O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Datová centra


Kubernetes a kontejnery standardem aplikací zítřka

Centrem podnikání jsou dnes ve stále větší míře data a na nich založené rozhodování. V data-centric prostředí se proto od aplikací očekává především to, aby... (1. 7.)


Deloitte posiluje své kompetence v cloudové bezpečnosti

Druhou akvizici z oblasti kybernetické bezpečnosti cloudových služeb zrealizovala společnost Deloitte & Touche. Jejím cílem se stala kalifornská firma CloudQuest, která se zabývá především řízením... (10. 6.)


Globální výdaje na veřejné cloudové služby letos vzrostou bezmála o čtvrtinu

Poskytovatelé veřejných cloudových služeb letos podle predikce analytiků společnosti Gartner utrží 332,3 miliardy dolarů. Meziročně dojde k nárůstu o 23,1 procenta. Vloni globální hodnota... (22. 4.)


Cerebras představil druhu generaci celowaferového čipu WSE

Procesor Wafer Scale Engine 2 představila společnost Cerebras Systems. Čip obsahuje 2,6 bilionu tranzistorů a 850 tisíc výpočetních jader specializovaných pro úlohy umělé... (21. 4.)


nVidia představila procesory Grace pro AI a HPC

Na konferenci GTC 2021 představila společnost nVidia serverové procesory rodiny Grace. Čipy, které využívají architekturu ARM, jsou primárně, nebo spíše záměrně, určeny pro... (16. 4.)


VMware Cloud urychluje modernizaci aplikací

Distribuovaná multicloudová platforma VMware Cloud umožňuje urychlit modernizaci aplikací v datovém centru, v koncových lokalitách a v libovolném cloudu. Přináší výrazné výhody... (13. 4.)


Oracle nabízí bezplatnou podporu migrace do cloudu

Na globální úrovni zpřístupnila společnost Oracle program Cloud Lift Services. Za posledních šest měsíců jej pro přesun aplikací do cloudového prostředí využilo zhruba... (1. 4.)


Hledáte kvalitní řešení pro provoz webových stránek? VPS je správná volba

Virtuální server se stává stále populárnější službou. A není se čemu divit. Představuje totiž spojení výhod klasického webhostingu a skutečného vlastnictví serveru. Zatímco webhosting je... (12. 3.)


nVidia vybudovala nejvýkonnější britský superpočítač

O brzkém zprovoznění superpočítače Cambridge-1 informovala na svém blogu společnost nVidia. Stroj, který využívá architekturu DGX SuperPOD, dosáhne výkonu 400 petaflopů při výpočtech... (8. 3.)


Microsoft údajně vyvíjí vlastní serverové procesory

Podle nejmenovaných zdrojů agentury Bloomberg pracuje společnost Microsoft na návrhu vlastních procesorů architektury ARM. Čipy by měly najít uplatnění v datových centrech a... (23. 12. 2020)


<<< Novější články | Starší články >>>
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)