Software


Microsoft výrazně upravil licenční ceník, více vsází na předplatné


Společnost Microsoft v říjnu provedla několik změn ve svém ceníku. Kromě skokového zdražení vybraných jednorázových licencí Office i Windows, upravila vybrané položky v ceníku, přestala nabízet programové objemové slevy a provedla i další změny. Toto vše mohou pocítit nejen firmy, ale především státní instituce, které nakupují výhradně nový software. Snahou Microsoftu je přesvědčit své zákazníky, aby co možná nejdříve přešli na předplatné v rámci služeb Office 365 nebo Microsoft 365. Přitom existuje alternativa, jak se zdražení vyhnout.
Red Hat OpenStack Platform 14 nabízí základ pro Kubernetes a virtuální stroje


Platformu Red Hat OpenStack 14 představila společnost Red Hat. Novinka usnadňuje nasazení cloudově nativních aplikací a kontejnerů na fyzických strojích. Vychází z komunitní verze OpenStack „Rocky“ a nabízí užší integraci s Red Hat OpenShift Container Platform, jejímž základem je systém Kubernetes.  
Microsoft vylepší virtualizaci aplikací Office 365


fxlogix_200

Akvizici firmy FSLogix zrealizovala společnost Microsoft. Technologie koupeného podniku hodlá využít pro zdokonalení virtualizace aplikací sady Office 365. Firma FSLogix se primárně věnuje problematice Dynamic Application Visibility, resp. provisioningu. Aplikuje ji hned na několika platformách virtualizovaných desktopů.
RAD Studio 10.3 přináší vylepšenou podporu mobilních platforem


Novou verzi nástroje RAD Studio, a to 10.3, vydává společnost Embarcadero technologies. Novinka přináší mimo jiné vylepšenou podporu mobilních platforem nebo zdokonalení nástroje RAD Server.
Veeam rozšiřuje své pražské centrum R&D


Plán investovat 3,39 miliardy korun na podporu další expanze svého hlavního centra pro výzkum a vývoj, které se nachází v Praze, představila společnost Veeam Software. Rozšířené pracoviště zaměstná dalších 500 softwarových vývojářů.
SAP převezme Qualtrics. Rozšíří portfolio marketingových nástrojů


qualtrics_200_01

Za osm miliard dolarů v hotovosti převezme společnost SAP firmu Qualtrics International. Akvizicí chce německý dodavatel podnikových informačních systémů posílit své portfolio v oblasti řízení vztahů se zákazníky, konkrétně v jejich analýzách. Právě na sběr a vhyodnocování relevantních informací se firma Qualtrics specializuje.
Microsoft usnadní přechod z G Suite do Office 365


office365_200

Nástroje pro individuální i hromadnou migraci dat ze sady Google G Suite do balíku Office 365 připravuje společnost Microsoft. K uživatelům by se novinka měla dostat ve druhém čtvrtletí příštího roku. Nástroje umožní jednoduchou migraci e-mailů, kalendáře a kontaktů.
VMware kupuje společnost Heptio, specialistu na Kubernetes


Na konferenci VMworld 2018 Europe oznámila společnost VMware, že podepsala smlouvu o převzetí firmy Heptio. Ta patří mezi lídry v technologii Kubernetes pro správu aplikačních kontejnerů. Produkty a zkušenosti společnosti Heptio pomáhají podnikům zavádět do praxe systém Kubernetes.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: CLOUD COMPUTING V PRAXI 2019 - 21.3.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)