Datová centra


Z křišťálové koule: Top 10 předpovědí pro IT v roce 2020


Aktivity v oblasti digitální transformace velkým tradičním podnikům prodraží, nicméně umělá inteligence zvýší pracovní uplatnitelnost lidí s postižením a detekce emocí pomocí AI ovlivňovat více než polovinu on-line reklam... To jsou jen tři z řady předpovědí pro oblast informačních technologií, které analytici Gartneru vydali pro rok příští i ty následující. Známe detaily.
Platforma myNav zefektivní výběr cloudových služeb a migraci na ně


mynav_200

Simulaci různých cloudových služeb a architektur, která poslouží zejména při optimalizaci nákladů nebo pro posouzení zapojení stávající infrastruktury, umožňuje nové řešení společnosti Accenture s názvem myNav. Podniky mohou s jeho pomocí mimo jiné zvážit dostupné nabídky poskytovatelů a následně si nakombinovat nejvhodnější variantu.
Google Cloud rozšíří služby o integrovanou migraci virtualizovaných systémů


screenshot_2019-11-21_helping_google_cloud_customers_run_more_vmware_workloads_in_the_cloud_google_cloud_blog_200

O převzetí firmy CloudSimple, která poskytuje dedikovaná prostředí pro provoz instancí VMware v cloudových infrastrukturách, informovala společnost Google. Oba podniky již dříve v letošním roce uzavřely partnerství. Akvizicí získá společnost Google plně integrované řešení pro migraci virtualizovaných systémů do prostředí Google Cloud.
Svět HPC a AI konverguje, Intel reaguje


screenshot_2019-11-19_ponte-vecchio_200_02

Na konferenci Supercomputing 2019 prezentovala společnost Intel svou vizi a přístup ke konvergenci oblastí vysoce náročných výpočtů (HPC) a umělé inteligence (AI). Obě kategorie vyžadují pro efektivní zpracování dat různé architektury, od univerzálních procesorů a akcelerátorů po specializované obvody. Zastřešovat by je ale mělo jednotné softwarové prostředí.
Evropa zaostává v implementaci 5G


Podle zprávy 5G Outlook for Europe, jejíž zpracování sponzorovala společnost Ericsson, Evropa zaostává v implementaci mobilních sítí 5G za Severní Amerikou i východní Asií. Provozovatelé jihokorejských sítí dosáhli již čtyři měsíce od zavedení 5G počtu 2 milionů účastníků. USA aspirují na to, že zajistí největší pokrytí populace v nejkratším čase, zatímco Evropa se stále zaměřuje primárně na větší města a pouze na rychlý bezdrátový přístup (FWA). Další zpoždění může mít v Evropě negativní vliv na podniky i spotřebitele.
Ekosystém platformy Azure rozšířila služba Windows Virtual Desktop


wvd-webcast_200

Službu Windows Virtual Desktop, která pro svůj chod využívá cloudovou platformu Azure, uvolnila pro globální distribuci společnost Microsoft. Učinila tak přesně rok po jejím oficiálním představení. Na listopadové konferenci Ignite hodlá partnery a zákazníky informovat o jejím dalším rozvoji.
Druhá generace technologie Optane dorazí na trh v roce 2020


screenshot_2019-09-26_optane-h10-2x1_jpg_jpeg_obrzek_1000__500_bod_200

Blízkou budoucnost svého byznysu v segmentu paměťových technologií prezentovala na briefingu Memory/Storage day v jihokorejském Soulu společnost Intel. Mezi hlavní představené novinky patří druhá generace technologie Optane DC Persistent Memory a 144vrstvé čipy NAND typu QLC. Primárně paměťové produkty cílí na provozovatele datových center a na datově náročné aplikace.
IBM zprovozní a zpřístupní 53qubitový kvantový počítač


screenshot_2019-09-22_q-site_200_01

Výpočetní středisko s názvem Quantum Computation Center otevřela ve městě Poughkeepsie ve státě New York společnost IBM. Pracoviště nabídne komerčním a výzkumným institucím on-line přístup k deseti kvantovým počítačům. Do měsíce hodlá firma IBM jejich počet navýšit na čtrnáct, přičemž jeden z nových systémů bude 53qubitový.
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)