Software


Barcelona revoltuje i v IT


1024px-flag_of_barcelona.svg_200

Téma nezávislosti rezonuje v katalánském městě Barcelona i na poli počítačových technologií. V rámci představeného Plánu digitální transformace hodlá municipalita nahradit většinu proprietárních systémů řešeními z kategorie open source. Španělské město se vydává cestou německého Mnichova, který se ovšem od myšlenky softwaru s otevřeným zdrojovým kódem opět odvrací.
Firefox 60 nabídne prodlouženou podporu a Policy Engine


firefox

Verze 60 internetového prohlížeče Firefox bude publikována v režimu prodloužené podpory a společnost Mozilla ji vybaví komponentou Policy Engine na prosazování politik. Dle harmonogramu by se měla k rukám uživatelů dostat 8. května. Jde o první vydání prohlížeče Firefox, které vychází z projektu Quantum a nabídne režimu ESR – Extended Support Release.
Accenture kupuje Mackevision, tvůrce efektů Hry o trůny


mackevision_200

Akvizici firmy Mackevision, specialisty na grafické efekty a rozšířenou realitu, oznámila společnost Accenture. Části odborné veřejnosti, jak podotýkají komentátoři, může smysl transakce unikat. Do tradičního portfolia firmy Accenture vizuální efekty příliš nezapadají. Rozšířená a virtuální realita ale představují klíčový prvek jejích strategických plánů.
Kodak rozjíždí >>fotocentrickou ekonomiku<< s vlastní kryptoměnou


kodak_one_200_01

Projekt specificky orientované kryptoměny představila pod názvem KodakCoin společnost Kodak. Virtuální platidlo se uplatní v platformě KodakOne, která poslouží k řízení autorských práv a registrací fotografií. Partnerem obou řešení se stala společnost Wenn Digital.
Apple nabídne vývojářům aplikací pro iOS nové možnosti


buddybuild_200

Akvizici kanadské firmy Buddybuild zrealizovala společnost Apple. Koupený podnik vyvíjí vývojářskou platformu pro průběžnou integraci vytvářeného kódu, kontinuální publikování, získávání zpětné vazby od uživatelů a reporting chyb v aplikacích. Věnuje se operačním systémům iOS a Android.
Oracle rozšiřuje své aplikační portfolio pro stavebnictví


aconex_200

Akvizici australské firmy Aconex, která se specializuje na softwarová řešení pro stavebnictví, utility nebo dopravu, oznámila společnost Oracle. Hodnota transakce činí 1,2 miliardy dolarů. Pro společnost Oracle jde o druhou větší akvizici v segmentu aplikační podpory stavebnictví za poslední dva roky. Předloni převzala firmu Textura.
Specifická kontejnerizace aplikací pro Windows XP a 7


cloudhouse_200

Britský start-up Cloudhouse vyvinul specifické řešení kontejnerizace aplikací pro operační systém Windows 7. Starší programy lze bez jakýchkoli úprav kódu přenést a provozovat na současných platformách, konkrétně Windows 10 nebo Citrix XenApp. Řešení lze nasadit i ve veřejných cloudových službách typu AWS nebo Azure.
Andrey Breslav: Jazyk Kotlin výrazně zvyšuje efektivitu programátorů


Andrey Breslav, vedoucí vývojářského týmu jazyku Kotlin ve společnosti JetBrains

Nový programovací jazyk Kotlin se nedávno stal oficiálním jazykem pro operační systém Android, lze v něm ale programovat aplikace i pro další platformy. Čím přesvědčil programátory, aby na něj přešli? Jaké výhody nabízí oproti Javě a dalším jazykům? A co ho čeká do budoucna? I na to jsme se zeptali Andreye Breslava, vedoucího vývojářského týmu jazyku Kotlin ve společnosti JetBrains.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 1.3.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)