Hardware


dynabook uvedl první notebooky na evropský trh


screenshot_2019-07-09_danybook_logo_-_hledat_googlem_200

Společnost Dynabook Europe uvedla na evropský trh notebooky Portégé X30-F a Tecra X40-F. Jedná se o první zařízení představená v Evropě pod značkou dynabook, která vznikla po rebrandingu počítačové divize společnosti Toshiba v dubnu letošního roku.
I malé multifunkční tiskárny mohou nabízet vysoký výkon


S kompletně inovovanou produktovou řadou barevných A4 zařízení pod názvem i-Series přichází na český trh Konica Minolta. Zahrnuje dvě nové tiskárny a tři multifunkční zařízení, která nabízejí rychlost skenování až 90 stran za minutu, což je řadí k modelům s nejvýkonnější digitalizační funkcí v segmentu A4. Všechny přístroje disponují také novým plnohodnotně dotykovým displejem, čtyřikrát větší operační pamětí a celkově vyšším výkonem. Nové přístroje jsou dle výrobce vhodné jak samostatně pro malé a střední podniky, tak jako doplněk stávajícího tiskové prostředí ve velkých společnostech.
Verbatim mění majitele


verbatim_200

Koncern Mitsubishi Chemical odprodá svou legendární značku Verbatim a k ní vztažená aktiva společnosti CMC Magnetics, největšímu světovému výrobci disků CD, DVD a Blu-ray. Ta vyrábí optická média nejen pro japonského dodavatele, ale i pro řadu dalších prodejců. Využívá přitom právě technologie Verbatimu.
Rychlé, bezpečné a ekologické: Tiskárny z nové řady ECOSYS


Novou řadu černobílých tiskáren ECOSYS formátu A4 uvádí na trh společnost Kyocera Document Solutions Europe. Cílem je podle jejích zástupců pomoci společnostem spravovat jejich tiskové výstupy bezpečněji a efektivněji s výrazně nižším dopadem na životní prostředí.
Applied Materials převezme konkurenta Kokusai Electric


kokusai_200_01

Americký dodavatel technologií pro výrobu polovodičů Applied Materials převezme za 2,2 miliardy dolarů svého japonského konkurenta Kokusai Electric. Kupující strana sází na brzký vzestup poptávky pro paměťových čipech pro nejrůznější zařízení. Původní vlastník firmy Kokusai Electric, původně Hitachi Kokusai Electric, o prodeji podniku letos vyjednával se zájemci z Číny.
Innodisk představil pevný disk, jenž odolá plamenům


screenshot_2019-07-01_innodisks_fire_shield_ssd_withstanding_over_800c_of_direct_flames_news_information_about_us__inno...

Pevný disk s nadstandardní odolností vůči vysokým teplotám představila společnost Innodisk. Zařízení s názvem Fire Shield SSD odolá 30minutovému působení plamenů a teplotám kolem 800 ºC. Firma předpokládá, že novinka najde uplatnění v náročných průmyslových provozech nebo jako tzv. černá skříňka v dopravních prostředcích.
Zařízení s podporou DisplayPort 2.0 dorazí na trh v roce 2020


dplogo1_678x452_200

Standard DisplayPort ve verzi 2.0 zfinalizovala a uvolnila organizace VESA - Video Electronics Standards Association. Oproti svému přímému předchůdci, který nesl označení 1.4a, nabízí až třikrát větší šířku přenosového pásma. Díky tomu podporuje video v rozlišení 8K při 60 Hz bez komprese a významně navyšuje obnovovací frekvence pro režimy 4K/HDR a aplikace virtuální reality.
Protokol NVM Express přichází ve verzi 1.4


nvmexpress_200

Specifikaci protokolu NVM Express ve verzi 1.4 publikovalo konsorcium společností, které zastřešují vývoj tohoto rozhraní. Oproti verzi 1.3 z roku 2017 standard zapracovává 28 tzv. technických návrhů. Část z nich vznikla v rámci dílčích aktualizací 1.3a až 1.3d.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)