Software


Windows Admin Center alias Project Honolulu nabízí jednotnou správu


wac2_200

O vydání administrátorské konzole Windows Admin Center, která slouží ke správě serverů a koncových stanic, informovala společnost Microsoft. Novinka, aktuálně ve verzi 1804, pracuje v internetovém prohlížeči a je dostupná pro bezplatné stažení a použití.
CRM je nyní největším softwarovým trhem, letos poroste i díky GDPR


Na konci minulého roku segment CRM software (customer relationship management – řízení vztahů se zákazníky) předběhl DBMS (database management systems – systémy pro správu databází) a stal se tak největším ze všech softwarových trhů s celkovým obratem 39,5 miliardy dolarů za rok 2017 (v případě DBMS šlo o 36,8 miliardy dolarů). Podle analytika Juliana Poultera, ředitele výzkumu Gartner, poroste CRM i v letošním roce nejrychleji – o 16 %.
Nebojte se zjednodušit si administrativu


Administrativní procesy jsou v mnoha firmách historicky zavedenými a „osvědčenými“ postupy, kterým do detailu mnohdy rozumí jen hrstka lidí. Právě proto jde také o oblast, do jejíž změny se mnohým firmám příliš nechce. Vidí za ní spoustu „mravenčí práce“ s nejistým přínosem. A právě to je chybný závěr. Firmy si totiž mohou dnes nechat optimalizovat své procesy tzv. na klíč a přitom dosáhnout významných finančních úspor.
Always Connected PCs nabídnou nativní chod 64bitových aplikací


win10onarm2_200

Operační systém Windows 10 pro platformu ARM aktuálně - vedle emulace - umožňuje provoz pouze 32bitových nativních aplikací. Společnost Microsoft na květnové konferenci Microsoft Build představí vývojářskou sadu >>Windows 10 ARM64 SDK for Store and desktop apps<<, která nabídne kompilaci programů do 64bitové podoby.
Přichází datový sklad jako automatizovaná cloudová služba


Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud, první službu založenou na databázové technologii Oracle Autonomous Database, uvádí na trh společnost Oracle. Jde o cloudovou službu, která podle výrobce nabízejí maximální automatizaci: služba si sama zajišťuje své řízení/správu, zabezpečení i opravy a řešení problémů. Díky strojovému učení dokáže služba podle zástupců firmy Oracle bez nutnosti ručního ladění nebo jiné lidské práce nabídnout špičkový výkon, bezpečnost i dostupnost, a to za polovinu ceny konkurenční služby Amazon Web Services.
DMS eDoCat nyní nabízí inovativní řízení uživatelských oprávnění


Nedílnou součástí úspěšné bezpečnostní strategie, a to i ve světě správy dokumentů, je komplexní řízení přístupu prostřednictvím uživatelských práv. Práce s oprávněními ale bývá někdy složitá a nepřehledná. S inovativním přístupem, díky kterému má být řízení a prosazování bezpečnostních politik jednodušší a efektivnější, přichází v nejnovější aktualizaci svého systému pro centrální správu dokumentů eDoCat společnost Onlio.
Dynamics 365 a další chytré novinky pro firmy od Microsoftu


Firemní zákazníci budou mít brzy k dispozici nástroj Microsoft Dynamics 365 for Marketing, novou aplikaci sloužící k automatizaci marketingových aktivit společností, které pro zvyšování konverzí potřebují více než jen základní e-mailový marketing. Jde o jednu z řady novinek, které Microsoft během akce Microsoft Business Forward představil pro podnikový sektor.
Windows Server 2019 je dostupný pro testování


winserver_200

První náhledovou verzi operačního systému Windows Server 2019 uvolnila společnost Microsoft. Ro testovací účely ji mají členové komunity Windows Insiders. Finální verze dorazí na trh ve druhé polovině roku, pravděpodobně v říjnu 2018.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Firemní informační systémy - 31.5.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)