Rozšířená realita může svůj potenciál uplatnit ve hrách a sportu


V podstatě masový zájem o nasazení technologií rozšířené reality v počítačových hrách a ve sportu indikoval průzkum společnosti Ericsson. Uživatelé jej ovšem podmiňují vyšší dostupností použitelných headsetů a delší výdrží akumulátorů.
Výdaje na cloud computing se do čtyř let zdvojnásobí


cloud_h1_2019_200

Globální výdaje na cloudové služby a infrastrukturu dosáhly za první letošní pololetí hodnoty 150 miliard dolarů. Meziročně podle analytiků společnosti Synergy Research vzrostly o 24 procent. Nejvyšší dynamiku zaznamenali v segmentu infrastruktura a platforma jako služba, nejnižší, ale stále dvoucifernou, u infrastrukturních řešení pro privátní a hybridní cloudy.
Který typ tiskárny ušetří nejvíce firemních nákladů na tisk?


Plánujete pořídit do firmy novou tiskárnu a chcete si být při jejím výběru jistí, že nešlápnete vedle? Není divu, trh je plný všemožných technologií i v oboru tiskáren a každá z nich má své výhody. Je pro vás vhodná inkoustová, laserová nebo si snad vystačíte s jehličkovou? Abyste se zorientovali ve všech technologiích od LED, termosublimace, po jednofunkční a multifunkční tiskárny, je třeba si umět odpovědět na několik základních otázek. Pojďme si je postupně položit.
Oracle vyvinul autonomní operační systém pro škálovatelné infrastruktury


screenshot_2019-09-19_oracle_ups_the_ante_in_cloud_with_worlds_first_autonomous_operating_system_200

Manuální správu operačního systému a související lidská pochybení má odstranit řešení Oracle Autonomous Linux, které představila společnost Oracle. Službu lze provozovat pouze v prostředí Oracle Cloud, přičemž spolupracuje s rovněž nově představenou cloudovou infrastrukturní komponentou Oracle OS Management Service. Autonomní koncept automatizuje procesy záplatování, aktualizací a ladění.
Salesforce představil oborová cloudová řešení pro průmysl a FMCG


screenshot_2019-09-18_salesforce_launches_manufacturing_cloudaligning_sales_and_operations_to_deliver_more_transparent_and..._01

O další dva segmenty, konkrétně o průmysl a výrobu a prodej rychloobrátkového zboží (CPG/FMCG), rozšířila svou nabídku oborově přizpůsobených cloudových řešení společnost Salesforce. Obě novinky se zaměřují zejména na podporu a automatizaci prodejních činností. Nechybí jim ale ani strategičtěji pojaté funkcionality.
Oracle nabízí bezplatné cloudové služby pro vývojáře a studenty


Své cloudové produktové portfolio rozšířila společnost Oracle o specifickou nabídku Oracle Cloud Free Tier. Tvoří ji dvě kateogrie či skupiny služeb, bezplatné a časově neomezené služby Always Free a 30denní Free trial s 300dolarovým kreditem. Využít je mohou organizace všech velikostí, vývojáři, studenti a pedagogové. Získají bezplatný přístup k plné funkcionalitě prostředí Oracle Autonomous Database a Oracle Cloud Infrastructure.
Co dokáže software u chytrých multifunkcí?


Důležitou vlastností chytrého mobilu je možnost instalace dalších aplikací. Dochází tím ke značnému rozšíření potenciálu využití telefonu k mnoha jiným činnostem, nejen k telefonování a posílání zpráv. Podobné je to dnes s nejmodernějšími tzv. chytrými multifunkčními tiskárnami. Samozřejmě, že umí tisknout a skenovat kvalitně a s nízkými náklady, ale jejich hlavní přínos už se dnes neskrývá v možnostech hardwaru, ale v možnostech softwaru.
802.11ax: Produkty pro Wi-Fi 6 lze už oficiálně certifikovat


wi-fi_certified_6_200

Certifikační program pro bezdrátový standard Wi-Fi 6 spustila organizace Wi-Fi Alliance. Pro výrobce komunikačních zařízení to znamená, že skončilo období, v němž někteří z nich pracovali s návrhem, resp. draftem 802.11ax. Standard Wi-Fi 6 vyžaduje hardwarovou podporu, přístroje tudíž nevystačí s prostou aktualizací firmwaru.
Starší články >>>

Tip - Konference: MOBILNÍ ŘEŠENÍ PRO BUSINESS 2019 - 14.11.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

Titulky vložené do videa a další vid...


Dnes tu má tip pro všechny, kdo nejen pracují, ale také se občas baví :). Co dělat, když potřebujete video s vloženými titulky a máte jen video, kde titulky vložené ...

Problém: Pomalá Windows 10 a jak je ...


Pomalá Windows 10, to je problém, se kterým se potkává řada uživatelů. Často přitom nastane najednou, doslova ze dne na den. Windows se pomalu spouštějí, aplikace se...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)