Datová centra


Google nabídne multicloudovou jistotu


screenshot_2019-04-09_making_hybrid-_and_multi-cloud_computing_a_reality_google_cloud_blog_200

Platformu pro správu hybridních cloudů, aplikací a služeb představila na konferenci Google Cloud Next společnost Google. Jde o nástupce vloni avizovaného řešení Cloud Services Platform, jež opouští fázi beta provozu a dostává produktové jméno Anthos. V blízké budoucnosti jej bude možno provozovat i pro obsluhu konkurenčních platforem, k nimž v prvé řadě patří prostředí Amazon Web Services nebo Microsoft Azure.
Trh serverů čeká minimálně ještě jeden velmi dobrý rok


r5jv.puzzlephone_sizes_jpg_200

Obrat globálního trhu serverových systémů v posledním loňském čtvrtletí meziročně vzrostl o 17,8 procenta, dodávky o 8,5 procenta. Producenti podle informací společnosti Gartner celkem utržili téměř 21,9 miliardy dolarů za necelých 3,5 milionu strojů. Lídrem trhu je firma Dell EMC, kterou následují HP Enterprise a Huawei.
Zájem o cloud strmě roste, nezapomínejme na efektivitu a na bezpečnost


Panelová diskuse

Využívání cloudu se již stalo naprosto běžným způsobem, jak zajistit IT služby pro běh firem i dalších organizací. Největší zájem je o služby SaaS, výrazně ale rostou i dvě další oblasti, PaaS a IaaS. Aktuálním trendům v oblasti cloud computingu a jeho využití v praxi se věnovala konference Cloud computing v praxi, která se konala 21.3.2019 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Tuzemská datacentra se soustředí na bezpečnost a komplexní služby


V roce 2019 ovlivní český trh hostingových služeb především přesun k plně spravovaným řešením a zvyšující se důraz na bezpečnost. Ta se v poslední době stává hlavním tématem v mnoha segmentech, a to nejen v informačních technologií.
Plně flashová úložná pole zvyšují svůj podíl v regionu EMEA


premea44919219-f-1_200

Obrat trhu externích diskových úložných systémů v regionu EMEA v posledním loňském čtvrtletí meziročně vzrostl o 9,4 procenta na 2,4 miliardy dolarů. Plně flashová pole získala 37procentní podíl v segmentu, hybridní téměř 44procentní. Systémy s výhradně magnetickými pevnými disky jsou využívány především pro sekundární úlohy.
nVidia v souboji o Mellanox přeplatí Intel


mellanox_200

Snaha o diverzifikaci produktového portfolia přivedla společnost nVidia mezi zájemce o firmu Mellanox Technologies. Podle zdrojů informačních agentur mají oba podniky blízko k dohodě o akvizici v hodnotě více než sedmi miliard dolarů v hotovosti. Přitom ještě letos v lednu situace vypadal tak, že se novým vlastníkem Mellanoxu stane firma Intel.
Tip - konference: Cloud computing rychle mění firemní IT


Cloud computing se během několika posledních let stal samozřejmostí a jeho využití stále roste. Drtivá většina velkých firem již disponuje multicloudovou strategií, v průměru používají více než 3 cloudy současně a s dalšími experimentují. Co přesně cloud firmám přináší? Na jaké problémy lze při jeho využívání narazit? I na tato témata se zaměřuje konference Cloud computing v praxi, která se koná 21. 3. 2019 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí 5.
98 % nově vytvořených dat není vůbec ukládáno


background-213649_1280_200

Globální instalovaná kapacita datových úložišť dosáhne do roku 2023 hodnoty 11,7 zettabajtu. Během let 2018 až 2023 se více než zdvojnásobí. Predikci zveřejnili analytici společnosti IDC ve své nové zprávě s názvem Global StorageSphere. A samozřejmě nabídli i několik detailnějších informací k tomuto tématu.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)