Hardware


Headsety pro rozšířenou realitu nacházejí uplatnění v podnicích


ar_headset_200

Celosvětové prodeje brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu letos meziročně vzrostou o 31 procent na 4,2 milionu kusů. Segmentu se podle analytiků společnosti IDC bude výrazně dařit také v blízké budoucnosti. Stále na něm převažují levnější prohlížeče bez vlastního displeje, jejich podíl i odbyt se ale má průběžně snižovat.
Brýle Oculus Quest nabídnou samostatnou virtuální realitu


oculusquest_200_01

Druhý model samostatných brýlí pro konzumaci virtuální reality představila společnost Oculus. První uvedla na trh letos v květnu s dodatkovým označením Go. Druhá, podstatně vylepšená, výkonnější a dvojnásobně dražší, dorazí na jaře příští rok pod názvem Quest.
Xbox bude podporovat myši a klávesnice


xbox_razer_200

Ovládání herních konzolí Xbox One prostřednictvím myši a klávesnice nově umožní společnost Microsoft. Podporu těchto tradičních rozhraní musí do herních titulů zapracovat jejich vývojáři. Testovací uživatelé Xbox Insiders prověří funkčnost myší a klávesnic již v nadcházejících týdnech.
Konsolidace trhu polovodičů pokračuje


renesasidt_200

Akvizici americké firmy IDT oznámila japonská společnost Renesas. Rozšířením portfolia, zejména v oblasti tzv. smíšených obvodů, posílí svou pozici v segmentu automotive a vstoupí také na úplně nové trhy. Oba tradiční hráči polovodičového průmyslu si i po transakci zachovají svou právní subjektivitu.
45wattové Ryzeny pro výkonné notebooky


ryzen_200

Portfolio mobilních procesorů Ryzen v tichosti rozšířila společnost AMD. Dva nové čipy z generace Raven Ridge s označeními Ryzen 5 2600H a Ryzen 7 2800H zamíří především do výkonných přenosných počítačů. Tomu odpovídají i jejich nároky na spotřebu energie, které se pohybují mezi 35 až 54 watty.
Seagate rozšířil 14terabajtové portfolio


barracuda_14-tb_200

14terabajtové modely pevných disků zařadila společnost Seagate do svých produktových řad BarraCuda Pro, SkyHawk, IronWolf Pro a IronWolf. Novinky sdílí stejnou hardwarovou platformu, liší se ale doplňkovými funkcionalitami a oblastí nasazení.
Když se řekne inteligentní kamera...


Bezpečnostní kamery jsou všude kolem nás. Jejich doplnění o další systémy může monitoring prostředí pro bezpečnostní účely rozšířit ještě o vytěžování metadat generovaných právě připojenou technologií. Takzvané inteligentní kamery pak nacházejí uplatnění v dopravě, logistice, průmyslu, obchodu a mnoha jiných oborech.
Athlony přešly na architekturu Zen a dostaly integrovanou grafiku Vega


138914-athlon-pib-left-facing-1260x709_2_200

Nabídku procesorů s architekturou Zen rozšiřuje společnost AMD o novou základní či vstupní řadu. Ponese známou značku Athlon a oproti minulosti nabídne i integrovaný grafický čip, konkrétně Radeon Vega. Dvoujádrový procesor s podporou současného zpracování více vláken má konkurovat řadám Pentium a Celeron firmy Intel.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)