Úvodník: Chytré náramky a oblečení pro každého


Okolo takzvané nositelné elektroniky (wearables) se nejprve strhl velký povyk, ale poslední dobou jako by zájem upadal. Možná za to může hojně medializované zklamání z funkčnosti i z prodejů chytrých hodinek, ve hře jsou ale nepochybně i jiné faktory, například to, že třeba fitness náramky jsou už pro leckoho samozřejmostí. Analytici IDC nyní upozorňují, že sektor jako celek zaznamenává významný růst a očekávají ho i do budoucna.


Cisco rozšiřuje portfolio technologií pro monitorování výkonu aplikací


perspica_200_01

Svou dvoustou akvizici v historii ohlásila společnost Cisco. Jejím cílem se stala firma Perspica, která se zabývá poskytováním analytických nástrojů pro týmy TechOps a DevOps. Konkrétně jde o automatické analyzování výkonu aplikací a monitorování chování infrastruktury v reálném čase.
Galaxy Tab Active2: Odolný tablet s profesionálními funkcemi


Samsung Galaxy Tab Active2

Nový tablet určený především pro firemní použití Galaxy Tab Active2 představila společnost Samsung Electronics. Přístroj se vyznačuje zvýšenou odolností a nabízí řadu inovací vyvinutých s ohledem na potřeby profesionálů působících ve firemním sektoru. Galaxy Tab Active2 podle výrobce pomůže urychlit digitální transformaci průmyslových odvětví napříč klíčovými vertikálami včetně dopravních, bezpečnostních či výrobních systémů.
Průzkum: Jak vypadá den typického softwarového programátora


Každý týden tráví v práci kódováním více než 32 hodin 35 % programátorů, svým soukromým projektům nejčastěji věnují 3 až 8 hodin kódování. Celých 84 % profesionálů se kódování věnuje i o víkendech. 34 % programátorů vytváří aplikace určené pro mobilní zařízení, 53 % programátorů už alespoň jednou pracovalo na open-source projektu. To je jen několik závěrů z průzkumu společnosti JetBrains.  
Strojové učení je doménou čipů Nervana NNP


nervana_200

Čipy specializované pro úlohy strojového učení představila pod názvem NNP – Neural Network Processor společnost Intel. Původně nesly kódové označení Lake Crest. Využitá technologie z velké části pochází od firmy Nervana Systems, kterou Intel před rokem převzal za 350 milionů dolarů.
Skupina KKCG přebírá 70 % holdingu AutoCont


autocont_200

Investiční společnost KKCG se stane 70procentním akcionářem firmy AutoCont. Zbývající podíl zůstane v rukou současného managementu. Holding AutoCont je jedním z nejvýznamnějších českých poskytovatelů IT služeb, který působí i na Slovensku.
Edge, Firefox a Chrome mají jednotné úložiště technologických dokumentací


mdn_200_01

Na jednotném umístění dokumentací webových technologií prohlížečů Chrome, Firefox a Edge se dohodly jejich tvůrci, tj. společnosti Google, Microsoft a Mozilla. Příslušné informace, nikoli produktové, budou ukládat na portál MDN Web Docs. Ten za měsíc navštíví zhruba šest milionů vývojářů a designérů, kterým by centralizační projekt měl zjednodušit práci.
Jak na efektivní správu většího počtu domén?


Dobře zvolené doménové jméno je základem nejen úspěšného podnikání. Co když ale potřebujete domén víc... mnohem víc?
Apple a General Electric nabídnou platformu Predix uživatelům iOS


predix_200

Na spolupráci v oblasti podpory a vývoje mobilních aplikací pro průmyslové podniky, které zprostředkují analytické nástroje a výstupy softwarové platformy Predix v tabletech iPad a telefonech iPhone, se dohodly společnosti Apple a General Electric. Hlavní cílovou skupinu představuje klientela z odvětví zdravotnictví, dopravy, těžby ropy a plynu nebo letectví.
ZBook X2, údajně nejvýkonnější mobilní pracovní stanice současnosti


zbookx2_200

Mobilní pracovní stanici ZBook X2 představila na konferenci Adobe Max společnost HP Inc. Podle vyjádření firmy jde o nejvýkonnější současné PC s oddělitelnou klávesnicí na trhu. Zařízení svými parametry figuruje ve stejném segmentu jako například Microsoft Surface Book 2.
KRACK ohrožuje bezdrátové sítě


Odborník na kybernetickou bezpečnost Mathy Vanhoef z belgické Katolické univerzity v Lovani uveřejnil informace o závažné zranitelnosti v šifrovacích protokolech standardu WPA2 sítí Wi-Fi. Situace je i podle mínění výrobců velmi vážná, protože protokol WPA2 představuje nejrozšířenější bezpečnostní prvek dnešních bezdrátových sítí IEEE 802.11.
Starší články >>>

Tip - Konference: Datová centra pro byznys - 23.11.2017!


Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017 - Nové
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.

Pozoruhodné IT produkty pro rok 2017
Věříme, že v tomto přehledu pozoruhodných produktů najdete ty, které vám pomohou ve vaší práci v IT.Články registrovaných čtenářů

Jak zakázat reklamy na Androidu


Reklamy jsou na jednu stranu mor, na druhou stranu přinášejí vydavatelům webů nebo aplikací aspoň nějaké příjmy, takže vy pak nemusíte za tyto služby platit, případn...

Jak připojit notebook k internetu př...


Výhodou dnešních mobilů je, že jsou schopny vás přes mobilní síť připojit k internetu takřka kdekoli na světě. A tak je přirozené, že jsou využívány i k připojení da...

Komentáře registrovaných čtenářů

Android Studio
Tak teď už stejně použijete Android Studio, ne? Import projektů z Eclipse je snadný a všechno konečně už...>>
JDK
Zdravím,prosím vás kam se má uložit JDK,aby ho android studio našlo? d...>>
Mé zkušenosti s cloudem
Před několika měsíci jsme ve firmě zavedli cloudový software IZIO, systém používáme zejména k sledování ...>>

Anketa

Stane se: Vybrané IT akce

- IT a business – odborné konference (2017) >> více informací...
- Open Source Konference​ - Písek 9.9.2017 >> více informací...
- Svět informatiky ve finančnictví - Praha, 19.10.2017 >> více informací...
- Deep in Data - Praha, 8.11.2017 >> více informací...

©2011-2017 BusinessIT.cz, ISSN 1805-0522 | Názvy použité v textech mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: BusinessIT(at)Bispiral.com | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
Používáme účetní program Money S3
O vydavateli | Pravidla webu BusinessIT.cz a ochrana soukromí | pg(1)