O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nenechte si ujít: Nové pozoruhodné IT produkty pro rok 2023
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2023
E-knihy o IT zdarma
Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Trh DevOps čeká šest let dvouciferného růstu

Světový trh softwaru a služeb pro nasazení a provoz modelu DevOps dosáhne v roce 2026 obratu 14,97 miliardy dolarů. Před dvěma lety měl podle analytiků společnosti Fortune Business Insights hodnotu 3,7 miliardy dolarů. Poptávka po řešeních asistujících modelu DevOps - Development and Operations zesílí v blízké budoucnosti zejména ze strany středně velkých firem. Trh jako celek v příštích šest let poroste v průměru o 19,1 procenta ročně.

Největším geografickým odbytištěm nástrojů DevOps je Severní Amerika. V roce 2018 tamní organizace odebraly software a služby za 1,83 miliardy dolarů. Nejrychlejší růst ovšem analytici očekávají od regionu Asie-Pacifik. Zejména čínské a japonské firmy zvyšují sou poptávku po relevantních automatizačních nástrojích. V Evropě si analytici povšimli velkých implementací v řadě bankovních domů.

Zájem o model DevOps roste v podstatě ve všech odvětvích. Prioritu představuje zejména pro subjekty finančních služeb, zdravotnictví, logistiky a maloobchodu. Poptávka sílí ve středních firmách, které v zájmu udržení nebo navýšení konkurenceschopnosti chtějí zefektivnit svůj provoz, především zrychlit nasazování a uvolňování nových funkcionalit, aplikací a služeb. To ostatně platí pro všechny organizace.

Mezi technologie, které podporují aplikaci modelu DevOps, podle analytiků společnosti Fortune Business Insights patří zejména kontejnerizace, platforma jako služba a hybridní cloud. Všechny vyhovují pojetí šířícího se konceptu.

K nejvýznamnějším hráčům v segmentu analytici řadí společnosti Cigniti Technologies, Amazon,Web Services, CA Technologies, Microsoft, Atlassian, Red Hat, GitLab, Oracle, Google, RapidValue nebo IBM.

 


(11. 2. 2020 | Lukas_Kriz)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2011-2023 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(7621)