Apple ovládl loňský vánoční trh smartphonů


prus45964220-f-1_200_01

Světový trh chytrých mobilních telefonů v posledním loňském čtvrtletí odebral 368,8 milionu zařízení. Podle analytiků společnosti IDC odbyt smartphonů poklesl meziročně o 1,1 procenta a ve srovnání celoročních výsledků se dostal pod úroveň let 2015 až 2018. Mezikvartálně přineslo loňské čtvrté čtvrtletí nárůst dodávek o 2,9 procenta.
Abuse.ch nabízí bezplatná upozornění na kompromitaci phishingem


screenshot_2020-01-30_i_got_phished_200_02

Notifikační službu, která podnikům zasílá upozornění o tom, že se některý z jejich zaměstnanců pravděpodobně stal obětí phishingového útoku, zprovoznila švýcarská nezisková organizace Abuse.ch. Novinka nese název I Got Phished, funguje na adrese igotphished.abuse.ch a registrace do ní je bezplatná. Autoři chtějí pokrytí notifikací do budoucna rozšířit i o další typy útoků.
Jsou optická média - CD a DVD - mrtvou technologií?


Používáte ještě CD nebo DVD? Jsou to mrtvé technologie? Naopak, optická média jsou stále „IN” a pro některé účely nepostradatelná. Jsou jedním z důležitých doplňků cloudu a SSD a HDD úložišť, protože mají výhody, které ostatní technologie nemají. To ale neznamená, že SSD a HDD tu nemají své místo; bezprostřednost přístupu a masivní kapacita jsou jejich hlavními přednostmi. Naneštěstí mají, ale i své nevýhody, o kterých si něco řekneme níže.
Google sjednotí řešení pro podnikovou komunikaci


hangouts_200

Na nové komunikační aplikaci pro podnikové uživatele pracuje podle informací serveru The Information společnost Google. Produkt by měl zkombinovat a z hlediska ovládání sjednotit služby Gmail, Drive, Hangouts Meet a Hangouts Chat.
Produktům pro chytré domácnosti se v Evropě daří


google-home-smart-speaker_200_01

Evropský trh řešení pro chytré domácnosti odebral ve třetím čtvrtletí 2019 téměř 24 milionů zařízení a meziročně vzrostl o 18,1 procenta. Největší odbytovou kategorii s více než 58procentním podílem tvořila podle analytiků společnosti IDC video zábava, v níž figurují především chytré televizory a mediální adaptéry. Za ní se umístily chytré reproduktory a inteligentní osvětlení.
Snižování rizik v éře transparentnosti


Při příležitosti mezinárodního Dne ochrany osobních údajů, který připadá na 28. ledna, bychom měli zhodnotit, jakým způsobem používáme a prohlížíme data. A co víc, počátek nové dekády je vhodným okamžikem, kdy bychom si měli uvědomit, že se stále nacházíme uprostřed transformace. Tyto a další postřehy přináší ve svém komentáři Daniel Fried, generálního manažer a hlavní viceprezident pro oblast EMEA a globální prodejní kanály společnosti Veeam Software.
Trendem datových center je ekologický a úsporný provoz


server-90389_1920_200

Rozmach datových center u nás v roce 2019 rostl přímou úměrou. Na “vině” je především zájem zákazníků. Datových center je v České republice aktuálně více než 40 a další postupně vznikají, případně se jejich stavba připravuje. Stále více při projektování i samotné realizaci stavby hrají roli dotace Evropské unie. Právě proto se téměř všechna nová datacentra staví mimo Prahu, na kterou se relevantní dotační programy nevztahují.
Xiaomi transformuje značku Poco do nezávislé společnosti


screenshot_2020-01-27_mi_global_home

Značku Poco vyčlení společnost Xiaomi do nového, samostatného podniku. Před dvěma lety ji vytvořila jako konkurenci pro prémiové přístroje etablovaných výrobců. Reagovala také na trend zavádění více zdánlivě či reálně nezávislých značek, s nímž uspěly zejména čínské společnosti.
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)