Software


Podniky upřednostňují produktový model vývoje před projektovým


85 procent organizací již zavedlo nebo v dohledné době plánuje zavést produktově orientovaný model tvorby a poskytování aplikací. Přestože jen málo podniků používá tento model pro všechny své aplikace, v průměru byl podle průzkumu společnosti Gartner v minulém roce využíván ze 40 procent. Do tří let se míra jeho využívání zvýší na 80 procent.
Internetu věcí zaasistuje Windows Server IoT 2019


320px-windows_server_2019_200

Operační systém Windows Server IoT 2019 představila společnost Microsoft. Produkt směřuje za specifických licenčních podmínek výhradně k výrobcům zařízení a dodavatelům řešení internetu věcí, kteří se zaměřují na jeho průmyslovou variantu. Redmondská společnost na novinku poskytuje pětiletou standardní a navazující pětiletou rozšířenou podporu.
Docker krok za krokem: Kontejnerizované aplikace dovolují spustit cokoli kdekoli


Kontejnerizace aplikací je stále populárnější a není divu. Chcete co nejrychleji a bez složitého nastavování spustit nějakou serverovou aplikaci? Díky systému Docker prostě napíšete docker run... Chcete, aby vaše aplikace běžela kdekoli, kde je Docker? Prostě ji zkontejnerizujete... Docker nachází uplatnění mezi vývojáři i v produkčním prostředí a leckdo už se neomezuje jen na serverové aplikace. Pojďme se na Docker blíže podívat - krok za krokem.
Apple koupil firmu PullString, která >>rozmluvila<< panenku Barbie


pullstring_200

Vývojové nástroje firmy PullString umožňují rychlou tvorbu hlasem ovládaných aplikací a rozhraní. Aktuálně podporují platformy společností Amazon (Alexa) a Google (Assistant). Firma Apple se jejich prostřednictvím pokusí zvýšit zájem vývojářů o svou asistenční technologii Siri.
Elektronické sporty se profilují nejen jako atraktivní zdroj zábavy


game3_200

Celosvětové tržby ve specifickém oboru elektronických sportů letos dosáhnou hodnoty 1,1 miliardy dolarů. Díky přílivu prostředků z reklamy, sponzorství a mediálních práv meziročně vzrostou o 27 procent. Podle analytiků společnosti Newzoo dává zájem velkých značek o marketingové využití oboru smysl. I proto od roku 2015 ztrojnásobily objem podpory.
VMware posiluje ve vzdálené správě zařízení


aetherpal_200

Záměr převzít firmu AetherPal avizovala společnost VMware. Akvírovaný podnik vyvíjí službu Remoute Support pro poskytování vzdálené podpory koncovým zařízením a aplikacím. Společnost VMware hodlá získanou technologii zařadit do své platformy Workspace ONE.
Pilotům bude pomáhat mobilní asistent s umělou inteligencí


Mobilní aplikaci, která má v praxi asistovat pilotům letadel, hodlá do roku 2020 uvést na globální trh společnost CEAC - Central European Aerospace Corporation. Zájem o program, jenž nalezne uplatnění především v oblasti nekomerčního letectví, již projevili investoři z USA a Číny. Projekt s názvem AFI- Artificial Flight Instructor využívá umělou inteligenci, která dokáže sledovat a vyhodnocovat chování pilota.
Facebook sjednotí infrastrukturu textové komunikace služeb WhatsApp, Instagram a Facebook Messenger


wainstfbm_200_01

Projekt sjednocení komunikační infrastruktury služeb WhatsApp, Instagram a Facebook Messenger zahájila společnost Facebook. Unifikace a částečná integrace se týká výměny textových zpráv a jejich zabezpečení. Po dokončení projektu získají uživatelé možnost komunikovat napříč třemi dotčenými aplikacemi.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)