Software


Static TypeScript umožní programovat vestavěná zařízení


screenshot_2019-09-08_typescript__wikipedie_200

Specifickou implementaci jazyka TypeScript s označením Static vyvinula a uvolnila společnost Microsoft. Tato v podstatě nová programovací platforma je určena primárně pro vestavěná zařízení s omezenými hardwarovými parametry, zejména pro mikrořadiče. Integrální součást implementace tvoří sada nástrojů, které v internetovém prohlížeči vytvářejí spustitelný soubor.
Digitalizace je pro podniky prioritou, chybí jim ale lidé s patřičnými znalostmi


Podle ředitelů nákupu (CPO, Chief Procurement Officer) dojde letos ve firmách k dalšímu zrychlování digitalizace nákupních procesů. Cílem je snaha posunout obor od administrativy směrem ke strategické obchodní roli. Tento posun s sebou nese organizování dodavatelské sítě, řízení inovací a růstu, sladění obchodních operací s etickými a sociálními hodnotami, stejně jako řízení rizik. Vyplývá to z výsledků globálního průzkumu provedeného Mannheimskou univerzitou ve spolupráci se společností SAP Ariba.
VMware Tanzu vychází vstříc potřebám provozu a správy kontejnerů v platformě Kubernetes


Řadu produktů a služeb Tanzu představila na konferenci VMworld 2019 společnost VMware. Novinka v nabídce ošetřuje oblasti vývoje, provozu a správy aplikací na platformě Kubernetes. Její součást tvoří také technické preview projektu Pacific, jehož cílem je zkombinovat řešení vSphere s platformou Kubernetes, resp. vytvořit jednotnou platformu pro správu softwarových kontejnerů a virtuálních strojů.
Cisco rozšíří nabídku v oblasti kontaktních center


screenshot_2019-08-27_why_cloudcherry_the_best_cx_platform_for_actionable_insights

O záměru převzít firmu CloudCherry, která provozuje platformu pro řízení zákaznické zkušenosti, informovala společnost Cisco. Získané řešení využívá prediktivní analytiku, na jejímž základě poskytuje doporučení operátorům kontaktních center. Dle očekávání tedy platforma CloudCherry posílí v rukách nového vlastníka jeho produktové portfolio Contact Center Solutions.
VMware HCX v nové verzi podporuje hromadné migrace a hypervisory třetích stran


Platformu VMware HCX, která nachází uplatnění v oblasti mobility aplikací, představila v aktualizované podobě společnost VMware. Inovované řešení tradičně podporuje migraci programových portfolií podniků na platformu vSphere a specificky do multicloudových a hybridních prostředí. Nově platforma nabízí řízení hromadných přechodů nebo transfer z jiných hypervisorů.
WebEx nabídne přepis hovorů v reálném čase


screenshot_2019-08-11_cisco_acquires_voicea_aims_to_add_transcription_analytics_to_webex_zdnet

Firmu Voicea, která se specializuje na přepisy rozhovorů v reálném čase, jejich analýzy nebo na hlasové vyhledávání, převezme společnost Cisco. Získané technologie a vývojový tým začlení do své organizační jednotky WebEx. Právě rozvoj této komunikační platformy hodlá s pomocí nových funkcionalit podpořit.
Řešení a technologie firmy MapR odkoupila společnost HP Enterprise


screenshot_2019-08-07_mapr_logo_-_hledat_googlem1_200

Aktiva firmy MapR Technologies, specialisty na řešení pro analýzy velkých dat a související podporu provozních aplikací, odkoupila společnost HP Enterprise. Nový vlastník hodlá získané technologie a nástroje nadále rozvíjet, konkrétní plány ale zatím chybí. Stávající klientela řešení MapR díky transakci nepřijde o podporu ani o možnost obnovy smluv.
Fedora CoreOS sjednocuje systémy CoreOS Container Linux a Fedora Atomic Host


screenshot_2019-07-31_get_fedora

První náhledovou verzi operačního systému Fedora CoreOS uvolnila komunita projektu Fedora. Novinka je primárně uzpůsobena potřebám kontejnerizovaných aplikací ve výpočetních clusterech, ale lze ji provozovat i samostatně. Mimo jiné nabízí automatické aktualizace, nízké hardwarové nároky nebo optimalizaci pro orchestrační řešení Kubernetes.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: MOBILNÍ ŘEŠENÍ PRO BUSINESS 2019 - 14.11.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Titulky vložené do videa a další vid...


Dnes tu má tip pro všechny, kdo nejen pracují, ale také se občas baví :). Co dělat, když potřebujete video s vloženými titulky a máte jen video, kde titulky vložené ...

Problém: Pomalá Windows 10 a jak je ...


Pomalá Windows 10, to je problém, se kterým se potkává řada uživatelů. Často přitom nastane najednou, doslova ze dne na den. Windows se pomalu spouštějí, aplikace se...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)