VR brýle Panasonicu sázejí na komfort a kvalitu obrazu


en200107-5-1_200

Na veletrhu CES 2020 představila společnost Panasonic prototyp brýlí pro virtuální realitu. Od většiny konkurenční produkce dostupné na trhu se odlišují zejména svou konstrukcí. Podobají se klasickým brýlím, nikoli lyžařským. Použité displeje technologie micro OLED mohou dosahovat rozlišení UHD a podporují funkci HDR.
Nastupující Dynamics 365 Commerce vychází z Dynamics 365 Retail


screenshot_2020-01-10_commerce_microsoft_dynamics_365

Počátkem února letošního roku proběhne automatický přechod všech zákazníků systémů Microsoft Dynamics 365 Retail na novou aplikaci Dynamics 365 Commerce. Migrace se obejde bez změn cen. Nový systém ale nabízí funkcionality, jež si zákazníci mohou ke stávající variantě přikoupit.
Vision-S: Sony prezentovalo své automotive technologie na vlastním elektromobilu


sony-vision-car_200

Koncept elektrického automobilu představila na veletrhu CES 2020 společnost Sony. Prototyp s názvem Vision-S v prvé řadě prezentuje možnosti technologií japonského výrobce elektroniky. Otázka uvedení vozidla na běžný trh zůstala bez odpovědi. Na jeho návrhu a vytvoření prorotypu se podílely firmy Bosch, Qualcomm a Magna Steyr. Poslední uvedená vyrábí elektromobily Jaguar i-Pace.
Broadcom prodává divizi Symantec Cyber Security Services


screenshot_2020-01-08_obrzek_accenture_acquires_digital_id_firm_arismore__fintech_futures_200

Záměr odkoupit od společnosti Broadcom její byznys v oblasti služeb kybernetické bezpečnosti zveřejnila společnost Accenture. Cílem akvizice je v podstatě útvar či divize Symantec Cyber Security Services. Tu společnost Broadcom převzala společně s celým podnikovým portfoliem firmy Symantec vloni v létě. Celková hodnota srpnové transakce činila 10,7 miliardy dolarů, cena aktuálního, dílčího obchodu nebyla zveřejněna.
Ryzeny 4000 rozšíří nabídku procesorů pro přenosná PC


screenshot_2020-01-07_ryzen_4000_-_hledat_googlem_200

Na probíhajícím veletrhu CES 2020 představila společnost AMD třetí generaci mobilních procesorů Ryzen. Nové čipy nabídnou až osm jader a zpracování až 16 výpočetních vláken. Řadu Ryzen 4000 v přenosných osobních počítačích doplní ještě cenově dostupnější procesory Athlon 3000.
Fuji Xerox se mění na Fujifilm Business Innovation


screenshot_2020-01-06_group_companies_fujifilm_holdings_200_02

Od dubna letošního roku ponese společnost Fuji Xerox název Fujifilm Business Innovations. Obchodní jméno změní také všechny zahraniční pobočky. Na konci letošního března podnik už neobnoví technologickou dohodu s firmou Xerox, která ošetřovala prodejní teritoria, technologie a licencování značek.
Analytici očekávají, že rok 2020 přinese růst cen disků SSD


screenshot_2020-01-03_during_the_second_half-year_the_prices_for_nand_flash_chips_would_cease_to_fall_-_optocrypto_200_01

Poptávka po paměťových čipech NAND Flash v letošním roce zesílí, zatímco objemy dodávek se nijak výrazně nezmění. Tato situace povede podle analytiků společnosti TrendForce k dalšímu růstu cen, jenž započal již ve třetím kvartálu 2019. Zatímco vloni poptávka po discích SSD rostla především ze strany výrobců osobních počítačů, letos ji podpoří hlavně silný zájem producentů serverů.
Trh 5G smartphonů čeká raketový růst


screenshot_2020-01-02_samsung_galaxy_fold_samsung_esk_republika_200_02

Ve třetím čtvrtletí roku 2019 odebral světový trh 4,3 milionu chytrých mobilních telefonů s podporou sítí 5G. 74 procent přístrojů podle informací společnosti IHS Markit neslo značku Samsung. Na hranici dvouciferného podílu se pohybovaly ještě firmy LG a vivo.
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)