Česko má podle analytiků Gartner tři nové cool technologické firmy


Analytici společnosti Gartner v letošním roce zpracovali profily 269 >>cool dodavatelů<< a publikovali je v 66 studiích. Označení Cool Vendor získaly i tři firmy sídlící či vyvíjející svá řešení v České republice. Jde o společnosti Neuron Soundware (akustické technologie pro prediktivní údržbu), Stories (analytika) a Price f(x) (digital commerce).
Architektura Turing nabídne vykreslování paprsků v reálném čase


turing_200_01

Osmou generaci grafické architektury s označením Turing představila společnosti nVidia. O její podobě a určení se spekulovalo zhruba rok. Stěžejní novinku přestavují technologie tzv. hybridního vykreslování. Ta kombinuje tradiční postupy rasterizace obrazu s vykreslováním paprsků. Na něm se podílejí zcela nová jádra RT Cores.
VMware přebírá řešení Dell EMC Service Assurance Suite


Aktiva produktu Dell EMC Service Assurance Suite převezme od společnosti Dell EMC firma VMware. Začlení je do svého infrastrukturního portfolia pro virtualizaci síťových funkcí NFV. Součást transakce tvoří i příslušný vývojový a provozní tým.
Qualcomm inovoval řadu Snapdragon 600


qualcomm_200_01

Nástupce čipu Snapdragon 660 představila společnost Qualcomm. Novinka nese číselné označení 670 a její hardwarové specifikace sdílí nemálo prvků s nedávno představenou čipovou sadou Snapdragon 710. I díky tomu mohou výrobci mobilních zařízení pro jinak stejné přístroje, jen s minimálními úpravami, volit oba modely SoC.
Acer zakládá specialistu na herní periferie Gadget Technology


predator_200

Svůj byznys herních periferií a chytrých zařízení vydělí do samostatné dceřiné firmy společnost Acer. Nový podnik ponese jméno Gadget Technology a v jeho portfoliu se vedle prémiových klávesnic, myší nebo sluchátek objeví také zavazadla, křesla či monitory kvality vzduchu. Herní doplňky budou alespoň v první fázi dominovat.
Palm se vrací na scénu


palm-logo_200

Reinkarnace slavných značek v rukou nových majitelů nemusí vždy vyjít. K těm úspěšnějším počinům se řadí například návrat přístrojů Nokia, Alcatel nebo i BlackBerry. Výrobu druhých dvou dnes zajišťuje čínská firma TCL, která hodlá portfolio rozšířit o další slavný brand nedávné minulosti Palm.
Arista Networks vstupuje do byznysu bezdrátových sítí


2-mojo_200

Svou první akvizici avizovala společnost Arista Networks. Jejím cílem se stala firma Mojo Networks, která se věnuje bezdrátovým sítím. Kupující strana avizovala, že se primárně zajímá o technologie a řešení tzv. kognitivních bezdrátových sítí, podstatně méně o samotné hardwarové prvky.
OpenFlex přináší do datových center konfigurační flexibilitu


openflex_200

Architekturu OpenFlex a stejnojmennou produktovou řadu úložných zařízení představila společnost Western Digital. Novinky vnášejí do datových center prvky z konceptu SCI – Software Composable Infrastructure.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Mobilní řešení pro business - 20.9.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITNOVÉ: Druhá sada pozoruhodných IT produktů pro rok 2018
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I zde jistě najdete produkty, které si zaslouží vaši pozornost.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)