Wi-Fi mění označení, jednotlivé generace odliší čísla


generationalwi-fi_200

Organizace Wi-Fi Alliance upouští od stávajícího způsobu označování jednotlivých generací technologie Wi-Fi. Nová jmenná konvence využije čísla. Například standard 802.11n ponese jednodušší označení Wi-Fi 4.
Veřejné cloudové služby v roce 2019 překonají hranici 200 miliard dolarů


cloud_200

Obrat globálního trhu veřejných cloudových služeb letos meziročně vzroste o 21 procent na 175,8 miliardy dolarů. Nejrychleji se podle analytiků společnosti Gartner zvyšuje poptávka po kategorii infrastruktura jako služba. Dvouciferné tempo přírůstků vydrží i příští rok, pouze se o několik procentních bodů sníží.
S&T CZ akvizicí PilsCom posiluje ve správě dokumentů


Převzetí firmy PilsCom, českého dodavatele systémů pro správu dokumentů a elektronickou spisovou službu, ohlásila společnost S&T CZ. Koupený podnik bude na trhu dále působit pod názvem S&T PilsCom. Společnost S&T akvizicí mimo jiné posílí svou pozici v segmentu státní správy a samosprávy.
Headsety pro rozšířenou realitu nacházejí uplatnění v podnicích


ar_headset_200

Celosvětové prodeje brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu letos meziročně vzrostou o 31 procent na 4,2 milionu kusů. Segmentu se podle analytiků společnosti IDC bude výrazně dařit také v blízké budoucnosti. Stále na něm převažují levnější prohlížeče bez vlastního displeje, jejich podíl i odbyt se ale má průběžně snižovat.
Brýle Oculus Quest nabídnou samostatnou virtuální realitu


oculusquest_200_01

Druhý model samostatných brýlí pro konzumaci virtuální reality představila společnost Oculus. První uvedla na trh letos v květnu s dodatkovým označením Go. Druhá, podstatně vylepšená, výkonnější a dvojnásobně dražší, dorazí na jaře příští rok pod názvem Quest.
VirusTotal přichází se specifickou nabídkou pro podniky


vtent_200

O sadu nových funkcionalit, které cílí primárně na podnikové uživatele, rozšíří společnost Chronicle z koncernu Alphabet služby portálu VirusTotal. Novinka, jejíž spuštění provozovatel připravuje na polovinu letošního října, nese dodatkové označení Enterprise.
Xbox bude podporovat myši a klávesnice


xbox_razer_200

Ovládání herních konzolí Xbox One prostřednictvím myši a klávesnice nově umožní společnost Microsoft. Podporu těchto tradičních rozhraní musí do herních titulů zapracovat jejich vývojáři. Testovací uživatelé Xbox Insiders prověří funkčnost myší a klávesnic již v nadcházejících týdnech.
Watson iLab připravuje řešení umělé inteligence pro praxi


Vývojové pracoviště, které se bude specializovat na koncepty využívající umělou inteligenci, otevřela v Praze společnost IBM. Tzv. inovační laboratoř nese název Watson iLab a v jejím týmu aktuálně působí 30 lidí, kteří spolupracují se zákazníky z celé Evropy.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)