Zapisovací hlavy s technologií HAMR – Heat Assisted Magnetic Recording prezentovala na výstavě CEATEC společnost TDK. Ta pevné disky sama nevyrábí, ale dodává... (13. 10. 2014)
Doposud zřejmě nejvýkonnější zařízení v segmentu produkčního tisku, model bizhub Press C1100, uvádí na trh společnost Konica Minolta. Produkt nabídne zákazníkům vyšší rychlost, kvalitu i... (26. 9. 2014)
Konsorcium USB 3.0 Promoters Group dokončilo specifikaci druhé verze rozhraní USB Power Delivery. Jak název napovídá, jde o standard, jenž slouží vedle komunikace... (25. 9. 2014)
Nejmenší multifunkční přístroj ve svém portfoliu, nový bizhub C3110, uvádí na trh společnost Konica Minolta. C3110 rozšiřuje možnosti předchozího modelu C25 především o funkce spojené... (22. 9. 2014)
Multimediální tablet Dell Venue 8 7000 je s 6 milimetry údajně nejtenčí na světě, ale tento parametr nepředstavuje to nejzajímavější. Jde o první... (18. 9. 2014)
Nové servery X86 z řady M5 určené pro velké podniky představila společnost IBM. Podle výrobce nabízejí větší bezpečnost, úspornost a spolehlivost a jsou vhodné pro... (17. 9. 2014)
S devátou generací serverů HP ProLiant, která nabízí výrazný nárůst výkonu i energetické efektivity, a to s cenami začínajícími na 38 220 Kč, právě přichází na... (16. 9. 2014)
Na letošním berlínském veletrhu IFA oznámili zástupci Asociace Blu-ray, že připravovaný formát Blu-ray 4K bude hotov v první polovině roku 2015. Disky časem... (12. 9. 2014)
Před dvěma lety akvírovala společnost Microsoft firmu Perceptive Pixel. Ta se proslavila zejména obrovskými dotykovými obrazovkami, jimiž vybavila například studia CNN nebo kancelář... (5. 9. 2014)
Obrazový senzor pro mobilní telefony a tablety s rozlišením 20 megapixelů vyvinula společnost Toshiba. Čip by měl výrazně zlepšit kvalitu fotografií i u... (1. 9. 2014)