Mobilní technologie


Huawei vyvíjí operační systém pro případ >>dodavatelské nouze<<


huawei_200_01

Od roku 2012 vyvíjí společnost Huawei vlastní operační systém pro mobilní telefony, tablety a osobní počítače. Podle informací deníku South China Morning Post jej firma od počátku připravuje jako nouzovou variantu pro případ, kdy by nemohla distribuovat přístroje s hardwarovými a softwarovými komponentami zahraničních dodavatelů. Právě tuto zkušenost nyní zažívá společnost ZTE.
Ubuntu Touch nemizí ze scény


librem-5-ubuntu_200

Chytrý mobilní telefon Librem 5, na jehož výrobu vloni společnost Purism vybrala v crowdfundingové kampani přes dva miliony dolarů, bude podporovat minimálně dva operační systémy. Vedle dvou variant na Debianu založeném PureOS, jedna s Gnome, druhá s KDE Plasma Mobile, umožní také provoz Ubuntu Touch.
Trendy v IS: Umělá inteligence v ERP, virtuální realita v průmyslu i chytrá města


Asseco Group realizuje ve Vídni projekt chytrého města (foto: BusinessIT.cz)

Umělá inteligence, podpora průmyslu 4.0, mobilní přístup k datům i uživatelsky přívětivé rozhraní, ve kterém lze maximum funkcí realizovat jedním kliknutím myši, patří podle představitelů Asseco Group k hlavním aktuálním trendům v oblasti profesionálních informačních systémů. Na své tradiční mezinárodní akci Asseco Group Product Review (AGPR) v Bratislavě ale letos hovořili nejen o nich.
Mobilní GIS – hezká hračka, nebo užitečný pomocník?


Podle posledních dostupných údajů ČSÚ připadá na sto domácností 206 mobilních telefonů, přičemž tato zařízení používá 98 % jednotlivců starších 16 let. Můžeme s jistotou tvrdit, že velká část z nich běžně využívá v mobilních zařízeních geoinformační systémy (GIS) v nějaké formě. Jak často vy při svých cestách hledáte nejbližší čerpací stanici či restauraci v neznámém městě a necháte se k nim navigovat?
Sirin Labs a FIH Mobile vyrobí první >>blockchain smartphone<<


finney_200

Izraelská společnost Sirin Labs se dohodla s firmou FIH Mobile na výrobě telefonního přístroje Finney Smartphone, jehož návrh počítá s využitím technologie blockchain pro bezpečné uložení a užití digitálních kryptoměn. Aktuálně podnik eviduje objednávky na 25 tisíc přístrojů. Ještě letos jich ale chce prodat minimálně sto tisíc kusů.
Trendy v mobilitě: Nové technologie podporují investice


Foto: Samsung

Výdaje na mobilní produkty porostou letos i v dalších letech, přičemž podle analytiků IDC k růstu investic přispěje mimo jiné nástup nových technologií, jako jsou umělá inteligence, rozšířená realita a 5G. Firmy mířící na koncové zákazníky se zase zřejmě budou snažit výrazně zlepšit konverzní poměr svých nákupních aplikací.
Výdaje na mobilitu se blíží ke 2 bilionům USD, firmy zatlačí na nákupy skrz aplikace


Ilustrační foto: Samsung

Celosvětové výdaje na mobilní produkty letos porostou o 3,2 % a překročí částku 1,6 bilionu amerických dolarů. Růst výdajů na mobilní hardware, software i služby přitom bude pokračovat i v dalších letech a v roce 2021 překročí 1,7 bilionu dolarů. Plyne to z nejnovější studie analytiků IDC. A podle analytiků Gartneru se firmy budou snažit výrazně zlepšit úspěšnost svých mobilních aplikací, které jejich klienti používají při nakupování.
Technologie Enterprise Mobility Management ve vztahu k GDPR


GDPR – nové nařízení EU o ochraně osobních údajů a také tajemná zkratka, která dokáže vyvolat v nejedné firmě vážné obavy. Jedná se však spíše o nechuť pochopit podstatu tohoto nařízení. Mnohým firmám přitom může pomoci uvědomit si co dělali špatně a riskovali tím třeba pověst svého podnikání.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Firemní informační systémy - 31.5.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)