Mobilní technologie


Tip: Nová mobilní řešení mohou výrazně zvýšit úspěšnost firem


Konference Mobilní řešení pro business, panelová diskuse

Příchod nových mobilních řešení a technologií, jež výrazně usnadňují přístup k podnikovým datům, případně podporují umělou inteligenci, rozšířenou realitu nebo 5G sítě, mohou dále výrazně zvýšit efektivitu firem. Na šestém ročníku konference Mobilní řešení pro business, která se konala 20.9.2018 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí, se ale hovořilo nejen o nich. Řeč byla třeba i o mobilech v roli autentizačních tokenů, o odolných mobilních zařízeních nebo o integraci služeb. Co vše tu zaznělo?
Apple: Tři telefony, jedny hodinky, žádná revoluce


iphone_xr_medium_200

Trojici nových telefonů iPhone a čtvrtou generaci hodinek Watch představila společnost Apple. Nové přístroje nesou dodatková označení XR, XS, XS Max a Watch 4. Telefony shodně využívají 7nanometrový čipset A12 Bionic a díky přítomnosti technologie eSIM (Dual SIM) mohou poprvé v historii mobilní produkce značky Apple podporovat dvě telefonní čísla v jednom zařízení.
Google a Qualcomm vyvinuly čipset pro operační systém Wear OS


3100_200

Dva roky věnovala společnost Qualcomm vývoji platformy Snapdragon Wear 3100. Výsledkem jejího úsilí není jeden nový obvyklý čip, ale specifická kombinace procesoru, koprocesoru, modemu a dalších komponent, která zamíří primárně do chytrých hodinek s operačním systémem Wear OS. Právě firma Google na návrhu platformy úzce spolupracovala.
Kirin 980 drží minimálně tři světová prvenství


kirin_200_01

7nanometrový mobilní čipset představila na berlínské konferenci IFA společnost Huawei. Novinka nese název Kirin 980, využívá architekturu výpočetních jader ARM Cortex A76 a grafický subsystém Mali G76. Ve všech těchto a několika dalších implementacích jí patrně patří světová prvenství. Výkonově se čipset údajně řadí na špici současné nabídky.
Huawei odsunulo Apple na třetí místo mezi výrobci chytrých telefonů


Celosvětové prodeje chytrých mobilních telefonů vzrostly během druhého letošního čtvrtletí meziročně o 2 procenta na 374 milionů kusů. K nepřehlédnutelné změně došlo v pořadí prvních tří největších výrobců. Světovou dvojkou se stala firma Huawei, která odsunula společnost Apple.
Qualcomm inovoval řadu Snapdragon 600


qualcomm_200_01

Nástupce čipu Snapdragon 660 představila společnost Qualcomm. Novinka nese číselné označení 670 a její hardwarové specifikace sdílí nemálo prvků s nedávno představenou čipovou sadou Snapdragon 710. I díky tomu mohou výrobci mobilních zařízení pro jinak stejné přístroje, jen s minimálními úpravami, volit oba modely SoC.
Palm se vrací na scénu


palm-logo_200

Reinkarnace slavných značek v rukou nových majitelů nemusí vždy vyjít. K těm úspěšnějším počinům se řadí například návrat přístrojů Nokia, Alcatel nebo i BlackBerry. Výrobu druhých dvou dnes zajišťuje čínská firma TCL, která hodlá portfolio rozšířit o další slavný brand nedávné minulosti Palm.
Devátá generace Androidu nese jméno Pie


android9pie_200

Další verzi mobilního operačního systému Android, jenž společnost Google vyvíjela pod kódovým označením P, ponese ve svém produktivním, komerčním nasazení jméno Android 9 Pie. Současně jej firma po veřejném testování, jehož se účastnilo 140 tisíc uživatelů, uvolnila majitelům přístrojů Pixel.
Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)