O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Bezpečnost


83 % obětí ransomwaru zaplatí výkupné

Při úspěšném ransomwarovém útoku jsou oběti velmi ochotné platit výkupné. Dokládají to zjištění studie 2021 State of Ransomware Survey & Report, kterou zveřejnila firma ThycoticCentrify.... (20. 10.)


Počet kyberútoků na české organizace vzrostl meziročně na dvojnásobek

Před dalším nárůstem kybernetických hrozeb a útoků po celém světě varuje Check Point Research, výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies. Počet kyberútoků... (14. 10.)


Zrevidujte bezpečnostní opatření u příležitosti Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti

Říjen je vyhlášen Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti (ECSM). Jedná se o každoroční informační kampaň Evropské unie, která je zaměřená na zvyšování povědomí o kybernetické bezpečnosti... (12. 10.)


Safetica ONE si posvítí na vnitřní hrozby úniku dat

Společně s přechodem na hybridní pracovní režim a práci na dálku začaly firmy řešit kyberbezpečnost více než kdy předtím. Velká část úniků firemních... (1. 10.)


Finanční sektor vykazuje nadprůměrné dopady ransomwaru

Sektor finančních služeb vykazuje třetí nejvyšší celkové náklady na obnovu po útocích ransomwaru (2,1 milionu dolarů), po sektoru vzdělávání (2,73 milionu dolarů)... (23. 9.)


Počet hackerských útoků na české domácnosti klesl, objevují se však nové hrozby

Během druhého čtvrtletí letošního roku klesl sice celkový počet kybernetických útoků směrovaných na routery a další chytrá zařízení v českých domácnostech, ale zároveň se objevila... (22. 9.)


F5 převzala cloudového bezpečnostního specialistu Threat Stack

Firma Threat Stack vyvíjí a provozuje cloudovou bezpečnostní platformu, která uživatelům poskytuje služby v oblasti souladu a zabezpečení jejich infrastruktury a aplikací. Konkrétně jde například o... (21. 9.)


Hrozba ztráty dat po kyberútoku je větší než kdy jindy

Raketově rostoucí objem spravovaných dat, využívání cloudových technologií či zvyšující se počty zaměstnanců pracujících z domova. To jsou jedny z příčin, které podle... (17. 9.)


Kyberzločinci prostřednictvím destruktivních útoků a narušení integrity dat manipulují s realitou

Sedmé vydání celosvětové studie o bezpečnostních hrozbách Global Incident Response Threat Report, kde analyzuje, jak útočníci manipulují s realitou a přetváří moderní... (26. 8.)


Sophos spustil informační a poradenské centrum Trust Center

Za účelem pomoci svým zákazníkům, partnerům a celému bezpečnostnímu odvětví s vyšším porozuměním a zodpovědným přístupem ke kybernetické bezpečnosti a jejímu zajišťování... (20. 8.)


Starší články >>>
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)