Bezpečnost


Pětina IT manažerů neví, kdy a jak došlo ke kybernetickému útoku


Většina kybernetických útoků je odhalena na serverech nebo v síťové infrastruktuře, shodně po 37 procentech. Na koncové body připadá 17 a na mobilní zařízení 10 procent. Pětina IT manažerů, kteří se zapojili do globálního průzkumu společnosti Sophos, připouští, že netuší, jakým způsobem došlo u nejzávažnějšího útoku k průniku do infrastruktury. Stejně tak nemají přehled o tom, jak dlouho útok před odhalením trval.
BlackBerry Cylance nasadí AI v zabezpečení internetu věcí


bb_cylance_200

Akvizici firmy Cylance dokončila společnost BlackBerry. Díky transakci, jejíž ohlášení proběhlo v listopadu minulého roku, kanadský podnik získal pokročilé bezpečnostní technologie, jež využívají strojové učení a umělou inteligenci. Integruje je mimo jiné do svých platforem QNX a Spark, které se uplatňují v průmyslové automatizaci, automobilových systémech nebo v internetu věcí.
Intel a SentinelOne se zaměřily na detekci nežádoucí těžby kryptoměn


crypto-currency-3130381_1280_200_01

Kybernetické útoky, při nichž dochází k nežádoucí těžbě kryptografických měn, pomůže odhalit nová metoda společností SentinelOne a Intel. Představený postup spoléhá na hardwarovou detekční technologii, které asistuje autonomní ochranný nástroj. Podle vyjádření tvůrců metoda výrazně zrychluje skenovací procesy a nezatěžuje procesor.
Pro výběr hotovosti z bankomatu postačí PIN a obličej


atm-146307_1280_200

Bankomat, jenž pro autentizaci klientů využívá technologii rozpoznávání obličeje, společně vytvořily a nasadily do provozu společnost NEC a tchajwanská banka E.Sun. Zařízení bylo již instalováno v pěti lokalitách východoasijského ostrova. Po prvotním nastavení umožňuje, aby se uživatelé pro další výběry autentizovali obličejem a číselným kódem.
Případů úniků dat vloni téměř neubylo, výrazně poklesl počet kompromitovaných záznamů


data_200

Počet veřejně známých případů úniků dat vloni meziročně poklesl o 3,2 procenta. Podle zprávy společnosti Risk Based Security ovšem došlo k významnému snížení objemu kompromitovaných záznamů. Meziročně poklesl o 35,9 procenta, konkrétně z předloňských 7,9 miliardy na loňských 5 miliard.
Palo Alto Networks posiluje v segmentu SOAR


demisto_200

Záměr převzít firmu Demisto, která působí v bezpečnostním segmentu SOAR – Security Orchestration, Automation and Response, oznámila společnost Palo Alto Networks. Získané automatizační a orchestrační technologie hodlá zužitkovat v rámci své strategie Application Framework a mimo jiné také urychlit další rozvoj řešení založených na umělé inteligenci.
Symantec účinněji zabezpečí přístup ke cloudu


lumnsym_200

Izraelskou firmu Luminate Security, která se specializuje na zabezpečení uživatelských přístupů, převzala společnost Symantec. Získané technologie hodlá zahrnout do své nabídky Integrated Cyber Defense a posílit zejména v oblasti ochrany cloudových aplikací.
Carbonite převzetím firmy Webroot rozšiřuje své bezpečnostní portfolio


carbonite_200

Svou dosud největší akvizici v hodnotě 618,5 milionu dolarů ohlásila společnost Carbonite. Jejím cílem se stala firma Webroot, specialista na zabezpečení koncových stanic proti škodlivým kódům a poskytovatel informací o internetových hrozbách. Společnost Carbonite se historicky zaměřuje na oblast zálohování dat.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)