Software


Avast kupuje slovenský INLOOPX


inloopx_200

Akvizici slovenské firmy INLOOPX oznámila společnost Avast. Žilinský podnik se zabývá vývojem aplikací pro mobilní zařízení, web nebo pro virtuální a rozšířenou realitu. Pod křídly Avastu se zaměří také na oblast bezpečnosti, mimo jiné internetu věcí a chytrých domácností.
Hypervisor Xen posílil ochranu před zranitelnostmi Spectre a Meltdown


xen_project_logo_dualcolor_165x691

Open source hypervisor Xen Project uvolnila ve verzi 4.11 jeho vývojová komunita Xen Project. Novinka využívá méně kódu, omezila konfiguraci sestavy TCB – Trusted Computing Base nebo efektivněji podporuje platformu ARM. Architektura hypervisoru podle tvůrců snížila svou komplexitu a nároky na údržbu.
Microsoft Teams v bezplatné verzi cílí na menší firmy


teams_200

Bezplatnou verzi nástroje Teams uvolnila společnost Microsoft. Tímto krokem vychází vstříc menším podnikům, freelancerům a zájemcům o vyzkoušení jejího řešení pro podporu spolupráce a komunikaci. Reaguje rovněž na bezplatné verze konkurenčních služeb Slack nebo Trello.
SUSE přechází pod křídla investičního fondu EQT


suse_200

Za 2,5 miliardy dolarů převezme švédská investiční společnost EQT značku a aktiva SUSE. Ty dnes vlastní a provozuje jako samostatnou divizi firma Micro Focus. Aktivity společnosti SUSE a její strategické směřování by se neměly nijak dramaticky měnit.
Digitální transformace pohání trh aplikační infrastruktury a middlewaru


graph_200

Globální obrat trhu aplikační infrastruktury a middlewaru dosáhl vloni hodnoty 28,5 miliardy dolarů. Podle informací společnosti Gartner vzrostl meziročně o 12,1 procenta a letos nejspíše převýší hranici 30 miliard dolarů. Segment těží z aktuálních trendů v podobě cloud computingu, internetu věcí, pokročilé analytiky nebo umělé inteligence.
IBM rozšiřuje portfolio řešení pro správu majetku


oniqua_200

Specialistu na software pro optimalizaci majetku firmu Oniqua Holdings kupuje společnost IBM. Akvírovaný podnik se primárně věnuje systémům kategorie MRO – Maintenance Repair and Operations. Pod křídly firmy IBM budou sloučeny s jejím řešením stejného zaměření Maximo.
Více her, více konzolí, více služeb


xbox_200_01

Na letošním veletrhu E3 oznámila společnost Microsoft akvizici čtyř herních studií a vybudování nového vlastního. Redmondská firma také připravuje další generaci herní konzole Xbox, dokonce v jejich případě hovoří v množném čísle. Pokračuje rovněž v přípravě služby pro streamování her, do jejíhož vloni avizovaného spuštění teoreticky zbývají dva roky.
Neptune nabízí grafové databáze na infrastruktuře AWS


amazon_200

Všeobecnou dostupnost grafové databáze v prostředí Amazon Web Services oznámila společnost Amazon. Novinka nese název Neptune a slouží pro ukládání vysoce propojených dat a navigaci v nich. Vývojáři díky ní mohou navrhovat rychlé interaktivní grafové aplikace, které pracují s dotazy, jež spojují miliardy vazeb.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Mobilní řešení pro business - 20.9.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)