Micron rozšiřuje nabídku SSD


5300_sata_family_angled_labeled_transparent_1000x667_200

Tři nové řady pevných disků SSD představila společnost Micron Technology. Dvě směřují do datových center, jedna, pod značkou Crucial, ke koncovým spotřebitelům. V jejich případě firma Micron poprvé rozšiřuje své portfolio o přenosnou variantu disků SSD. Všechny varianty využívají čipy 3D NAND, serverové verze 96vrstvé TLC.
Do prémiových mobilních zařízení zamíří příští rok Exynox 990


exynos-990_main1_200_01

Na konferenci Samsung Tech Day 2019 představil jihokorejský producent elektroniky dva 7nanometrové čipy pro mobilní zařízení. Prvním je osmijádrový procesor Exynos 990, druhým modem 5G Exynos Modem 5123. Jejich masovou výrobu zahájí firma Samsung Electronics ještě před koncem letošního roku.
Iniciativa Secured-core PC rozšiřuje zabezpečení Windows 10 i na hardware


screenshot_2019-10-24_secured-core_pcs_hardware_-_windows_10_pro_microsoft_200_01

Na ochranu před útoky, které využívají firmware osobních počítačů, se zaměřuje nová iniciativa společnosti Microsoft s názvem Secured-core PC. Při její realizaci bude spolupracovat s výrobci zařízení pro ekosystém Windows. Zaměří se primárně na podnikové osobní počítače.
Malé černobílé multifunkce i tiskárny stále lákají - a snadno tisknou i z mobilů


Po barevných strojích A4 řady i-Series uvedených na trh letos v létě představuje nyní Konica Minolta také černobílé modely. Dvě černobílé tiskárny a dvě multifunkční zařízení jsou vhodné zejména pro výrobní podniky, logistické firmy či účetní společnosti a to jak samostatně, tak jako doplněk stávající tiskové infrastruktury. Podle výrobce se novinky vyznačují především menšími rozměry, snazším ovládáním a podporou mobilního tisku.
Teradata rozšíří svou cloudovou nabídku


vantage_200

Analytickou platformu Vantage zpřístupní na infrastruktuře Google Cloud Platform společnost Teradata. Oznámený krok, jenž současně představuje dílčí plnění firemní strategie Teradata Everywhere, má zvýšit konkurenceschopnost řešení na trhu. Platforma Vantage bude dostupná v prostředích tří hlavních poskytovatelů cloudových infrastrukturních služeb, tj. Amazon, Google, a Microsoft.
CSPM řeší nedostatky v zabezpečení cloudů


O akvizici firmy Cloud Conformity informovala společnost Trend Micro. Koupený podnik patří mezi poskytovatele řešení CSPM - Cloud Security Posture Management. Příslušné nástroje ošetřují problematiku chyb v bezpečnostních nastaveních cloudů.
Bezpečnostní řešení čeká období téměř dvouciferného růstu


prus45591619-f-1_200

Celosvětové výdaje na bezpečnostní hardware, software a služby letos dosáhnou hodnoty 106,6 miliardy dolarů. Podle predikce analytiků společnosti IDC vzrostou meziročně o 10,7 procenta. I v následujících letech budou globální výdaje na bezpečnostní řešení atakovat desetiprocentní průměrný roční přírůstek. Konkrétně půjde o 9,4 procenta v období 2019 až 2023. Na konci sledovaného časového horizontu dosáhnou hodnoty 151,2 miliardy dolarů.
Check Point inovoval SandBlast Mobile


Mobilní bezpečnostní řešení SandBlast Mobile se dočkalo dvou nových velmi užitečných vylepšení na ochranu před kyberhrozbami. "Download Prevention" blokuje stahování škodlivých aplikací a profilů a "Zero-Phishing" chrání před krádeží přihlašovacích údajů.
<<< Novější články | Starší články >>>

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)