Informační systémy


Důvěra spotřebitelů v nové technologie nemá jednoznačný trend


Na otázku, do jaké míry jsou lidé ochotni vpustit nové technologie do svých životů, odpovídá loňský průzkum společnosti VMware. Jeho zjištění naznačují, že míra důvěry kolísá napříč oblastmi nasazení. Například pouhých 7 procent respondentů by svěřilo správu svých financí umělé inteligenci a 64 procent dotazovaných nemá dojem, že firmy a stát dostatečně informují o tom, jaké technologie a jak užívají.
Looker obohatí multicloudovou strategii Googlu


looker_200

Za 2,6 miliardy dolarů v hotovosti převezme společnost Google firmu Looker. Ta se specializuje na analýzy velkých dat a business intelligence. Její multiplatformní řešení a související know-how nový vlastník integruje do služeb Google Cloud. Oceňuje především možnost jednotné definice metrik nad různými datovými zdroji a široké možnosti uplatnění analytických nástrojů.
Moderní evidence docházky? Vzhůru do oblak!


Potřebujete chytré a efektivní řešení pro evidenci pracovní doby zaměstnanců? Jednoznačným trendem posledních let je cloud. Ukazuje se, že toto řešení založené na centralizovaném online ukládání dat není jen krátkodobým módním buzzwordem, ale skutečným směrem, jakým se informační systémy ubírají. Zeptáme-li se tedy s využitím doslovného překladu slova cloud, proč by měl váš docházkový systém vyletět do oblak?
Nepřehlédněte: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019 podruhé


Pozoruhodný produkt 2019

A je to znovu tady: Pro všechny, kdo sledují zajímavé nové IT produkty na trhu, aby si z nich mohli vybrat ty, které následně úspěšně využijí, je tu náš druhý letošní výběr pozoruhodných produktů. Již pošesté zde najdete naše tipy na produkty, které si nepochybně zaslouží vaši pozornost.
Zápisky z konference: Jak chytře používat firemní informační systémy


Integrace informačních systémů (IS), automatická expedice zboží, využití API, provoz IS z cloudu nebo přínosy umělé inteligence - to je jen několik z řady témat, kterým se věnovala konference Firemní informační systémy 2019, která se konala 23. 5. v pražském kongresovém centru Vavruška. Přečtěte si, co zde také zaznělo.
Na velké IT projekty v českém zdravotnictví se zaměří nová koalice


Spolupráci v oblasti dodávek informačních technologií pro české zdravotnictví zahájily společnosti ARBES Technologies a STAPRO. Partnerská smlouva mezi oběma společnostmi umožnila na tuzemském trhu zformovat silnou alianci pro realizaci zakázek v tomto segmentu.
Blockchain se prosazuje v obchodních řetězcích


Analytici společnosti Gartner předpovídají, že do roku 2025 nasadí pětina z deseti největších obchodních řetězců technologii blockchain v oblasti bezpečnosti a dohledatelnosti potravin s cílem zvýšit míru dohledu nad výrobou, kvalitou a čerstvostí.
Mailchimp spustil marketingovou platformu pro malé a střední podniky


mailchimp_200

Po dvaceti letech se společnost Mailchimp rozhodla rozšířit své portfolio nad rámec dosavadní úspěšné specializace na realizaci e-mailových kampaní. Do svého portfolia zařadila plnohodnotnou marketingovou platformu. Nová nabídka cílí primárně na uživatele ze segmentu SMB.
Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)