Mobilní technologie


Mozilla alokuje zdroje na vývoj nového mobilního prohlížeče Fenix


screenshot_2019-04-28_mozilla-mobile_fenix_200

Velkou generační obměnu mobilních internetových prohlížečů pro platformu Android připravuje společnost Mozilla. Pozici Firefoxu by v příštím roce měl převzít Fenix. Jde o zcela nově navržený program, na němž vývojáři pracují minimálně od minulého roku.
Trend mobility ovlivňuje i monitory


thinkvision_m14_1_200

14palcový přenosný monitor ThinkVison M14 představila společnost Lenovo. Zařízení o hmotnosti 595 gramů lze prostřednictvím portu USB Type C připojit k notebooku a s pomocí integrovaného stojanu využívat na cestách. Designově displej patří do produktové rodiny Think a představuje volitelné příslušenství primárně pro notebooky ThinkPad.
Mobilní řešení dneška: AI, ohebné displeje a bezpečnost


O tom, že chytré telefony zásadně mění způsob, jakým žijeme, asi netřeba vést dlouhé debaty. Co přesně se ale v této oblasti nyní děje, co očekávat v blízké budoucnosti a jak se na to ve své organizaci připravit? I o tom je toto naše téma měsíce.
Nové mobily s ohebnými displeji září - možná rozhýbají prodeje telefonů


Huawei Mate X volí jinou strategii

Budoucnost mobilů je konečně tu: Chytré telefony s ohebnými displeji představily společnosti Samsung a Huawei, další budou nepochybně brzy následovat. Výrobci si od tohoto kroku slibují nejen vyšší zisky díky výrazně vyšším cenám, ale také oživení trhu mobilních telefonů, který v posledních měsících chřadne.
Evropské firmy masivně investují do nových mobilních řešení


Investice do mobilních řešení loni v Evropě podle předběžných odhadů dosáhly téměř 293 miliard amerických dolarů a během tří let vzrostou až na 325 miliard. Firmy investují do softwaru, hardwaru i služeb, soustředí se na bezpečnost a očekávají, že jim nové technologie pomohou zefektivnit jejich podnikání. Plyne to z výsledků studie IDC.
Umělá inteligence v mobilu: Analytici vysvětlují Top 10 přínosů


Nové modely chytrých telefonů již často podporují technologii takzvané umělé inteligence (AI) a podle analytiků společnosti Gartner budou mít taková zařízení v roce 2022 na trhu podíl 80 %. Smartphony bez AI tak budou na trhu spíše výjimkou. Těšit se lze na řadu nových funkcí, z nichž některé pomohou i byznysu.
Smartphone LG využije panel OLED jako reproduktor


lg_200

Na letošním veletrhu Mobile World Congress představí společnost LG chytrý mobilní telefon s vlastní technologií CSO - Crystal Sound OLED. Ta umožní, aby displej přístroje fungoval i jako reproduktor. Novinka nese typové označení G8 ThinQ.
Značka Energizer připravuje smartphone s akumulátorem o kapacitě 18 000 mAh


energizer2_200_01

26 nových modelů mobilních telefonů představí na letošním veletrhu Mobile World Congress značka Energizer. Ačkoli její producent, jímž je francouzská firma Avenir Telecom, nepatří k lídrům trhu, nabídnou některé přístroje jinde nevídané parametry a prvky.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.


Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)