Úvodník: Celosvětové výdaje na IT letos vzrostou o 2,7 %


Letošní celosvětové výdaje na IT vzrostou o 2,7 % na 3,5 bilionu amerických dolarů. Tvrdí to alespoň analytici společnosti Gartner. Dřívější předpovědi ovšem hovořily až o 3 %...


Výdaje na IT: Podniky investují, domácnosti mění priority


Globální výdaje za produkty a služby informačních technologií letos vzrostou meziročně o 3,5 procenta na 2,4 bilionu dolarů. Zhruba třetinu prostředků vynaloží instituce finančních služeb a zpracovatelského průmyslu, pětina připadá na domácnosti. Mezi lety 2015 až 2020 porostou podle analytiků společnost IDC výdaje na IT každoročně průměrně o 3,3 procenta.

(únor 2017) Celý článek >>>16jádrové Atomy Denverton nabídnou funkce Xeonů


atom_200

Procesory řady Atom C3000, které nabídnou až 16 jader na čipu, představila společnost Intel. Novinka s kódovým označením Denverton směřuje do úložných zařízení, síťových prvků, řešení internetu věcí a nejspíše také do úsporných serverů. Předpokládanému uplatnění odpovídá i funkční výbava procesorů, která přebírá řadu vlastností ze sesterských Xeonů.

(únor 2017) Celý článek >>>Výdaje na veřejné cloudové služby utěšeně rostou


Globální výdaje na veřejné cloudové služby letos meziročně vzrostou o 24,4 procenta na 122,5 miliardy dolarů. Téměř dvě třetiny obratu připadnou na software jako službu. Výdaje na kategorie PaaS a IaaS zase do roku 2020 porostou mnohem rychleji. Největšímy odběrateli veřejných cloudových služeb budou subjekty ze zpracovatelského průmyslu, podnikových služeb a bankovnictví.

(únor 2017) Celý článek >>>Kittson se stane pravděpodobně posledním zástupcem řady Itanium


windows-intel-itanium-logo_200

Po téměř čtyřech letech dorazí na trh nová verze procesoru Itanium. Společnost Intel aktuálně vybraným zákazníkům distribuuje zkušební vzorky. Do prodeje se jen mírně inovovaný procesor dostane ve druhé polovině letošního roku. Čip s kódovým označením Kittson bude poměrně pravděpodobně posledním zástupcem rodiny Itanium.

(únor 2017) Celý článek >>>Outlook.com Premium: Bez reklam a s vlastní doménou


outlook_200

Zákazníci ze Spojených států mohou využít novou nabídku společnosti Microsoft s názvem Outlook.com Premium. Služba doposud nesla dodatkové označení >>preview<<. Za zaváděcí cenu 20 dolarů ročně zájemci získají pět e-mailových účtů bez reklam a personalizovanou adresu, resp. vlastní doménu. Novinka cílí na rodiny a malé společnosti. Reklamy ve službě Outlook.com nemají globální pokrytí.

(únor 2017) Celý článek >>>Z Air Telecom se stal Nordic Telecom


nordic_200

Telekomunikační operátor Air Telecom změnil své obchodní jméno na Nordic Telecom. Podnik tímto krokem reaguje na loňské převzetí investiční skupinou Nordic Investors. Aktuálně operátor připravuje přechod vlastní sítě CDMA na technologii LTE a chce se také případně ucházet o frekvence pro sítě 5G.

(únor 2017) Celý článek >>>Amazon vstoupil do segmentu sjednocené komunikace


chime_200

Do segmentu sjednocené komunikace vstoupila se službou Chime společnost Amazon. Novinka má konkurovat řešením typu WebEx, Skype for Business nebo GoToMeeting. Výrobce připravil nativní aplikace pro platformy Windows, MacOS, iOS a Android. Infrastruktura sídlí v amerických datových centrech Amazonu, ale pokrytí služby je celosvětové.

(únor 2017) Celý článek >>>Nokia rozvíjí svůj softwarový byznys


comptel_200

Akvizicí firmy Comptel hodlá společnost Nokia rozšířit své stávající portfolio o softwarová řešení. Kupovaný podnik vyvíjí aplikace pro správu sítí a poskytování dodatečných služeb ze strany telekomunikačních operátorů. Transakce v hodnotě 370 milionů dolarů pomůže firmě Nokia naplnit strategický cíl, jímž je vybudování samostatného softwarového byznysu.

(únor 2017) Celý článek >>>Vlajková loď Intelu nabízí Broadwell a cenu 8 898 dolarů


xeon_200_02

Serverový procesor Xeon E7-8894 v4 představila společnost Intel. 24jádrový čip architektury Broadwell s nejvyšší pracovní frekvencí 3,4 Ghz a s cenou 8 898 dolarů aktuálně představuje nejdražší položku v nabídce firmy. Současně jde o nevýkonnější serverový procesor Intelu.

(únor 2017) Celý článek >>>IoT Cybersecurity Alliance se zaměří na zranitelnosti internetu věcí


Organizaci s názvem IoT Cybersecurity Alliance založila šestice významných hráčů na poli počítačové bezpečnosti, telekomunikací a internetu věcí. Jak název aliance napovídá, její činnost se zaměří na bezpečnost řešení a projektů internetu věcí. Mezi zakládající členy patří firmy AT&T, IBM, Nokia, Palo Alto Networks, Symantec a Trustonic.

(únor 2017) Celý článek >>>Starší články >>>

Tip - Konference: Cloud computing v praxi - 23.3.2017!


Otázky a odpovědi z IT: Diskusní portál Bizio.cz
Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.Články registrovaných čtenářů

Upgrade Androidu - problém s restart...


Upgrade na novou verzi Androidu dříve nebo později zřejmě potká většinu zkušenějších a nemalou část i těch méně zkušených uživatelů telefonu nebo tabletu s Androidem...

Android Upgrade - and a problem with...


Upgrading to a new version of Android, it's a process, which almost anybody has to do sooner or later. Or at least the more experienced users need to do it to keep t...

Komentáře registrovaných čtenářů

JDK
Zdravím,prosím vás kam se má uložit JDK,aby ho android studio našlo? d...>>
Mé zkušenosti s cloudem
Před několika měsíci jsme ve firmě zavedli cloudový software IZIO, systém používáme zejména k sledování ...>>
LibreOffice pro iOS a Android
Už při ohlášení byl termín uváděn jako konec 2012 nebo počátek 2013. Vzhledem k obvyklým zdržením snad l...>>

Anketa

Stane se: Vybrané IT akce


- CeBIT 2017 - Hannover 20.-24.3.2017 >> více informací...
- IT a business – odborné konference (2017) >> více informací...
- ISSS 2017 - Praha 3.4.2017 >> více informací...

©2011-2017 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)