Datová centra


Zájem o cloud strmě roste, nezapomínejme na efektivitu a na bezpečnost


Panelová diskuse

Využívání cloudu se již stalo naprosto běžným způsobem, jak zajistit IT služby pro běh firem i dalších organizací. Největší zájem je o služby SaaS, výrazně ale rostou i dvě další oblasti, PaaS a IaaS. Aktuálním trendům v oblasti cloud computingu a jeho využití v praxi se věnovala konference Cloud computing v praxi, která se konala 21.3.2019 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Tuzemská datacentra se soustředí na bezpečnost a komplexní služby


V roce 2019 ovlivní český trh hostingových služeb především přesun k plně spravovaným řešením a zvyšující se důraz na bezpečnost. Ta se v poslední době stává hlavním tématem v mnoha segmentech, a to nejen v informačních technologií.
Plně flashová úložná pole zvyšují svůj podíl v regionu EMEA


premea44919219-f-1_200

Obrat trhu externích diskových úložných systémů v regionu EMEA v posledním loňském čtvrtletí meziročně vzrostl o 9,4 procenta na 2,4 miliardy dolarů. Plně flashová pole získala 37procentní podíl v segmentu, hybridní téměř 44procentní. Systémy s výhradně magnetickými pevnými disky jsou využívány především pro sekundární úlohy.
nVidia v souboji o Mellanox přeplatí Intel


mellanox_200

Snaha o diverzifikaci produktového portfolia přivedla společnost nVidia mezi zájemce o firmu Mellanox Technologies. Podle zdrojů informačních agentur mají oba podniky blízko k dohodě o akvizici v hodnotě více než sedmi miliard dolarů v hotovosti. Přitom ještě letos v lednu situace vypadal tak, že se novým vlastníkem Mellanoxu stane firma Intel.
Tip - konference: Cloud computing rychle mění firemní IT


Cloud computing se během několika posledních let stal samozřejmostí a jeho využití stále roste. Drtivá většina velkých firem již disponuje multicloudovou strategií, v průměru používají více než 3 cloudy současně a s dalšími experimentují. Co přesně cloud firmám přináší? Na jaké problémy lze při jeho využívání narazit? I na tato témata se zaměřuje konference Cloud computing v praxi, která se koná 21. 3. 2019 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí 5.
98 % nově vytvořených dat není vůbec ukládáno


background-213649_1280_200

Globální instalovaná kapacita datových úložišť dosáhne do roku 2023 hodnoty 11,7 zettabajtu. Během let 2018 až 2023 se více než zdvojnásobí. Predikci zveřejnili analytici společnosti IDC ve své nové zprávě s názvem Global StorageSphere. A samozřejmě nabídli i několik detailnějších informací k tomuto tématu.
Docker krok za krokem: Kontejnerizované aplikace dovolují spustit cokoli kdekoli


Kontejnerizace aplikací je stále populárnější a není divu. Chcete co nejrychleji a bez složitého nastavování spustit nějakou serverovou aplikaci? Díky systému Docker prostě napíšete docker run... Chcete, aby vaše aplikace běžela kdekoli, kde je Docker? Prostě ji zkontejnerizujete... Docker nachází uplatnění mezi vývojáři i v produkčním prostředí a leckdo už se neomezuje jen na serverové aplikace. Pojďme se na Docker blíže podívat - krok za krokem.
Výroba procesorů Itanium skončí v roce 2021


itanium

Poslední objednávky na procesory Itanium 9700 přijme společnost Intel v lednu 2020. Zákazníkům je bude dodávat do července 2021. Po tomto termínu skončí zhruba 20letá epocha architektury IA-64, za jejímž zrodem stály firmy Hewlett-Packard a Intel.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.


Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)