Mobilní technologie


Nositelná elektronika se více zaměří na sluch a zrak


airpods_200

Globální dodávky nositelné elektroniky či zařízení v příštím roce vzrostou o 25,8 procenta na 225 milionů kusů. Analytici společnosti Gartner předpokládají, že uživatelé na jejich pořízení vynaloží 42 miliard dolarů. Zhruba 16 miliard z uvedené částky vygeneruje prodej chytrých hodinek.
HTC nerezignuje na výrobu chytrých mobilních telefonů


htc-u12-life3vmoonlight-blue_200

Tchajwanská společnost HTC oficiálně odmítla mediální spekulace, které naznačovaly, že ukončí své působení na trhu chytrých mobilních telefonů. Ačkoli se jejím hlavním byznysem stal vývoj a výroba brýlí pro virtuální realitu, stále považuje smartphony za významnou část svého podnikání.
Trh smartphonů v regionu EMEA: Méně telefonů za více peněz


huaweip20_200

Meziročně o 5 procent méně chytrých mobilních telefonů odebral ve třetím letošním čtvrtletí trh v regionu EMEA. Hodnota dodaných přístrojů však podle informací společnosti IDC vzrostla o více než 10 procent. Celkem výrobci v regionu EMEA prodali 89 milionů smartphonů za 29,8 miliardy dolarů.
Tabletům konkuruje široká nabídka konvertibilních zařízení


tabletyq318_200_01

Poptávka po multimediálních tabletech klesá již šestnáct čtvrtletí v řadě. Výjimku nepřineslo ani třetí letošní. V něm podle informací společnosti IDC světový trh odebral 36,4 milionu kusů tabletů. Meziročně došlo k poklesu o 8,6 procenta.
Celosvětové prodeje smartphonů klesají čtvrtý kvartál v řadě


smartphones_3q2018_200

Globální trh odebral ve třetím letošním čtvrtletí 355,2 milionu chytrých mobilních telefonů. Podle předběžných dat společnosti IDC došlo k meziročnímu poklesu odbytu o 6 procent. V červených číslech se vývoj v segmentu pohybuje již čtvrtý kvartál v řadě.
Samsung posiluje svou pozici v infrastruktuře mobilních sítí


logo-zhilabs_negro-azul_200

Španělskou firmu Zhilabs převzala společnost Samsung. Koupený podnik se věnuje analýzám síťového provozu a služeb. Využívá pro ně umělou inteligenci. Jihokorejská společnost získané nástroje nasadí v dalším rozvoji sítí 5G.
Google zavede v EU licenční poplatky za své aplikace pro Android


android-logo-robot_200

V reakci na červencové rozhodnutí Evropské komise a následné udělení pokuty ve výši 5 miliard dolarů mění společnost Google způsob, jakým licencuje část svých aplikací pro operační systém Android. Nové podmínky se ale budou týkat pouze přístrojů určených pro unijní trh.
Tip: Nová mobilní řešení mohou výrazně zvýšit úspěšnost firem


Konference Mobilní řešení pro business, panelová diskuse

Příchod nových mobilních řešení a technologií, jež výrazně usnadňují přístup k podnikovým datům, případně podporují umělou inteligenci, rozšířenou realitu nebo 5G sítě, mohou dále výrazně zvýšit efektivitu firem. Na šestém ročníku konference Mobilní řešení pro business, která se konala 20.9.2018 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí, se ale hovořilo nejen o nich. Řeč byla třeba i o mobilech v roli autentizačních tokenů, o odolných mobilních zařízeních nebo o integraci služeb. Co vše tu zaznělo?
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: CLOUD COMPUTING V PRAXI 2019 - 21.3.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)