Hardware


PRO Endurance: Paměťová microSDHC karta s vysokou životností


Pro náročné použití, například v kamerových monitorovacích systémech, byla podle výrobce vyvinuta paměťová karta microSDHC PRO Endurance. Při úložné kapacitě 128 GB ji lze použít k pořizování nepřetržitého videozáznamu v délce dosahující až 43 800 hodin. Výrobcem karty je společnost Samsung Electronics.
Intel rozšiřuje nabídku disků Optane SSD


optane-ssd-905p-u-2-right-angle-16x9.png.rendition.intel.web.1072.603_200

Řadu pevných disků Optane SSD 905P představila společnost Intel. Novinka směřuje do osobních počítačů s vyššími požadavky na výkon i velikost úložiště. Využívá nevolatilní čipy 3D XPoint a je dostupná ve dvou výrobních formátech s odlišnými kapacitami.
Ekonomická situace nahrává prodejům osobních počítačů v regionu EMEA


pc_200

Odbyt osobních počítačů v regionu EMEA za první letošní čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,6 procenta na 17,5 milionu kusů. Podnikový sektor zaznamenal výrazně lepší výsledky než domácnosti.  Dodávky v něm vzrostly ve sledovaném období o 6,2 procenta. V domácnostech poklesly o 5,2 procenta.
Japonský Transformer: 60 sekund od auta k robotovi


jdeite_200

Humanoidního robota, který se během minuty >>ztransformuje<< do automobilu, představily v Tokiu společnosti Brave Robotics, Asratec a Sansei Technologies. Nese jméno J-deite RIDE. Coby robot měří 3,7 metru a údajně dokáže kráčet. V podobě sportovního automobilu samozřejmě jezdí. V obou formách uveze dvě osoby na palubě.
Pracovní místo jako modulární platforma


surfacecon_200

Modulární hardwarovou platformu s názvem SurfaceConstellations představila na konferenci Human Factors in Computing System společnost Microsoft, resp. její výzkumná divize. Otevřený koncept umožňuje fyzické i logické sestavení specifického pracovního prostoru. Tvoří jej určitý počet mobilních zařízení, podpůrná konstrukce vyrobená na 3D tiskárně a technika automatického rozpoznání polohy zařízení v sestavě.
Facebook připravuje vývoj vlastních čipů


facebook_01

Vlastní tým odborníků, kteří se zaměří na návrh integrovaných obvodů, údajně buduje společnost Facebook. Informaci zveřejnila agentura Bloomberg s tím, že provozovatel nejrozšířenější sociální sítě na světě inzeruje volná pracovní místa s relevantní náplní činnosti.
Nová tisková zařízení Konica Minolta nabízejí i duální podavače pro skenování


Novou řadu černobílých tiskových zařízení A4 pokrývající podle výrobce administrativní potřeby živnostníků i velkých společností uvádí na trh společnost Konica Minolta. Její nové modely bizhub 4052 a 4752 nabízejí jako první zařízení od tohoto výrobce i duální podavače pro skenování.
Nové výkonné notebooky pro práci: Nejen Dell XPS 15 a XPS 15 2v1


Dell XPS 15 2v1

Uvedení nové řady počítačů Inspiron typu all-in-one, aktualizovaný model notebooku XPS 15, monitory řady S a dostupnost konvertibilního notebooku XPS 15 2v1 oznámila společnost Dell. Tyto nové modely se systémem Windows 10 kladou podle výrobce důraz na výkon, inteligentní design a zážitek ze sledování obsahu.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Firemní informační systémy - 31.5.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)