Mobilní technologie


Čipy Dimensity se stanou novou vlajkovou lodí firmy MediaTek


dimensity_678x452_200

Pro mobilní zařízení pro sítě páté generace bude společnost MediaTek dodávat čipy s názvem Dimensity. Aktuálně představila prvního zástupce nové řady s číselným označením 1000. Čip, o jehož parametrech firma informovala již letos v květnu, využívá nejmodernější jádra architektury ARM, konkrétně Cortex A77 a Mali G77.
Světová poptávka po smartphonech byla ve třetím čtvrtletí slabá


Globální prodeje chytrých telefonů koncovým uživatelům podle zjištění analytiků společnosti Gartner ve třetím čtvrtletí roku 2019 dále klesaly – o 0,4 % oproti stejnému období roku 2018. Poptávka zůstává slabá zejména proto, že zákazníci hledají co nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty. Společnost Huawei prodala o 13 milionů telefonů více, Apple naopak téměř o 5 milionů méně.
Evropský trh smartphonů: Historicky nejvyšší nárůst prodejů za třetí čtvrtletí


screenshot_2019-11-25_canalys_newsroom-_canalys_european_smartphone_market_grew_8_best_performing_region_in_q3_20191_200

Nejvyšší meziroční nárůst prodejů chytrých mobilních telefonů vykázala ve třetím letošním čtvrtletí Evropa. V regionálním srovnání o dva procentní body překonala asijsko-pacifickou oblast. Celkem si evropští zákazníci podle informací společnosti Canalys ve třetím čtvrtletí 2019 pořídili 52,5 milionu chytrých telefonů.
mCommerce: Mobily, důvěra a nakupování přes sociální sítě


Podle výsledků nejnovějšího průzkumu, který pro společnost PayPal provedla agentura Ipsos, nakupují dnes spotřebitelé pomocí mobilních telefonu více než kdykoli dříve. Mezi hlavními trendy mCommerce stojí za pozornost důraz, jaký je kladen v anglicky mluvících zemích na bezpečnost, a skutečnost, že objem nákupů na sociálních platformách roste nevídaným tempem.
Do segmentu nositelné elektroniky by Google mohl vstoupit prostřednictvím značky Fitbit


fitbit_200_04

Koncern Alphabet, do jehož struktur patří zejména společnost Google, má zájem o převzetí firmy Fitbit. Informaci přinesly agentura Reuters, ale žádná ze stran ji nepotvrdila. Společnosti Google v portfoliu chybí nositelná elektronika, firma Fitbit čelí intenzivní konkurenci ze strany čínských výrobců. Z tohoto úhlu pohledu by transakce podle komentátorů dávala smysl pro obě strany.
Do prémiových mobilních zařízení zamíří příští rok Exynox 990


exynos-990_main1_200_01

Na konferenci Samsung Tech Day 2019 představil jihokorejský producent elektroniky dva 7nanometrové čipy pro mobilní zařízení. Prvním je osmijádrový procesor Exynos 990, druhým modem 5G Exynos Modem 5123. Jejich masovou výrobu zahájí firma Samsung Electronics ještě před koncem letošního roku.
Malé černobílé multifunkce i tiskárny stále lákají - a snadno tisknou i z mobilů


Po barevných strojích A4 řady i-Series uvedených na trh letos v létě představuje nyní Konica Minolta také černobílé modely. Dvě černobílé tiskárny a dvě multifunkční zařízení jsou vhodné zejména pro výrobní podniky, logistické firmy či účetní společnosti a to jak samostatně, tak jako doplněk stávající tiskové infrastruktury. Podle výrobce se novinky vyznačují především menšími rozměry, snazším ovládáním a podporou mobilního tisku.
Atypický telefon firmy Essential nejspíš sází na hlasové ovládání


essential-phone-2_200_01

Poměrně neobvyklým chytrým telefonem se po dlouhé době připomněla společnost Essential. Zařízení s pracovním názvem Project GEM tvarem i velikostí připomíná dálkový ovladač televize. Novinka se objevila pouze na twitterovém účtu firmy a jejího zakladatele Andy Rubina.
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)