Software


webOS zamíří do automobilů, robotů a chytrých produktů pro domácnost


webos_200

O zintenzivnění spolupráce, jejíž výsledky by měly rozšířit operační systém webOS do více druhů zařízení, informovaly společnosti LG a The Qt Company. Obě na vývoji platformy spolupracují od roku 2014, kdy ji jihokorejský podnik převzal od firmy HP.
Na trhu robotické automatizace panuje ostrý konkurenční boj


O více než 63 procent vzrostl v minulém roce trh softwarových řešení pro robotickou automatizaci procesů neboli RPA. S globálním obratem 846 milionů dolarů sice stále nejde o gigantický segment, zároveň ale rozhodně nešlo o pomyslný růst „z nuly“. V letošním roce bude globální růst trhu RPA pokračovat podobně vysokým tempem na 1,3 miliardy dolarů.
OneDrive navyšuje kapacity a přidává bezpečnostní prvky


onedrivelogotile_200

Pro předplatitele služeb OneDrive a Office 365 z řad domácností připravila společnost Microsoft nové varianty programů, jejichž prostřednictvím mohou navýšit kapacity svých cloudových úložišť. Představila rovněž bezpečnostní funkci Vault, k níž získají přístup všichni uživatelé produktu OneDrive.
Herní byznys čeká dobrý rok


newzoo_200_01

Obrat globálního trhu elektronických her a videoher letos meziročně vzroste o 9,6 procenta na 152,1 miliardy dolarů. Podle analytiků nizozemské společnosti Newzoo, která predikci zveřejnila, prochází celý segment zásadní proměnou. Hry se stávají všudypřítomné a konvergují v komplexní obsahové a komunikační platformy.
Řešení od Asseco Group mění svět bankovnictví


Velkým tématem dneška jsou v bankovnictví mobilní platby

Využívání hlubokého učení z bankovních dat pro ochranu před podvody i pro chytřejší CRM, ovládání bankovního účtu hlasem přes Google Assistant, nová regulace PSD2 i širší pohled na probíhající digitální transformaci bank patřily k nejzajímavějším tématům, jimž se věnovala již tradiční mezinárodní akce Asseco Group Product Review (AGPR), která se v polovině června konala v chorvatském Dubrovníku. Pojďme se při této příležitosti podívat na trendy v digitalizaci finančního sektoru a na roli Asseco Group v této oblasti podrobněji.
Kryptoměna Libra pomůže Facebooku v expanzi za hranice sociálních sítí


screenshot_2019-06-18_libra_facebook_-_hledat_googlem

Plán na zřízení vlastní kryptoměny s názvem Libra představila společnost Facebook. Provozovatel slavné sociální sítě hodlá rozšířit své aktivity do elektronické komerce a globálních plateb. Vlastní kryptoměna, kterou zastřeší organizace Libra Association mu v této snaze má pomoci.
Salesforce kupuje Tableau Software, zkombinuje cloudové CRM a BI


saltab_200

Záměr převzít firmu Tableau Software zveřejnila společnost Salesforce. Na bezhotovostní transakci v hodnotě 15,7 miliardy dolarů se dohodla představenstva obou podniků. Značka Tableau Software z trhu nezmizí. Podnik bude i nadále na trhu působit samostatně.
Red Hat uvolnil čtvrtou generaci řešení OpenShift


Kontejnerová aplikační platforma Red Hat OpenShift ve verzi 4 byla navržena pro nasazení v rozmanitých provozních prostředích. Zohledňuje zejména hybridní cloudové infrastruktury a rozvíjející se trend multicloudových strategií.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)