Software


ECM: Zájem uživatelů roste, systémy pro správu dokumentů se proměňují


Analytici společnosti Forrester pro letošní rok předpověděli, že trh se systémy ECM (enterprise content management) dosáhne celosvětově objemu 9 miliard amerických dolarů. Jimi dotazovaní zástupci firem zodpovědní za ECM ve svých organizacích pak v 90 % případů konstatovali, že je pro ně letošním cílem dále rozšířit aktuální instalace ECM. Přínosy různých řešení pro správu dokumentů - nebo šířeji pojatou správu podnikového obsahu - jsou zjevné zástupcům stále většího počtu organizací.
Spisová služba, IIM, DMS, ECM, CMS, DAM... Kdo se v tom ještě vyzná?


V oblasti správy digitálního obsahu se v průběhu let vyrojila řada zkratek, ve kterých se zdaleka ne všichni orientují. Takzvané systémy DMS do sebe zahrnuly CMS a proměnily se v ECM, leckdo ale zaváhá, v jakém vztahu jsou vlastně k IIM, DAM nebo spisové službě... Tak dost! Jak to vlastně s těmi systémy bylo - a jak je to s nimi dnes?
Jak zvolit správný systém pro správu dokumentů


Výběr správného softwaru nebo služby pro správu dokumentů je, jak už to tak v IT bývá, netriviální záležitostí, která zahrnuje řadu kroků od specifikace požadavků po vyhodnocování nabídek. Pojďme se společně podívat za inspirací pro výběr. Konkrétně na postupy analytiků společnosti Forrester, která zveřejnila svá kritéria hodnocení produktů a dodavatelů.
5 tipů na efektivní práci s dokumenty pomocí Altus Portal


S Portalem budete mít firemní dokumenty po ruce kdykoliv a kdekoliv.

Zaprášené šanony v archivu, nejasnosti kolem zastupování lidí na dovolených, hromada faktur ke schválení a omezený přístup k firemním dokumentům. Přesně takové starosti vám odpadnou díky Altus Portal, se kterým najedete na pohodlnou bezpapírovou kancelář a přehlednou databázi dokumentů. A k tomu bonus – dokumenty budete mít dostupné kdykoliv a kdekoliv.
Cloudera a Hortonworks spojí síly nad Hadoopem


cloudhorton_200

Dva přední poskytovatelé frameworku Hadoop spojí své síly. Společnosti Cloudera a Hortonworks ohlásili fúzi v celkové hodnotě 5,2 miliardy dolarů. Aktivity obou podniků se z nemalé části doplňují, což by mělo novému subjektu pomoci pro získání silnější pozice na trhu.
Watson iLab připravuje řešení umělé inteligence pro praxi


Vývojové pracoviště, které se bude specializovat na koncepty využívající umělou inteligenci, otevřela v Praze společnost IBM. Tzv. inovační laboratoř nese název Watson iLab a v jejím týmu aktuálně působí 30 lidí, kteří spolupracují se zákazníky z celé Evropy.
Office 2019: Sedm let podpory a výhradní kompatibilita s Windows 10


office_200

Všeobecnou dostupnost kancelářské sady Office ve verzi 2019 pro operační systémy Windows 10 a macOS ohlásila společnost Microsoft. Do novinky zahrnula obsáhlou množinu vylepšení a funkcionalit, jimiž v posledních třech letech obohatila balík Office 365 ProPlus, který spolupracuje s cloudovými službami firmy.
Adobe nabídne marketingové nástroje pro segment B2B


marketo_200

Za 4,75 miliardy dolarů převezme společnost Adobe firmu Marketo. Ta vyvíjí a poskytuje cloudovou platformu s názvem Engagement Platform pro marketingové činnosti, specificky v segmentu B2B. Nový vlastník ji zahrne do svého stávajícího portfolia nástrojů pro řízení zákaznické zkušenosti s názvem Adobe Experience Cloud, konkrétně do sekce Digital Experience.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)