Vlna přechodů na Windows 10, která oživila trh PC, slábne


getthumbnail.aspx_200

Globální prodeje osobních počítačů v prvním letošním čtvrtletí meziročně poklesly o 4,6 procenta na 58,5 milionu kusů. Podle analytiků společnosti Gartner se na výsledcích trhu podepsaly problémy s dodávkami procesorů. Výrobci osobních počítačů se i díky nim více zaměřili na stroje s vyšší marží nebo naopak s nižšími výkonnostními parametry.
Reakční doby kybernetických útočníků se zkracují


Studie společnosti Sophos odhalila, že kybernetičtí útočníci napadli cloudové honeypoty rozmístěné na deseti místech po celém světě do 40 minut od jejich zprovoznění. V průměru každý z vystavěných cílů stal předmětem 13 útoků za minutu. Během 30 dnů došlo k více než pěti milionům pokusů o napadení všech deseti honeypotů.
Google nabídne multicloudovou jistotu


screenshot_2019-04-09_making_hybrid-_and_multi-cloud_computing_a_reality_google_cloud_blog_200

Platformu pro správu hybridních cloudů, aplikací a služeb představila na konferenci Google Cloud Next společnost Google. Jde o nástupce vloni avizovaného řešení Cloud Services Platform, jež opouští fázi beta provozu a dostává produktové jméno Anthos. V blízké budoucnosti jej bude možno provozovat i pro obsluhu konkurenčních platforem, k nimž v prvé řadě patří prostředí Amazon Web Services nebo Microsoft Azure.
AMD posiluje nabídku mobilních procesorů


ryzen_pro_200

Čtveřici nových mobilních procesorů uvedla na trh společnost AMD. Tři zastupují druhou generaci řady Ryzen Pro, jeden v podobě čipu Athlon Pro představuje úplnou novinku. Všechny procesory disponují integrovaným grafickým modulem Radeon Vega a mají také shodnou hodnotu TDP ve výši 15 wattů.
Recenze a srovnání ERP systémů pro rok 2019


Aktualizovaná uživatelská hodnocení ERP systémů v České republice zveřejnila Asociace za lepší ICT řešení o.p.s. Recenze informačních systémů od reálných uživatelů jsou shromažďovány v rámci průzkumů ICT v českých firmách a z ověřených on-line uživatelských recenzí ERP, CRM a DMS systémů na webu asociace. Hodnoceno bylo 20 ERP a ekonomických systémů.
Project Kuiper: Amazon hodlá vybudovat síť tří tisíc satelitů a poskytovat z nich připojení k internetu


satellite-1820106_640_200

Plán na vybudování telekomunikační sítě z tří tisíc satelitů, která by poskytovala globálně dostupné širokopásmové připojení k internetu, minulý týden potvrdila společnost Amazon. Projekt s názvem Kuiper má zajistit konektivitu pro 95 procent populace na Zemi.
Xiaomi chránilo smarpthony s nadstavbou MIUI zranitelnou aplikací, firma vydala záplatu


check_point_picture_mobile_200_01

Výzkumný tým Check Point Research objevil bezpečnostní zranitelnost v jedné z předinstalovaných aplikací, které do svých přístrojů dodává společnost Xiaomi. Ironií je, že se jednalo o předinstalovanou bezpečnostní aplikaci Guard Provider, která by měla chránit telefon před malwarem, ale ve skutečnosti právě tento program vystavil uživatele riziku kyberútoků.
Trendy v oblasti bezpečnosti a řízení rizik pro rok 2019


Podniky budou svou bezpečnostní strategii vázat na obchodní cíle, oddělení bezpečnosti se posunou od prevence k detekci a pronásledování hrozeb, o investicích bude rozhodováno s ohledem na chráněná data, poroste ověřování bez hesla a další významné trendy.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.


Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)