Bezpečnost


Platforma Sikur zprostředkovává bezpečnou komunikaci


sikur_200_02

Platformu Sikur a telefony Sikurhone uvedla na český trh společnost Satomar. Nabídka slouží k zabezpečení mobilní komunikace a je určena pro soukromé i firemní nasazení. Platformu Sikur lze využívat s vybranými telefony s operačním systémem SikurOS (nadstavbou Android) nebo ve formě samostatné aplikace.
Soukromí jako dobrý byznys pro dodavatele bezpečnostních technologií


prus44370418-f-1_200

Globální výdaje na bezpečnostní hardware, software a služby dosáhnou v roce 2022 výše 133,7 miliardy dolarů. Letos má podle predikce analytiků společnosti IDC jít o 92,1 miliardy dolarů. V letech 2017 až 2022 poroste obrat trhu bezpečnostního hardwaru, softwaru a služeb každoročně v průměru o 9,9 procenta.
Více bezpečnosti pro cloudové služby v nabídce Palo Alto Networks


redlock_200

Bezpečnostní firmu RedLock převezme za 173 milionů dolarů společnost Palo Alto Networks. Akvírovaný podnik vyvíjí analytické technologie pro ochranu před hrozbami v různých cloudových prostředích, konkrétně pro zajištění souladu s různými standardy, detekci hrozeb a řízení rizik.
VirusTotal přichází se specifickou nabídkou pro podniky


vtent_200

O sadu nových funkcionalit, které cílí primárně na podnikové uživatele, rozšíří společnost Chronicle z koncernu Alphabet služby portálu VirusTotal. Novinka, jejíž spuštění provozovatel připravuje na polovinu letošního října, nese dodatkové označení Enterprise.
CLIP OS: Operační systém se zesíleným zabezpečením


clip-os-logo-moyen_200

Francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost známá též pod zkratkou ANSSI otevřela a zpřístupnila zdrojový kód operačního systému CLIP OS. Ten vyvinuli její inženýři pro potřeby veřejné správy. Využívá Linux a obsahuje sadu bezpečnostních mechanismů, které výrazně zvyšují jeho odolnost vůči škodlivým kódům.
Dvouciferné přírůstky na trhu bezpečnostních zařízení


prus44272118-f-1_200

Meziroční nárůst obratu i dodávek zaznamenal ve druhém letošním čtvrtletí světový trh bezpečnostních zařízení. Největším segmentem je podle informací společnosti IDC s více než 50procentním kategorie UTM – Unified Threat Management. Dodavatelský peloton vede firma Cisco.
Prevence kybernetických hrozeb pro podniková mobilní zařízení


Verzi 3.0 mobilního bezpečnostního řešení SandBlast Mobile představila společnost Check Point. Novinka nabízí technologie pro prevenci hrozeb v podnikových mobilních zařízeních. Díky tomu umožňuje zaměstnancům, aby je bezpečně využívali.
Roste počet útoků zaměřených na IoT a síťové zranitelnosti


Významný nárůst počtu útoků, které využívají známé zranitelnosti v zařízeních internetu věcí, zaznamenala společnost Check Point Software Technologies. Jejich počet se od května 2018 více než zdvojnásobil. Útoky využívají tzv. IoT malware, který se šíří prostřednictvím zranitelností. Jde například o kódy Mirai, IoTroop/Reaper nebo VPNFilter. Informaci firma zveřejnila v rámci nového vydání zprávy Global Threat Index.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)