Otestujte bezplatně svou kybernetickou odolnost


screenshot_2019-04-25_national_cyber_security_centre

Volně dostupný on-line nástroj, jenž prověřuje připravenost organizace na kybernetické útoky, vyvinuli experti britské organizace NCSC – National Security Centre. Testovali jej na státních institucích, v malých podnicích a u poskytovatelů tzv. pohotovostních služeb. Není tedy určen pouze pro veřejnou správu.
Kdy investovat do trvalých, a kdy do předplatných licencí Microsoftu


Softwarové firmy už dávno neprodávají svůj software pouze formou trvalých licencí. Čím dál tím více využívají i předplatný model. Díky němu získávají v pravidelných platbách přísun financí, který nahrazuje jednorázový nákup licence. Podívejme se na výhody jednoho či druhého modelu a komu se vyplatí.
MongoDB převzalo Realm, specialistu na databáze pro mobilní zařízení


screenshot_2019-04-25_realm_create_reactive_mobile_apps_in_a_fraction_of_the_time__200_01

Akvizici firmy Realm oznámila společnost MongoDB. Koupený podnik vyvíjí odlehčenou objektovou databázi, která je optimalizována pro nasazení v mobilních zařízeních, konkrétně v platformách Android a iOS. Obvykle bývá považována za alternativu ke staršímu systému SQLite.
Strategie pro modernizaci datového centra


Moderní koncept datového centra by měl být postavený na otevřených API rozhraních, přinášející benefity výběru toho nejlepšího z každé oblasti do jednoho funkčního ekosystému. Má být holistický a abstrahovat od hardwarové vrstvy a zároveň adaptivní s orientací na pružnost vůči měnícím se business požadavkům. Jak se ale k takovému ideálnímu datovému centru dostat?
Společnost Wing získala povolení ke komerčnímu provozu dronové doručovací služby


wing_200

Jako první získala ve Spojených státech povolení pro komerční doručování zásilek s pomocí létajících dronů společnost Wing, která patří do koncernu Alphabet. Firma musela splnit řadu bezpečnostních požadavků, jež úřad FAA - Federal Aviation Administration klade na provozovatele tradiční letecké dopravy.
Profesní sociální síť Xing chce s novým jménem New Work expandovat v Evropě


xing_200

Provozovatel profesní sociální sítě Xing převzal start-up Honeypot a plánuje změnu jména. Koupený podnik vyvinul platformu, v níž si lidé hledají práci v oblasti technologií. Německá společnost Xing konkuruje portálům a službám LinkedIn nebo Viadeo. Ve druhém pololetí 2019 hodlá, i s přihlédnutím k rostoucímu portfoliu a akvizicím, změnit své jméno na New Work.
Profesionálové v realitách RE/MAX G8 Reality si volí profesionály z Algotech, kteří se starají o jejich složitý informační systém


Rozjezd nového podnikání s sebou přináší řadu výzev, mezi něž patří i zprovoznění odpovídajícího firemního informačního systému. Je nejen třeba nalézt ten nejvhodnější software, ale také zajistit servery pro jeho provoz, odborníky pro správu, zálohování... Řešení tohoto úkolu může být až překvapivě snadné, jak vám ukážeme na konkrétním příkladu RE/MAX G8 Reality a Algo Cloudu.
Byznys programovatelných čipů svádí Intel k akvizicím


omnitek_200

Britskou firmu Omnitek, která se věnuje návrhům obvodů FPGA pro aplikace umělé inteligence a zpracování videa, převezme společnost Intel. Podnik s více než dvacetiletou historií se stane součástí divize Programmable Solutions Group. Ta vznikla po akvizici firmy Altera, kterou Intel koupil před čtyřmi lety za 16,7 miliardy dolarů. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.
Starší články >>>

Tip - Konference: FIREMNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉMY 2019 - 23.5.2019!
Hledáme nové kolegy pro realizaci zajímavých projektů
v oblasti IT

NOVINKA: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2019
Ani tentokrát si nenechte ujít produkty, které vám mohou pomoci ve vaší práci v IT.


Články čtenářů

Možnosti uchycení LED monitoru, nebo...


Využíváte monitor ve větší míře ke hraní her, případně máte Vaše PC napojené na televizi s větší úhlopříčkou, takže potřebujete mít od sebe obrazovku více vzdálenou,...

Potřebuje můj web analýzu klíčových ...


Správné používání klíčových slov a jejich analýza je jednou z nejdůležitější součástí SEO. Do značné míry ovlivňuje, nakolik budou dané webové stránky efektivní v zí...

Komentáře čtenářů

TBW
Dobrý den. Koukám že váš článek je z roku 2016. Dnes je rok 2019 a situace může být odlišná. Můj dotaz z...>>
Podnikání na youtube
Zdravím, měl bych pár dotazů týkajících se podnikání na youtube. Četl jsem na http://techhity.cz/media/j...>>
Zdá se mi to nebezpečné
Přijde mi to už docela nebezpečné, že půjde platit i prostřednictvím televize. Ale pokrok nezastavíme. C...>>


©2011-2019 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(11)