Datová centra


Když nepotřebujete velké datové centrum: Mikrodatová centra Xpress


Nová mikrodatová centra Xpress, která mají mít velkou budoucnost například v průmyslových podnicích a retailových řetězcích, které potřebují rychle a snadno zprovoznit miniaturní datové centrum, uvádí na český trh společnost Schneider Electric. Mikrodatová centra jsou podle výrobce  přirozenou reakcí na trendy, které přináší internet věcí a Edge Computing a uplatní se všude, kde nestačí klasický cloud a kde je nutné lokální zpracování či sběr dat.
IT v roce 2018: Umělá inteligence i falešná realita


Kryptoměny v bankovnictví, falešná realita, boty a chatboty, umělá inteligence, digitální dvojčata, konverzační platformy, nové triky ransomwaru, ale i odhad ekonomického vývoje v IT v roce 2018 - to je jen několik z řady témat, kterým se věnujeme v tomto trendovém speciálu zaměřeném na výhled do roku 2018 a dále. Ve speciálu, který vám již tradičně přinášíme na přelomu roku.
Top 10 strategických technologických trendů pro rok 2018


Společnost Gartner pravidelně publikuje nejen Top 10 technologických předpovědí pro IT, ale také přehled Top 10 strategických technologických trendů, v nichž přináší hlubší pohled na významné technologické trendy v IT. Nejinak je tomu i letos. Zde tedy jsou ty, které stojí za to sledovat v roce 2018.
Z konference: Jak získat co nejvíce užitku z datových center


Stále více výpočetní i úložné kapacity bude soustředěno v největších datových centrech poskytovatelů služeb, zatímco menší datová centra jednotlivých firem, jejichž hlavní byznys leží v jiné oblasti, budou redukována. Tvrdí to alespoň analytici společnosti IDC. I přesto ale dochází k investicím do infrastruktury datových center v obou těchto kategoriích. Na to, jak datová centra budovat, spravovat a využívat efektivně, se zaměřil čtvrtý ročník konference Datová centra pro business, která se konala 23.11.2017 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Red Hat dokončil vývoj distribuce RHEL for ARM


rhel_200_02

Portfolio plně podporovaných hardwarových platforem operačního systému Red Hat Enterprise Linux rozšířila architektura ARM. Novinka nese označení RHEL for ARM, aktuálně ve verzi 7.4, a využívá linuxové jádro 4.11. Zamíří do serverových systémů osazených 64bitovými procesory s architekturou ARMv8-A, které vyrábí například společnosti Cavium nebo Qualcomm.
IBM zrychluje vývoj kvantových procesorů


ibm_q_200

Dva nové modely kvantových procesorů představila společnost IBM. 20qubitový se ještě letos objeví v systémech Q , k nimž mohou v rámci programu >>Q Experience<< vzdáleně a zdarma přistupovat uživatelé z celého světa. Prototyp 50qubitového modelu zamíří do další generace kvantových počítačů IBM Q v blíže neupřesněném termínu.
Cisco ACI 3.0: Nová centralizovaná správa a výrazně vyšší bezpečnost


Významnou aktualizaci svého řešení pro softwarově definované sítě Cisco Application Centric Infrastructure (Cisco ACI) oznámila společnost Cisco. Cisco ACI 3.0 podle výrobce přináší efektivnější automatizaci sítě, zjednodušenou správu a zdokonalené zabezpečení pro libovolnou výpočetní zátěž v kontejnerech, virtuálních strojích a fyzických serverech pro privátní cloudová prostředí a on-premise datová centra.
Qualcomm zahájil prodej serverových procesorů Centriq


centriq_200_01

Komerční dodávky serverových procesorů Centriq 2400 zahájila společnost Qualcomm. Zájem o ně projevují zejména poskytovatelé cloudových služeb. V produkčním nasazení by se měly objevit už v příštím roce.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 1.3.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)