Hardware


Power9 nachází uplatnění v pracovních stanicích


raptor_200

Portfolio svých pracovních stanic, které využívají procesory platformy Power, rozšířila společnost Raptor Engineering. Novinka nese název Talos II Lite Base Chassis a navazuje na vloni představené modely Talos II Secure Workstation a Desktop Development System. Oproti nim však nabízí pouze jednopaticovou konfiguraci a nižší cenu.
Nový přenosný USB-C monitor od AOC je skutečně zajímavý


Nový přenosný monitor s USB-C připojením uvádí na trh společnost AOC.

Nový přenosný monitor s USB-C připojením uvádí na trh společnost AOC. Nabízí 15,6” (39,6 cm) IPS displej s Full-HD rozlišením (1920 x 1080 bodů) a dodávaný smart cover udělá z běžného krytu chytrý podstavec pro horizontální i vertikální polohu monitoru.
QNAP TS-963X: 9pozicový NAS se čtyřjádrem od AMD a 10GBASE-T/NBASE-T


Systém TS-963X, 9pozicový NAS se čtyřjádrovým procesorem AMD o taktovací frekvenci 2,0 GHz, až 8 GB RAM (navýšitelné na 16 GB) a konektivitou 10GBASE-T zajišťující podporu pěti rychlostí (10G/5G/2,5G/1G/100M) představila společnost QNAP Systems. Kompaktní model TS-963X je velký pouze jako pětipozicový NAS, ale má pět 3,5" pozic pro HDD a čtyři 2,5" pozice pro SSD. Potenciál zařízení podtrhuje automatické stupňování souborů/dat (tiering) na základě frekvence přístupů.
Surface Hub 2 nabídne dynamickou spolupráci


surfacehub2_200

Dynamickou spolupráci více uživatelů slibuje v rámci prvního představení druhé generace konferenčního systému Surface Hub společnost Microsoft. Letos se zařízení dočká praktických testů, na trh dorazí v příštím roce.
PRO Endurance: Paměťová microSDHC karta s vysokou životností


Pro náročné použití, například v kamerových monitorovacích systémech, byla podle výrobce vyvinuta paměťová karta microSDHC PRO Endurance. Při úložné kapacitě 128 GB ji lze použít k pořizování nepřetržitého videozáznamu v délce dosahující až 43 800 hodin. Výrobcem karty je společnost Samsung Electronics.
Intel rozšiřuje nabídku disků Optane SSD


optane-ssd-905p-u-2-right-angle-16x9.png.rendition.intel.web.1072.603_200

Řadu pevných disků Optane SSD 905P představila společnost Intel. Novinka směřuje do osobních počítačů s vyššími požadavky na výkon i velikost úložiště. Využívá nevolatilní čipy 3D XPoint a je dostupná ve dvou výrobních formátech s odlišnými kapacitami.
Ekonomická situace nahrává prodejům osobních počítačů v regionu EMEA


pc_200

Odbyt osobních počítačů v regionu EMEA za první letošní čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,6 procenta na 17,5 milionu kusů. Podnikový sektor zaznamenal výrazně lepší výsledky než domácnosti.  Dodávky v něm vzrostly ve sledovaném období o 6,2 procenta. V domácnostech poklesly o 5,2 procenta.
Japonský Transformer: 60 sekund od auta k robotovi


jdeite_200

Humanoidního robota, který se během minuty >>ztransformuje<< do automobilu, představily v Tokiu společnosti Brave Robotics, Asratec a Sansei Technologies. Nese jméno J-deite RIDE. Coby robot měří 3,7 metru a údajně dokáže kráčet. V podobě sportovního automobilu samozřejmě jezdí. V obou formách uveze dvě osoby na palubě.
Starší články >>>

Tip - Konference: Firemní informační systémy - 31.5.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)