Bezpečnost


IBM zakáže svým zaměstnancům výměnná paměťová zařízení


sign-3228713__340_200

Možnost používat výměnná paměťová zařízení se pro zaměstnance společnosti IBM brzy stane minulostí. O zavedení restriktivní politiky rozhodl šéf bezpečnosti informací se zdůvodněním, že riziko případných finančních škod a poškození dobrého jména je příliš vysoké.
Každá čtvrtá firma v ČR je terčem útoku, ale raději o tom nemluví


Obětí kybernetické kriminality je v ČR čtvrtina oslovených firem. Jedná se o 11% pokles od roku 2016, který může být jednak výsledkem zlepšující se kybernetické ochrany tuzemských firem nebo naopak jejich nedostatečnou schopností stále sofistikovanější útoky odhalit. Počet oslovených podniků, které zaznamenaly kybernetický útok, je v ČR nižší oproti zemím střední a východní Evropy i světovému průměru. Nejběžnějšími technikami útoků jsou podvodné emaily (phishing) nebo použití škodlivého softwaru (malware). Plyne to z celosvětové studie Průzkum hospodářské kriminality, kterou každé dva roky vydává poradenská společnost PwC.
Malware těžící kryptoměny i mimo webový prohlížeč je na vzestupu


V březnu dále rostl počet útoků malwarů těžících kryptoměny a výrazný vzestup zaznamenala zejména varianta XMRig. Ta byla poprvé objevena v květnu 2017 a do Top 10 škodlivých kódů nejčastěji použitých k útokům na podnikové sítě se dostal právě v březnu 2018, když zaznamenal 70% nárůstu celosvětového dopadu. XMRig dokáže těžit kryptoměnu Monero, aniž by potřeboval nějakou aktivní úlohu ve webovém prohlížeči v počítači oběti.
Odborníci odhalili ruskojazyčné hackery Crouching Yeti / Energetic Bear


Bezpečnostní odborníci z Kaspersky Lab oznámili, že odhalili infrastrukturu známé ruskojazyčné kyberzločinecké skupiny Crouching Yeti, známé také jako Energetic Bear. Analýza podle nich ukázala, že kyberzločinci jejím prostřednictvím napadli od roku 2016 řadu serverů po celém světě, přičemž někdy chtěli prostřednictvím útoků získat přístup do systémů třetích stran, v jiných případech infrastrukturu využili k útokům typu watering hole.
Londýnská burza ocení Avast až na 4,5 miliardy dolarů


avast

10. května letošního roku vstoupí společnost Avast na londýnskou burzu. Akcie bude v rámci primárního úpisu prodávat v cenovém rozpětí 2,5 až 3,2 libry za kus. Celkem chce firma získat v první vlně prodeje zhruba 200 milionů dolarů, což odpovídá čtvrtině základního kapitálu podniku.
Kybernetické hrozby přicházejí z východu


V průběhu prvních tří měsíců tohoto roku zaznamenali odborníci vlnu nových pokročilých trvalých hrozeb (APT) soustředěných v Asii. V této oblasti detekovali více než 30 % všech hrozeb za první čtvrtletí. Velmi aktivní byli kyberzločinci především na území Blízkého východu, kde využívali některé nové techniky. Informace o těchto trendech přinesl pravidelný report společnosti Kaspersky Lab.
Bezpečnost cloudu s Cisco Tetration: Nyní i jako SaaS a virtuální zařízení


Dva nové modely nasazení platformy Cisco Tetration pro datová centra a cloud, řešení Tetration SaaS pro organizace, které primárně využívají cloudová prostředí, a softwarovou verzi Tetration-V v podobě virtuálního zařízení pro nasazení v menších prostředích, představila společnost Cisco.
Azure Sphere: Bezpečnost internetu věcí s linuxovým jádrem


p3-hero-542x406-1_200

Kombinované řešení Azure Sphere pro zvýšení bezpečnosti koncových zařízení internetu věcí představila společnost Microsoft. Novinku tvoří trojice prvků. Hardwarovou část zastupují certifikované mikrokontrolery (MCU). Další složkou jsou služba Azure Sphere Security Service a operační systém Azure Sphere.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Mobilní řešení pro business - 20.9.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)