První 10terabajtovýDivize HGST společnosti Western Digital představila údajně jako první na světě pevný disk s kapacitou 10 TB. Héliem plněný model Ultrastar Archive Ha10 má vyhovovat především aktivním archivovacím aplikacím.

 

Představená novinka má standardní formát 3,5 palce a na sedmi plotnách využívá technologii SMR – Shingled Magnetic Recording. K dispozici je s rozhraními SATA 6 Gb/s nebo SAS 6 Gb/s. Plotny rotují rychlostí 7200 otáček za minutu. Průměrná přístupová doba činí 8,5 milisekundy. Přenosy dat zvládá rychlostí 157 MB/s při čtení a 68 MB/s při zápisu.

HGST představilo třetí disk plněný héliem za poslední dva roky. Nový model je určen především do datových center, kde má poskytovat velký úložný prostor, ale nikoli vysoký výkon. Zástupci HGST upozorňují, že Ultrastar Archive Ha10 nepředstavuje náhradu za tradiční podnikové disky, je jejich doplňkem. Vzhledem k nasazení technologie SMR musí být implementace nových disků upravena na softwarové úrovni informačních systémů.

Model HGST Ultrastar Archive Ha10 má natolik specifické uplatnění, že jej výrobce hodlá dodávat pouze na objednávku. Do maloobchodního prodeje se nejspíše nikdy nedostanou.

hgst_10tb_hdd_400hgst_10tb_hdd_400

 


(16. 6. 2015 | Lukas_Kriz)


Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Tip - Konference: Firemní informační systémy - 31.5.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(3297)