Možnosti uchycení LED monitoru, nebo TV na zeďVyužíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou, ale přitom chcete zachovat určitou čistotu a modernost celé instalace + mít možnost si monitor / televizi nastavit dle Vašich momentálních potřeb? Pak zvažte uchycení takového zařízení na zeď přes speciální držák televize / monitoru.

Jaké držáky jsou k dispozici a jak je vybírat?

Pokud budete chtít na držák uchytit televizi, pak je důležitým aspektem, jestli splňuje normu VESA a jakou. Tento údaj většina kvalitních výrobců držáků udává a Vy si určitě zjistěte (buď v manuálu, nebo přeměřením), jestli daný rozsah norem VESA u držáku odpovídá normám VESA u monitoru, případně televize. Prakticky jde o rozteče děr pro uchycení držáku, které se musí překrývat. Například u normy VESA 400x400 je pak svislá i vodorovná vzdálenost děr 400 mm. Určitě volte celokovové ocelové nástenné držáky televize s dostatečnou tloušťkou materiálu (rozumná tloušťka je cca 2 mm- ta zajistí, aby byl držák televize dostatečně pevný, ale nebyl přespříliš těžký).

Jednoduchý sklopný, nebo propracovanější držák s možností otáčení a naklápění?

Před nákupem nástěnného držáku televize je třeba si promyslet, jestli se budete na televizi, nebo monitor dívat pouze z jednoho místa, nebo ji budete chtít pozorovat z různých míst místnosti. Pro první případ stačí jednoduchý držák, který má většinou pouze svislé sklápění (tzn. nahoru a dolů) v rozsahu pouze pár stupňů. V druhém případě bude vhodnější držák s většími možnostmi nastavení, který Vám umožní monitor, nebo televizi natáčet do stran, případně naklápět nahoru a dolů a tak si ideálně přizpůsobit pozorovací úhel místu, na kterém se zrovna nacházíte.

drk_televize_ern_ocelov_400drk_televize_ern_ocelov_400


(20. 12. 2018 | Babakk)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden ze čtenářů/ek: Babakk (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto čtenáře: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>

Další články tohoto čtenáře

všechny jeho/její články©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(6618)