Software


Gartner: Umělá inteligence přinese jen letos 1,2 bilionu dolarů


Celková přidaná hodnota odvozená od umělé inteligence by v roce 2018 měla dosáhnout 1,2 bilionu dolarů, což představuje 70procentní nárůst oproti roku 2017. Do roku 2022 pak tato hodnota podle odhadů naroste na 3,9 bilionu dolarů. Hlavním hodnotovým přínosem umělé inteligence pro podniky bude do roku 2020 zlepšování zákaznické zkušenosti. Tvrdí to analytici společnosti Gartner.
Windows 10 April 2018 Update je tu: Časová osa i lepší soustředění


Už za týden se začne uživatelům Windows 10 na počítače automaticky stahovat Windows 10 April 2018 Update, ti, kdo ho chtějí nebo potřebují dříve, si jej mohou stahovat už od tohoto pondělka. Novinka přináší funkce, jako je časová osa pro možnost vrátit se v čase, podporu pro lepší soustředění nebo řadu vylepšení prohlížeče Microsoft Edge.
BAYOU: Umělá inteligence programuje v Javě


bayou-logo-v2_200

Výzkumníci z texaské Rice University vytvořili aplikaci, která využívá hluboké učení pro automatické a samostatné programování. Aktuální verze byla trénována na zdrojových kódech v jazyce Java, které figurují na serveru GitHub. Program nese název BAYOU a na jeho vývoj přispěla také americká armádní agentura DARPA.
Flickr našel nového majitele


new_smugmug_logo_200

Službu Flickr odkoupila od skupiny Verizon za blíže neupřesněnou částku společnost SmugMug. Ta působí ve velmi podobném segmentu. Poskytuje placené služby pro hostování vizuálního obsahu a sdílení fotografií. Alespoň prozatím by se dle vyjádření nových majitelů neměl Flickr nijak zásadně měnit.
Trendy v IS: Umělá inteligence v ERP, virtuální realita v průmyslu i chytrá města


Asseco Group realizuje ve Vídni projekt chytrého města (foto: BusinessIT.cz)

Umělá inteligence, podpora průmyslu 4.0, mobilní přístup k datům i uživatelsky přívětivé rozhraní, ve kterém lze maximum funkcí realizovat jedním kliknutím myši, patří podle představitelů Asseco Group k hlavním aktuálním trendům v oblasti profesionálních informačních systémů. Na své tradiční mezinárodní akci Asseco Group Product Review (AGPR) v Bratislavě ale letos hovořili nejen o nich.
Mobilní GIS – hezká hračka, nebo užitečný pomocník?


Podle posledních dostupných údajů ČSÚ připadá na sto domácností 206 mobilních telefonů, přičemž tato zařízení používá 98 % jednotlivců starších 16 let. Můžeme s jistotou tvrdit, že velká část z nich běžně využívá v mobilních zařízeních geoinformační systémy (GIS) v nějaké formě. Jak často vy při svých cestách hledáte nejbližší čerpací stanici či restauraci v neznámém městě a necháte se k nim navigovat?
Lenovo testuje službu Windows AutoPilot


1506213370_windows_autopilot_1_story_200

Velkým podnikovým zákazníkům hodlá společnost Lenovo v následujících měsících nabídnout službu Windows AutoPilot z dílny firmy Microsoft. S její pomocí mohou organizace nastavovat, resetovat a obnovovat svá zařízení. Samotnou službu společnost Microsoft představila vloni v létě.
ARBES Technologies získal majoritu ve firmě Finamis


finamis_200_01

Většinový vlastnický podíl ve slovenské firmě Finamis, která se specializuje na softwaru pro poskytování finančních služeb, odkoupila společnost Arbes Technologies. Sloučením aktivit obou podniků vznikne specializovaný tým více než stovky odborníků pro dodávky řešení a konzultací pro oblast kapitálových trhů.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Firemní informační systémy - 31.5.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)