Mobilní technologie


Umělá inteligence v mobilu: Analytici vysvětlují Top 10 přínosů


Nové modely chytrých telefonů již často podporují technologii takzvané umělé inteligence (AI) a podle analytiků společnosti Gartner budou mít taková zařízení v roce 2022 na trhu podíl 80 %. Smartphony bez AI tak budou na trhu spíše výjimkou. Těšit se lze na řadu nových funkcí, z nichž některé pomohou i byznysu.
Smartphone LG využije panel OLED jako reproduktor


lg_200

Na letošním veletrhu Mobile World Congress představí společnost LG chytrý mobilní telefon s vlastní technologií CSO - Crystal Sound OLED. Ta umožní, aby displej přístroje fungoval i jako reproduktor. Novinka nese typové označení G8 ThinQ.
Značka Energizer připravuje smartphone s akumulátorem o kapacitě 18 000 mAh


energizer2_200_01

26 nových modelů mobilních telefonů představí na letošním veletrhu Mobile World Congress značka Energizer. Ačkoli její producent, jímž je francouzská firma Avenir Telecom, nepatří k lídrům trhu, nabídnou některé přístroje jinde nevídané parametry a prvky.
Do mobilů míří rychlé 1terabajtové úložiště


eufs-1tb_main_200

Masovou produkci vestavných pamětí standardu eUFS 2.1 s úložnou kapacitou jeden terabajt zahájila společnost Samsung Electronics. Nový modul se velmi pravděpodobně objeví v telefonech Galaxy S10, které jihokorejská firma představí 20. února. Čip mimo jiné umožní sekvenční čtení dat rychlostí až 1 GB/s.
Meizu Zero: Bez tlačítek a portů


meizu-zero_200

Chytrý mobilní telefon, který není osazen žádnými tlačítky ani porty, představila společnost Meizu. Přístroj nemá mít žádný otvor, jenž by jej spojoval s vnějším světem, výrobce jej tudíž označuje termínem >>holeless device<<. Veškeré přenosy dat, zvuku i energií zajišťují bezdrátové technologie.
Podpora Windows 10 Mobile skončí letos v prosinci


win10mobile_200

V prosinci 2019 ukončí společnost Microsoft podporu operačního systému Windows 10 Mobile. Uživatelům doporučuje, aby přešli na zařízení podporovaných platforem, konkrétně Android nebo iOS.
Hodinkám se daří na západě, náramkům na východě


m2_200

Odbyt nositelné elektroniky vzrostl v regionu EMEA ve třetím čtvrtletí 2018 meziročně o 55 procent. Celkem trh odebral 6,6 milionu zařízení. Zhruba dvoutřetinový podíl na dodávkách připadá na chytré hodinky. Lídrem trhu v regionu se stala firma Xiaomi s nevídaným trojciferným nárůstem.
Skomírající Essential Products koupil aplikaci Newton Mail


newton

Za blíže neupřesněnou sumu převzala společnost Essential Products firmu CloudMagic. Ta se věnovala vývoji multiplatformní e-mailové aplikace Newton. Práce na ní, stejně jako placenou službu, ale letos v září zastavila. Nyní by program Newton mohl zamířit do nových zařízení značky Essential Products.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)