Mobilní technologie


Blízká mobilní budoucnost: Vzestup phabletů a klidné soužití dvou platforem


phablet_200

Světový trh chytrých mobilních telefonů bude i v následujících letech pokračovat v mírném, jednociferném růstu. Letos odebere téměř 1,5 miliardy přístrojů, v roce 2021 půjde podle predikce společnosti IDC o 1,7 miliardy zařízení. Převažujícím typem se do dvou let na trhu stanou tzv. phablety, tj. telefony s úhlopříčkou nad 5,5 palce.
Mobilní 5G sítě: V Maďarsku s rychlostí downloadu 22 Gb/s


Experti ze společnosti Ericsson předvedli v Budapešti nejnovější mobilní rádiové zařízení navržené na základě předběžných doporučení pro 5G mobilní sítě - 5G New Radio (NR) 3GPP. První implementace svého druhu dosáhla rychlosti stahování 22 Gb/s.
Huawei Mate 10 Pro: Vlajková loď pro profesionály


Huawei Mate 10 Pro a EnVizion 360 Camera

Předobjednávky nejnovějšího modelu Huawei Mate 10 Pro spustila u vybraných partnerů společnost Huawei. Smartphone je poháněn samostatným procesorem s umělou inteligencí Kirin 970 a ve výbavě má nejnovější generaci duálního fotoaparátu, na jehož vývoji spolupracovala společnost Leica.
TP-Link přináší nové odolné Wi-Fi přístupové body s PoE


Přístupový bod CAP1750

Nové přístupové body s napájením přes datovou síť Ethernet určené pro vnitřní i venkovní prostory představuje společnost TP-Link. Oba modely, CAP1750 a CAP300-Outdoor, mohou fungovat samostatně v režimu FAT AP, nebo v režimu FIT AP, kdy jsou řízeny bezdrátovým kontrolérem, typicky v rámci rozsáhlejší sítě s mnoha přístupovými body. Funkce Multi-SSID umožňuje vytvořit více bezdrátových sítí, přičemž u jednotlivých SSID lze nastavit šířku pásma a vytvořit tak sítě s odlišnými parametry pro různé typy klientů.
Na čipu Pixel Visual Core spolupracoval Google s firmou Intel


google-pixel-visual-core_200_01

Na koprocesoru pro akceleraci a optimalizaci úloh umělé inteligence, jenž figuruje v nových telefonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, spolupracovala společnost Google s firmou Intel. Specializovaný čip Pixel Visual Core zvyšuje výkon a snižuje energetické nároky zejména při fotografování s technologií HDR+.
Galaxy Tab Active2: Odolný tablet s profesionálními funkcemi


Samsung Galaxy Tab Active2

Nový tablet určený především pro firemní použití Galaxy Tab Active2 představila společnost Samsung Electronics. Přístroj se vyznačuje zvýšenou odolností a nabízí řadu inovací vyvinutých s ohledem na potřeby profesionálů působících ve firemním sektoru. Galaxy Tab Active2 podle výrobce pomůže urychlit digitální transformaci průmyslových odvětví napříč klíčovými vertikálami včetně dopravních, bezpečnostních či výrobních systémů.
Apple a General Electric nabídnou platformu Predix uživatelům iOS


predix_200

Na spolupráci v oblasti podpory a vývoje mobilních aplikací pro průmyslové podniky, které zprostředkují analytické nástroje a výstupy softwarové platformy Predix v tabletech iPad a telefonech iPhone, se dohodly společnosti Apple a General Electric. Hlavní cílovou skupinu představuje klientela z odvětví zdravotnictví, dopravy, těžby ropy a plynu nebo letectví.
Zebra Technologies – výkon a design v jednom


Zebra Technologies, zlatý partner letošního ročníku konference Mobilní řešení pro byznys 2017, pomáhá po celém světě výrobním, logistickým, maloobchodním, ale také zdravotnickým organizacím velmi efektivně spravovat digitální data. Prostřednictvím dodávky výkonného softwaru, hardwaru a poskytovaných služeb se tak klienti Zebra Technologies stávají více konkurenceschopnými, neboť nabízená řešení výrazným způsobem zjednodušují interní i externí procesy, poskytují dokonalý přehled o veškerých obchodních i výrobních aktivitách, evidují přehledným způsobem stavy skladových zásob a také garantují terénním pracovníkům neustálý přístup k aktuálním datům.
<<< Novější články | Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 1.3.2018!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti ITPozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

©2011-2018 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)