Oracle vyvinul autonomní operační systém pro škálovatelné infrastruktury


screenshot_2019-09-19_oracle_ups_the_ante_in_cloud_with_worlds_first_autonomous_operating_system_200

Manuální správu operačního systému a související lidská pochybení má odstranit řešení Oracle Autonomous Linux, které představila společnost Oracle. Službu lze provozovat pouze v prostředí Oracle Cloud, přičemž spolupracuje s rovněž nově představenou cloudovou infrastrukturní komponentou Oracle OS Management Service. Autonomní koncept automatizuje procesy záplatování, aktualizací a ladění.
Salesforce představil oborová cloudová řešení pro průmysl a FMCG


screenshot_2019-09-18_salesforce_launches_manufacturing_cloudaligning_sales_and_operations_to_deliver_more_transparent_and..._01

O další dva segmenty, konkrétně o průmysl a výrobu a prodej rychloobrátkového zboží (CPG/FMCG), rozšířila svou nabídku oborově přizpůsobených cloudových řešení společnost Salesforce. Obě novinky se zaměřují zejména na podporu a automatizaci prodejních činností. Nechybí jim ale ani strategičtěji pojaté funkcionality.
Oracle nabízí bezplatné cloudové služby pro vývojáře a studenty


Své cloudové produktové portfolio rozšířila společnost Oracle o specifickou nabídku Oracle Cloud Free Tier. Tvoří ji dvě kateogrie či skupiny služeb, bezplatné a časově neomezené služby Always Free a 30denní Free trial s 300dolarovým kreditem. Využít je mohou organizace všech velikostí, vývojáři, studenti a pedagogové. Získají bezplatný přístup k plné funkcionalitě prostředí Oracle Autonomous Database a Oracle Cloud Infrastructure.
802.11ax: Produkty pro Wi-Fi 6 lze už oficiálně certifikovat


wi-fi_certified_6_200

Certifikační program pro bezdrátový standard Wi-Fi 6 spustila organizace Wi-Fi Alliance. Pro výrobce komunikačních zařízení to znamená, že skončilo období, v němž někteří z nich pracovali s návrhem, resp. draftem 802.11ax. Standard Wi-Fi 6 vyžaduje hardwarovou podporu, přístroje tudíž nevystačí s prostou aktualizací firmwaru.
CyberArk DNA Scan aneb Co všechno nevíte o svých privilegovaných účtech


Útočníci v kyberprostoru jsou stále o krok napřed před obránci IT (správci, bezpečnostním oddělením, auditory). Snaží se infiltrovat do sítí podniků a organizací, pokoušejí se narušovat jejich činnost, vydírat je anebo krást osobní a jiná citlivá data. K tomu využívají privilegované účty, protože právě ty mají přístup k citlivým informacím (pozor, nemusí přitom jít nutně jen o správcovské účty!).
HTC Vive Cosmos nabídnou reálnější virtuální realitu


cosmos-headset_200

Finální specifikaci brýlí pro virtuální realitu Vive Cosmos zveřejnila společnost HTC. Novinku, která k provozu vyžaduje osobní počítač, k němuž ji lze připojit kabelem i bezdrátově, firma představila na letošním veletrhu CES. Na trhu se headset Vive Cosmos objeví letos v říjnu s oficiální cenou 699 dolarů.
Sandboxie zamíří do světa open source projektů


sanboxie_200_01

Utilitu Sandboxie uvolní jako open source britská bezpečnostní společnost Sophos. Původní shareware program aktuálně převedla na freeware a otevření kódu pod některou z licencí bude následovat v blízké budoucnosti. Nástroj Sandboxie umožňuje spouštět aplikace v izolovaném prostředí, v tzv. sandboxech, od operačního systému Windows.
Počet detekcí tzv. bezsouborových útoků vzrostl o 265 procent


Aktuální vydání zprávy Midyear Security Roundup s podtitulem Evasive Threats, Pervasive Effects společnosti Trend Micro ukazuje, že moderní hrozby obchází tradiční bezpečnostní mechanismy a představují tak významnou výzvu pro stávající ochranné systémy.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: MOBILNÍ ŘEŠENÍ PRO BUSINESS 2019 - 14.11.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Titulky vložené do videa a další vid...


Dnes tu má tip pro všechny, kdo nejen pracují, ale také se občas baví :). Co dělat, když potřebujete video s vloženými titulky a máte jen video, kde titulky vložené ...

Problém: Pomalá Windows 10 a jak je ...


Pomalá Windows 10, to je problém, se kterým se potkává řada uživatelů. Často přitom nastane najednou, doslova ze dne na den. Windows se pomalu spouštějí, aplikace se...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)