WannaCry stále infikuje miliony systémů


V srpnu letošního roku detekovala společnosti Sophos 4,3 milionu systémů, které infikovalo 6 963 různých variant malwaru WannaCry. 80 procent z nich se mezi zachycenými škodlivými kódy objevilo poprvé. Stále tedy vznikají tisíce nových, krátkodobých variant malwaru. Analýza přibližně dvou tisíc vzorků z roku 2018 ukázala, že sice dokáží obejít známý „kill switch“, ale nejsou schopny zašifrovat data v systému
Nim Team uvolnil první stabilní verzi jazyka Nim


fresher-hiring-1_200

Programovací jazyk Nim, jehož historie sahá do roku 2008, uvolnila jeho vývojová komunita ve verzi 1.0. Jde o stabilní vydání s dlouhodobou podporou. Budoucí aktualizace, úpravy a inovace by měly být s verzí 1.0 zpětně kompatibilní.
Angelcam se stal technologickým partnerem firmy Hikvision


Softwarová společnost s českými kořeny Angelcam, jejíž cloudová řešení propojují různé kamerové systémy, alarmy a sensory do jediné aplikace, se stala prvním technologickým partnerem světového výrobce Hikvision pro cloud. Cílem spolupráce je mimo jiné představit novou řadu kamer, která bude mít továrně nastavené připojení do Angelcamu a zároveň zdokonalit unikátní software na ověřování falešných poplachů.
HP Inc. rozšiřuje portfolio bezpečnostních technologií pro podnikové uživatele


screenshot_2019-09-29_advanced_malware_protection_with_application_isolation_-_bromium_200

O akvizici start-upu Bromium, který vyvíjí řešení pro zabezpečení koncových zařízení, informovala společnost HP Inc. Oba podniky již téměř dva roky spolupracují na nástrojích pro ochranu osobních počítače podnikových uživatelů. Společnost HP licencovala technologii firmy Bromium pro své řešení Sure Click. Nyní je kompletně zahrne do svého bezpečnostního portfolia.
Prodej osobních ICT zařízení se po letošním poklesu opět vrátí k růstu


screenshot-2019-09-26-at-11-33-48_200_01

Globální dodávky osobních výpočetních a komunikačních zařízení letos meziročně klesnou o 3,7 procenta. Celkem světový trh podle analytiků společnosti Gartner odebere 2,14 miliardy přístrojů. K růstu se trh vrátí v příštím roce, v němž posílí poptávka po mobilních telefonech a začne postupně vznikat uživatelská základna zařízení s podporou sítí 5G.
Asistenční zařízení OrCam MyEye 2 umí česky


screenshot_2019-09-26_tz_pelomov_zazen_nahrazujc_zrak_-_lukas_kriz_gmail_com_-_gmail_200

Přístroj OrCam MyEye 2 je vybaven kamerou s vysokým rozlišením a malým reproduktorem. Pomocí umělé inteligence svému nositeli předčítá texty na papíru, monitoru či displeji, poznává obličeje a výrobky, bankovky nebo barvy. I díky průběžným inovacím představuje jednu z nejpokročilejších elektronických kompenzačních pomůcek pro osoby se zrakovým handicapem.
Druhá generace technologie Optane dorazí na trh v roce 2020


screenshot_2019-09-26_optane-h10-2x1_jpg_jpeg_obrzek_1000__500_bod_200

Blízkou budoucnost svého byznysu v segmentu paměťových technologií prezentovala na briefingu Memory/Storage day v jihokorejském Soulu společnost Intel. Mezi hlavní představené novinky patří druhá generace technologie Optane DC Persistent Memory a 144vrstvé čipy NAND typu QLC. Primárně paměťové produkty cílí na provozovatele datových center a na datově náročné aplikace.
Perforace snížila hmotnost herní myši na 53 gramů


cooler_master_mm710_200

Herní myš s modelovým označením MM710 uvedla na trh společnost Cooler Master. Konstrukce novinky je tvořena schránkou s perforovaným vzorem, díky němuž periferie bez kabelu váží 53 gramů.  Jde o nejlehčí počítačovou myš v portfoliu firmy Cooler Master.
<<< Novější články | Starší články >>>

Uživatel: Lukas_Kriz

Stránky: hlavní

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(588)