Hardware


Trh zařízení pro chytrou domácnost čeká v Evropě dvouciferný růst


screenshot_2019-04-28_smart_speakers_at_duckduckgo_200

V posledním čtvrtletí 2018 odebral evropský trh téměř 33 milionů zařízení, která analytici společnosti IDC řadí do kategorie smart home neboli chytrá domácnost. Meziročně odbyt na starém kontinentu vzrostl o 15,1 procenta. Prominentní kategorii s téměř dvoutřetinovým podílem představují chytré televizory a mediální adaptéry.
Až 5 GHz nabídne 9. generace mobilních procesorů Intel Core


screenshot_2019-04-27_intel_core_9th_generation_at_duckduckgo_200

Devátou generaci procesorů Core, známou pod označením Coffee Lake Refresh, uvedla společnost Intel na trh v říjnu 2018. Šlo ovšem pouze o desktopové čipy. Do konce května 2019 se v nových noteboocích, zejména herních a prémiových, objeví také mobilní varianty deváté řady.
Byznys programovatelných čipů svádí Intel k akvizicím


omnitek_200

Britskou firmu Omnitek, která se věnuje návrhům obvodů FPGA pro aplikace umělé inteligence a zpracování videa, převezme společnost Intel. Podnik s více než dvacetiletou historií se stane součástí divize Programmable Solutions Group. Ta vznikla po akvizici firmy Altera, kterou Intel koupil před čtyřmi lety za 16,7 miliardy dolarů. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.
Sony vyrobilo obrazovku s úhlopříčkou 783 palců


sony_200_04

Obrazovku s úhlopříčkou 783 palců a rozlišením 16K vyvinula společnost Sony. Japonská firma ji představila na veletrhu organizace NAB – National Association of Broadcasters. Panel využívá technologii Crystal LED a první kus je instalován ve výzkumném centru kosmetického koncernu Shiseido.
Acer vytvořil řadu notebooků pro kreativce


small_acer-d9_200

Řadu prémiových notebooků ConceptD představila společnost Acer. Nová značka je primárně určena tvůrcům multimediálního obsahu. Produkty vycházejí z výkonných herních sestav, které byly přizpůsobeny potřebám profesionální editace videa nebo tvorby ilustrací.
Vlna přechodů na Windows 10, která oživila trh PC, slábne


getthumbnail.aspx_200

Globální prodeje osobních počítačů v prvním letošním čtvrtletí meziročně poklesly o 4,6 procenta na 58,5 milionu kusů. Podle analytiků společnosti Gartner se na výsledcích trhu podepsaly problémy s dodávkami procesorů. Výrobci osobních počítačů se i díky nim více zaměřili na stroje s vyšší marží nebo naopak s nižšími výkonnostními parametry.
AMD posiluje nabídku mobilních procesorů


ryzen_pro_200

Čtveřici nových mobilních procesorů uvedla na trh společnost AMD. Tři zastupují druhou generaci řady Ryzen Pro, jeden v podobě čipu Athlon Pro představuje úplnou novinku. Všechny procesory disponují integrovaným grafickým modulem Radeon Vega a mají také shodnou hodnotu TDP ve výši 15 wattů.
Toshiba Client Solutions se mění na Dynabook


dynabook_logo_200_01

Proces rebrandingu neboli změny značky zahájila společnost Toshiba Client Solutions Europe (TCSE). Ve svém dalším působení bude vystupovat pod obchodním jménem Dynabook Europe. Důvodem změny je investiční vstup firmy Sharp do společnosti Toshiba Client Solutions (TCS), k němuž došlo v říjnu 2018. Nový většinový vlastník podnik v lednu 2019 přejmenoval na Dynabook Inc.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.


Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)