Bezpečnost


Výdaje na informační bezpečnost rostou dvouciferným tempem


cyber-security_200

Globální výdaje na informační bezpečnost letos dosáhnou hodnoty 114 miliard dolarů. Meziročně podle analytiků společnosti Gartner vzrostou o 12,4 procenta. Trh se rozvíjí mimo jiné kvůli novým regulatorním požadavkům a přetrvávajícímu nedostatku specialistů. V roce 2019 obrat trhu informační bezpečnosti vzroste o 8,7 procenta na 124 miliard dolarů.
Trend Micro platí hackerům statisíce dolarů, vysvětluje proč


Společnost Trend Micro v rámci své Zero Day Initiative (ZDI) vyplácí odměny lidem, kteří ji informují o zranitelnostech v softwaru dalších výrobců. Získané informace poté využívá ve svých produktech a současně tlačí na výrobce, aby vydali příslušné záplaty. Jak to probíhá?
Acronis True Image 2019: Ochrana NAS i vyšší automatizace zálohování


Na trh přichází nová verze Acronis True Image s číselným označením 2019. Produkt, který míří na mikrofirmy, živnostníky, ale i na domácí uživatele, nově nabízí ochranu dat i na síťových sdíleních a NAS úložištích, která se stávají stále obvyklejší součástí malých sítí, nový nástroj na čištění disku nebo vyšší automatizaci záloh i obnovy dat.
V novém: CRA Virtual Firewall pro komplexní ochranu firemní infrastruktury


Společnost České Radiokomunikace (CRA) představuje novou podobu služby CRA Virtual Firewall, která nabízí profesionální ochranu zákaznické infrastruktury a podle dodavatele reaguje na aktuální bezpečnostní trendy a hrozby, počínaje rostoucím počtem i druhy zařízení, přes nárůst kybernetických útoků až po legislativní požadavky a normy (např. GDPR).
HP spustilo crowdsourcingové vyhledávání zranitelností v tiskárnách


hp-inc-logo-vector-download_200

Ve spolupráci s firmou Bugcrowd spustila společnost HP Inc. program na odhalování bezpečnostních zranitelností v tiskárnách. Výzkumníci mohou za identifikaci problému získat odměnu až deset tisíc dolarů. Mezi producenty tiskáren jde pravděpodobně o první podobný počin, jenž zapojuje crowdsourcing na poli bezpečnosti.
Cisco posiluje v cloudové multifaktorové autentizaci


duosec_200

Akvizici poskytovatele autentizačních služeb Duo Security oznámila společnost Cisco. Pořízená řešení pro ověřování identit a řízení přístupů hodlá integrovat do svých produktových platforem. Z firmy Duo Security se má stát samostatná organizační jednotka v rámci divize Security Business Group.
ITAM: Zjistěte skutečný stav svého IT vybavení a zajistěte jeho bezpečnost


IT ve firmách bývá mnohdy přebujelé, má několik systémů redundantních, něco málo duplicitního softwaru a nevyužité licence. Téměř vždy existuje příležitost a prostor pro jeho zlepšení, přičemž jako dobrý výchozí bod se nabízí inventarizace IT assetů. Pojďme se podívat, co nám může přinést a jak na ni.
S&T CZ spustilo Bezpečnostní kompetenční centrum


soc_200

O zahájení provozu Bezpečnostního kompetenčního centra neboli SOC - Security Operation Centre informovala společnost S&T CZ. Pracoviště poskytuje především služby monitoringu událostí v reálném čase, detekce incidentů, jejich řešení nebo reporting a audit.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)