Hardware


AMD masově inovuje procesory i grafické čipy


th_200

Na veletrhu CES představila společnost AMD celou řadu novinek, které dorazí na trh v průběhu roku 2019. Patří k nim zejména grafické čipy Radeon VII, druhá generace mobilních procesorů Ryzen Mobile a třetí generace desktopových procesorů Ryzen. Do hry u většiny nových produktů produktů vstupuje 7nanometrový výrobní proces, který zajišťuje firma TSMC.  
Toshiba představila magnetický pevný disk s kapacitou 16 TB


07_mg08aca_off

Magnetický pevný disk s kapacitou 16 TB představila společnost Toshiba. 3,5palcový model MG08 je osazen devíti plotnami a pro čtení a zápis dat využívá standardní technologie. Reprezentuje druhou generaci disků Enterprise Capacity, u nichž výrobce snižuje tření pomocí plnění heliem. Aktuálně si model MG08 nárokuje pozici největšího komerčně dostupného pevného disku na trhu.
1 TB na SD kartě jako první nabídne Lexar


lexar_sd_633x_1tb_cut_200

Paměťovou kartu standardu SDXC s kapacitou 1 TB na veletrhu CES 2019 představila společnost Lexar. Novinka zamíří primárně do techniky profesionálních fotografů, čemuž odpovídá i 500dolarová zaváděcí cena. Podle oborových médií uvede značka Lexar jednoterabajtovou paměťovou kartu SD na trh jako úplně první.
Acer a HP nabídnou první Chromebooky s procesory AMD


chromebook_200_01

Oživení nabídky i konkurence v segmentu Chromebooků přinášejí nové modely firem Acer a HP. Obě společnosti představily stroje osazené procesory AMD. Shodně využijí dvoujádrové čipy řady A4, na některých trzích nabídnou také vyšší A6.
nVidia začne oficiálně podporovat standard Adaptive Sync


gsync_200

Řešení adaptivní synchronizace obrazu společnosti nVidia bude nově podporovat standard organizace VESA. Ten je znám pod označením Adaptive Sync a na trhu se poměrně úspěšně rozšířil. Značka G-Sync, pod níž firma nVidia dosud nabízela své proprietární řešení, na trhu zůstává.
Samsung inovuje monitory pro hráče, tvůrce i kanceláře


samsung-space-monitor-2_200

Čtveřici nových počítačových monitorů představila ještě před zahájením letošního veletrhu CES společnost Samsung Electronics. Pozornost médií získaly především modely Space Monitor, které nabízí netradiční, konkrétně úsporné, možnosti instalace do pracovního prostoru. Další novinky jsou určeny pro hráče a pro tvůrce multimediálního obsahu.
Sinclair nabídne přenosnou herní konzoli POCO jako stavebnici


poco_zero_logo_1_2_copy_1_2_3_1_200

Počátkem roku 2019 začne společnost Grant Sinclair Design dodávat specifické zařízení s názvem POCO. V podstatě jde o stavebnici přenosné herní konzole, která využívá platformu Raspberry Pi. Plné označení přístroje zní Pocket Raspberry Pi Gaming Kit a vedle hraní nabídne a umožní i tvorbu her.
Microsoft připravuje vlastní externí webové kamery


winhello_200

Na rok 2019 společnost Microsoft údajně připravuje externí webovou kameru, která mimo jiné podpoří šíření autentizační funkce Windows Hello. Zařízení s rozlišením 4K mají podle informací Paula Thurrotta, tvůrce serveru Thurrott.com, zamířit do běžných osobních počítačů a herních konzolí Xbox One.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: CLOUD COMPUTING V PRAXI 2019 - 21.3.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)