Bezpečnost


Projekt OpenTitan nabídne důvěryhodné čipy


titan_200_02

O založení projektu OpenTitan, který se zaměří na vývoj tzv. důvěryhodných bezpečnostních čipů, informovala společnost Google. Zúčastní se jej několik dalších technologických podniků, ke známějším patří například firma Western Digital. Veškeré výstupy iniciativy budou k dispozici s otevřeným zdrojovým kódem.
Symantec změnil název na NortonLifeLock


screenshot_2019-11-04_2019_nortonlifelock_200_02

O úspěšném dokončení prodeje podnikových bezpečnostních aktiv firmě Broadcom informovala společnost Symantec. Transakce v hodnotě 10,7 miliardy dolarů byla ohlášena letos v srpnu. Součást obchodu tvoří také transfer značky Symantec do rukou nového vlastníka podnikového byznysu.
Iniciativa Secured-core PC rozšiřuje zabezpečení Windows 10 i na hardware


screenshot_2019-10-24_secured-core_pcs_hardware_-_windows_10_pro_microsoft_200_01

Na ochranu před útoky, které využívají firmware osobních počítačů, se zaměřuje nová iniciativa společnosti Microsoft s názvem Secured-core PC. Při její realizaci bude spolupracovat s výrobci zařízení pro ekosystém Windows. Zaměří se primárně na podnikové osobní počítače.
CSPM řeší nedostatky v zabezpečení cloudů


O akvizici firmy Cloud Conformity informovala společnost Trend Micro. Koupený podnik patří mezi poskytovatele řešení CSPM - Cloud Security Posture Management. Příslušné nástroje ošetřují problematiku chyb v bezpečnostních nastaveních cloudů.
Bezpečnostní řešení čeká období téměř dvouciferného růstu


prus45591619-f-1_200

Celosvětové výdaje na bezpečnostní hardware, software a služby letos dosáhnou hodnoty 106,6 miliardy dolarů. Podle predikce analytiků společnosti IDC vzrostou meziročně o 10,7 procenta. I v následujících letech budou globální výdaje na bezpečnostní řešení atakovat desetiprocentní průměrný roční přírůstek. Konkrétně půjde o 9,4 procenta v období 2019 až 2023. Na konci sledovaného časového horizontu dosáhnou hodnoty 151,2 miliardy dolarů.
Check Point inovoval SandBlast Mobile


Mobilní bezpečnostní řešení SandBlast Mobile se dočkalo dvou nových velmi užitečných vylepšení na ochranu před kyberhrozbami. "Download Prevention" blokuje stahování škodlivých aplikací a profilů a "Zero-Phishing" chrání před krádeží přihlašovacích údajů.
McAfee inovuje a rozšiřuje svou bezpečnostní strategii device-to-cloud


screenshot_2019-10-06_newsroom_mcafee1_200_01

Svou nabídku podnikových bezpečnostních řešení rozšířila o dva nové nástroje společnost McAfee. Reaguje zejména na neustálé rozšiřování počtu propojených zařízení a masivní nárůst využití cloudových služeb. Současně se snaží koncept podnikového zabezpečení informací zefektivnit a zjednodušit.
Paměti typu SAPM mohou ochránit procesory před spekulativními útoky


meltspectre_200

Výzkumný tým STORM společnosti Intel zveřejnil zprávu, v níž popisuje návrh počítačové paměti, která by na hardwarová úrovni chránila procesory před tzv. spekulativními útoky na vedlejší kanály. Název novinky také zní SAPM – Speculatice Access Protected Memory.
<<< Novější články | Starší články >>>

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)