Bezpečnost


Přípravami na vánoční svátky zaměstnanci strávili 108 minut denně


Od začátku prosince zaměstnanci na pracovišti strávili každý den v průměru čtvrtinu své pracovní doby soukromými aktivitami. Věnovali se hlavně nákupům dárků, výběru dovolené či sledování multimédií. Podle průzkumu společnosti truconneXion vzrostl účet za neproduktivní čas meziročně o 1 599 korun na 7 223 korun na hlavu.
Investoři mají zájem o McAfee


mcafee

Investiční fond Thoma Bravo vyjednává se společnostmi Intel a TPG Capital o převzetí firmy McAfee. Podle informací agentury Reuters rozhovory zájemce aktuálně konsoliduje své portfolio v segmentu kybernetické bezpečnosti. V listopadu se například zajímal o koupi firmy Symantec.
CheckPoint posílil v multicloudové bezpečnosti


Akvizici izraelské společnosti Dome9 oznámila společnost Check Point Software Technologies. Získané technologie rozšíří plně konsolidovanou architekturu Check Point Infinity a nabídku cloudového zabezpečení o pokročilé možnosti aktivního vynucení bezpečnostních politik a ochranu multicloudových prostředí.
Neuronová síť zajišťuje dohled nad paměťovými zařízeními USB


icsp_200

Bezpečnostní zařízení s názvem Industrial Control System Protection Neural představila společnost Symantec. Nový produkt chrání IT infrastrukturu podniku před škodlivým kódem umístěným na paměťových zařízeních s rozhraním USB. Pro detekci využívá, jak název novinky napovídá, neuronovou síť.
BlackBerry láká umělá inteligence firmy Cylance


cylance_200_01

O akvizici firmy Cylance podle neoficiálních zdrojů vyjednává společnost BlackBerry. Se situací obeznámené zdroje uvádějí, že by se hodnota transakce měla pohybovat kolem 1,5 miliardy dolarů. Společnost Cylance vyvíjí bezpečnostní produkty na bázi umělé inteligence.
Symantec posiluje ochranu koncových stanic


appt_jav_200

Dvěma akvizičními počiny rozšířila společnost Symantec své produktové portfolio. První transakce, jejímž cílem se stala firma Appthority, se zaměřila na oblast bezpečnostních analýz mobilních aplikací. Druhou akvizicí společnost Symantec získala start-up Javelin Networks, jehož řešení ošetřuje problém rostoucího počtu útoků na řešení Active Directory.
PortSmash: Další hrozba pro CPU s podporou multithreadingu


cpusvuln_200

Výzkumné týmy z Technologické univerzity v Tampere a Technické univerzity v Havaně objevily novou zranitelnost v procesorech osobních počítačů. Prozatím její výskyt potvrdily u čipů firmy Intel řad Skylake a Kaby Lake. Problém se nejspíše nevyhne ani procesorům AMD s architekturou Zen.
Windows Defender zamíří do sandboxu


defender_200

Bezpečnostní nástroj Windows Defender s podporou technologie sandboxing uvolnila pro členy programu Windows Insider společnost Microsoft. Podle jejího vyjádření jde o první antivir, který tu schopnost či možnost provozu získal. Inovovaný nástroj je aktuálně prověřován. Firma jej jako neaktivní přidala do Windows 10 verze 1703.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: CLOUD COMPUTING V PRAXI 2019 - 21.3.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)