70 procent technologických výdajů domácností směřuje do telco služeb a digitální zábavy


prus45584919-f-1_200

Výdaje domácností na technologické produkty a služby letos celosvětově dosáhnou hodnoty 1,69 bilionu dolarů. Meziročně podle informací společnosti IDC vzrostou o 5,3 procenta. Zájem spotřebitelů o tradiční i rozvíjející se technologie podle analytiků přetrvá i v nejbližší budoucnosti. Mezi lety 2019 až 2023 technologické výdaje domácností každoročně v průměru vzrostou o 5,1 procenta. Na konci sledovaného období dosáhnou hodnoty 2,06 bilionu dolarů.
Digitální kancelář není řešením budoucnosti, ale realitou dneška


Pokud dokument fyzicky neexistuje, jakoby nebyl; úspěšní pracovníci mají stůl utopený pod záplavou potištěných papírů – to jsou již naštěstí charakteristiky administrativní práce minulosti. Nejen, že je to neekologické, ale v době, kdy světem hýbou informace zakódované v jedničkách a nulách, je to i nesmyslné. Budoucnost je v digitální kanceláři, ta je však k dispozici již dnes. Přesto, že pro řadu zejména menší a středních firem jsou některé papírové dokumenty stále ještě životní nutností, má smysl s přechodem na digitální kancelář alespoň začít. Vhodné technologie jsou již na trhu.
Atypický telefon firmy Essential nejspíš sází na hlasové ovládání


essential-phone-2_200_01

Poměrně neobvyklým chytrým telefonem se po dlouhé době připomněla společnost Essential. Zařízení s pracovním názvem Project GEM tvarem i velikostí připomíná dálkový ovladač televize. Novinka se objevila pouze na twitterovém účtu firmy a jejího zakladatele Andy Rubina.
Evoluce modulárních počítačů Intelu pokračuje


element2_200_01

Další iteraci na téma modulárních osobních počítačů prezentovala v Londýně společnost Intel. Koncept řešení s názvem Element vytvořila divize Systems Product Group, která stojí i za produktovou rodinou Next Unit of Computing (NUC) nebo Compute Element. Novinka, která kromě specifického uspořádání využívá standardní komponenty, zamíří na trh, resp., k výrobcům počítačů v příštím roce.
Evropa zaostává v implementaci 5G


Podle zprávy 5G Outlook for Europe, jejíž zpracování sponzorovala společnost Ericsson, Evropa zaostává v implementaci mobilních sítí 5G za Severní Amerikou i východní Asií. Provozovatelé jihokorejských sítí dosáhli již čtyři měsíce od zavedení 5G počtu 2 milionů účastníků. USA aspirují na to, že zajistí největší pokrytí populace v nejkratším čase, zatímco Evropa se stále zaměřuje primárně na větší města a pouze na rychlý bezdrátový přístup (FWA). Další zpoždění může mít v Evropě negativní vliv na podniky i spotřebitele.
Trh počítačových monitorů sází na zakřivené a herní modely


monitor_200_03

Analytici společnosti IDC očekávají, že světový trh letos odebere 122 milionů počítačových monitorů. Meziročně dojde k poklesu o jedno procento. Typický nejprodávanější model monitoru má úhlopříčku 21,5 palce a panel s technologií IPS. Výrobci se ale zaměřují na produkty s vyšší průměrnou prodejní cenou, tj. na větší, případně prohnuté obrazovky a herní displeje.
McAfee inovuje a rozšiřuje svou bezpečnostní strategii device-to-cloud


screenshot_2019-10-06_newsroom_mcafee1_200_01

Svou nabídku podnikových bezpečnostních řešení rozšířila o dva nové nástroje společnost McAfee. Reaguje zejména na neustálé rozšiřování počtu propojených zařízení a masivní nárůst využití cloudových služeb. Současně se snaží koncept podnikového zabezpečení informací zefektivnit a zjednodušit.
Paměti typu SAPM mohou ochránit procesory před spekulativními útoky


meltspectre_200

Výzkumný tým STORM společnosti Intel zveřejnil zprávu, v níž popisuje návrh počítačové paměti, která by na hardwarová úrovni chránila procesory před tzv. spekulativními útoky na vedlejší kanály. Název novinky také zní SAPM – Speculatice Access Protected Memory.
<<< Novější články | Starší články >>>

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)