Rozšířená realita může svůj potenciál uplatnit ve hrách a sportu


V podstatě masový zájem o nasazení technologií rozšířené reality v počítačových hrách a ve sportu indikoval průzkum společnosti Ericsson. Uživatelé jej ovšem podmiňují vyšší dostupností použitelných headsetů a delší výdrží akumulátorů.
Výdaje na cloud computing se do čtyř let zdvojnásobí


cloud_h1_2019_200

Globální výdaje na cloudové služby a infrastrukturu dosáhly za první letošní pololetí hodnoty 150 miliard dolarů. Meziročně podle analytiků společnosti Synergy Research vzrostly o 24 procent. Nejvyšší dynamiku zaznamenali v segmentu infrastruktura a platforma jako služba, nejnižší, ale stále dvoucifernou, u infrastrukturních řešení pro privátní a hybridní cloudy.
Oracle vyvinul autonomní operační systém pro škálovatelné infrastruktury


screenshot_2019-09-19_oracle_ups_the_ante_in_cloud_with_worlds_first_autonomous_operating_system_200

Manuální správu operačního systému a související lidská pochybení má odstranit řešení Oracle Autonomous Linux, které představila společnost Oracle. Službu lze provozovat pouze v prostředí Oracle Cloud, přičemž spolupracuje s rovněž nově představenou cloudovou infrastrukturní komponentou Oracle OS Management Service. Autonomní koncept automatizuje procesy záplatování, aktualizací a ladění.
Salesforce představil oborová cloudová řešení pro průmysl a FMCG


screenshot_2019-09-18_salesforce_launches_manufacturing_cloudaligning_sales_and_operations_to_deliver_more_transparent_and..._01

O další dva segmenty, konkrétně o průmysl a výrobu a prodej rychloobrátkového zboží (CPG/FMCG), rozšířila svou nabídku oborově přizpůsobených cloudových řešení společnost Salesforce. Obě novinky se zaměřují zejména na podporu a automatizaci prodejních činností. Nechybí jim ale ani strategičtěji pojaté funkcionality.
Oracle nabízí bezplatné cloudové služby pro vývojáře a studenty


Své cloudové produktové portfolio rozšířila společnost Oracle o specifickou nabídku Oracle Cloud Free Tier. Tvoří ji dvě kateogrie či skupiny služeb, bezplatné a časově neomezené služby Always Free a 30denní Free trial s 300dolarovým kreditem. Využít je mohou organizace všech velikostí, vývojáři, studenti a pedagogové. Získají bezplatný přístup k plné funkcionalitě prostředí Oracle Autonomous Database a Oracle Cloud Infrastructure.
802.11ax: Produkty pro Wi-Fi 6 lze už oficiálně certifikovat


wi-fi_certified_6_200

Certifikační program pro bezdrátový standard Wi-Fi 6 spustila organizace Wi-Fi Alliance. Pro výrobce komunikačních zařízení to znamená, že skončilo období, v němž někteří z nich pracovali s návrhem, resp. draftem 802.11ax. Standard Wi-Fi 6 vyžaduje hardwarovou podporu, přístroje tudíž nevystačí s prostou aktualizací firmwaru.
HTC Vive Cosmos nabídnou reálnější virtuální realitu


cosmos-headset_200

Finální specifikaci brýlí pro virtuální realitu Vive Cosmos zveřejnila společnost HTC. Novinku, která k provozu vyžaduje osobní počítač, k němuž ji lze připojit kabelem i bezdrátově, firma představila na letošním veletrhu CES. Na trhu se headset Vive Cosmos objeví letos v říjnu s oficiální cenou 699 dolarů.
Sandboxie zamíří do světa open source projektů


sanboxie_200_01

Utilitu Sandboxie uvolní jako open source britská bezpečnostní společnost Sophos. Původní shareware program aktuálně převedla na freeware a otevření kódu pod některou z licencí bude následovat v blízké budoucnosti. Nástroj Sandboxie umožňuje spouštět aplikace v izolovaném prostředí, v tzv. sandboxech, od operačního systému Windows.
Starší články >>>

Uživatel: Lukas_Kriz

Stránky: hlavní

©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(588)