Fortinet posiluje v oblasti SOAR


screenshot_2019-12-13_get_in_touch_-_contact_us_cybersponse_200_01

Akvizici firmy CyberSponse, která vyvíjí a provozuje platformu SOAR - Security Orchestration, Automation and Response, zrealizovala společnost Fortinet. Získané technologie pomohou kupující straně zvýšit míru automatizace a posílit schopnosti reakce na incidenty napříč jejím produktovým portfoliem.
Technologické trendy roku 2020 podle společnosti Red Hat


Experti společnosti Red Hat přibližují a komentují devět klíčových technologií a očekávaných událostí nadcházejícího roku v oblastech AI/ML a AIOps, v blockchainu, edge computingu a internetu věcí. Zaměřují se na hardwarové inovace a události v HPC a supercomputingu, i na inovace v open sourcu a bezpečnosti a přínosy bezserverového vývoje.
Trendy v oblasti informační bezpečnosti v roce 2020


I v roce 2020 bude informační bezpečnost tématem, o kterém se hodně mluví. Postupně se objevují předpovědi, na co se připravit, tu následující připravila společnost Anect. Za zásadní zde považuje vzdělávání v počítačové bezpečnosti, očekávat podle jejích zástupců můžeme třeba i ransomware zaměřený na cloud.
Intel vyvinul kontrolní čip pro kvantové systémy


horseridge

Na jednu z hlavních výzev komerčního rozšíření kvantových výpočetních systémů, kterou je kontrola a propojení elektroniky ošetřující chování qubitů, se zaměřila společnost Intel. Představila kontrolní čip Horse Ridge, jenž potenciálně nahradí dnes využívanou kabeláž. Navíc funguje přímo uvnitř extrémně chlazených modulů, v nichž kvantové výpočty probíhají.
Podnikové využití IoT dronů výrazně roste


V příštím roce bude podle analytiků Gartneru celosvětově dodáno více než půl milionu podnikových IoT dronů (datově připojených létajících dronů využívaných v podnikové sféře), což představuje nárůst o 50 % oproti letošnímu roku (2019). Do roku 2023 pak tento segment trhu vzroste na 1,3 milionu kusů.
Plundervolt: Další hrozba pro procesory Intel


screenshot_2019-12-11_new_plundervolt_attack_impacts_intel_cpus_zdnet_200_02

Akademici ze tří evropských univerzit objevili a zveřejnili informace o nové variantě útoků na procesory firmy Intel, která má dopad na integritu dat uložených uvnitř vysoce zabezpečeného modulu Intel SGX. Hrozbu výzkumníci pojmenovali Plundervolt. Týká se mnoha serverových, desktopových a mobilních procesorů, společnost Intel pro ni uvolnila opravné mikrokódy a aktualizace BIOS.
Sítě 5G v Česku využije hlavně průmysl a věda


Současné zavádění 5G sítí v ČR probíhá na 4G infrastruktuře, dramaticky se tak omezuje její plný potenciál. I přesto se zvýší přenosová rychlost a zkrátí doba odezvy. První čísla z Jižní Koreje, kde tyto sítě otestovali jako první, ukazují, že průměrná rychlost stahování byla 111,8 Mbit/s a maximální naměřená 988 Mbit/s. Doba odezvy se pohybovala od 88 do 244 milisekund.
Wunderlist skončí v květnu 2020, nahradí jej To Do


screenshot_2019-12-10_pihlsit_se_wunderlist_01

Aplikaci nebo spíše službu Wunderlist přestane ve všech jejích podobách v květnu 2020 provozovat a podporovat společnost Microsoft. Populární multiplatformní správce úkolů s desetiletou historií má být nahrazen novým, resp. novějším produktem s názvem To Do.
Starší články >>>

Pozoruhodné IT produkty 2020
Rozhodně si nenechte ujít pozoruhodné produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Články čtenářů

Pomalý notebook HP s Windows 10 - a ...


Jestli máte trable s pomalým počítačem od HP (nebo i od jiné velké značky), tak jste na tom stejně, jako jsem ještě před pár hodinami byl já. Zkoušel jsem řadu osvěd...

Slow HP Windows 10 notebook - and wh...


If you have trouble with a slow computer from HP (or even another big brand), you've the same problem I had a few hours ago. I tried a number of proven recipes, but ...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)