První 10terabajtovýDivize HGST společnosti Western Digital představila údajně jako první na světě pevný disk s kapacitou 10 TB. Héliem plněný model Ultrastar Archive Ha10 má vyhovovat především aktivním archivovacím aplikacím.

 

Představená novinka má standardní formát 3,5 palce a na sedmi plotnách využívá technologii SMR – Shingled Magnetic Recording. K dispozici je s rozhraními SATA 6 Gb/s nebo SAS 6 Gb/s. Plotny rotují rychlostí 7200 otáček za minutu. Průměrná přístupová doba činí 8,5 milisekundy. Přenosy dat zvládá rychlostí 157 MB/s při čtení a 68 MB/s při zápisu.

HGST představilo třetí disk plněný héliem za poslední dva roky. Nový model je určen především do datových center, kde má poskytovat velký úložný prostor, ale nikoli vysoký výkon. Zástupci HGST upozorňují, že Ultrastar Archive Ha10 nepředstavuje náhradu za tradiční podnikové disky, je jejich doplňkem. Vzhledem k nasazení technologie SMR musí být implementace nových disků upravena na softwarové úrovni informačních systémů.

Model HGST Ultrastar Archive Ha10 má natolik specifické uplatnění, že jej výrobce hodlá dodávat pouze na objednávku. Do maloobchodního prodeje se nejspíše nikdy nedostanou.

hgst_10tb_hdd_400hgst_10tb_hdd_400

 


(16. 6. 2015 | Lukas_Kriz)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(3297)