Zaměstnanci před Vánocemi „proflákali“ skoro dvě hodiny denněOn-line nákupy a přípravy na svátky zaměstnancům z pracovní doby denně odkrojily rekordních 113 minut. Podle informací společnosti truconneXion každý z nich během adventu proflákal 7901 Kč. Letošní rok je pravděpodobně posledním ve znamení bezuzdného flákání. Zaměstnavatelé začínají více sledovat efektivitu práce a hledají prostor pro budoucí úspory.

Na produktivitě zaměstnanců firmy každoročně nejvíce tratí v prosinci. Stejně jako v předchozích letech i letos dochází k masivnímu zneužívání pracovního času a poklesu pracovního výkonu ve všech kancelářských profesích: tedy tam, kde mají zaměstnanci přístup k počítači a internetu. Letos během pracovních dnů adventu vzrostla na pracovišti míra zneužívání pracovního času meziročně o 5 minut na 113 minut denně.

Účet za předvánoční zneužívání pracovního času je závratný. „Během adventu zaměstnanci na pracovišti tráví denně téměř dvě hodiny soukromými aktivitami. V přepočtu na jednoho pracovníka to zaměstnavatele stojí rekordních 7901 Kč1. To je o 678 Kč více než loni. On-line nákupy letos drtivě vedou, zejména muži do kamenného obchodu letos prostě nepůjdou,“ shrnuje Martin Hnízdil, AuditPro manažer společnosti truconneXion.

Vyplývá to z analýzy společnosti truconneXion, která již sedmým rokem zjišťuje využívání výpočetní techniky v předvánočním období na vzorku 2000 zaměstnanců v administrativních profesích, kde se běžně využívá výpočetní technika.

Dnešní flákači mohou být budoucí propuštění, zejména v administrativě

Letošní rok je ale s velkou pravděpodobností posledním ve znamení bezuzdného flákání, kterému nahrává rekordně nízká nezaměstnanost. Doposud zaměstnavatelé před prohřešky zaměstnanců zavírali oči.

„Jsou vidět obavy z propadu růstu ekonomiky, proto se řada firem začíná připravovat na hubenější léta a možné propouštění. Začínají více sledovat efektivitu práce a hledají prostor pro úspory. Pokud se budou muset rozhodnout, koho v budoucnu propustit, notoričtí flákači mohou očekávat výpověď mezi prvními,“ dodává Martin Hnízdil.

Firmy se totiž stále častěji vybavují systémy, které zjišťují efektivní využití firemních zdrojů včetně těch lidských. Nejvíce je to patrné v administrativních profesích s nízkou přidanou hodnotou, kde jsou pro práci využívány počítače.

„Jejich práci může nahradit nějaká forma umělé inteligence (strojového učení). Namísto platby za nevýkonného pracovníka budou firmy raději investovat do nových technologií, které jeho práci naprosto nahradí,“ uzavírá Martin Hnízdil, AuditPro manažer společnosti truconneXion.

 


(19. 12. 2019 | Lukas_Kriz)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(7521)