Bezpečnost


Brněnský G2B•TechEd zahajuje novou sezónu konferencí Gopas


Go 2 Brno aneb přijeďte do Brna! Tato pozvánka je součástí názvu odborné konference G2B•TechEd, jejíž třetí ročník připravila Počítačová škola Gopas na začátek února 2019. Pro účastníky je opět připravený přehled o všem důležitém a zajímavém, co je nové na platformě Microsoft, ale i o mnoha dalších tématech včetně počítačové bezpečnosti a etického hackingu. Konference je určená především pro IT profesionály – správce řešení, administrátory, vývojáře, ale i specialisty na bezpečnost či databáze.
Projekt Bali nabídne uživatelům kontrolu nad daty, jež o nich vznikají


microsoft-bali-privacy_200

Vyšší míru kontroly nad osobními daty má běžným uživatelům nabídnout projekt Bali, na kterém velmi pravděpodobně pracuje společnost Microsoft. Dostupné informace naznačují, že se nový počin, jehož kořeny nejspíše sahají do roku 2014, přesunul do fáze privátního testování.
Autentizační mechanismus ochrání rozhraní USB-C


usbc_200

Iniciativu s názvem USB Type-C Authentication Program oficiálně spustila organizace USB-Implementators Forum. Nový ochranný mechanismus, jehož kořeny sahají do roku 2016, má chránit uživatele před nekompatibilním a potenciálně škodlivým příslušenstvím. Využívá kryptografickou autentizaci pro ověření funkční legitimity kabelů, nabíječek a dalších zařízení, které lze do portu USB-C připojovat.
Přípravami na vánoční svátky zaměstnanci strávili 108 minut denně


Od začátku prosince zaměstnanci na pracovišti strávili každý den v průměru čtvrtinu své pracovní doby soukromými aktivitami. Věnovali se hlavně nákupům dárků, výběru dovolené či sledování multimédií. Podle průzkumu společnosti truconneXion vzrostl účet za neproduktivní čas meziročně o 1 599 korun na 7 223 korun na hlavu.
Investoři mají zájem o McAfee


mcafee

Investiční fond Thoma Bravo vyjednává se společnostmi Intel a TPG Capital o převzetí firmy McAfee. Podle informací agentury Reuters rozhovory zájemce aktuálně konsoliduje své portfolio v segmentu kybernetické bezpečnosti. V listopadu se například zajímal o koupi firmy Symantec.
CheckPoint posílil v multicloudové bezpečnosti


Akvizici izraelské společnosti Dome9 oznámila společnost Check Point Software Technologies. Získané technologie rozšíří plně konsolidovanou architekturu Check Point Infinity a nabídku cloudového zabezpečení o pokročilé možnosti aktivního vynucení bezpečnostních politik a ochranu multicloudových prostředí.
Neuronová síť zajišťuje dohled nad paměťovými zařízeními USB


icsp_200

Bezpečnostní zařízení s názvem Industrial Control System Protection Neural představila společnost Symantec. Nový produkt chrání IT infrastrukturu podniku před škodlivým kódem umístěným na paměťových zařízeních s rozhraním USB. Pro detekci využívá, jak název novinky napovídá, neuronovou síť.
BlackBerry láká umělá inteligence firmy Cylance


cylance_200_01

O akvizici firmy Cylance podle neoficiálních zdrojů vyjednává společnost BlackBerry. Se situací obeznámené zdroje uvádějí, že by se hodnota transakce měla pohybovat kolem 1,5 miliardy dolarů. Společnost Cylance vyvíjí bezpečnostní produkty na bázi umělé inteligence.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: CLOUD COMPUTING V PRAXI 2019 - 21.3.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.
Články čtenářů

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Jak zjistit heslo k Wi-Fi ve Windows...


Zapomněli jste heslo k nějaké wi-fi síti, potřebujete zjistit heslo k wifi, ke které je připojený jiný počítač, ke kterému máte přístup - například na návštěvě? Nech...

Komentáře čtenářů

Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>
Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)