Analytici navýšili odhad růstu výdajů na IT pro rok 2017


Celosvětové výdaje na informační technologie letos dosáhnou hodnoty 3,5 bilionu dolarů. Podle informací společnosti Gartner meziročně vzrostou o 2,4 procenta. Vyšší výdaje analytici očekávají u všech hlavních sledovaných kategorií. První místo v tomto směru patří podnikovému softwaru se 7,6procentním přírůstkem.
Red Hat získal technologie pro redukci ukládaných dat


permabit_200

Akvizici firmy Permabit, specialisty na technologie pro redukci dat, oznámila společnost Red Hat. Získaná aktiva a know-how v oblasti deduplikace a optimalizace hodlá zapojit do svých řešení pro ukládání dat v hybridních a veřejných cloudových prostředích, konkrétně do platforem OpenStack, OpenShift Container a Red Hat Storage.
Výdaje malých a středních podniků na IT čeká jednociferný růst


Celosvětové výdaje malých a středních podniků na informační technologie letos dosáhnou hodnoty 568 miliard dolarů. Do roku 2021 podle predikce analytiků společnosti IDC vzrostou o více než 100 miliard na celkových 676 miliard dolarů. 85 procent technologických výdajů SMB podniků směřuje na hardware, software a IT služby. Nejrychleji rostoucí a současně nejmenší kategorii ovšem reprezentují podnikové služby.
Zoho One: 38 aplikací za dolar denně


zoho_200

Všechny aplikace ze svého portfolia soustředila společnost Zoho do nové nabídky s názvem Zoho One. Za 30 dolarů měsíčně získá uživatel 38 cloudových programů, včetně jejich případných desktopových nebo mobilních klientů. Nová nabídka cílí na podniky, její součást tvoří centrální administrační nástroj Admin Panel.
Jak si ulehčit skenování? Co takhle mobilem nebo tabletem


Foto: Pixabay

„Čas jsou peníze“, věděl už v 18. století muž mnoha nadání Benjamin Franklin. Proč tedy dělat věci složitěji, když se nabízí jednodušší, a tím pádem i úspornější řešení? V tomto případě je řeč o skenování dokumentů ve firmách.
Český emailový klient eM Client nabízí pokročilé technologie pro firemní použití


Emailový klient eM Client není na trhu žádným nováčkem. Po více než 10 letech soustavného vývoje dnes představuje efektivní nástroj pro správu emailových účtů, který využívají jednotlivci i korporace v různých zemích. Vysoce ceněn je zejména pro svoji kompatibilitu prakticky se všemi technologiemi a poskytovateli služeb z oboru (tj. IMAP/POP3, CalDav, CardDav, XMPP, MS Exchange, Google Apps, Office 365, iCloud, IceWarp, Kerio a mnoho dalších).
CloudView zajistí monitoring bezpečnosti ve veřejných cloudech


qualys_200

Řešení CloudView pro zabezpečení provozu ve veřejných cloudových infrastrukturách představila společnost Qualys. Novinku lze nasadit na platformách Amazon Web Services, Microsoft Azure a Google Cloud Platform. Služba CloudView v nich monitoruje a kontroluje aplikované bezpečnostní politiky.
Corning zprostředkuje mobilní signál uvnitř budov


spidercloud_200

Jméno společnosti Corning bývá obvykle spojováno s odolnými skly pro mobilní zařízení. Její produktové portfolio je ovšem výrazně širší a nyní jej rozšiřuje i o specifický byznys bezdrátových přenosů. Převzala firmu SpiderCloud Wireless, která vyvíjí rádiové body pro šíření mobilního signálu uvnitř budov.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Mobilní řešení pro byznys - 21.9.2017!


Otázky a odpovědi z IT: Diskusní portál Bizio.cz
Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017 - Nové
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.
Anketa


©2011-2017 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)