Úvodník: A jeden bilion dolarů vyhrává...


Struktura výdajů firem a dalších organizací se mění - a jednou ze zásadních příčin je posun směrem ke cloud computingu. Analytici Gartneru tvrdí, že do roku 2020 posun ke cloudu ovlivní výdaje na IT v rozsahu bilionu dolarů. Kde nejvíce?


Bezpečnější Edge využije kontejnery


edge_200

90 procent phishingových útoků využívá jako vstupní bránu do počítače, potažmo podnikové sítě webový prohlížeč. Efektivnější ochranu uživatelů a organizací má řešit nová funkce s názvem Windows Defender Application Guard. Její návrh počítá s izolováním prohlížeče Edge od souborů a procesů v počítači.

(září 2016) Celý článek >>>Odbyt PC monitorů sráží mobilní zařízení


Více než 30 milionů počítačových monitorů odebral světový trh ve druhém letošním čtvrtletí. Dodávky v segmentu meziročně vzrostl o 4,9 procenta, mezikvartálně o 4,6 procenta. Analytici společnosti IDC ale přesto trhu počítačových monitorů letos předvídají, který by měl pokračovat i v období let 2018 až 2020.

(září 2016) Celý článek >>>Cloud computing v Praze na Karlově náměstí? Nejen technologie...


Na závěr konference se již tradičně konala panelová diskuse.

Statistiky z praxe jasně ukazují, že se cloud computing už dávno dostal ze stádia odvážných vizí do běžného používání. To potvrdila i konference Cloud computing v praxi, která se včera konala v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí. Řeč byla nejen o praktických zkušenostech s cloudovými projekty, ale třeba také o právních otázkách s nimi spojenými.

(září 2016) Celý článek >>>Cisco a Salesforce propojí své produkty


Uzavření strategické aliance oznámily společnosti Cisco a Salesforce. V rámci partnerství dojde mimo jiné k integraci komunikačních systémů Spark a WebEx do nástrojů cloudové platformy Salesforce. Zapojené společnosti zatím neupřesnily, kdy k propojení jejich služeb dojde.

(září 2016) Celý článek >>>Konference CNZ 2016: Elektronické úřadování >>na ostro<<


V úterý 11. října se v Národním archivu v Praze uskuteční odborná konference „Co po nás zbude“, organizovaná stejnojmenným sdružením. Jedná se o svého druhu jedinou konferenci v ČR, která se věnuje problematice digitální kontinuity a důvěryhodnosti správy digitálních dokumentů ve veřejném i komerčním sektoru.

(září 2016) Celý článek >>>SanDisk nabídne kartu SD s kapacitou 1 TB


sandisk_200

Paměťovou kartu standardu SDXC o kapacitě 1 TB představila společnost SanDisk. Uplatnění najde v zařízeních, jež zpracovávají nebo uchovávají obsah s vysokým rozlišením. Její dostupnost na trhu v tuto chvíli není známa. Společnost Western Digital, která firmu SanDisk vlastní, je ale schopna ji velmi rychle začít dodávat.

(září 2016) Celý článek >>>Cloud ulehčí práci personalistům, manažerům i mzdovým účetním


Nepostradatelnou součástí každé firmy jsou její lidské zdroje, zaměstnanci. Zaměstnavatel vyplácí mzdy, přijímá pracovníky, řeší vzdělávání a poskytuje zaměstnanecké benefity, atd… V efektivním plnění těchto cílů a povinností samozřejmě nejlépe pomůže mzdový a personální informační systém. V posledních letech se do sféry mzdového a personálního informačního softwaru promítá nový fenomén – cloud, který firmám a podnikatelům slibuje mnohá zjednodušení a zajímavé konkurenční výhody. Abychom dopodrobna přiblížili, jak vypadá reálný provoz mzdových a personálních informačních systémů v cloudu, připravili jsme rozhovor hned se dvěma odborníky z praxe.

(září 2016) Celý článek >>>Ve světě mobilních aplikací je cool pouze prázdné slovo


Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů a prakticky na každý problém dnes existuje šikovná aplikace. Statistiky však ukazují, že běžný člověk pravidelně používá maximálně 5 aplikací. Jak to tedy vypadá v tak soutěživém odvětví a na co všechno je třeba při vývoji nové mobilní aplikace myslet? Na toto téma jsme se zeptali Mar Mercade, která vyvíjí mobilní aplikace pro společnost Visual Meta.

(září 2016) Celý článek >>>Podniky zvýšily poptávku po bezdrátových sítích


O 6,7 procenta meziročně vzrostl ve druhém letošním čtvrtletí obrat globálního trhu bezdrátových síťových prvků pro podniky i domácnosti. Stejnou hodnotu relativního přírůstku podle analytiků IDC vykázal i v mezikvartálním srovnání. Dominantním přenosovým standardem se s téměř 60procentním podílem na prodaných zařízeních stal 802.11ac.

(září 2016) Celý článek >>>Jazyk Milk zefektivňuje práci s velkými daty


Programovací jazyk Milk, který ošetřuje paměťové operace v rozsáhlých datových souborech, představili výzkumníci z univerzity MIT. Novinka o několik příkazů rozšiřuje rozhraní OpenMP pro paralelní programování v jazycích C, C++ nebo Fortran. Milk řeší zejména situace, v nichž aplikace vyžaduje pouze několik položek z různých míst obrovské datové sady.

(září 2016) Celý článek >>>Starší články >>>

Tip - Konference: Mobilní řešení pro business - 25.10.2016!


Otázky a odpovědi z IT: Diskusní portál Bizio.cz


Články registrovaných čtenářů

Systém hodnocení výrobních prostředk...


Na systém hodnocení výroby lze pohlížet z několika pohledů. Hodnocení výrobních strojů a hodnocení výrobních sil. Hodnocení výrobních strojů se používá například sy...

Jak spustit Linux desktop na Android...


Android je fajn systém, ale čas od času by se hodilo mít na tabletu nebo smartphonu plnohodnotný desktop. A tady se může hodit spustit na mobilním zařízení Linux. Vě...

Komentáře registrovaných čtenářů

JDK
Zdravím,prosím vás kam se má uložit JDK,aby ho android studio našlo? d...>>
Mé zkušenosti s cloudem
Před několika měsíci jsme ve firmě zavedli cloudový software IZIO, systém používáme zejména k sledování ...>>
LibreOffice pro iOS a Android
Už při ohlášení byl termín uváděn jako konec 2012 nebo počátek 2013. Vzhledem k obvyklým zdržením snad l...>>

Anketa

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2016) >> více informací...
- Service Delivery Forum International - Brno 25.5.2016 >> více informací...
- IDC IOT Fórum - konference IDC - 20. 10. 2016 více informací...

©2011-2016 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)