O nás     Inzerce     KontaktSpolehlivé informace o IT již od roku 2011
Hledat
Nepřehlédněte: Nově: Pozoruhodné IT produkty 2021 podruhé
Správa dokumentů
Digitální transformace
Informační systémy
Hlavní rubriky: Informační systémy, Mobilní technologie, Datová centra, Sítě, IT bezpečnost, Software, Hardware, Zkušenosti a názory, Speciály

Pozoruhodné IT produkty 2021
E-knihy o IT zdarma

Odborné IT konference BusinessIT
Manuál Linux

Zkušenosti a názory


Jak vytvořit novou kulturu automatizace v prostředí staršího a roztříštěného IT

Automatizace umožňuje lidem zvládnout více, soustředit se na větší problémy a používat k provádění rutinních úkolů nástroje, které nevyžadují nebo netěží z manuálních... (21. 10.)


Organizace letos vynaloží na technologie podporující budoucnost práce 656 miliard dolarů

Všechny aspekty práce lidí i provozu organizací se rychle vyvíjejí. Jejich evoluci pohánějí technologie třetí platformy, jako jsou cloud computing nebo mobilní zařízení,... (15. 10.)


Evropské výdaje na AI se do čtyř let zdvojnásobí

Objem výdajů na umělou inteligenci v Evropě v roce 2022 dosáhne 22 miliard dolarů. Letos podle predikce analytiků společnosti IDC půjde o 17,3 miliardy. Výdaje... (11. 10.)


Polovina ajťáků v Praze vydělá 100 a více tisíc měsíčně

Více než polovina IT pozic v Praze a třetina v Brně má šesticifernou mzdu. V Ostravě na tuto částku dosáhne každá dvanáctá pozice,... (11. 10.)


Máte elektronický podpis? A můžu ho vidět?

Covidová doba ukázala naplno přínosy digitalizace. Dnes už se snad žádná firma neptá jestli, ale co všechno digitalizovat. Moderní systémy přitom nabízejí nespočet užitečných funkcí,... (11. 10.)


Hlavní technologické trendy, kterým by se měli věnovat finanční ředitelé

Dva nejdůležitější technologické trendy, jimiž by se měli v dnešní době zabývat nejen CIO či digitální ředitelé, ale především CFO, jsou podle ... (4. 10.)


Jak úspěšně implementovat IT oddělení do společnosti

O výsledcích průzkumu, jak radikální změnu vnímání IT v organizacích způsobila pandemie, jste se mohli před nějakou dobou dočíst v článku o posílení pozice IT... (24. 9.)


Veřejná správa zvýší poptávku po softwaru a IT službách

Výdaje veřejné správy na informační a komunikační technologie v roce 2022 a v celosvětovém souhrnu dosáhnou hodnoty 557,3 miliardy dolarů. Podle predikce analytiků společnosti Gartner... (22. 9.)


Nastupující technologie, jež urychlí inovace podpořením důvěry, růstu a změn

NFT (Nonfungible Tokens – nezaměnitelné tokeny), kvantové strojové učení (Quantum ML), generativní AI (Generative AI), homomorfní šifrování (Homomorphic Encryption) a komponovatelné aplikace i... (20. 9.)


Trendy, jež urychlí inovace v oblasti umělé inteligence

Další vývoj a inovace v oblasti AI by podle analytiků měly určovat čtyři hlavní trendy – zodpovědná umělá inteligence (responsible AI), malá a ... (16. 9.)


Starší články >>>
©2011-2021 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | Používáme účetní program Money S3 | pg(11)