Mobilní technologie


Rozvoji M2M komunikace napomůže technologie eSIM


esim_200

Do pěti let bude celosvětově v provozu na 1,6 miliardy komunikačních instancí typu M2M, které pro výměnu dat využijí mobilní sítě. Dvě třetiny z nich podle analytiků firmy Juniper Research zužitkují technologii eSIM, resp. embedded SIM. V letošním roce využívá mobilní sítě necelých 600 milionů spojení M2M.
Samsung zahájil produkci čipů LPDDR5 s kapacitou 12 Gb


samsung-lpddr5_2019-950x672_200_01

Výrobu 12gigabitových paměťových čipů standardu LPDDR5 zahájila společnost Samsung. V mezigeneračním srovnání s LPDDR4X nabízejí zhruba o třetinu vyšší přenosové rychlosti a nižší energetické nároky. Osm 10nanometrových čipů 12 Gb LPDDR5 hodlá firma zkombinovat do modulu o kapacitě 12 GB.
Současné smartphony nedokážou plně využít potenciál sítí 5G


33909135048_53ec431a21_m_200

43 procent majitelů nových iPhonů a 39 procent majitelů smartphonů s operačním systémem Android se podle zjištění zprávy ConsumerLab společnosti Ericsson domnívá, že funkce jejich chytrých telefonů neumožní naplno využít potenciál sítí 5G. Spotřebitelé naopak věří v rozvoj brýlí pro rozšířenou realitu a odklon od dotykového ovládání.
Do čtyř let budou na trhu převažovat 5G smartphony


5g_200

Podíl nově dodaných chytrých mobilních telefonů s podporou sítí 5G do čtyř let přesáhne hranici 50 procent z celkového odbytu. Podle analytiků společnosti Canalys jich v roce 2023 světový trh odebere 800 milionů kusů. Největším geografickým odbytištěm se stane Čína, následují Spojené státy a region Asie-Pacifik.
Shoelace: Nová sociální síť Googlu s důrazem na off-line aktivity


screenshot_2019-07-12_shoelace

Uzavřený testovací provoz sociální sítě s názvem Shoelace zahájila společnost Google. Novinka má zejména na lokální úrovni pomoci uživatelům s hledáním nových přátel, s nimiž je pojí společné zájmy a aktivity. Síť vznikla v inkubátoru Area 120 a aktuálně je dostupná pouze v New Yorku a na pozvání.
Vivo představilo své první brýle pro rozšířenou realitu


vivo_200

Své první brýle pro rozšířenu realitu představila na šanghajském veletrhu MWC značka Vivo. Prototyp nese jednoduché označení Vivo AR Glass. Čínská společnost Vivo Communication Technology chce v blízké budoucnosti rozšířit své portfolio do dalších oblastí chytré a nositelné elektroniky.
Sítě 5G asistují provozovatelům stadionů


Také pro chytré sportovní stadiony a arény mohou sítě 5G znamenat revoluci. Na stadionech je stále více IoT zařízení v podobě chytrého osvětlení, kamer nebo digitálních displejů. Pracují samostatně, vestavěné senzory zachycují a vyhodnocují data v reálném čase a přizpůsobují procesy.
Služba WeShare společnosti Volkswagen v roce 2020 zamíří i do Prahy


screenshot_2019-06-27_vw_weshare_-_hledat_googlem_200

Službu pro sdílení automobilů, jejíž flotilu tvoří výhradně elektřinou poháněné vozy, začala v Berlíně provozovat společnost Volkswagen. Novinka s názvem WeShare sdílí podobné principy fungování jako konkurenční sítě Car2Go nebo Maven. V příštím roce služba pravděpodobně zavítá i do Prahy.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: MOBILNÍ ŘEŠENÍ PRO BUSINESS 2019 - 14.11.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Titulky vložené do videa a další vid...


Dnes tu má tip pro všechny, kdo nejen pracují, ale také se občas baví :). Co dělat, když potřebujete video s vloženými titulky a máte jen video, kde titulky vložené ...

Problém: Pomalá Windows 10 a jak je ...


Pomalá Windows 10, to je problém, se kterým se potkává řada uživatelů. Často přitom nastane najednou, doslova ze dne na den. Windows se pomalu spouštějí, aplikace se...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)