Využití IoT sítě SIGFOX v Industry 4.0


Málokterý termín hýbe odbornou veřejností v poslední době tolik jako pojem Průmysl 4.0 nebo Industry 4.0. Takzvaná “čtvrtá průmyslová revoluce” přešla z teoretických prací vizionářů a průkopníků už i do Národní iniciativy Průmysl 4.0. Tato nová fáze průmyslové výroby těží z pokročilých technologií, které umožňují zautomatizovat a integrovat výrobní procesy v ještě větší míře než tomu bylo donedávna.

(říjen 2016) Celý článek >>>HELIOS Orange ve službách BEST – MORAVITCARBO


Společnost Best – Business vznikla v Kunštátě v roce 1999. Její zakladatelé navázali na historii výroby brusných produktů, která se traduje již od roku 1893. Dnes se specializuje na výrobu tzv. mikro materiálů, zejména karbidu křemíku a její výrobky nesou chráněnou značku BEST - MORAVITCARBO. Managementu i všem pracovníkům zde nyní pomáhá HELIOS Orange z dílny Asseco Solutions.

(říjen 2016) Celý článek >>>Amazon zjednodušuje přenos on-premise aplikací do cloudu


Přenos on-premise aplikací do infrastruktury Amazon Web Services nově ošetřuje služba Server Migration Service. Společnost Amazon chce jejím prostřednictvím pomoci podnikovým informatikům při nastavení postupné, resp. inkrementální replikace virtuálních strojů do cloudového prostředí.

(říjen 2016) Celý článek >>>IBM integruje SoftLayer do jednotného katalogu Bluemix


Produkty a služby cloudové platformy SoftLayer v následujících měsících přejdou do jednotného katalogu značky Bluemix. Společnost IBM chce obě nabídky zintegrovat a současně zjednodušit jejich správu. Stávající uživatelé infrastruktury SoftLayer budou o změnách průběžně informováni.

(říjen 2016) Celý článek >>>AT&T rozšiřuje byznys o filmy a televizní produkci


timewarner_200_01

Za 85,4 miliardy dolarů převezme telekomunikační koncern AT&T firmu Time Warner. Díky transakci získá přístup k bohatému mediálnímu obsahu třetí největší světové skupiny v segmentu televizního, filmového a zábavního průmyslu. Obchod v podstatě kopíruje již delší dobu probíhající trend konsolidace telekomunikačních a mediálních podniků.

(říjen 2016) Celý článek >>>Zápisky z konference o mobilních řešeních: Kvalitní aplikace i chytré dokumenty


Mobilní technologie jako celek sice nejsou samy o sobě horkou novinkou, ale díky svému rozšíření se staly důležitou součástí byznysu. Jak je tu ale skutečně efektivně využívat? Jaké příležitosti a jaká rizika s sebou nesou? I těmto otázkám se věnoval již čtvrtý ročník úspěšné konference Mobilní řešení pro business, která se konala 25.10.2016 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

(říjen 2016) Celý článek >>>Průvodce výběrem podnikového ERP systému (4/5)


Ve čtvrtém dílu našeho seriálu věnovaného výběru ERP systému přišel ten správný čas na otázku financí. Tak tedy: Kolik stojí informační systém? Jedno si řekněme rovnou: Cena informačního systému se dá přesně stanovit až po předimplemetační analýze. Právě proto je běžné, že se cena z obchodní nabídky v průběhu času mění. Neberte proto cenu systému jako hlavní kritérium pro jeho výběr.

(říjen 2016) Celý článek >>>MBRFilter chrání před změnou nultého sektoru disku


Open source nástroj pro ochranu hlavního zaváděcího záznamu MBR na pevném disku vyvinul tým Talos společnosti Cisco Systems. Novinka nese název MBRFilter a zabraňuje modifikacím nultého sektoru ze strany škodlivého softwaru. Podporuje 32 i 64bitové verze operačního systému Windows.

(říjen 2016) Celý článek >>>Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro business - 24.11.2016!


Otázky a odpovědi z IT: Diskusní portál Bizio.czAnketa


©2011-2016 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)