Do segmentu nositelné elektroniky by Google mohl vstoupit prostřednictvím značky Fitbit


fitbit_200_04

Koncern Alphabet, do jehož struktur patří zejména společnost Google, má zájem o převzetí firmy Fitbit. Informaci přinesly agentura Reuters, ale žádná ze stran ji nepotvrdila. Společnosti Google v portfoliu chybí nositelná elektronika, firma Fitbit čelí intenzivní konkurenci ze strany čínských výrobců. Z tohoto úhlu pohledu by transakce podle komentátorů dávala smysl pro obě strany.
Elachain: Tuzemská platforma blockchain pro průmyslové využití


Elektrotechnická asociace České republiky (ElA), IBM Česká republika a Fakulta elektrotechnická ČVUT společně navrhly a vybudovaly platformu (Elachain) pro vytváření a provozování distribuovaných aplikací (dApp) založenou na technologii blockchain. Platforma je otevřená nejen všem členům Elektrotechnické asociace, ale i dalším registrovaným subjektům, které mohou využívat jejich služeb, podílet se na jejím provozu nebo v jejím rámci vytvářet další aplikace.
Micron rozšiřuje nabídku SSD


5300_sata_family_angled_labeled_transparent_1000x667_200

Tři nové řady pevných disků SSD představila společnost Micron Technology. Dvě směřují do datových center, jedna, pod značkou Crucial, ke koncovým spotřebitelům. V jejich případě firma Micron poprvé rozšiřuje své portfolio o přenosnou variantu disků SSD. Všechny varianty využívají čipy 3D NAND, serverové verze 96vrstvé TLC.
Do prémiových mobilních zařízení zamíří příští rok Exynox 990


exynos-990_main1_200_01

Na konferenci Samsung Tech Day 2019 představil jihokorejský producent elektroniky dva 7nanometrové čipy pro mobilní zařízení. Prvním je osmijádrový procesor Exynos 990, druhým modem 5G Exynos Modem 5123. Jejich masovou výrobu zahájí firma Samsung Electronics ještě před koncem letošního roku.
Iniciativa Secured-core PC rozšiřuje zabezpečení Windows 10 i na hardware


screenshot_2019-10-24_secured-core_pcs_hardware_-_windows_10_pro_microsoft_200_01

Na ochranu před útoky, které využívají firmware osobních počítačů, se zaměřuje nová iniciativa společnosti Microsoft s názvem Secured-core PC. Při její realizaci bude spolupracovat s výrobci zařízení pro ekosystém Windows. Zaměří se primárně na podnikové osobní počítače.
Teradata rozšíří svou cloudovou nabídku


vantage_200

Analytickou platformu Vantage zpřístupní na infrastruktuře Google Cloud Platform společnost Teradata. Oznámený krok, jenž současně představuje dílčí plnění firemní strategie Teradata Everywhere, má zvýšit konkurenceschopnost řešení na trhu. Platforma Vantage bude dostupná v prostředích tří hlavních poskytovatelů cloudových infrastrukturních služeb, tj. Amazon, Google, a Microsoft.
CSPM řeší nedostatky v zabezpečení cloudů


O akvizici firmy Cloud Conformity informovala společnost Trend Micro. Koupený podnik patří mezi poskytovatele řešení CSPM - Cloud Security Posture Management. Příslušné nástroje ošetřují problematiku chyb v bezpečnostních nastaveních cloudů.
Bezpečnostní řešení čeká období téměř dvouciferného růstu


prus45591619-f-1_200

Celosvětové výdaje na bezpečnostní hardware, software a služby letos dosáhnou hodnoty 106,6 miliardy dolarů. Podle predikce analytiků společnosti IDC vzrostou meziročně o 10,7 procenta. I v následujících letech budou globální výdaje na bezpečnostní řešení atakovat desetiprocentní průměrný roční přírůstek. Konkrétně půjde o 9,4 procenta v období 2019 až 2023. Na konci sledovaného časového horizontu dosáhnou hodnoty 151,2 miliardy dolarů.
<<< Novější články | Starší články >>>

Uživatel: Lukas_Kriz

Stránky: hlavní

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(588)