Hardware


Nové rychlé SSD od Samsungu nabízejí kapacitu až 4 TB


Rychlé SSD disky 860 PRO a 860 EVO, které jsou nejnovějšími přírůstky v produktové řadě disků s rozhraním SATA, představila společnost Samsung Electronics. Modely jsou podle výrobce určeny pro nasazení vyžadující vysoký výkon včetně náročných aplikací při zpracovávání grafiky.
Jak efektivně pracovat v papírově-digitálním světě


Z různých studií vyplývá, že lidé dosud zdaleka nezanevřeli na komunikaci s využitím papíru a patrně tomu tak ještě dlouho bude. Oproti čtení z monitoru nebo displeje je to „papírové“ rychlejší a člověk si z něj i více pamatuje. V čem však digitální dokumenty už teď válcují papír na celé čáře, to jsou možnosti vyhledávání, zpracování a uchovávání. Jak tedy smysluplně fungovat v prostředí, kde se elektronická forma potkává s tištěnou, a přitom jsou vstupů a výstupů kvanta?
Samsung zahájil produkci 10nanometrových čipů GDDR6


gddr6_200

10nanometrový výrobní postup aplikovala společnost Samsung Electronics na paměťové čipy standardu GDDR6. Oproti předchozí generaci s koncovým číselným označením 5 nové čipy nabízejí zhruba dvojnásobnou přenosovou rychlost a o 35 procent nižší spotřebu elektrické energie.
Velmi tenká vlákna OLED pro chytré oblečení


oled_200_02

Vědci z korejského výzkumného institutu KAIST vyvinuli výrobní postup, který umožňuje aplikovat technologii OLED na vlákna tenčí než lidský vlas. Přitom dokázali zachovat její vlastnosti známé z běžnějších obrazovek televizí a mobilních telefonů, konkrétně životnost a energetickou efektivitu. Vynález mimo jiné umožní vyrábět technicky vyspělejší produkty z kategorie tzv. chytrého oblečení.
Vysoké ceny RAM a flash pamětí potěší výrobce i v tomto roce


Světový trh s polovodiči vzroste podle analytiků společnosti Gartner v roce 2018 na 451 miliard dolarů, což znamená nárůst o 7,5 % oproti předchozímu roku. Růst tedy má být téměř dvojnásobně rychlejší, než kolik činil předchozí odhad. Špatnou zprávou pro kupující je, že očekávaný růst souvisí zejména s růstem cen RAM a flash pamětí.
Samsung Flip: Digitální flipchart je tu!


Interaktivní digitální flipchart, který má ambice změnit způsob, jakým probíhají moderní pracovní jednání, představila na veletrhu CES 2018 společnost Samsung. Na trhu by měl být během několika týdnů.
Nová generace osobních počítačů HP zaujme na první pohled


Novou generaci svých osobních počítačů představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 společnost HP. Zaujmou ultravýkonná konvertibilní zařízení i nejnovější Always-Connected PC 2-v-1.
Intel na CES 2018 představil 49qubitový procesor a procesory Kaby Lake G


intel-8th-gen-with-rx-vega_200

49qubitový čip představila na konferenci CES 2018 společnost Intel. Firma ve své nizozemské laboratoři buduje a testuje kvantové výpočetní systémy. Perspektivu jejich uvedení na trh ale neupřesnila. Oficiálně byly na veletrhu uvedeny na trh také procesory osmé generace Core v kombinaci s grafickým čipem Radeon RX Vega M.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 1.3.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)