Software


Agentura Nielsen posílila v segmentu informací o trhu videoher


superdata_200

Akvizici firmy SuperData Research oznámila společnost Nielsen Holdings. Oba podniky spojuje zájem o výzkum nákupního chování. Firma SuperData Research se v tomto ohledu ale specializuje na hráče počítačových her. V globálním měřítku sleduje a vyhodnocuje nákupní aktivity více než 160 milionů lidí.
Informační systémy: Trendy, bezpečnost a zkušenosti


foto: Pixabay

Máme-li hodnoti podle statistik, celosvětový trh podnikových informačních systémů vzkvétá. Podle analytiků Market Research Future poroste v příštích čtyřech letech v průměru o 7 % ročně, a to díky růstu ekonomiky i technologickému vývoji. Stále další a další firmy si pořizují nová řešení a někdy úspěšně - a jindy méně - je nasazují a provozují. S čím se potýkají a jaké problémy řeší?
Jak vybrat ten správný informační systém


foto: Pixabay

Funkční informační systém je nezbytným nástrojem pro řízení jakékoli organizace. Jakkoli může mít komplexní informační systém různorodou strukturu a řadu různých podob, my se zde zaměříme na výběr specializovaného softwaru, který je označován prostě jako podnikový informační systém.
Trend: Letos firmy sázejí na ERP ve formě SaaS


foto: Pixabay

Zatímco v loňském roce vsadilo 67 % firem při implementaci ERP systému na klasické řešení on-premise, letos se jich 64 % rozhodlo pro řešení typu SaaS, tedy software formou služby. Tvrdí to alespoň analytici společnosti Panorama Consulting Solutions na základě výsledků svého každoročního průzkumu. Zajímavých informací v něm ale lze najít daleko více.
Bezpečnost informačních systémů


foto: Pixabay

Celosvětovému trhu ERP systémů se daří. Podle analytiků Market Research Future poroste v příštích čtyřech letech v průměru o 7 % ročně. Kromě růstu ekonomiky je důležitým stimulátorem růstu i technologický vývoj a nové trendy, které hýbou současným světem informačních technologií a promítají se rovněž do oblasti podnikových informačních systémů. Se zvyšujícím se významem těchto systémů roste ovšem také důraz na jejich bezpečnost.
Recept na bezchybnou implementaci ERP – úzká spolupráce projektových týmů


Nakladatelství C. H. Beck je firma s tradicí více než 200 let, která při implementaci informačního systému ABRA Gen prokázala moderní přístup k vedení projektů. Náročný projekt proto proběhl hladce, profesionálně a k oboustranné spokojenosti.
Specialisté z Vertex.ai posílí tým umělé inteligence v Intelu


plaid-final_200

Akvizici rozvíjející se společnosti Vertex.ai, která se specializuje na hluboké učení, zrealizovala firma Intel. Transakcí potvrzuje svůj neutuchající zájem o technologie umělé inteligence. Koupený podnik vyvíjí přenosný engine hlubokého učení PlaidML. Jeho zaměstnanci rozšíří řady týmu Movidius.
Soumrak aplikační podpory pro osmičkové Windows má svůj harmonogram


winphone_200_01

Několik termínů, které významně ovlivní dostupnost programů a jejich aktualizací ve starších operačních systémech Windows Phone 8.x a Windows 8, zveřejnila společnost Microsoft. Nejprve pro ně pozastaví příjem nových titulů v aplikačním obchodu Store. S poněkud větším odstupem stopne také distribuci aktualizací.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)