Hardware


Intel zefektivní návrh polovodičů


nss

Kalifornskou firmu NetSpeed Systems, která vyvíjí automatizační nástroje pro návrh modulů NoC, resp. jejich integrace do čipů SoC, převzala společnost Intel. Získané know-how využije pro nákladově efektivnější vývoj a testování nových polovodičových prvků.
NXP Semiconductors připravuje gigabitový ethernet pro automobily


omniphy_200

Akvizici firmy OmniPHY zrealizovala společnost NXP Semiconductors. Oba podniky se věnují především návrhu a výrobě polovodičů pro automobilový průmysl. Společnost OmniPHY se ovšem specializuje na subsystémy založené na průmyslovém standardu EtherNet IP. Umožňují mimo jiné rychlý přenos dat v rámci autonomního řízení vozidel.
Serverový byznys už čtyři kvartály vzkvétá


prus44259518-f-1_200

Výrobci serverových systémů utržili ve druhém letošním čtvrtletí 22,5 miliardy dolarů za 2,9 milionu strojů, které dodali na světový trh. Jejich příjmy vzrostly podle analytiků společnosti IDC meziročně o 43,7 procenta, v případě dodávek jde o 20,5 procenta.
Intel rozšířil portfolio procesorů Core osmé generace


intel-corei7_200

Nabídku procesorů Core osmé generace rozšířila společnosti Intel o nové zástupce z mobilních variant U a Y. Čipy byly vyvíjeny pod kódovými označeními Whiskey Lake a Amber Lake Y a navazují na generaci Kaby Lake Refresh a Coffee Lake. Podle dostupných informací u nich neproběhla oprava chyb Spectre anebo Meltdown na hardwarové úrovni.
7nanometrové čipy bude pro AMD vyrábět TSMC


zen_200_01

Většinu svých 7nanometrových procesorů hodlá společnost AMD vyrábět na linkách tchajwanské firmy TSMC. Tradičně se v tomto segmentu spoléhala na služby podniku GlobalFoundries. Jeho zástupci ale oznámili, že pozastavují vývoj 7nanometrového výrobního procesu. Chtějí zdokonalit a více těžit ze stávajících 14 a 12nanometrových postupů.
Toshiba rozšířila nabídku disků s rozhraním SAS


toshiba_mg07_sca_200

Portfolio magnetických pevných disků rozšířila o modely řady MG07SCA společnost Toshiba. 3,5palcové novinky jsou plněné héliem a pracují s duálním portem rozhraní SAS 12 Gb/s. Disky dorazí na trh ve dvou kapacitních modifikacích, konkrétně s 12 a 14 TB.
ATP představilo průmyslové moduly eMMC pro -40 až +85 °C


atp_200

Paměťové moduly eMMC s modelovým označením E700p Premium a E600i Superior uvedla na trh společnost ATP Electronics. Obě řady využívají čipy 3D NAND a uplatní se primárně v náročných průmyslových prostředích s velmi nízkými nebo naopak vysokými teplotami. Oproti standardní produkci také údajně nabízejí dvakrát až třikrát vyšší spolehlivost.
Trh tiskových periferií se vyvíjí ve znamení asijské poptávky a inkoustu


printer_200_01

Výrobci tiskových zařízení dodali ve druhém letošním čtvrtletí na světový trh 23,5 milionu přístrojů. Analytici společnosti IDC hovoří o meziročním nárůstu o 0,9 procenta. Ke zvýšení prodejů došlo u obou hlavních technologií, tj. laseru a inkoustu. Dodávky shodně vzrostly o 0,8 procenta meziročně.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)