O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Mobilní technologie


Pixely 6 pohání 8jádrový čip Tensor

Chytré mobilní telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro uvedla na trh společnost Google. Klíčovou inovaci obou novinek představuje nasazení osmijádrového čipu SoC Tensor, který... (21. 10.)


Poptávka na trhu smartphonů převyšuje nabídku, na vině je nedostatek čipsetů

Ve třetím letošním čtvrtletí poklesly dodávky chytrých mobilních telefonů celosvětově a meziročně o šest procent. Nejde ovšem o projev slábnoucí poptávky. Dodavatelé se podle analytiků... (15. 10.)


Evropská unie chce v mobilních zařízeních zavést povinný port USB-C

Záměr přijmout právní předpis, který by nařídil, aby všechna v Evropě prodávaná zařízení spotřební elektroniky byla v určitých kategoriích pro nabíjení vybavena... (27. 9.)


Výrobci smartphonů odolávají problémům dodavatelského řetězce

Celosvětový odbyt chytrých mobilních telefonů letos meziročně posílí o 7,4 procenta. Celkem globální trh odebere 1,37 miliardy přístrojů. A podle predikce analytiků společnosti IDC se... (8. 9.)


WhatsApp obsahoval zranitelnost ve funkci filtrů na úpravu obrázků

Výzkumný tým společnosti Check Point odhalil zranitelnost ve WhatsAppu, nejpopulárnější aplikaci pro zasílání zpráv na světě. Zranitelnost byla ukryta ve funkci související s různými filtry... (8. 9.)


5G spouští čtvrtou průmyslovou revoluci v automotive

Automobilový průmysl vytváří téměř desetinu HDP České republiky a na jejím exportu se podílí zhruba čtvrtinou. Případy užití založené na technologiích Ericssonu ukazují,... (13. 8.)


Google osadí nové pixely vlastními čipy SoC

Několik nových podrobností o připravovaných smartphonech Pixel 6 a Pixel 6 Pro zveřejnila společnost Google. Hlavní pozornost výrobce i média věnují klíčové inovaci obou  novinek,... (5. 8.)


Odbyt chytrých mobilních telefonů roste dvouciferným tempem

Globální trh ve druhém letošním čtvrtletí odebral 313,2 milionu smartphonů. Navzdory problémům v dodavatelském řetězci a nejednoduché situaci některých výrobců došlo podle analytiků společnosti IDC k meziročnímu... (3. 8.)


Každý den přibyde na světě milion uživatelů sítí 5G

Do konce letošního roku vzroste celosvětový počet uživatelů sítí páté generace na 580 milionů. Podle informací společnosti Ericsson jich denně přibývá jeden milion.... (2. 7.)


AWS rozšiřuje své komunikační portfolio o šifrovanou výměnu zpráv

Akvizici firmy Wickr, která vyvíjí řešení pro bezpečnou komunikaci, ohlásila společnost Amazon Web Services. O získané produkty a služby rozšíří své portfolio nástrojů... (28. 6.)


Starší články >>>
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)