Informační systémy


Strategické řízení IT v organizaci


Řízení informačních technologií v jakékoli organizaci zahrnuje množství různých procesů, jejichž nastavení a průběh závisí na řadě proměnných. Mezi ty patří mimo jiné velikost organizace, její zaměření nebo aktuální stav vývoje jejích IT. Pro efektivní využití informačních technologií je ale vždy zásadní existence základní strategie nasazení a využití IT v dané společnosti.
Umělá inteligence zamíří na hraniční přechody EU


ai_200

Šest měsíců bude na čtyřech hraničních přechodech na hranicích Evropské unie testováno řešení umělé inteligence, které má odhalovat nepravdivé informace, jež uvádějí lidé přicházející ze třetích států. Program nese název iBorderCtrl. Řešení se objeví v Maďarsku, Lotyšsku a v Řecku.
Blockchain na své masové uplatnění teprve čeká


blockchain2_200

Pouze tři procenta firem již nasadila a aktuálně ve velkém rozsahu využívají technologii blockchain. K tomuto závěru došel mezinárodní výzkum společnosti Capgemini, do nějž se zapojilo téměř 450 podniků. Většina respondentů má ale za to, že technologii plně zprovozní do roku 2020.
Atlassian zásadně přepracoval Jiru


jira_software2x-blue_200

Kompletně přepracovanou verzi informačního systému Jira představila společnost Atlassian. Známý nástroj pro sledování požadavků a projektů v oblasti softwarového vývoje reflektuje primárně změny, k nimž došlo na poli postupů tvorby aplikačního vybavení. Dává mimo jiné větší možnosti samotným uživatelům.
Analytici čekají v letech 2018 a 2019 jednociferný růst výdajů na IT


Globální výdaje na IT podle aktuální predikce analytiků společnosti Gartner dosáhnou v příštím roce hodnoty 3,8 bilionu dolarů. Meziročně vzrostou o 3,2 procenta. Letos mohou dodavatelé informačních a komunikačních technologií čekat souhrnné navýšení tržeb o 4,5 procenta. Vloni šlo o 3,9 procenta.
Cloud rychle roste, on-premise model stále převažuje


cloud2_200_01

Přechod na cloudová řešení v podnikovém sektoru nabývá na významu. Letos na ně podle analytiků společnosti Gartner v klíčových segmentech IT trhu připadne 19 procent výdajů. Nejvíce, konkrétně 34 procent, to bude v kategorii aplikačního softwaru.
S&T CZ akvizicí PilsCom posiluje ve správě dokumentů


Převzetí firmy PilsCom, českého dodavatele systémů pro správu dokumentů a elektronickou spisovou službu, ohlásila společnost S&T CZ. Koupený podnik bude na trhu dále působit pod názvem S&T PilsCom. Společnost S&T akvizicí mimo jiné posílí svou pozici v segmentu státní správy a samosprávy.
Blockchain se stane běžnou součástí bankovních systémů


Technologii blockchain, využívanou převážně pro transakce digitálních měn, postupně zavádějí i tradiční bankovní instituce. Rychlý platební systém, který blockchain umožňuje, by se měl výrazněji rozšířit v nadcházejícím desetiletí. Podle společnosti BDO transformace bankovního sektoru sice nabídne efektivnější správu finančních produktů a nižší servisní náklady, zároveň si ale vyžádá rozsáhlé legislativní a regulatorní změny.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)