Hardware


Epson pozměnil konstrukci tiskáren EcoTank


Tiskárny řady EcoTank společnosti Epson dostaly nový vzhled, který zvyšuje jejich kompaktnost, resp. snižuje prostorovou náročnost. Nádržky na inkoust výrobce přemístil do přední části zařízení. Model L3156 se na trhu objeví také v bílém provedení.
Rozhraní USB 3.2 dorazí letos a s novými typovými označeními


usb32_200_01

V letošním roce dokončí organizace USB Implementers Forum specifikaci rozhraní USB 3.2. Práce na její přípravě zahájila před dvěma lety. Vedle samotné specifikace ale tvůrci specifikace opětovně změní označování dílčích verzí třetí generace rozhraní, což oboroví komentátoři považují za nepříliš šťastné.
Karty CFexpress navyšují přenosové rychlosti až na 1700 MB/s


180px-cfexpress_logo

Paměťové karty standardu CFexpress Type B představila společnost Sony. Novinka nabízí zásadní zvýšení přenosových rychlostí a zamíří primárně do rukou profesionálů a do průmyslového nasazení. Na trhu se produkt postupně objeví ve třech kapacitách, konkrétně 128, 256 a 512 GB.
Jak na bolesti zad u počítače: Test zdravotní židle Adaptic


Zdravotní židle Adaptic Evora +, pohled shora

Práce v IT patří k těm, kde jsou zaměstnanci nejvíce ohroženi problémy vznikajícími dlouhodobým sezením. Mnozí z nás tak bojují s bolestmi zad a odborníci varují, že dlouhé sezení zvyšuje i rizika kardiovaskulárních chorob, cukrovky nebo některých druhů rakoviny. Otázka, jak těmto problémům předcházet, je proto v IT velmi palčivá. Mohou pomoci zdravotní židle? My jsme jednu z nich, konkrétně model Adaptic Evora +, podrobili praktickému testu. Co jsme zjistili?
Headset Varjo VR-1 nabídne reálnější podobu virtuální reality


screenshot_2019-02-19_vr-1_the_only_human-eye_resolution_headset__varjo_com

Prodej headsetu pro virtuální realitu, jenž nabízí velmi vysoké rozlišení, zahájila finská společnost Varjo. Zařízení s typovým označením VR-1 vyjde na 5 995 dolarů a míří primárně do průmyslového nasazení, zejména do segmentů automotive, letectví nebo architektury a stavebnictví. Na vývoji headsetu spolupracovaly firmy Airbus. Audi, Saab, Volkswagen nebo Volvo.
Technologie HAMR a MAMR využijí skleněné plotny pevných disků


hoya_200

Japonská společnost Hoya oznámila, že zahájila výstavbu nových produkčních kapacit na výrobu skleněných substrátů pro pevné disky. Továrna vyroste v Laosu. Japonská firma předpokládá, že zájem o skleněný materiál mezi výrobci pevných disků poroste, neboť jej uplatní v modelech, jež využijí energeticky asistované technologie zápisu HAMR a MAMR.
HP inovuje headset pro smíšenou realitu


gnvwfza63dpzhq7r4a4uq-650-80_200

Pod vývojovým označením Copper připravuje společnost HP Inc. druhou generaci svých brýlí či headsetu pro platformu smíšené reality Windows Mixed Reality. Vyvíjený produkt nabídne relativně vysoké rozlišení integrovaných displejů a údajně i vyšší komfort pro uživatele, jenž se má projevit především nižší hmotností.
Logitech Tap nabídne jednotné ovládání konferenčních systémů


logitech_tap_200_01

Univerzálně pojaté zařízení pro ovládání prezentačních a komunikačních nástrojů představila pod názvem Tap společnost Logitech. Přístroj v podobě dotykové obrazovky může díky otevřeným standardům spolupracovat s řadou řešení třetích stran. Primárně poslouží pro jednotné ovládání komunikačních a prezentačních platforem - i různých poskytovatelů - v konferenčních místnostech.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)