Bezpečnost


F5 Networks kupuje bezpečnostní platformu Shape


screenshot_2019-12-20_shape_security_preventing_cyber_attacks_02

Bezpečnostní firmu Shape Security převezme za přibližně jednu miliardu dolarů v hotovosti společnost F5 Networks. Kupovaný podnik vyvíjí a poskytuje platformu Shape, která s pomocí umělé inteligence a cloudových analytických nástrojů detekuje možná překonání ochranných řešení v organizacích. Zaměřuje se především na odhalování útoků, které se snaží získat nebo zneužít přihlašovací údaje.
Fortinet posiluje v oblasti SOAR


screenshot_2019-12-13_get_in_touch_-_contact_us_cybersponse_200_01

Akvizici firmy CyberSponse, která vyvíjí a provozuje platformu SOAR - Security Orchestration, Automation and Response, zrealizovala společnost Fortinet. Získané technologie pomohou kupující straně zvýšit míru automatizace a posílit schopnosti reakce na incidenty napříč jejím produktovým portfoliem.
Trendy v oblasti informační bezpečnosti v roce 2020


I v roce 2020 bude informační bezpečnost tématem, o kterém se hodně mluví. Postupně se objevují předpovědi, na co se připravit, tu následující připravila společnost Anect. Za zásadní zde považuje vzdělávání v počítačové bezpečnosti, očekávat podle jejích zástupců můžeme třeba i ransomware zaměřený na cloud.
Plundervolt: Další hrozba pro procesory Intel


screenshot_2019-12-11_new_plundervolt_attack_impacts_intel_cpus_zdnet_200_02

Akademici ze tří evropských univerzit objevili a zveřejnili informace o nové variantě útoků na procesory firmy Intel, která má dopad na integritu dat uložených uvnitř vysoce zabezpečeného modulu Intel SGX. Hrozbu výzkumníci pojmenovali Plundervolt. Týká se mnoha serverových, desktopových a mobilních procesorů, společnost Intel pro ni uvolnila opravné mikrokódy a aktualizace BIOS.
Check Point: Kryptominery na ústupu, botnet Emotet naopak sílí


cpr_02

Výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies zveřejnil říjnové vydání zprávy Global Threat Index. Mimo jiné z ní vyplývá, že poprvé za téměř dva roky nejsou na vrcholu nejčastějších škodlivých kódů kryptominery. V říjnu byl nejčastěji použitým škodlivým kódem k útokům na podnikové sítě botnet Emotet, který do čela žebříčku poskočil ze zářijové 5. pozice a ovlivnil 14 % organizací po celém světě.
SophosLabs Intelix asistuje vývojářům v oblasti bezpečnosti


Dostupnost cloudové informační a analytické bezpečnostní platformy SophosLabs Intelix, která umožňuje vývojářům volat rozhraní API a nechat komplexně vyhodnotit riziko v souborech, adresách URL a IP adresách, oznámila společnost Sophos. Řešení za pomoci hlubokého učení průběžně aktualizuje a porovnává petabajty aktuálních a historických informací, včetně telemetrie z koncových bodů, sítě a mobilních bezpečnostních řešení Sophos, dat z honeypotů a spamových pastí.
Nepřehlédněte: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2020


Pozoruhodné IT produkty pro rok 2020

Na trhu je k dispozici řada IT produktů, které jsou schopny plnit úkoly, které jsou na informační technologie dneška kladeny. Ne každá nabídka je ale stejně zajímavá - a ne každé zajímavé nabídce je věnováno tolik mediální pozornosti, kolik si jí opravdu zaslouží. I to je jedním z důvodů, proč vám nyní už po sedmé nabízíme pozoruhodné produkty z oblasti informačních a komunikačních technologií.
Rok 2020 je zde: Pozoruhodné produkty a trendy v IT


I v roce 2020 lze očekávat rychlý vývoj v oblasti informačních a komunikačních technologií, a to jak třeba v řešeních umělé inteligence, která bude pronikat do stále dalších a dalších oblastí, tak v oblasti IT topologií či blockchainu. Proto jsme zde pro vás i letos připravili pohled do nejbližší budoucnosti IT od předních odborníků a analytiků.
<<< Novější články | Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>©2011-2020 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)