Sítě


Průzkum: IP telefony využívá 39 % českých SMB firem, klasické telefony mizí


Nejvyužívanější telefonní platformou jsou v českých SMB firmách mobilní telefony, které společně s VoIP telefonií rychle vytlačují z podniků klasické telefonní linky. Důvodem nasazování IP telefonů jsou především výhodnější provozní náklady, bohatší funkčnost a možnosti integrace s podnikovou IT infrastrukturou. Plyne to z průzkumu společnosti GFI Software mezi partnery řešení Kerio.
Huawei připojí Citroeny a Peugeoty do internetu věcí


psa_200

Na vývoji systémů pro propojené automobily bude francouzský koncern PSA spolupracovat s firmou Huawei. Čínský partner má v prvé řadě zajistit bezpečné přenosy dat a komunikaci s cloudovými službami platformy CVMP – Connected Vehicle Modular Platform. Jejím prostřednictvím poskytované služby se v automobilech značek Citroen, DS, Peugeot a nejspíše i Opel a Vauxhall objeví již v roce 2018.
Univerzální online identita nejen pro správu domén


V dnešní době není prostor pro zdlouhavé registrace. Centralizace identity vám ušetří drahocenný čas.
Cisco ACI 3.0: Nová centralizovaná správa a výrazně vyšší bezpečnost


Významnou aktualizaci svého řešení pro softwarově definované sítě Cisco Application Centric Infrastructure (Cisco ACI) oznámila společnost Cisco. Cisco ACI 3.0 podle výrobce přináší efektivnější automatizaci sítě, zjednodušenou správu a zdokonalené zabezpečení pro libovolnou výpočetní zátěž v kontejnerech, virtuálních strojích a fyzických serverech pro privátní cloudová prostředí a on-premise datová centra.
VMware přizpůsobuje platformu NSX sítím WAN


velocloud_200

Akvizici firmy VeloCloud oznámila společnost VMware. Hodlá s pomocí jejích řešení a technologií rozšířit svou softwarově definovanou síťovou platformu NSX do oblasti WAN – Wide Area Network. Jedním ze strategických investorů firmy VeloCloud byla i společnost Cisco.
TP-Link přináší nové odolné Wi-Fi přístupové body s PoE


Přístupový bod CAP1750

Nové přístupové body s napájením přes datovou síť Ethernet určené pro vnitřní i venkovní prostory představuje společnost TP-Link. Oba modely, CAP1750 a CAP300-Outdoor, mohou fungovat samostatně v režimu FAT AP, nebo v režimu FIT AP, kdy jsou řízeny bezdrátovým kontrolérem, typicky v rámci rozsáhlejší sítě s mnoha přístupovými body. Funkce Multi-SSID umožňuje vytvořit více bezdrátových sítí, přičemž u jednotlivých SSID lze nastavit šířku pásma a vytvořit tak sítě s odlišnými parametry pro různé typy klientů.
Přichází návštěvníci opravdu vždy na váš web?


O podvržení webových stránek už jistě slyšel každý z nás. Jak se tedy účinně bránit a své stránky zabezpečit?
Sophos XG: Firewall se synchronizovaným řízením aplikací


Firewall Sophos XG

Nejnovější verzi svého firewallu nové generace, Sophos XG, představila společnost Sophos. Díky mechanismu synchronizované ochrany může firewall získávat informace přímo od koncových bodů a následně identifikovat, kategorizovat a řídit všechny dosud neznámé síťově aktivní aplikace, tedy například aplikace, které nemají signatury nebo používají generická HTTP a HTTPS spojení.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 1.3.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)