Mobilní technologie


Shoelace: Nová sociální síť Googlu s důrazem na off-line aktivity


screenshot_2019-07-12_shoelace

Uzavřený testovací provoz sociální sítě s názvem Shoelace zahájila společnost Google. Novinka má zejména na lokální úrovni pomoci uživatelům s hledáním nových přátel, s nimiž je pojí společné zájmy a aktivity. Síť vznikla v inkubátoru Area 120 a aktuálně je dostupná pouze v New Yorku a na pozvání.
Vivo představilo své první brýle pro rozšířenou realitu


vivo_200

Své první brýle pro rozšířenu realitu představila na šanghajském veletrhu MWC značka Vivo. Prototyp nese jednoduché označení Vivo AR Glass. Čínská společnost Vivo Communication Technology chce v blízké budoucnosti rozšířit své portfolio do dalších oblastí chytré a nositelné elektroniky.
Sítě 5G asistují provozovatelům stadionů


Také pro chytré sportovní stadiony a arény mohou sítě 5G znamenat revoluci. Na stadionech je stále více IoT zařízení v podobě chytrého osvětlení, kamer nebo digitálních displejů. Pracují samostatně, vestavěné senzory zachycují a vyhodnocují data v reálném čase a přizpůsobují procesy.
Služba WeShare společnosti Volkswagen v roce 2020 zamíří i do Prahy


screenshot_2019-06-27_vw_weshare_-_hledat_googlem_200

Službu pro sdílení automobilů, jejíž flotilu tvoří výhradně elektřinou poháněné vozy, začala v Berlíně provozovat společnost Volkswagen. Novinka s názvem WeShare sdílí podobné principy fungování jako konkurenční sítě Car2Go nebo Maven. V příštím roce služba pravděpodobně zavítá i do Prahy.
Řešení od Asseco Group mění svět bankovnictví


Velkým tématem dneška jsou v bankovnictví mobilní platby

Využívání hlubokého učení z bankovních dat pro ochranu před podvody i pro chytřejší CRM, ovládání bankovního účtu hlasem přes Google Assistant, nová regulace PSD2 i širší pohled na probíhající digitální transformaci bank patřily k nejzajímavějším tématům, jimž se věnovala již tradiční mezinárodní akce Asseco Group Product Review (AGPR), která se v polovině června konala v chorvatském Dubrovníku. Pojďme se při této příležitosti podívat na trendy v digitalizaci finančního sektoru a na roli Asseco Group v této oblasti podrobněji.
AMD a Samsung spolupracují na poli mobilních grafických technologií


samsung-exynos_200

Dohodu o strategickém partnerství v oblasti grafických technologií uzavřely společnosti AMD a Samsung. Spolupráce může významně ovlivnit situaci na trhu mobilních modulů GPU. Společnost Samsung si s pomocí technologií, k nimž získá přístup v rámci licenčního kontraktu s AMD, může vyvinout vlastní architekturu pro mobilní grafické systémy, které posléze nasadí do čipsetů Exynos. Ty jihokorejská firma letos začala dodávat i třetím stranám.
Výrobci smartphonů obrací pozornost k zařízením střední třídy


Celosvětové prodeje chytrých telefonů koncovým uživatelům poklesly v prvním čtvrtletí letošního roku o 2,7 %, což představuje 373 milionů kusů. Tuzemský trh mírně posílil. Mezi největšími výrobci čelí firmy Samsung a Apple, obě zaznamenaly pokles odbytu, konkurenci čínských značek.
ARM představil svou novou vlajkovou loď, jádra Cortex-A77


arm_cortex_a77_overview_200

Do prémiových smartphonů zamíří ještě před koncem letošního roku nová procesorová jádra Cortex-A77. Společnost ARM představila jejich návrh společně s další generací grafického subsystému Mali, který nese označení G77. Hlavní pozornost byla u nových jader CPU věnována zdokonalení funkcionalit v oblasti strojového učení.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)