Bezpečnost


Nedostatek odborníků přivádí podniky k outsourcovaným službám kybernetické bezpečnosti


Organizace, které pociťující nedostatek specialistů na kybernetickou bezpečnost, hledají řešení ve využívání outsourcovaných služeb. Podle výsledků průzkumu společnosti Trend Micro se organizace zajímají také o relevantní automatizační technologie založené na umělé inteligenci a neopomíjejí ani téma vzdělávání.
HP obohatí řadu notebooků Elite o inteligentní detekci malwaru


elitebook_200

Bezpečnostní nástroj Sure Sense oficiálně uvolnila společnost HP Inc. Program zamíří do nových notebooků řady Elite, v nichž se zaměří na detekci a blokování škodlivých kódů téměř v reálném čase. Díky aplikaci umělé inteligence má nástroj úspěšně identifikovat i dosud neznámé hrozby. Pro její nasazení ale vyžaduje specifický čip.
Reakční doby kybernetických útočníků se zkracují


Studie společnosti Sophos odhalila, že kybernetičtí útočníci napadli cloudové honeypoty rozmístěné na deseti místech po celém světě do 40 minut od jejich zprovoznění. V průměru každý z vystavěných cílů stal předmětem 13 útoků za minutu. Během 30 dnů došlo k více než pěti milionům pokusů o napadení všech deseti honeypotů.
Xiaomi chránilo smarpthony s nadstavbou MIUI zranitelnou aplikací, firma vydala záplatu


check_point_picture_mobile_200_01

Výzkumný tým Check Point Research objevil bezpečnostní zranitelnost v jedné z předinstalovaných aplikací, které do svých přístrojů dodává společnost Xiaomi. Ironií je, že se jednalo o předinstalovanou bezpečnostní aplikaci Guard Provider, která by měla chránit telefon před malwarem, ale ve skutečnosti právě tento program vystavil uživatele riziku kyberútoků.
Trendy v oblasti bezpečnosti a řízení rizik pro rok 2019


Podniky budou svou bezpečnostní strategii vázat na obchodní cíle, oddělení bezpečnosti se posunou od prevence k detekci a pronásledování hrozeb, o investicích bude rozhodováno s ohledem na chráněná data, poroste ověřování bez hesla a další významné trendy.
Podnikové sítě ohrožuje nedostatečné zabezpečení cloudu a mobilních zařízení


Cloudové služby a mobilní zařízení jsou nejslabšími místy podnikových sítí, vyplývá ze zprávy Check Point 2019 Security Report. Jedna z pěti organizací měla v uplynulém roce bezpečnostní incident spojený s cloudovým prostředím.
E-mailové útoky neztrácejí na popularitě


Zpráva Cloud App Security společnosti Trend Micro potvrzuje, že e-maily zůstávají jedním z nejvíce využívaných vektorů útoku. Útočníci kontinuálně pokračují ve zdokonalování svých postupů a taktik. Současně nutí organizace investovat do vícevrstvé ochrany u on-line platforem, jako je Office 365.
Globální výdaje na bezpečnost kontinuálně porostou


prus44935119-f-1_200

Celosvětové výdaje na bezpečnostní hardware, software a služby dosáhnou v letošním roce hodnoty 103,1 miliardy dolarů. Podle predikce analytiků společnosti IDC vzrostou meziročně o 9,4 procenta. Podobná dynamika vývoje čeká trh i v následujících letech.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.


Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)