Software


DataCore rozšířil své portfolio softwarově definovaných úložišť


Řešení vFilO společnosti DataCore Software integruje stávající souborové servery, NAS zařízení i objektová úložiště – v tradiční on-premise podobě i ty v cloudech – do jednolitého, globálního, škálovatelného a centrálně spravovaného fondu. Novinka doplňuje datové služby zajišťované řešením DataCore SANsymphony pro blokové ukládání dat. Oba produkty lze využívat samostatně i společně ve středně velkých a velkých prostředích.
Předplatné Microsoft 365 pro domácnosti se blíží


screenshot_2019-12-05_microsoft_365_combines_office_365_windows_10_security_200_01

Pravděpodobně už na jaře příštího roku by nabídku společnosti Microsoft mohly obohatit nové položky s obchodním názvem Microsoft 365 Life. Pokud se neoficiální informace zdrojů Mary Jo Foleyové, která se na svět redmondské firmy specializuje, v dohledné budoucnosti potvrdí, půjde o rebrandované stávající sady Office 365 Personal a Home, jež doplní další nástroje.
Microsoft zabezpečuje Windows s pomocí jazyka Rust


screenshot_2019-12-03_policies

V rámci projektu Verona, jenž se věnuje odstraňování reálných i potenciálních zranitelností operačního systému Windows 10, vyvíjí společnost Microsoft programovací jazyk pro tzv. bezpečné programování infrastruktury. Novinka staví na operačním jazyku Rust a je aplikována mimo jiné na nízkoúrovňových komponentách Windows.
Nepřehlédněte: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2020


Pozoruhodné IT produkty pro rok 2020

Na trhu je k dispozici řada IT produktů, které jsou schopny plnit úkoly, které jsou na informační technologie dneška kladeny. Ne každá nabídka je ale stejně zajímavá - a ne každé zajímavé nabídce je věnováno tolik mediální pozornosti, kolik si jí opravdu zaslouží. I to je jedním z důvodů, proč vám nyní už po sedmé nabízíme pozoruhodné produkty z oblasti informačních a komunikačních technologií.
Budoucnost herního průmyslu je v cloudovém hraní


Přestože se tržby globálního herního průmyslu za posledních pět let téměř zdvojnásobily, předpokládá 70 % zástupců vývojářských společností a herních vydavatelství, že dosáhnout růstu bude vzhledem k sílící konkurenci nastupujících firem obtížnější. 69 % respondentů souhlasí, že k hraní prémiových titulů budou hráčům do pár let sloužit chytré telefony. Tato a další zjištění vyplývají ze studie společnosti EY - How is your business powering-up for the next video gaming challenge?.
Open source získá vyšší ochranu proti patentovým trollům


screenshot_2019-11-20_members_-_open_invention_network_200

Komunita Open Invention Network spojila své síly se společnostmi IBM, Microsoft a s konsorciem Linux Foundation. Společně chtějí posílit ochranu softwaru s otevřeným zdrojovým kódem před tzv. patentovými trolly. Skupina bude finančně podporovat program Open Source Zone, jenž nově provozuje organizace Unified Patents.
Mirantis zastřeší další rozvoj platformy Docker Enterprise


docker_200

Kompletní produktovou řadu Docker Enterprise Technology Platform včetně souvisejícího intelektuálního vlastnictví odkoupila od společnosti Docker firma Mirantis. Tvůrce kontejnerové revoluce, jenž se dostal do finančních potíží, bude i nadále pokračovat v činnosti jako nezávislý podnik. Po ohlášení transakce došlo také na změnu výkonného ředitele a investoři do firmy poměrně překvapivě vložili dalších 35 milionů dolarů.
Kontaktní centra se přemisťují do cloudu kvůli zlepšení péče o zákazníky


PureCloud nabízí flexibilní a nákladově efektivní nástroje, které lze snadno aktualizovat a přidávat nové funkce.

Svět míří do cloudu a sním i péče o zákazníky. Z tradičních „on-premise“ call center přecházejí do komplexních cloudových kontaktních center. Agentura Gartner konstatuje, že globální trh s veřejnými cloudovými službami poroste v roce 2019 o 17,5 procenta a dosáhne tak těžko uvěřitelné hodnoty 214,3 miliardy amerických dolarů. Tón budou udávat zejména infrastrukturní služby na cloudovém základě nebo infrastruktura jako služba (IaaS).
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)