ISOCELL Bright HMX nabídne smarpthonům rozlišení 108 Mpx


isocell-bright-hmx-_1_200

108megapixelový obrazový senzor pro mobilní telefony představila společnost Samsung Electronics. Díky hodnotě svého rozlišení si čip ISOCELL Bright HMX nejspíše připíše prvenství v oboru. Zahájení masové výroby se dočká ještě letos v srpnu. Na jeho vývoji spolupracovala společnost Samsung s firmou Xiaomi.
Azure Security Labs umožní zranitelnost bezpečně objevit i zneužít


screenshot_2019-08-13_azure_security_lab_a_new_space_for_azure_research_and_collaboration__microsoft_security_response_cen..._200

K vyšší bezpečnosti cloudové platformy Azure chce společnost Microsoft přispět mimo jiné zatraktivněním finančních odměn za nalezení zranitelností a zřízením nové iniciativy pro bezpečnostní experty s názvem Azure Security Lab. O obou novinkách redmondská firma informovala na konferenci Black Hat USA.
WebEx nabídne přepis hovorů v reálném čase


screenshot_2019-08-11_cisco_acquires_voicea_aims_to_add_transcription_analytics_to_webex_zdnet

Firmu Voicea, která se specializuje na přepisy rozhovorů v reálném čase, jejich analýzy nebo na hlasové vyhledávání, převezme společnost Cisco. Získané technologie a vývojový tým začlení do své organizační jednotky WebEx. Právě rozvoj této komunikační platformy hodlá s pomocí nových funkcionalit podpořit.
Procesory EPYC Rome mohou AMD přinést výrazně silnější pozici v serverových systémech


screenshot_2019-08-11_amd_epyc_7002_series_processors_amd_200

Druhou generaci serverových procesorů EPYC představila společnost AMD. Čipy s vývojovým označením Rome využívají architekturu Zen 2 a v nejvyšší konfiguraci nabídnou 64 7nanometrových jader v osmi tzv. čipletech. Podporují rovněž rozhraní PCIe 4.0 a umožňují systém osadit až 4 TB operační paměti DDR4.
Svou první 24palcovou sublimační tiskárnu představila společnost Epson


Model SureColor F500 byl navržen tak, aby umožnil reklamním agenturám, fotografickým laboratořím, výrobcům oděvů a kopírovacím centrům rozšíření jejich nabídky prostřednictvím flexibilního, vysoce kvalitního tisku. Dokáže produkovat podklady pro potištěné kryty telefonů, hrnky, podložky pod myš, trička nebo polštáře.
Broadcom převezme podniková řešení Symantecu


symantec_200

Za 10,7 miliardy dolarů odkoupí společnosti Broadcom podnikové bezpečnostní produkty a služby firmy Symantec. Ta si podrží řešení, která nabízí domácnostem, jde například o nástroje pro ochranu identity LifeLock a podstatně známější antiviry Norton.
Zranitelnost protokolu RDP v rukách útočníků


Výsledky svého nejnovějšího výzkumu s názvem RDP Exposed: The Threat That’s Already at your Door, který odhaluje, jak se kybernetičtí zločinci pokouší napadat organizace prostřednictvím zneužití protokolu Remote Desktop Protocol (RDP), zveřejnuila společnost Sophos.
Řešení a technologie firmy MapR odkoupila společnost HP Enterprise


screenshot_2019-08-07_mapr_logo_-_hledat_googlem1_200

Aktiva firmy MapR Technologies, specialisty na řešení pro analýzy velkých dat a související podporu provozních aplikací, odkoupila společnost HP Enterprise. Nový vlastník hodlá získané technologie a nástroje nadále rozvíjet, konkrétní plány ale zatím chybí. Stávající klientela řešení MapR díky transakci nepřijde o podporu ani o možnost obnovy smluv.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)