O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Helios Pantheon: Inteligentní informační systém pro veřejnou správu

Pro organizace veřejné správy, které řeší obsáhlejší agendu, je určen nový informační systém HELIOS Pantheon z produkce společnosti Asseco Solutions. Uživatelé systému budou mít k dispozici širokou škálu funkcionalit, které by měly plně uspokojit i organizace s náročnějšími požadavky a složitějšími procesy. Typicky se jedná například o kontrolní mechanismy a reportingové výstupy, ty lze snadno implementovat díky Business Intelligence.

HELIOS Pantheon
HELIOS Pantheon
HELIOS Pantheon podle výrobce navazuje na dlouhodobě úspěšný produkt HELIOS Fenix z produkce Asseco Solutions a doplňuje tak produktovou řadu pro veřejnou správu. Jeho stěžejní vlastností je maximální důraz na legislativní procesy. Součástí řešení je podpora a zabezpečení vzdálené práce a nástup připravovaného eGovernment cloudu. Samozřejmostí jsou napojení na spisovou službu i státní rejstříky.

„Věříme, že se lidé ve veřejné správě s pomocí správně fungujících informačních systémů mohou více soustředit na službu občanům a tím se podílet na zlepšování kvality života v České republice,“ říká Jiří Hub, výkonný ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions.

„Jsme tvůrci informačních systémů pro veřejnou správu se specializací na ekonomické a agendové systémy. Na legislativu a ekonomiku jsme proto při vyvíjení tohoto pokročilého systému mysleli především,“ říká Vladan Zalejský, ředitel divize Veřejná správa společnosti Asseco Solutions a dodává: „HELIOS Pantheon chápeme jako chrám opírající se o stabilní pilíře podporující digitalizaci veřejné správy v každé organizaci – přesná a relevantní data, snadná propojitelnost na jiné informační systémy a znalosti našich lidí pro vytváření špičkových řešení u našich zákazníků.“

Zjednodušit uživatelům práci

Úkolem systému HELIOS Pantheon podle výrobce je co nejvíce zjednodušit uživatelům práci v systému a v maximální míře jim poskytnout relevantní a přesná data a co nejlépe propojit další informační systémy tak, aby uživatelé nemuseli dělat jeden úkon vícekrát. „Snadná propojitelnost je pro nás opravdu klíčová. Naše řešení s sebou nese i výhodu možnosti napojení na síť partnerských řešení, které můžeme nabídnout přímo na míru potřebám veřejné správy,“ vysvětluje Zalejský.

Potenciálními uživateli systému jsou především tři cílové skupiny z oblasti veřejné správy: Příspěvkové organizace (PO), Územní samosprávné celky (ÚSC), které tak mohou získat veškerou agendu v jednom systému, a také Organizační složky státu (OSS) a státní instituce. HELIOS Pantheon se jim proto přizpůsobuje ve třech edicích přímo na míru jejich potřebám.

„Jsme si jisti, že systém HELIOS Pantheon při své práci velmi ocení jak ředitelé organizací a jejich zástupci, tak vedoucí IT, stejně jako ekonomové, účetní i pracovníci kontroly,“ vysvětluje Zalejský. „Nenabízíme však jen systém samotný, ale zejména podporu při práci jeho uživatelů týmem našich zkušených odborníků. Dokážeme se napojit na kterýkoli informační systém, který už úřad používá, čímž odpadá jak zdvojená práce, tak i stres, který často nasazení nového systému provází,“ uzavírá.

Mezi zákazníky společnosti Asseco Solutions patří řada měst i nejrůznějších obcí, dále pak příspěvkové organizace. Produkty pro veřejnou správu HELIOS Fenix a HELIOS eObec podle údajů výrobce dlouhodobě využívá přes 2500 zákazníků.


(19. 1. 2021 | redakce2)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(10065)