Western Digital odprodá systémy ActiveScale


screenshot_2020-02-06_stornext_file_system_quantum_200_02

O prodeji svého byznysu úložných systémů ActiveScale firmě Quantum informovala společnost Western Digital. Nový vlastník jej hodlá nadále rozvíjet a podporovat. Transakce firmě Quantum přinese poměrně široké portfolio řešení a technologií pro objektové ukládání dat. Produktová řada ActiveScale doplní stávající systémy StorNext.
nVidia zpřístupnila veřejnosti herní streamovací službu GeForce Now


screenshot_2020-02-04_geforce_now_open_for_all_nvidia_blog_200

Herní streamovací službu GeForce Now začala v Severní Americe a Evropě nabízet společnost nVidia. Po zhruba sedmi letech uzavřeného testování a vývoje ji zpřístupnila veřejnosti. Služba oproti konkurenci podporuje obchody a knihovny platforem Steam, Uplay, Battle.net a Epic Games.
Trh tabletů s přehledem vede Apple


phablet_200

Globální trh tabletů ve čtvrtém kvartálu 2019 odebral 43,5 milionu zařízení. Meziročně podle analytiků společnosti IDC odbyt poklesl o 0,6 procenta. Propad v segmentu se zjevně zpomalil, což ovšem neplatí pro všechny výrobce. Za celý loňský rok výrobci dodali do prodejních kanálů 144 milionů přístrojů, což znamená 1,5procentní meziroční pokles.
IBM prochází obměnou nejvyššího vedení


ibm_200_01

6. dubna 2020 se vedení společnosti IBM ujme Arvind Krishna, aktuálně senior vice president divize Cloud and Cognitive Software, který v podniku působí třicet let. Stane se desátým výkonným ředitelem v 108leté historii firmy. Virginia Rometty, stávající CEO společnosti IBM, podnik a funkci executive chairman opustí na konci letošního roku.
Apple ovládl loňský vánoční trh smartphonů


prus45964220-f-1_200_01

Světový trh chytrých mobilních telefonů v posledním loňském čtvrtletí odebral 368,8 milionu zařízení. Podle analytiků společnosti IDC odbyt smartphonů poklesl meziročně o 1,1 procenta a ve srovnání celoročních výsledků se dostal pod úroveň let 2015 až 2018. Mezikvartálně přineslo loňské čtvrté čtvrtletí nárůst dodávek o 2,9 procenta.
Abuse.ch nabízí bezplatná upozornění na kompromitaci phishingem


screenshot_2020-01-30_i_got_phished_200_02

Notifikační službu, která podnikům zasílá upozornění o tom, že se některý z jejich zaměstnanců pravděpodobně stal obětí phishingového útoku, zprovoznila švýcarská nezisková organizace Abuse.ch. Novinka nese název I Got Phished, funguje na adrese igotphished.abuse.ch a registrace do ní je bezplatná. Autoři chtějí pokrytí notifikací do budoucna rozšířit i o další typy útoků.
Jsou optická média - CD a DVD - mrtvou technologií?


Používáte ještě CD nebo DVD? Jsou to mrtvé technologie? Naopak, optická média jsou stále „IN” a pro některé účely nepostradatelná. Jsou jedním z důležitých doplňků cloudu a SSD a HDD úložišť, protože mají výhody, které ostatní technologie nemají. To ale neznamená, že SSD a HDD tu nemají své místo; bezprostřednost přístupu a masivní kapacita jsou jejich hlavními přednostmi. Naneštěstí mají, ale i své nevýhody, o kterých si něco řekneme níže.
Google sjednotí řešení pro podnikovou komunikaci


hangouts_200

Na nové komunikační aplikaci pro podnikové uživatele pracuje podle informací serveru The Information společnost Google. Produkt by měl zkombinovat a z hlediska ovládání sjednotit služby Gmail, Drive, Hangouts Meet a Hangouts Chat.
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)