Perforace snížila hmotnost herní myši na 53 gramů


cooler_master_mm710_200

Herní myš s modelovým označením MM710 uvedla na trh společnost Cooler Master. Konstrukce novinky je tvořena schránkou s perforovaným vzorem, díky němuž periferie bez kabelu váží 53 gramů.  Jde o nejlehčí počítačovou myš v portfoliu firmy Cooler Master.
Digitalizace v knižním byznysu: Jak se proměňuje svět knihy


Svět knih v posledních deseti letech prochází výraznými změnami. Ne všechny ale probíhají tak, jak bylo předvídáno: Není třeba pravdou, že by digitální knihy nahradily ty papírové, obzvláště ne v České republice, kamenné prodejny nebyly smeteny ze světa těmi webovými. Další velkou věcí se teď zdá být výběr knih k vydání přímo čtenáři - prostřednictvím crowdfundingu (doslova financování davem). Jak se tomuto fenoménu daří v ČR?
IBM zprovozní a zpřístupní 53qubitový kvantový počítač


screenshot_2019-09-22_q-site_200_01

Výpočetní středisko s názvem Quantum Computation Center otevřela ve městě Poughkeepsie ve státě New York společnost IBM. Pracoviště nabídne komerčním a výzkumným institucím on-line přístup k deseti kvantovým počítačům. Do měsíce hodlá firma IBM jejich počet navýšit na čtrnáct, přičemž jeden z nových systémů bude 53qubitový.
SSD disky Samsungu nabídnou automatickou detekci vadných čipů NAND


samsung-ssd-pm1733_hhhl_200_01

Trojici softwarových technologií, které ošetřují oblasti spolehlivosti, virtualizace a podpory validity dat při vysokorychlostním zpracování, začala do svých prémiových pevných disků SSD implementovat společnost Samsung Electronics. Letos v srpnu zahájila masovou výrobu dvou modelových řad s označením PM1733 a PM 1735, které nové funkcionality nabídnou podnikovým uživatelům, resp. provozovatelům datových center.
Western Digital odprodá úložné systémy IntelliFlash


screenshot_2019-09-21_datadirect_networks_ddn_storage_-_home_page

Své působení na trhu samostatných podnikových systémů pro ukládání dat hodlá v blízké budoucnosti ukončit společnost Western Digital. V rámci nového strategického směřování a restrukturalizace portfolia odprodá relevantní části byznysu. Pro systémy IntelliFlash již našla kupce, kterým je firma DDN. Strategické možnosti pro další osud řešení ActiveScale aktuálně zkoumá.
Robo-advisor firmy Finamis automatizuje investiční poradenství


Návrh a vývoj investičního robotického manažera dokončila slovenská společnost Finamis, která je součástí českého dodavatele informačních systémů ARBES Group. Modul robotického investičního poradenství implementovala do produktů AMS a AMS-WEB.
Datové centrum roku 2019: Bezpečnost, výkon, efektivita


Jak efektivně chladit datové centrum? Jak si v přímém porovnání stojí nejnovější serverové procesory Intel a AMD? Jaké možnosti nabízejí integrovaná datová centra? Jak je to nyní s GDPR a s bezpečností dat v datacentrech? To je jen několik z řady otázek, na které hledal odpovědi šestý ročník úspěšné konference Datová centra pro business, která se konala 19. 9. 2019 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Rozšířená realita může svůj potenciál uplatnit ve hrách a sportu


V podstatě masový zájem o nasazení technologií rozšířené reality v počítačových hrách a ve sportu indikoval průzkum společnosti Ericsson. Uživatelé jej ovšem podmiňují vyšší dostupností použitelných headsetů a delší výdrží akumulátorů.
<<< Novější články | Starší články >>>

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)