Mobilní technologie


První tablet s Chrome OS představil Acer


tab_10.0_200_01

První tablet s operačním systémem Chrome OS představila společnost Google. Jeho výrobcem je společnost Acer a zařízení nese název Chromebook Tab 10. Přístroj má oslovit především uživatele ve školství, konkrétně žáky základních a studenty středních škol. Současně představuje přímou konkurenci levnějším modelům Apple iPad.
Android má loajálnější uživatele než iOS, toereticky


iosandroid_200_01

Loajalita uživatelů vůči platformě Android je vyšší než u hlavního a téměř jediného konkurenta iOS. Rozdíl se podle průzkumu společnost CIRP navíc ještě zvětšuje. Z operačního systému Android, jemuž náleží zhruba tři čtvrtiny v segmentu mobilních telefonů, se díky tomu stává naprostý hegemon.
Nové trojské koně okrádají mobilní uživatele prostřednictvím SMS


Reklamní trojští koně pro mobily vloni nebyly tak výraznou malwarovou hrozbou jako v roce 2016. V průběhu loňských 12 měsíců výrazně změnily techniky, které využívaly k infikování uživatelských zařízení. Podle výročního reportu „Vývoj mobilního malwaru“ společnosti Kaspersky Lab začaly některé rodiny trojanů využívat monetizační postupy, které zahrnovaly placené SMS a WAP-billing.
Bose zakládá segment zvukově rozšířené reality


bose_ar_200

Zařízení pro podporu rozšířené reality se obvykle zaměřují především na vizuální vjemy. Objevilo se ale i alternativní pojetí, jež představila společnost Bose. Jak lze vyvodit z jejího hlavního oboru činnosti, připravuje brýle pro rozšířenou realitu, jejichž stěžejní projev se má odehrávat n zvukové úrovni.
Android Oreo má svého nástupce s vývojovým označením P


android_oreo_logo_200

V mírném předstihu oproti očekáváním představila společnost Google další verzi operačního systému Android. Nese vývojové označení P a o jeho komerčním názvu se zatím jen spekuluje. Uvolněno bylo náhledové sestavení, resp. systémové obrazy, které směřují primárně k vývojářům. Po manuální nebo OTA instalaci je mohou vyzkoušet majitelé telefonů Pixel první a druhé generace.
5G na veletrhu v Barceloně: Rychlé sítě se stávají realitou


Nové portfolio řešení nazvané „5G Now“ určené pro poskytovatele služeb a mobilní operátory představila na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně společnost Cisco. Firma se soustředí na 3 oblasti: plánování nových služeb, mapování správné infrastruktury a zajištění automatizace. Globálně již firma podle svých zástupců v oblasti 5G sítí spolupracuje s 20 světovými poskytovateli služeb a mobilními operátory, kteří se zapojili do realizace akčních plánů.
Smartphony zaznamenaly první meziroční pokles prodejů


bq-aquaris-e-1-715x385_200

Dodávky chytrých mobilních telefonů vloni meziročně poklesly o 0,5 procenta. Celkem světový trh odebral 1,46 miliardy zařízení. Segment v podstatě zcela ovládly platformy Android a iOS. K růstu by se světový trh chytrých mobilních telefonů měl podle očekávání analytiků společnosti IDC vrátit již v letošním roce.
Nokia oživuje další mobilní legendu 90. let


nokia8110_2018_w648px_200_01

Ikonický telefon Nokia 8110 se po 22 letech vrací na trh. Další z oživených >>retro modelů<< představila na veletrhu MWC společnost HMD Global. Oproti loňské novince v podobě slavného telefonu 3310 ale nabízí nemalý technologický pokrok. Podporuje sítě 4G a disponuje specifickým ale v podstatě moderním operačním systémem KaiOS.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Firemní informační systémy - 31.5.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)