Světový trh serverů po šesti čtvrtletích zpomalil


prus45151319-f-1_200

V prvním letošním čtvrtletí dodali výrobci serverových systémů na světový trh 2,6 milionu zařízení, meziročně o 5,1 procenta méně. Dařilo se jim ovšem zvyšovat tržby, čili prodávat dražší, lépe vybavené, sestavy. Tržby výrobců vzrostly o 4,4 procenta na 19,8 miliardy dolarů.
Evropské superpočítače se mohou těšit na evropské čipy


epi

Konsorcium subjektů, které realizují projekt European Processor Initiative, doručilo Evropské komisi první dokumentaci úsporných čipů, jenž by měly pohánět budoucí evropské superpočítače. Vytvoření návrhu tvůrcům nezabralo ani šest měsíců, skupina oficiálně zahájila činnost v prosinci 2018.
Salesforce kupuje Tableau Software, zkombinuje cloudové CRM a BI


saltab_200

Záměr převzít firmu Tableau Software zveřejnila společnost Salesforce. Na bezhotovostní transakci v hodnotě 15,7 miliardy dolarů se dohodla představenstva obou podniků. Značka Tableau Software z trhu nezmizí. Podnik bude i nadále na trhu působit samostatně.
Red Hat uvolnil čtvrtou generaci řešení OpenShift


Kontejnerová aplikační platforma Red Hat OpenShift ve verzi 4 byla navržena pro nasazení v rozmanitých provozních prostředích. Zohledňuje zejména hybridní cloudové infrastruktury a rozvíjející se trend multicloudových strategií.
Důvěra spotřebitelů v nové technologie nemá jednoznačný trend


Na otázku, do jaké míry jsou lidé ochotni vpustit nové technologie do svých životů, odpovídá loňský průzkum společnosti VMware. Jeho zjištění naznačují, že míra důvěry kolísá napříč oblastmi nasazení. Například pouhých 7 procent respondentů by svěřilo správu svých financí umělé inteligenci a 64 procent dotazovaných nemá dojem, že firmy a stát dostatečně informují o tom, jaké technologie a jak užívají.
AMD a Samsung spolupracují na poli mobilních grafických technologií


samsung-exynos_200

Dohodu o strategickém partnerství v oblasti grafických technologií uzavřely společnosti AMD a Samsung. Spolupráce může významně ovlivnit situaci na trhu mobilních modulů GPU. Společnost Samsung si s pomocí technologií, k nimž získá přístup v rámci licenčního kontraktu s AMD, může vyvinout vlastní architekturu pro mobilní grafické systémy, které posléze nasadí do čipsetů Exynos. Ty jihokorejská firma letos začala dodávat i třetím stranám.
Looker obohatí multicloudovou strategii Googlu


looker_200

Za 2,6 miliardy dolarů v hotovosti převezme společnost Google firmu Looker. Ta se specializuje na analýzy velkých dat a business intelligence. Její multiplatformní řešení a související know-how nový vlastník integruje do služeb Google Cloud. Oceňuje především možnost jednotné definice metrik nad různými datovými zdroji a široké možnosti uplatnění analytických nástrojů.
Sophos posiluje portfolio v oblasti Managed Detection and Response


Akvizici firmy Rook Security, specialisty na oblast MDR-Managed Detection and Response, oznámila společnost Sophos. Koupený podnik poskytuje služby řízené detekce a odezvy pro odhalování a odstraňování kybernetických útoků.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)