Úvodník: Více umělé inteligence v roce 2018


Už je to tady zase: Analytici, odborníci z podnikatelské sféry, ale i média se na přelomu roku vzájemně předhánějí s předpověďmi na další rok, případně s výhledy ještě dále do budoucnosti. Hlavním tématem v IT se tentokrát zdá být umělá inteligence, která by nám (konečně) měla začít více pomáhat. V prognózách na rok 2018 je ale řeč nejen o ní.


LG etabluje značku Luflex pro světelné zdroje OLED


oled_200

Produkce osvětlovacích prvků technologie OLED z dílny společnosti LG Display ponese vlastní značku Luflex. Jde o akronym slov lux a flexibility. První ohebné světelné zdroje na bázi organických materiálů zamíří do automobilů, komerčních prostor a k výrobcům svítidel.




Apple kupuje Shazam, identifikátora hudby, filmů nebo televizních pořadů


shazam_200

Informaci o transakci, v jejímž rámci společnosti Apple kupuje britskou firmu Shazam Entertainment, přineslo několik zpravodajských serverů i agentura Bloomberg. Realizace obchodu může významně ovlivnit dění v internetovém hudebním byznysu. Shazam spolupracuje například se službami Spotify, Google Play Music, YouTube, Snapchat a samozřejmě s iTunes.




Firmy nejsnáze investují do bezpečnost po bezpečnostním incidentu


Většina organizací, které se zúčastnily nejnovějšího globálního průzkumu informační bezpečnosti (EY Global Information Security Survey; GISS), tvrdí, že plánuje, nejčastěji už příští rok, zvýšit výdaje na informační a kybernetickou bezpečnost. Tři čtvrtiny dotázaných však zároveň pokládají za nejpravděpodobnější impuls k posílení těchto nákladů výskyt incidentu, který napáchá zjevné škody.




Nejen do prémiových mobilů zamíří nové moduly EFD od Western Digital


inand_200

Portfolio vestavěných flash disků EFD pro mobilní zařízení zinovovala a rozšířila společnost Western Digital. Modul iNAND 8521 s rozhraním UFS 2.1 a přenosovou rychlostí až 500 MB/s směřuje do prémiových přístrojů. Do nižší a střední třídy zamíří méně výkonný iNAND 7550. Moduly ponesou značku SanDisk.




Strategické partnerství: ABB a HP budou pomáhat sbírat data v průmyslu


Strategické globální partnerství, v jehož rámci se propojí digitální nabídka ABB Ability s hybridními řešeními HPE v oblasti informačních technologií, oznámili zástupci těchto firem. Partnerství má zákazníkům přinést řešení, která z velkého množství průmyslových dat generují informace. Na základě těchto dat je možné provádět zásahy za účelem zvýšení efektivnosti a flexibility provozu a budování konkurenční výhody.




Windows, ARM a LTE: První stroje nabídnou Asus, HP a Lenovo


asus-novago-1_200

Mobilních zařízení, jež kombinují možnosti notebooku, tabletu a v podstatě i smartphonu, představily na konferenci Snapdragon Tech Summit společnosti Qualcomm, Microsoft, HP, Asus a Lenovo. Jde o první zástupce pravděpodobně nové tržní kategorie >>Always Connected PC<<.




Množství útoků na firemní mobilní zařízení roste


Výsledky své první studie o dopadu mobilních útoků na podnikové prostředí zveřejnila společnost Check Point Software Technologies. Studie vychází z dat od více než 850 organizací ze čtyř kontinentů a mimo jiné zjistila, že současná podniková mobilní prostředí jsou velmi zranitelná a hrozí útoky na obě hlavní mobilní platformy, tedy Android i iOS. Nějaký útok se přitom již dotkl každé z dotazovaných společností.




Portfolio Azure rozšiřují virtuální stroje na procesorech AMD EPYC


epyc_200_01

Virtuální stroje řady L, které pohání procesory AMD EPYC, představila v rámci platformy Azure Compute společnost Microsoft. Aktuálně má v nabídce čtyři výkonnostní konfigurace L8s, L16s, L32s a L64s. Virtuální stroje řady Lv2 byly navrženy pro podporu datově intenzivních úloh, jež zpracovávají například systémy MongoDB, Cassandra nebo Cloudera.




Internet věcí v českém zemědělství: Teplotu, srážky či vlhkost vzduchu hlídají on-line senzory


Český start-up CleverFarm zdárně ukončil pilotní provoz první generace online senzorů v síti IoT (Internet of Things, internet věcí), které budou monitorovat stav zemědělských ploch, skladů nebo podmínek v budovách s chovanými zvířaty. Od ledna 2018 budou podle jeho zástupců moci farmy rutinně používat pokročilou generaci senzorů spolu s online aplikací pro zobrazení a analýzu sběrných dat.




Samsung nabídne půlterabajtové úložiště eUFS pro mobilní zařízení


samsung_euf_200

Masovou výrobu 512gigabajtových čipů eUFS pro mobilní zařízení zahájila společnost Samsung. Úložné řešení využívá osm 64vrstvých 512gigabitových modulů V-NAND. Předchozí generace s kapacitou 256 GB pracovala s 48vrstvou technologií. Jihokorejská firma ji začala vyrábět v únoru 2016.




Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 1.3.2018!


NOVÉ: Pozoruhodné IT produkty pro rok 2018
I tentokrát zde jistě najdete pozoruhodné produkty, které vám mohou již brzy pomoci ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.



Články čtenářů

Ochrana proti ransomwaru ve Windows ...


Na naše počítače postupně - někde automaticky, někde po ručním schválení - přichází nový update Windows 10, takzvaný Fall Creators Update, který mimo jiné nabízí jed...

Jak nabíjet telefon bezdrátově


Bezdrátové nabíjení mobilu je bezvadná věc. Není třeba se trápit se zasouváním konektoru nabíječky, prostě jen položíte mobil na podložku a on se začne sám nabíjet. ...

Komentáře čtenářů

Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>
JDK
Zdravím,prosím vás kam se má uložit JDK,aby ho android studio našlo? d...>>
Mé zkušenosti s cloudem
Před několika měsíci jsme ve firmě zavedli cloudový software IZIO, systém používáme zejména k sledování ...>>

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2017) >> více informací...
- Open Source Konference​ - Písek 9.9.2017 >> více informací...
- Svět informatiky ve finančnictví - Praha, 19.10.2017 >> více informací...
- Deep in Data - Praha, 8.11.2017 >> více informací...

©2011-2017 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)