Hardware


Xiaomi vábí herní periferie


xiaomi_keyboard_200

V posledních letech společnost Xiaomi výrazně rozšířila své produktové portfolio. Letos v létě >>objevila<< segment ovládacích periferií pro hráče počítačových her. Nabízí jim myš a klávesnici. Oboje s konfigurovatelným podsvícením a dalšími specifickými vlastnostmi.
Architektura Turing nabídne vykreslování paprsků v reálném čase


turing_200_01

Osmou generaci grafické architektury s označením Turing představila společnosti nVidia. O její podobě a určení se spekulovalo zhruba rok. Stěžejní novinku přestavují technologie tzv. hybridního vykreslování. Ta kombinuje tradiční postupy rasterizace obrazu s vykreslováním paprsků. Na něm se podílejí zcela nová jádra RT Cores.
Acer zakládá specialistu na herní periferie Gadget Technology


predator_200

Svůj byznys herních periferií a chytrých zařízení vydělí do samostatné dceřiné firmy společnost Acer. Nový podnik ponese jméno Gadget Technology a v jeho portfoliu se vedle prémiových klávesnic, myší nebo sluchátek objeví také zavazadla, křesla či monitory kvality vzduchu. Herní doplňky budou alespoň v první fázi dominovat.
Trh PC v regionu ožil díky poptávce podnikového sektoru


pc_200_01

Odbyt osobních počítačů v regionu EMEA ve druhém letošním čtvrtletí meziročně vzrostl o 4,1 procenta na 16,6 milionu kusů. Podle informací společnosti IDC situaci na trhu ovlivnila zejména vysoká poptávka ze strany podnikového segmentu. Prodej PC do domácností naopak mírně poklesl.
Logitech rozšiřuje portfolio o mikrofony a sluchátka Blue


bluemic_200

Akvizici firmy Blue Microphones zrealizovala společnost Logitech. Koupený podnik vyvíjí a vyrábí audiotechniku se značkou Blue. Jde zejména o kondenzátorové mikrofony, sluchátka a příslušenství. V portfoliu firmy Logitech odkoupená aktiva vytvoří nový segment vedle značek Logitech G, Astro Gaming, Jaybird nebo Ultimate Ears.
Výrobci 3D NAND kombinují technologii QLC a 90 a více vrstev buněk


western-digital-3d-nand_200

Kombinace mnoha desítek vrstev paměťových buněk a jejich schopnost uchovat čtyři bity povedou k výraznému nárůstu kapacit úložných modulů NAND. Technologický progres velmimpravděpodobně doprovodí pokles cen disků SSD, alespoň v přepočtu na GB.
Qualcomm zastavil akvizici NXP, odkoupí vlastní akcie


qualcomm_nxp_200

Dvouletou snahu o převzetí nizozemské firmy NXP Semiconductors ukončila společnost Qualcomm. Rozhodnutí ji bude stát dvě miliardy dolarů, k jejichž výplatě v případě odstoupení od akvizice se smluvně zavázala. Transakci dlouhodobě blokovaly čínské úřady a současná situace nenasvědčuje tomu, že by své rozhodnutí změnily.
Dhyana: Licenční serverové procesory s architekturou Zen pro čínský trh


epycfail-800x514_200

Čínská společnost Chengdu Haiguang IC Design (HYGON) zahájila produkci serverových procesorů x86. Čipy nesou název Dhyana a jsou určeny výhradně pro lokální trh. Jejich návrh využívá licencované know-how firmy AMD. Díky němu se procesory jen minimálně odlišují od jejích čipů EPYC.
Starší články >>>

Tip - Konference: Mobilní řešení pro business - 20.9.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)