Amazon má zájem o Slack Technologies


slack_200

Převzetí společnosti Slack Technologies podle informací agentury Bloomberg zvažuje firma Amazon. Hodnotu investice zdroje odhadují na devět miliard dolarů. Společnost Slack vyvíjí a provozuje stejnojmennou cloudovou službu pro týmovou spolupráci. Denně ji využívá přes pět milionu lidí.
Roste počet firem, které si samy vyvíjejí mobilní aplikace


Počet společností, které si vyvíjejí vlastní mobilní aplikace, průběžně roste. Studie společnosti Gartner uvádí, že v roce 2015 šlo o 60 procent dotazovaných subjektů, vloni již o 73 procent. Nejčastěji vznikají jednodušší programy, kterými se podniky chtějí odlišit. Prim stále hrají mobilní aplikace zaměřené na obchod a servis.
V tisku se dařilo inkoustu i laseru


Světový trh odebral v prvním letošním čtvrtletí 23,4 milionu tiskových periferií. Meziročně došlo k nárůstu dodávek o 1,2 procenta. Podle informací společnosti IDC se dařilo oběma hlavním technologiím, tj. laserové a inkoustové. Mezi největšími výrobci se v červených číslech ocitla pouze společnost Samsung.
Jak velké bezpečnostní riziko představují tiskárny?


Jen část uživatelů si uvědomuje, že moderní tisková zařízení mnohdy představují nezanedbatelné bezpečnostní riziko. Tiskárny mnohdy nabízejí vlastní Wi-Fi připojení, komunikují s cloudy a samozřejmě jsou běžně připojeny do firemní sítě. Jaká rizika hrozí a jak se jim vyhnout?
Průlom v mobilních tarifech: 100 minut + 50 SMS jen za 73 Kč, s daty za 95 Kč


I jako běžní koncoví zákazníci můžete od českých mobilních operátorů získat velmi dobrý tarif. Ukázala to aukce organizace dTest, v níž získaný nejlevnější tarif přichází na 73,50 Kč. O takových cenách si běžně uživatelé v ČR mohou nechat jen zdát. Tarif vysoutěžený dTestem přitom může získat každý, kdo o něj projevil zájem.
Z firmy Softbank se stává robotická velmoc


nao_robot_robocup_2016_200

Japonský technologický koncern Softbank výrazně rozšířil své portfolio v oblasti robotiky. Odkoupil od společnosti Alphabet hned dva podniky z oboru, konkrétně firmy Boston Dynamics a Schaft. Robotika bývá prezentována jako odvětví, které může vyřešit japonský problém stárnoucí populace.  
Česká firma s pokročilým e-mailovým klientem poráží cloud


V době, kdy řada firem sází na přechod ke cloudovým řešením, česká firma eM Client slaví úspěchy s klasickým desktopovým e-mailovým klientem. Více než 1 300 000 uživatelů po celém světě na něm oceňuje velmi pokročilou funkcionalitu, kterou v cloudu - a u konkurence - najdou jen těžko. O tom, jak se jí podařilo uspět, ale třeba i o možnostech kvalitního a snadného zabezpečení e-mailu jsme si povídali s Michalem Bürgerem, ředitelem firmy.
Asseco Group má recept, jak se stát globální firmou


Akce Asseco Group Product Review se konala na začátku června v Tel Avivu. Foto: BusinessIT.cz

I když je v tuzemsku značka Asseco spojována především s informačními systémy Helios, realita je daleko pestřejší. Asseco Group, do které dodavatel Heliosu patří, působí ve více než 50 zemích světa, její loňské tržby překonaly 1,8 miliardy eur a je šestým největším dodavatelem softwaru v Evropě. Největšího obratu ale dosahuje v Izraeli. A právě tam se její zástupci pochlubili svými úspěchy i dalšími plány.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Mobilní řešení pro byznys - 21.9.2017!


Otázky a odpovědi z IT: Diskusní portál Bizio.cz
Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017 - Nové
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.
Anketa


©2011-2017 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)