Recept na bezchybnou implementaci ERP – úzká spolupráce projektových týmů


Nakladatelství C. H. Beck je firma s tradicí více než 200 let, která při implementaci informačního systému ABRA Gen prokázala moderní přístup k vedení projektů. Náročný projekt proto proběhl hladce, profesionálně a k oboustranné spokojenosti.
7nanometrové čipy bude pro AMD vyrábět TSMC


zen_200_01

Většinu svých 7nanometrových procesorů hodlá společnost AMD vyrábět na linkách tchajwanské firmy TSMC. Tradičně se v tomto segmentu spoléhala na služby podniku GlobalFoundries. Jeho zástupci ale oznámili, že pozastavují vývoj 7nanometrového výrobního procesu. Chtějí zdokonalit a více těžit ze stávajících 14 a 12nanometrových postupů.
Technologické trendy, které mažou hranice mezi lidmi a stroji


image001_200_02

Křivky rodících se technologií sestavené pro letošní rok analytiky společnosti Gartner identifikují pětici nastupujících technologických trendů, které budou v blízké budoucnosti formovat svět byznysu i celou společnost. Významnou roli mezi nimi hraje umělá inteligence.
Seminář: Jak provozovat úspěšný e-shop


Spuštění vlastního e-shopu se leckomu může zdát snadné, zajistit jeho úspěšnost už ale vyžaduje promyšlený přístup. Od vhodného technického řešení a optimální nabídky dopravy přes optimalizaci uživatelského rozhraní a optimalizaci stránek pro vyhledávače až po hlídání příslušné legislativy. Na zásadní témata pro zajištění úspěšnosti e-shopu se zaměří seminář Jak svému eshopu zajistit úspěch, který se koná v úterý 18.9.2018 v centru Prahy.
Toshiba rozšířila nabídku disků s rozhraním SAS


toshiba_mg07_sca_200

Portfolio magnetických pevných disků rozšířila o modely řady MG07SCA společnost Toshiba. 3,5palcové novinky jsou plněné héliem a pracují s duálním portem rozhraní SAS 12 Gb/s. Disky dorazí na trh ve dvou kapacitních modifikacích, konkrétně s 12 a 14 TB.
VMware předvedl ukázku virtualizace pro platformu ARM


esxi_5_to_5_1_001_200

Na konferenci VMworld 2018 prezentovala společnost VMware funkční port hypervisoru ESXi pro serverové stroje s procesory ARM. Zařízení s virtualizovanými stroji pracovalo či ještě stále pracuje v turbínovém generátoru na farmě větrné elektrárny. A právě tzv. edge computing by pro případnou virtualizační novinku měl představovat hlavní oblast uplatnění.
Huawei odsunulo Apple na třetí místo mezi výrobci chytrých telefonů


Celosvětové prodeje chytrých mobilních telefonů vzrostly během druhého letošního čtvrtletí meziročně o 2 procenta na 374 milionů kusů. K nepřehlédnutelné změně došlo v pořadí prvních tří největších výrobců. Světovou dvojkou se stala firma Huawei, která odsunula společnost Apple.
ATP představilo průmyslové moduly eMMC pro -40 až +85 °C


atp_200

Paměťové moduly eMMC s modelovým označením E700p Premium a E600i Superior uvedla na trh společnost ATP Electronics. Obě řady využívají čipy 3D NAND a uplatní se primárně v náročných průmyslových prostředích s velmi nízkými nebo naopak vysokými teplotami. Oproti standardní produkci také údajně nabízejí dvakrát až třikrát vyšší spolehlivost.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business 2018 - 22.11.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)