Toshiba Memory mění obchodní jméno na Kioxia


screenshot_2019-07-18_kioxia_trademark_of_toshiba_memory_corporation_serial_number_88223151_trademarkia_trademarks_200

O připravované významné změně firemní identity informovala společnost Toshiba Memory Corporation. Nové jméno Kioxia začne podnik využívat od října 2019. Změnou označení projdou všechny dceřiné firmy, zanikne tudíž i poměrně známá značka OCZ.
Současné smartphony nedokážou plně využít potenciál sítí 5G


33909135048_53ec431a21_m_200

43 procent majitelů nových iPhonů a 39 procent majitelů smartphonů s operačním systémem Android se podle zjištění zprávy ConsumerLab společnosti Ericsson domnívá, že funkce jejich chytrých telefonů neumožní naplno využít potenciál sítí 5G. Spotřebitelé naopak věří v rozvoj brýlí pro rozšířenou realitu a odklon od dotykového ovládání.
Průmysl a zemědělství zvyšují poptávku po dronech


dji-4208863_640_200_01

Světový trh komerčních a spotřebitelských dronů letos dosáhne obratu 4,9 miliardy dolarů. Tři čtvrtiny tohoto segmentu podle analytiků společnosti Teal Group ovládají čínští dodavatelé. Nejvyšší poptávku generují odvětví stavebnictví, energetiky a těžebního průmyslu.
Firmám chybí zdroje na ochranu před budoucími kybernetickými hrozbami


Průzkum The Impossible Puzzle of Cybersecurity společnosti Sophos poodhalil realitu kybernetické bezpečnosti v podnicích. Mimo jiné zjistil, že IT týmy tráví správou bezpečnosti 26 % svého času, ale stále se potýkají s nedostatkem odborných znalostí, malým rozpočtem a zastaralými technologiemi.
Lídrem světového trhu PC je opět firma Lenovo


computer-icon_200

Světový trh osobních počítačů ve druhém letošním čtvrtletí odebral 64,9 milionu zařízení. Podle analytiků společnosti IDC odbyt meziročně vzrostl o 4,7 procenta. Lídrem trhu se ve druhém kvartálu stala firma Lenovo. Jako jediná z pětice největších dodavatelů zaznamenala dvouciferný růst dodávek.
VMware kupuje společnost Avi Networks


avinetworks_200

Záměr převzít firmu Avi Networks, která poskytuje multicloudové aplikační služby, zveřejnila společnost VMware. Získané technologie jí, obrazně řečeno, umožní přenést principy veřejného cloudu do celého datového centra. Konkrétní efekty se projeví na poli automatizace, škálovatelnosti, vyšší bezpečnosti a schopnost nasazovat aplikace na jedno kliknutí.
Do čtyř let budou na trhu převažovat 5G smartphony


5g_200

Podíl nově dodaných chytrých mobilních telefonů s podporou sítí 5G do čtyř let přesáhne hranici 50 procent z celkového odbytu. Podle analytiků společnosti Canalys jich v roce 2023 světový trh odebere 800 milionů kusů. Největším geografickým odbytištěm se stane Čína, následují Spojené státy a region Asie-Pacifik.
Broadcom a Symantec nejspíše ukončily jednání o akvizici


nodeal

Zpravodajský server CNBC informoval o konci vyjednávání mezi společnostmi Broadcom a Symantec. Zástupci druhé uvedené údajně neakceptují méně než 28 dolarů za akcii. Původní dohoda, k jejímuž zveřejnění došlo počátkem července, počítala s cenou 24 dolarů. Pozdější zprávy deníku The Financial Times ovšem naznačují, že zájem společnosti Broadcom trvá.
Starší články >>>

Tip - Konference: DATOVÁ CENTRA PRO BUSINESS 2019 - 19.9.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty 2019 podruhé
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Náš první letošní seznam zajímavých produktů, které byste určitě neměli minout


Články čtenářů

5 tipů, jak uhádnout heslo


Jsou situace, kdy se může velmi hodit uhádnout něčí heslo. Příkladem může být jak uhodnutí vlastního zapomenutého hesla, tak třeba hesla k potřebnému pracovnímu soub...

Jak přidat složku do Cesty (Path) ve...


Tohle je častý dotaz: Z nějakého důvodu potřebujete přidat nějaký adresář / složku do systémové proměnné Path (Cesta) a potřebujete to udělat rychle. Kdo pamatuje DO...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)