O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Atypický telefon firmy Essential nejspíš sází na hlasové ovládání

Poměrně neobvyklým chytrým telefonem se po dlouhé době připomněla společnost Essential. Zařízení s pracovním názvem Project GEM tvarem i velikostí připomíná dálkový ovladač televize. Novinka se objevila pouze na twitterovém účtu firmy a jejího zakladatele Andy Rubina.

Zmrtvýchvstání společnosti Essential věnovala oborová média nemalou pozornost. Firma před dvěma lety uvedla na trh přístroj s názvem Essential Phone, který měl ve vysoce konkurenčním segmentu nemalé ambice. Prodejní hit se ale ze smartphonu nestal a firma se dostala do finančních potíží. Postupně zrušila hned několik ohlášených projektů, propouštěla zaměstnance a hledala investory. Dodaným přístrojům ale stále poskytuje v podstatě příkladnou podporu v podobě aktualizací operačního systému i jeho upgradů.

Nyní se firma Essential připomněla novým přístrojem s pracovním názvem Project GEM. Kromě několika fotografií ale o zařízení s velmi specifickým poměrem stran a výběrem zářivých barev neposkytla další informace. Oborová média nepochybují o tom, že novinka využívá operační systém Android, resp. některou z jeho odnoží. Mohlo by jít o aplikaci open source projektu MicroG.

Další zdroje informací, konkrétně agentura Bloomberg, naznačují, že primární ovládání bude hlasové. S realizací pokynů uživatelů si poradí software firmy Essential, která pracuje na řešeních s prvky umělé inteligence. Obrazovka má hrát v tomto ohledu sekundární roli.

Project GEMProject GEM

 

 


(11. 10. 2019 | Lukas_Kriz)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(7331)