mCommerce: Mobily, důvěra a nakupování přes sociální sítě


Podle výsledků nejnovějšího průzkumu, který pro společnost PayPal provedla agentura Ipsos, nakupují dnes spotřebitelé pomocí mobilních telefonu více než kdykoli dříve. Mezi hlavními trendy mCommerce stojí za pozornost důraz, jaký je kladen v anglicky mluvících zemích na bezpečnost, a skutečnost, že objem nákupů na sociálních platformách roste nevídaným tempem.
Obří akvizice na obzoru – Xerox cílí na HP Inc.


xerox_hp_200_02

Spekulace o možnosti převzetí firmy HP Inc. společností Xerox získávají konkrétnější obrysy a parametry. Nabídka již byla učiněna. Včera její přijetí potvrdila společnost HP Inc. Podle se situací obeznámených zdrojů agentury Reuters má hodnotu 33 miliard dolarů, přičemž jde o kombinaci akcií a hotovosti.
Reálie české kybernetické bezpečnosti


Na průměrnou organizaci v České republice směřuje zhruba 640 kyberútoků za týden, celosvětový průměr činí 594 útoků, vyplývá to z analýzy výzkumného týmu Check Point Research.
Projekt OpenTitan nabídne důvěryhodné čipy


titan_200_02

O založení projektu OpenTitan, který se zaměří na vývoj tzv. důvěryhodných bezpečnostních čipů, informovala společnost Google. Zúčastní se jej několik dalších technologických podniků, ke známějším patří například firma Western Digital. Veškeré výstupy iniciativy budou k dispozici s otevřeným zdrojovým kódem.
Technologie mění podstatu lidství


Deset předpovědí pro IT organizace a uživatele pro rok 2020 a následující léta zveřejnili analytici společnosti Gartner. Reflektují v nich zejména vliv technologií na lidské schopnosti a změny, které do životů jednotlivců i organizací vnášejí.
Symantec změnil název na NortonLifeLock


screenshot_2019-11-04_2019_nortonlifelock_200_02

O úspěšném dokončení prodeje podnikových bezpečnostních aktiv firmě Broadcom informovala společnost Symantec. Transakce v hodnotě 10,7 miliardy dolarů byla ohlášena letos v srpnu. Součást obchodu tvoří také transfer značky Symantec do rukou nového vlastníka podnikového byznysu.
Prohlížeč Edge dostane nové logo


bez_nzvu_200_01

Po čtyřech letech představila společnost Microsoft nové logo internetového prohlížeče Edge. Jeho vizuální podoba podle komentátorů už neevokuje jakoukoli spojitost či příbuznost s letitým Internet Explorerem. Finální verzi prohlížeče Edge, jenž připravované podobě využívá technologie open source projektu Chromium, společnost Microsoft zatím neuvolnila.
Počítače MC9300 a TC8300 firmy Zebra Technologies vyhovují požadavkům On-Demand Economy


Odolný mobilní počítač MC9300 a dotykový počítač TC8300 se představila společnost Zebra Technologies . Obě zařízení využívají operační systém Android. Mobilní terminál MC9300 jako nejnovější model řady MC9000 umožňuje podnikům modernizovat jejich mobilní řešení, aby držely krok s rostoucími požadavky online obchodování a zároveň zkracovaly dobu zaškolení, zlepšovaly rychlost a přesnost plnění úkolů a zvyšovaly produktivitu až o 10 procent ve srovnání s konkurenčními zařízeními.
<<< Novější články | Starší články >>>

Uživatel: Lukas_Kriz

Stránky: hlavní

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(588)