu a ochranu dat Veeam Availability Suite™ v10 oznámila společnost Veeam Software. Nová verze přináší více než 150 dílčích inovací, mimo jiné vylepšuje ochranu před ransomwarem, automatizaci obnovy po havárii Multi-VM Instant Recovery nebo hlubší podporu přístupu Cloud Data Management.
Evoluční pojetí trojrozměrného tisku využilo principy tomografie


screenshot_2020-02-17_a_new_spin_on_3d_printing_can_produce_an_object_in_seconds_200

Rotační trojrozměrný tisk vyvinuli a představili vědci ze Švýcarského federálního technologického institutu v Lausanne. Technologie kombinuje principy stereolitografie a tomografie. Její zásadní konkurenční výhodu představuje rychlost. Další vývoj a tržní uplatnění nové technologie 3D tisku zajistí nově založená společnost Readily 3D.
Disky SSD definitivně vytlačují HDD z trhu osobních počítačů


hdd-3.5-sata_200

Podíl nově prodaných osobních počítačů, které jako primární úložiště využívají magnetický pevný disk, poklesl na 9,4 procenta. Uvedená hodnota platí pro čtvrtý kvartál roku 2019 a pro notebooky, desktopy a pracovní stanice, jež prošly distribučními kanály západní Evropy. Podle analytiků společnosti Context bude rok 2020 posledním, v němž rotační pevné disky v roli primárního úložiště PC v rámci západoevropského regionu ještě zaznamenají.
Phishingové útoky nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo nebo Netflix


Check Point Research, výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies, zveřejnil zprávu Brand Phishing Report zaměřenou na phishingové útoky ve 4. čtvrtletí 2019. Report upozorňuje na značky, které kybernetičtí zločinci nejčastěji napodobovali při pokusech o krádež osobních dat nebo platebních údajů.
Essential už další zařízení nepředstaví


screenshot_2020-02-13_an_update_from_essential

Společnost Essential ohlásila ukončení své činnosti. Její jméno tak zůstane spojeno pouze s jedním komerčně zviditelněným modelem chytrého mobilního telefonu a s několika nápady a prototypy, jež se ovšem na trhu neobjeví. Rozhodnutí přinese konec rozvoje a podpory také multiplatformní e-mailové aplikaci Newton Mail, jejíž tým se k firmě Essential přidal vloni.
Překážky na cestě digitální transformace a jejich řešení


Digitální transformace patří již dlouhou dobu mezi klíčové priority obchodních a IT oddělení. Přináší totiž příslib zlepšení provozní efektivity, rychlejší adaptaci na trhu a lepší spolupráci zaměstnanců. Podle nedávného výzkumu serveru Tech Pro Research má již strategii digitální transformace zavedenou nebo na ní pracuje 70 % společností.
Barcelonský veletrh Mobile World Congress kvůli koronaviru neproběhne


screenshot_2020-02-13_why_attend_mwc_barcelona_

Letošní ročník veletrhu Mobile World Congress organizátoři zrušili. Své rozhodnutí zdůvodnili epidemií koronaviru a snahou o eliminaci souvisejících hrozeb. Zjevně v něm zohlednili také rostoucí počet firem, jež účast ze stejného důvodu zrušily. Veletrh MWC se v Barceloně konal pravidelně od roku 2006.
Technologie mění práci i pracovní prostředí


Analytici společnosti Gartner identifikovali šest trendů, kterým by se v současnosti měli věnovat ředitelé odpovědní za lidské zdroje. Jde o očekávání a vlivy, které zásadně promění způsob, jakým se v podnicích bude pracovat.
Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.www.Autodoc.czČlánky čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


na tomto webu

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2020) >> více informací...

©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)