Bezpečnost


Hybridy a elektromobily v EU musí nově vydávat umělý zvuk


electric_200

Všechny nové modely elektrických a hybridních automobilů, které jejich výrobci od července 2019 uvedou na evropský trh, budou muset být vybaveny zařízením pro vydávání umělého zvuku při nízkých rychlostech. Systém označuje zkratka AVAS – Acoustic Vehicle Alert Systems a poslouží jako preventivní ochranný prvek pro chodce. Ti nemusí elektřinou poháněný vůz zaznamenat sluchem.
OpenSSH nově šifruje soukromé klíče v paměti RAM


screenshot_2019-06-23_openssh_200

Autoři projektu OpenSSH doplnili do jeho nástrojů ochranu proti útokům typu side-channel. Při nich mohou hackeři získávat citlivá data z paměti počítače. Nástroje OpenSSH nyní budou šifrovat nevyužité, resp. neaktivní privátní klíče SSH přímo v paměti počítače. Tato technika pomůže snížit dopady zranitelností Spectre, Meltdown, Rowhammer nebo Rambleed.
Problematická dostupnost dat připravuje firmy až o 20 milionů dolarů ročně


73 % organizací má podle výsledků studie 2019 Veeam Cloud Data Management Report  problém se zajištěním požadavků uživatelů na nepřerušovaný přístup k aplikacím a datům. Mnoho společností současně plánuje nasadit řešení Cloud Data Management pro efektivnější zabezpečení a využívání svých dat
Cloudflare nabízí globálně distribuovaný zdroj náhodných čísel


screenshot_2019-06-18_distributed_randomness_beacon_cloudflare__200

Veřejnou službu pro generování náhodných čísel představila pod názvem League of Entropy společnost Cloudflare. Novinku tvoří pět globálně rozmístěných serverů, které provozuje pět organizací. Každý z nich generuje tok náhodných čísel na jiném základu, resp. jiném zdroji entropie.
Sophos posiluje portfolio v oblasti Managed Detection and Response


Akvizici firmy Rook Security, specialisty na oblast MDR-Managed Detection and Response, oznámila společnost Sophos. Koupený podnik poskytuje služby řízené detekce a odezvy pro odhalování a odstraňování kybernetických útoků.
Češi podceňují kybernetická rizika


evd2_200

Podle zjištění projektu Evropa v datech obyvatelé České republiky podceňují rizika kyberkriminality. Jejich četnost v posledních letech několikanásobně vzrostla. Dle Eurobarometru si ale Češi mezi evropskými národy nejméně uvědomují, že se mohou stát oběťmi útoků.
Palo Alto Networks posiluje v zabezpečení cloudu


prisma

Sadu nástrojů pro zabezpečení cloudových služeb představila pod názvem Prisma společnost Palo Alto Networks. Nová nabídka sestává ze čtyř hlavních komponent, které chrání data, aplikace a dohlíží na přístupy. Firma do ní hodlá integrovat také technologie firem Twistlock a PureSec, jejichž akvizice již zahájila.
Systém řízení bezpečnosti informací – co se z norem postupně vytrácí


Dnes se všichni zabývají bezpečností informací a hledají, co by jim mohlo pomoci. V rámci Mezinárodní organizace pro normalizaci (International Organization for Standardization – ISO) vznikala doporučení založená na nejlepší praxi. Během času se tyto normy měnily a aktualizovaly, reagovaly na změny jak v technologickém světě, tak i na novinky ze světa bezpečnosti. Snahou bylo také sjednotit jejich strukturu. Ne všechny změny však vedly k lepšímu.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)