Úvodník: Konec oblohy bez cloudů


Cloud s sebou zpočátku přinášel velké obavy, přístup firem se však rychle mění. A za čtyři roky, tedy v roce 2020, už podle analytiků Gartneru budou firmy vyhýbající se cloudu stejně výjimečné, jako dnes ty, které podnikají bez internetu.


Světlá budoucnost tabletů s Windows


V segmentu multimediálních tabletů se platformě Windows daří a podle predikcí analytiků dařit bude. Do čtyř let by se její tržní podíl měl přiblížit na dohled konkurenčním strojům s iOS. Ztráty bude sčítat platforma Android. Situace v segmentu se tak diametrálně liší o trhu mobilních telefonů, na němž média přístroje s Windows pohřbívají.

(srpen 2016) Celý článek >>>Zveme vás na konferenci Lepší datová centra 2016


Datová centra jsou klíčová pro životaschopnost moderní společnosti. Proto musí být v co nejlepším stavu. Hledáte lepší datová centra? Chcete, aby to vaše mezi ně patřilo? Nechte se inspirovat odborníky z těch nejlepších provozů v ČR. Konzultujte s dodavateli své poznatky a otázky - na konferenci Lepší datová centra 2016.

(srpen 2016) Celý článek >>>GDDR6 v nové konkurenci zaboduje cenou


Šestá generace pamětí pro grafické karty GDDR se podle informací společnosti Samsung na trhu objeví v roce 2018. Špičková a adekvátně drahá zařízení v té době nejspíše přejdou na nové typy pamětí, nejčastěji bývá zmiňován HBM – High Bandwith Memory. GDDR6 se jako nástupce GDDR5 díky ceně opět velmi pravděpodobně objeví v hlavním proudu poptávky výrobců.

(srpen 2016) Celý článek >>>Rackspace se stáhne z burzy a ztransformuje


rackspace_200

Za 4,3 miliardy dolarů převezme investiční společnost Apollo Global Management fimu Rackspace. Ta se v cloudovém segmentu historicky specializovala především na virtuální privátní datová centra a konkurovala hráčům typu Amazon, Google nebo Microsoft. Aktuálně ale firma Rackspace podle komentátorů potřebuje projít transformací a zbavit se po dobu jejího trvání tlaku investorů.

(srpen 2016) Celý článek >>>Devátá generace Power zdvojnásobí počet jader


ibm_power

Procesory Power9 nabídnou široké možnosti propojení na další obvody, sběrnici PCI-Express 4.0, podporu rozhraní NVLink 2.0 nebo až 24 jader na čipu. Společnost IBM chce s pomocí partnerů ze sdružení OpenPower Foundation vyzvat dominantní serverovou platformu x86. Přispět by mohly také projekty organizace Open Compute Project.

(srpen 2016) Celý článek >>>Android 7.0 rozšiřuje sladkou platformu Googlu


Distribuci operačního systému Android 7.0 zahájila společnost Google. Novinka nese kódové označení Nougat, čímž navazuje na své předchůdce z posledních let, kteří rovněž nesli jména sladkostí. Android 7.0 zatím směřuje k majitelům novějších zařízení Nexus, Android One a Pixel C.

(srpen 2016) Celý článek >>>Android si upevňuje pozici, Apple čeká na zvrat


Globální prodej chytrých mobilních telefonů ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 4,3 procenta na 344 milionů kusů. 54 procent světového trhu ovládá pět největších výrobců, konkrétně firmy Samsung, Apple, Huawei, Oppo a Xiaomi. Jediný americký zástupce ale vykázal již třetí kvartál v řadě, v němž odbyt jeho telefonů iPhone meziročně poklesl.

(srpen 2016) Celý článek >>>Virtuální realita se stane jednou z domén nových Atomů


atom2_200

Rodinu procesorů Atom rozšířily čipy generace Broxton, které využívají architekturu Goldmont. Jejich výkonnostní parametry by zvládly obsloužit potřeby základních osobních počítačů, primárně ale mají směřovat do robotů, dronů, nositelné elektroniky a chytrých zařízení v domácnostech i v podnicích.

(srpen 2016) Celý článek >>>Paměti DDR5 dorazí na trh do čtyř let


Evoluce pamětí DRAM neskončí se čtvrtou generací. Do konce letošního roku bude dokončena specifikace typu DDR5. V počítačích by se měl objevit do čtyř let. Experti na hardware původně předpokládali, že paměti DRAM v té době již budou nahrazeny novými technologiemi. Mezi kandidáty figurují typy RRAM, MRAM nebo PCM.

(srpen 2016) Celý článek >>>Intel rozšiřuje rodinu Xeon Phi


Na příští rok ohlásila společnost Intel dostupnost nového čipu s kódovým názvem Knights Mill, jenž rozšíří rodinu akceleračních procesorů Xeon Phi. Nemá nahradit letošní novinku Knights Landing, ani jejího nástupce Knights Hill. Specializací >>příští generace Xeon Phi<< se stane strojové učení, konkrétně jeho disciplína deep learning.

(srpen 2016) Celý článek >>>Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 22.9.2016!

Otázky a odpovědi z IT: Diskusní portál Bizio.cz


Články registrovaných čtenářů

13 věcí, které jsou už mrtvé - Nahra...


Někdy stojí za to se zamyslet, jaké věci jsme používali před nějakými 10 nebo 15 lety a které dnes už nepoužíváme, protože jsou zbytečné. Zajímavé je, kolik z těchhl...

Pomalá Wi-Fi - jak pak kopírovat vel...


I když se rychlost wi-fi průběžně zrychluje, pořád může být tahle bezdrátová síť problémem, když potřebujete kopírovat velké soubory. Jakmile spustíte kopírování, wi...

Komentáře registrovaných čtenářů

JDK
Zdravím,prosím vás kam se má uložit JDK,aby ho android studio našlo? d...>>
Mé zkušenosti s cloudem
Před několika měsíci jsme ve firmě zavedli cloudový software IZIO, systém používáme zejména k sledování ...>>
LibreOffice pro iOS a Android
Už při ohlášení byl termín uváděn jako konec 2012 nebo počátek 2013. Vzhledem k obvyklým zdržením snad l...>>

Anketa

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2016) >> více informací...
- Service Delivery Forum International - Brno 25.5.2016 >> více informací...
- IDC IOT Fórum - konference IDC - 20. 10. 2016 více informací...

©2011-2016 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)