Software


3DExperience Marketplace: Online platforma pro průmyslové služby


3DExperience Marketplace, online ekosystém, prostřednictvím kterého inovátoři budou moci spolupracovat a obchodovat s ostatními odborníky z průmyslových odvětví a s poskytovateli různých služeb, spustila společnost Dassault Systèmes. Systém založený na cloudových technologiích slouží jako nová obchodní platforma pro digitální navrhování a průmyslové a výrobní procesy.
SAP rozšíří cloudovou nabídku v oblasti podpory prodeje


callidus_200_01

Záměr převzít firmu Callidus Software avizovala společnost SAP, resp. její dceřiná společnost SAP America. Akvírovaný subjekt poskytuje pod značkou CallidusCloud širokou paletu cloudových softwarových řešení, jež se zaměřují primárně na podporu prodeje a marketingu. Hodnota transakce činí 2,4 miliardy dolarů.
Padělaný software v ČR: Podvedených organizací přibývá


Podle statistik BSA tvoří padělky čtvrtinu případů pirátství v ČR. Podvodníci prodávají padělaný software jako zlevněné originální kopie a ty jsou často distribuovány přes on-line obchody a aukční stránky, kde je pro podvodníky snazší se skrýt za smyšlená jména. Několik veřejných institucí a státních organizací se stalo obětí podvodníků v okamžiku, kdy se padělky začaly objevovat ve veřejných výběrových řízeních. Tvrdí to BSA.
Azure zamíří i do herního průmyslu


playfab_200_01

Druhou akvizici v roce 2018 oznámila společnost Microsoft. Jejím cílem se stala firma PlayFab, poskytovatel služeb typu BaaS – Backend as a Service pro herní průmysl. Získané technologie a know-how společnost Microsoft propojí se svou platformou Azure, kterou chce zviditelnit i v herním průmyslu.
Jak efektivně pracovat v papírově-digitálním světě


Z různých studií vyplývá, že lidé dosud zdaleka nezanevřeli na komunikaci s využitím papíru a patrně tomu tak ještě dlouho bude. Oproti čtení z monitoru nebo displeje je to „papírové“ rychlejší a člověk si z něj i více pamatuje. V čem však digitální dokumenty už teď válcují papír na celé čáře, to jsou možnosti vyhledávání, zpracování a uchovávání. Jak tedy smysluplně fungovat v prostředí, kde se elektronická forma potkává s tištěnou, a přitom jsou vstupů a výstupů kvanta?
Transparentnější telemetrie pro Windows 10


win10_200_02

Další veřejné vydání, resp. build, operačního systému Windows 10 bude obsahovat nástroj Windows Diagnostic Data Viewer. Aplikace umožní uživatelům s oprávněním administrátora sledovat sběr diagnostických dat v zařízení, která následně prostřednictvím komponenty Connected User Experience and Telemetry putují do serverů společnosti Microsoft.
Veeam posílil v obsluze platformy Amazon Web Services


n2ws_200

Akvizici firmy N2WS, poskytovatele řešení nativního cloudového zálohování a zotavení po havárii na platformě AWS, oznámila společnost Veeam Software. Pořízené technologie hodlá integrovat do své platformy Veeam Availability Platform. Společnost N2WS bude i nadále působit pod vlastní značkou jako samostatný podnik.
Barcelona revoltuje i v IT


1024px-flag_of_barcelona.svg_200

Téma nezávislosti rezonuje v katalánském městě Barcelona i na poli počítačových technologií. V rámci představeného Plánu digitální transformace hodlá municipalita nahradit většinu proprietárních systémů řešeními z kategorie open source. Španělské město se vydává cestou německého Mnichova, který se ovšem od myšlenky softwaru s otevřeným zdrojovým kódem opět odvrací.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 1.3.2018!


Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)