Hardware


Ryzeny 4000 rozšíří nabídku procesorů pro přenosná PC


screenshot_2020-01-07_ryzen_4000_-_hledat_googlem_200

Na probíhajícím veletrhu CES 2020 představila společnost AMD třetí generaci mobilních procesorů Ryzen. Nové čipy nabídnou až osm jader a zpracování až 16 výpočetních vláken. Řadu Ryzen 4000 v přenosných osobních počítačích doplní ještě cenově dostupnější procesory Athlon 3000.
Analytici očekávají, že rok 2020 přinese růst cen disků SSD


screenshot_2020-01-03_during_the_second_half-year_the_prices_for_nand_flash_chips_would_cease_to_fall_-_optocrypto_200_01

Poptávka po paměťových čipech NAND Flash v letošním roce zesílí, zatímco objemy dodávek se nijak výrazně nezmění. Tato situace povede podle analytiků společnosti TrendForce k dalšímu růstu cen, jenž započal již ve třetím kvartálu 2019. Zatímco vloni poptávka po discích SSD rostla především ze strany výrobců osobních počítačů, letos ji podpoří hlavně silný zájem producentů serverů.
MSI představilo první notebook s diplejem mini-LED


product_8_20191217143838_5df877ee15d0d_200_01

Přenosný osobní počítač Creator 17 společnosti MSI nabídne uživatelům jako nejspíše první notebook na světě zobrazovací panel s technologií mini-LED. Ta se doposud objevila například v televizorech firmy TCL. Uživatelům nabízí vyšší jas a kontrast. Nepředstavuje ovšem tak radikální technologický posun jako technicky podstatně náročnější MicroLED.
Herní notebooky a monitory těží ze zájmu hráčů


th_200_01

Globální prodeje herních desktopů a notebooků dosáhly ve třetím letošním čtvrtletí objemu 10 milionů kusů. Meziročně podle informací společnosti IDC vzrostly o 10,1 procenta. Světový trh odebral také 2,2 milionu kusů herních monitorů. Jejich odbyt za 3Q 2019 vzrostl meziročně o 76,4 procenta.
Bezpečný externí pevný disk s 256bitovým šifrováním a biometrickým přístupem


Pevný disk Fingerprint Secure, který pro zajištění ochrany dat využívá hardwarové šifrování podle standardu AES 256 ve spojení biometrickým přístupem, uvedla na trh společnost Verbatim. Veškerá data uložená na disku jsou tak v případě ztráty nebo odcizení chráněna před neoprávněným přístupem. Pevný disk okamžitě šifruje veškerá data ukládaná na disk a dle výrobce je tedy plně v souladu s požadavky GDPR, protože 100 % disku je bezpečně šifrováno.
Baterie firmy IBM využívá minerály z mořské vody a obejde se bez kobaltu


screenshot_2019-12-19_ibm_news_room_-_image_gallery_200

S využitím materiálů extrahovaných z mořské vody počítá návrh chemického složení baterií, který vyvinula společnost IBM. Přibližně za rok by firma chtěla představit funkční prototyp. Představená technologie překonává stávající lithium iontové baterie v podstatě ve všech parametrech, konkrétně výrobních nákladech, nabíjecích časech a energetické efektivitě.
Intel roztáčí kola hardwarových řešení pro umělou inteligenci


screenshot_2019-12-18_habana_homepage_-_habana

Za dvě miliardy dolarů koupila společnost Intel izraelskou firmu Habana Labs. Koupený podnik se specializuje na vývoj čipů pro aplikace umělé inteligence. Společnost Intel očekává, že právě tento segment dosáhne do pěti let globálního obratu 25 miliard dolarů. Růst poptávky se zjevně stal hlavním motivem akvizice.
Intel vyvinul kontrolní čip pro kvantové systémy


horseridge

Na jednu z hlavních výzev komerčního rozšíření kvantových výpočetních systémů, kterou je kontrola a propojení elektroniky ošetřující chování qubitů, se zaměřila společnost Intel. Představila kontrolní čip Horse Ridge, jenž potenciálně nahradí dnes využívanou kabeláž. Navíc funguje přímo uvnitř extrémně chlazených modulů, v nichž kvantové výpočty probíhají.
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)